Szerző Téma: D-4D  (Megtekintve 1013483 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:D-4D
« Válasz #4050 Dátum: 2017.10.22 17:38:42 »
Ezzel a motorral ki hogy jár? finoman? taposva? stb  :yes:
Nekem eddig átlag 5.1-5.2-5.3 körül volt mindig. Utóbbi hetekbe járt 6.5 be. Nem tudom, hogy amióta az asszony jár vele neki tudható be vagy mi.
Ennyit sose evett. TÉlen is a max 5.6 volt. Regenerálás nem lehet szerintem mert 300-400 km keresztűl biztos nem regerenál.
Vagy lehet finoman járok vele, mert eddig benzines volt előtte azt hajtottam rendesen, amióta diesel van családiasan megyek.  :D
Igaz heti autopálya mindig van benne az is max 40 km oda visz 80, de ez lehet kevés a regenerálásra.
Vagy hiába a pálya tempo ami nálam pont 136km itt látom a legkedvezőbbnek 6. ban. és utazhatónak. De viszont itt is lehet kevés a fordulat egy jó öntisztulásnak?
Párszor megzavarva 170-180 ig de pár perc se lehet mert ki akarja beméretni magát.
Néha le kellene forgatnom a gépet 4e-5e ig esetleg?
Az asszony is ugyan úgy ugyan ott jár vele mint te szoktál? Mert ha ő pl sokat rövid utakon használja érthető a difi. Nekem is általában 5,1 az átlagom sok pályával, e nekem nincs részecskeszűrőm.
Próbáltad 4.-ben vagy 5.-ben pörgetni akkor könnyen eléri a nagy fordulatszámot, gyorshajtás nélkül.

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:D-4D
« Válasz #4051 Dátum: 2017.11.10 15:22:57 »
Ezzel a motorral ki hogy jár? finoman? taposva? stb  :yes:
Nekem eddig átlag 5.1-5.2-5.3 körül volt mindig. Utóbbi hetekbe járt 6.5 be. Nem tudom, hogy amióta az asszony jár vele neki tudható be vagy mi.
Ennyit sose evett. TÉlen is a max 5.6 volt. Regenerálás nem lehet szerintem mert 300-400 km keresztűl biztos nem regerenál.
Vagy lehet finoman járok vele, mert eddig benzines volt előtte azt hajtottam rendesen, amióta diesel van családiasan megyek.  :D
Igaz heti autopálya mindig van benne az is max 40 km oda visz 80, de ez lehet kevés a regenerálásra.
Vagy hiába a pálya tempo ami nálam pont 136km itt látom a legkedvezőbbnek 6. ban. és utazhatónak. De viszont itt is lehet kevés a fordulat egy jó öntisztulásnak?
Párszor megzavarva 170-180 ig de pár perc se lehet mert ki akarja beméretni magát.
Néha le kellene forgatnom a gépet 4e-5e ig esetleg?

Először is a regeneráláshoz folyamatosan kell menni, és nem is a tempo a fontos, hanem hogy egyenletesen meleg motor legyen. Ez nem egyenlő azzal, hogy nem világít a kék, akkor csak a víz meleg már, a blokk és a rendszer még távolról sem...  A 2x40 is 80 km, de nem fog regenerálni, legfeljebb az egyben 80 km-es úton. A másik feltétel, hogy a tankod nem lehet felénél üresebb. Mert ő tudja mennyi van benne és el sem kezdi, ha nem biztos a befejezés. Ugyanis üzemanyagot használ ehhez, külön rendszeren át.
Megj. nem én találtam ki, olvass utána, ha nem hiszed.

A másik a tempo. Ha még nem tetted meg, tegyél egy gps-t - telefont magad elé és nézd meg mi a 130 valóban és ekkor mennyit mutat a te km-órád. Speciel nekem 8 km/h-t késik, ha 140 az órán, akkor megyek 132-4 körül. A gps pontos.
Egyáltalán nem teszed tönkre az autódat, ha gyorsabban mész, jelzem nekem még halkul is és azért nagyon jól megy 140-160 között is, akár full teli. A fogyasztás pedig télen-nyárin, város-pálya, nyaralás Róma, tenger, kis út 6,6 l/100km. Sosem nézem rövid távolságokra, mert félrevezető és tök mindegy is. Néha ferdén állsz, amikor tankolsz, néha extrém helyzetek vannak, pl. baleset a reptéri úton és araszol az ember 30 percet, vagy másutt... na ehhez milyen adat tartozik?

