Szerző Téma: D-4D  (Megtekintve 1010347 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

antocian

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
D-4D
« Válasz #135 Dátum: 2005.07.13 10:21:57 »
Jelentem, a hétvégén csináltam egy fogyasztáspróbát.
két utam volt, egy veszprém-fehérvár: itt olyan 85-90 közötti tempót tartva 3,9 liter jött ki 100-ra vetítve a bc szerint, (tojás a pedál alatt)
a másik utam hosszabb volt, veszprém-bicske, oda vissza, ez 4,4 lett, szintén a fenti tempóval, de klíma bekapcsolva, szakadó esőben.. Asszem, ezek nem olyan rossz eredmények...
Üdv
B.
Biztonság mindenek felett...
Corolla D-4D MMT / Auris Hybrid

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
D-4D
« Válasz #136 Dátum: 2005.07.13 12:20:30 »
Idézetet írta: "antocian"
Jelentem, a hétvégén csináltam egy fogyasztáspróbát.
két utam volt, egy veszprém-fehérvár: itt olyan 85-90 közötti tempót tartva 3,9 liter jött ki 100-ra vetítve a bc szerint, (tojás a pedál alatt)
a másik utam hosszabb volt, veszprém-bicske, oda vissza, ez 4,4 lett, szintén a fenti tempóval, de klíma bekapcsolva, szakadó esőben.. Asszem, ezek nem olyan rossz eredmények...
Üdv
B.


Ezek nagyon jó értékek.
Nekünk a Corolla bc szerint 5,9 -et mutat, de még mindig csak az elsö tank üzemanyag van benne , és föként városban.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
D-4D
« Válasz #137 Dátum: 2005.07.15 20:59:48 »
Holnap megyünk Pécsre a Corollával,  kíváncsi vagyok mennyire sikerül leküzdeni a fogyasztást..  :wink:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
D-4D
« Válasz #138 Dátum: 2005.07.17 10:59:25 »
Megvolt a Szeged-Pécs oda vissza, átnéztünk orfűre is, és kb. 410 km,  és a fogy 5,6 l let bc szerint.
Tehát alakul ez. Pécsen kicsit mászkáltunk, de többnyire lakotterületen kívül 110-120km/h  körül mentünk.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Szacsa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
hibajelzés
« Válasz #139 Dátum: 2005.07.19 11:45:22 »
Sziasztok!

A családnak kb 3 hete sikerült megvásárolnia egy szuper D4D hatchback Sol sötétkék Corollát. De sajnos tegnap probléma volt vele-amin persze mindenki meglepődött- az egyik hiba jelző sárga színű de nem tudom mit ábrázol világított egész nap megnéztem a könyvben és azt írja vigyem a kocsit szervízbe mondom ok fel is hívtuk ugy volt hogy ma visszuk is a kocsit de ma ahogy indítottam nem világított. A legmeglepőbb hogy az autóban összesen 1500km van eddig elég furcsának tartom a dolgot. Szerintetek most vigyem el szervízbe vagy ne foglalkozzak vele mert már ugyse világít. Esetleg veletek nem fordult elő ilyesmi probléma?A kézikönyvben ha jol emléxem a 9. jel volt az.
Előre is köszönet a segítségért!
oyota Corolla 1,4 D4D Sol

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: hibajelzés
« Válasz #140 Dátum: 2005.07.19 11:48:48 »
Idézetet írta: "Szacsa"
A legmeglepőbb hogy az autóban összesen 1500km van eddig elég furcsának tartom a dolgot. Szerintetek most vigyem el szervízbe vagy ne foglalkozzak vele mert már ugyse világít.
Előre is köszönet a segítségért!

Azért szerintem vidd el. Lehet, hogy csak valami kosz került a rendszerbe, ami valahogy kitisztult, de ha kiolvassák a comp-ot, akkor tudnak majd rá mondani valamit.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Re: hibajelzés
« Válasz #141 Dátum: 2005.07.19 11:57:05 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Szacsa"
A legmeglepőbb hogy az autóban összesen 1500km van eddig elég furcsának tartom a dolgot. Szerintetek most vigyem el szervízbe vagy ne foglalkozzak vele mert már ugyse világít.
Előre is köszönet a segítségért!

Azért szerintem vidd el. Lehet, hogy csak valami kosz került a rendszerbe, ami valahogy kitisztult, de ha kiolvassák a comp-ot, akkor tudnak majd rá mondani valamit.

Én is bevinném, már csak önmagam megnyugtatására is.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
D-4D
« Válasz #142 Dátum: 2005.07.19 13:23:27 »
Szerintem valami jelentéktelen lehet, de egy utat megér, hogy kiolvassák a
hibatárolót.

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: hibajelzés
« Válasz #143 Dátum: 2005.07.19 17:46:40 »
Idézetet írta: "Szacsa"
Sziasztok!

A családnak kb 3 hete sikerült megvásárolnia egy szuper D4D hatchback Sol sötétkék Corollát. De sajnos tegnap probléma volt vele-amin persze mindenki meglepődött- az egyik hiba jelző sárga színű de nem tudom mit ábrázol világított egész nap megnéztem a könyvben és azt írja vigyem a kocsit szervízbe mondom ok fel is hívtuk ugy volt hogy ma visszuk is a kocsit de ma ahogy indítottam nem világított. A legmeglepőbb hogy az autóban összesen 1500km van eddig elég furcsának tartom a dolgot. Szerintetek most vigyem el szervízbe vagy ne foglalkozzak vele mert már ugyse világít. Esetleg veletek nem fordult elő ilyesmi probléma?A kézikönyvben ha jol emléxem a 9. jel volt az.
Előre is köszönet a segítségért!


Én is osztom az elöttem szólók véleményét.
Irány a service!

Amúgy gratula az autóhoz!!

És üdv a fórumon.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
D-4D
« Válasz #144 Dátum: 2005.07.19 22:00:44 »
Ma vittem haza a testvérem gépét. Fogyasztás rövid városi szakaszon 5,0 -))) persze bejáratósan max.2500 rpm. Kiváncsi vagyok később milyen lesz az elmélet a gyakorlatban. (Rugalmasság, vezethetőség)

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
D-4D
« Válasz #145 Dátum: 2005.07.20 13:19:46 »
Van e valakinek tapasztalata, hogy hogyan lehet kisebb fogyasztást elérni mmt -vel?
Kézzel kapcsolgatva, vagy automatán?
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

antocian

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
D-4D
« Válasz #146 Dátum: 2005.07.20 13:32:59 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Van e valakinek tapasztalata, hogy hogyan lehet kisebb fogyasztást elérni mmt -vel?
Kézzel kapcsolgatva, vagy automatán?


Sztem az mmt motorkímélőbb, de kisebb fogyasztást kézi kapcsolással lehet elérni... (hamarabb fel lehet tenni ötösbe, és később is vált le négyesbe és így tovább a többi sebességnél is...) Én jobb szeretem az mmt-t spec, mert a legnagyobb nyomatéktartomány alá nem nagyon engedi leesni a fordulatot...
Biztonság mindenek felett...
Corolla D-4D MMT / Auris Hybrid