Különben maximálisan támogatom azt a teóriát, hogy az asszony fogyaszt túl. Mindenképpen be kell hajtani rajta valami kárpótlást, természetbeli juttatást, bármit, ami jól esik, mert azt a sört, amivel többet fogyaszt, te is megihatnád  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:D-4D
« Válasz #4052 Dátum: 2017.11.10 15:25:50 »
Először is a regeneráláshoz folyamatosan kell menni, és nem is a tempo a fontos, hanem hogy egyenletesen meleg motor legyen. Ez nem egyenlő azzal, hogy nem világít a kék, akkor csak a víz meleg már, a blokk és a rendszer még távolról sem...  A 2x40 is 80 km, de nem fog regenerálni, legfeljebb az egyben 80 km-es úton. A másik feltétel, hogy a tankod nem lehet felénél üresebb. Mert ő tudja mennyi van benne és el sem kezdi, ha nem biztos a befejezés. Ugyanis üzemanyagot használ ehhez, külön rendszeren át.
Megj. nem én találtam ki, olvass utána, ha nem hiszed.

A másik a tempo. Ha még nem tetted meg, tegyél egy gps-t - telefont magad elé és nézd meg mi a 130 valóban és ekkor mennyit mutat a te km-órád. Speciel nekem 8 km/h-t késik, ha 140 az órán, akkor megyek 132-4 körül. A gps pontos.
Egyáltalán nem teszed tönkre az autódat, ha gyorsabban mész, jelzem nekem még halkul is és azért nagyon jól megy 140-160 között is, akár full teli. A fogyasztás pedig télen-nyárin, város-pálya, nyaralás Róma, tenger, kis út 6,6 l/100km. Sosem nézem rövid távolságokra, mert félrevezető és tök mindegy is. Néha ferdén állsz, amikor tankolsz, néha extrém helyzetek vannak, pl. baleset a reptéri úton és araszol az ember 30 percet, vagy másutt... na ehhez milyen adat tartozik?

Különben maximálisan támogatom azt a teóriát, hogy az asszony fogyaszt túl. Mindenképpen be kell hajtani rajta valami kárpótlást, természetbeli juttatást, bármit, ami jól esik, mert azt a sört, amivel többet fogyaszt, te is megihatnád  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Betyarka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:D-4D
« Válasz #4053 Dátum: 2017.11.17 09:34:11 »
Nemrég megtáltosodott. 4.9 lett a vége a tankoláskor .
Úgy látom ez az autó igazából országuton érezné jól magát. Nemrég nagyobb kirándulás. stb stb és 4.5l az átlag. Ez remek érték.
Igaz majd feljebb javul a várostól és az autópályától. 
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.17 09:37:06 írta Betyarka »

vasagy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:D-4D
« Válasz #4054 Dátum: 2017.11.17 14:41:46 »
Kedves Toyotások!

Motorfékkel lassításkor ritmikus morgás hallható 40-35 km/h alatt. Kicsit olyan, mintha a féktárcsa rozsdás pereméhez valami hozzáérne. A szerelők felemelték , de emelőn nem sikerült a hangot produkálni. Csapágyakat ,fékeket átnézték. Robotizált  váltó van benne. A kocsi 180 e km-t futott, a története nullkilométeres kora óta ismert.

Ja, az említett zajt csak az esetek 80%-ában csinálja, van, amikor nem...
Valakinek valami ötlete?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:D-4D
« Válasz #4055 Dátum: 2017.11.17 15:06:38 »
Kedves Toyotások!

Motorfékkel lassításkor ritmikus morgás hallható 40-35 km/h alatt. Kicsit olyan, mintha a féktárcsa rozsdás pereméhez valami hozzáérne. A szerelők felemelték , de emelőn nem sikerült a hangot produkálni. Csapágyakat ,fékeket átnézték. Robotizált  váltó van benne. A kocsi 180 e km-t futott, a története nullkilométeres kora óta ismert.

Ja, az említett zajt csak az esetek 80%-ában csinálja, van, amikor nem...
Valakinek valami ötlete?
Hogy nézték azt a csapágyat? Kukucs!

vasagy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:D-4D
« Válasz #4056 Dátum: 2017.11.17 16:45:13 »
Átnézték, emelőn is mozgatták forgatták rendesen. Megjegyzem, a csapágyhangot elég jól felismerem. (tapasztalatból) A csapágy üresben is zúg, morog. Ez nem is hasonlít a csapágyhangra. Inkább reszelős jellegű hang, mintha mondjuk olyankor a féknyereg hozzáérne a tárcsa pereméhez.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:D-4D
« Válasz #4057 Dátum: 2017.11.17 18:00:30 »
Átnézték, emelőn is mozgatták forgatták rendesen. Megjegyzem, a csapágyhangot elég jól felismerem. (tapasztalatból) A csapágy üresben is zúg, morog. Ez nem is hasonlít a csapágyhangra. Inkább reszelős jellegű hang, mintha mondjuk olyankor a féknyereg hozzáérne a tárcsa pereméhez.
Váltócsapágy?  Azt is felismered? :hmmmm:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:D-4D
« Válasz #4058 Dátum: 2017.11.17 23:06:54 »
A csapágy üresben is zúg, morog.
Kivéve a váltócsapágy, ami üresben nem zúg, amikor hangot ad, akkor pedig olyan hangja van mint egy dízelmotor alapjárata. MMT váltónál nem tudom előfordulhat-e ilyen kézi váltókra jellemző dolog. A másik ami ellene szól, hogy néha nem csinálja. A megfáradt csapágy folyamatosan szól.

vasagy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:D-4D
« Válasz #4059 Dátum: 2017.11.20 09:52:04 »
Én a kerékcsapágyra gondoltam, hogy üresben is zúg (értelemszerűen).
Hét végen voltam vele hosszabb úton, egy idő után nem tapasztaltam a jelenséget. Ma reggel ismét jött a jól ismert hang.

konczs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:D-4D
« Válasz #4060 Dátum: 2017.11.20 10:49:31 »
Sziasztok
Olyan kérdésem lenne. Corolla Verso 2.2d4d 136LE. Azt vettem észre hidegen nehezen indul (fűtött garázsban is) . Mintha csak 2 henger indulna be aztán lassan normálisan mind a négy. Alapjárat stabil,viszont kopog és bizonyos fordulaton is hangos. 200000 km van benne.
Valakinek hasonló tapasztalat? Előre is köszi.

kovacs.b.balazs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:D-4D
« Válasz #4061 Dátum: 2017.11.20 13:29:14 »
Üdv. mindenkinek!
Remélem tud valaki segíteni.
Kb 3 hónapja vettem egy 2008 as Aurist
Az a problémám vele , hogy kulcs elfordítás után ráadom a gyújtást indítanám és nem csinál semmit ha kiveszem a kulcsot újra bezárom az ajtót indítom akkor legtöbbször jó de van hogy kétszer háromszor is meg kell ezt csinálni
Volt már valakinek ilyen problémája??


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re:D-4D
« Válasz #4062 Dátum: 2017.11.20 13:43:42 »
Üdv. mindenkinek!
Remélem tud valaki segíteni.
Kb 3 hónapja vettem egy 2008 as Aurist
Az a problémám vele , hogy kulcs elfordítás után ráadom a gyújtást indítanám és nem csinál semmit ha kiveszem a kulcsot újra bezárom az ajtót indítom akkor legtöbbször jó de van hogy kétszer háromszor is meg kell ezt csinálni
Volt már valakinek ilyen problémája??


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Hibakód ??


'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

kovacs.b.balazs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:D-4D
« Válasz #4063 Dátum: 2017.11.20 14:00:40 »
Hibakód ??
Egyenlőre még nincs
Holnap viszem szervízbe csak gondoltam megkérdem hátha találkozott itt valaki
Ilyen hibával , csak , hogy nyugtassam magam hogy nincs semmi komoly probléma


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:D-4D
« Válasz #4064 Dátum: 2017.11.20 15:02:32 »
Kuplungot ugye mindig benyomod inditózás közben?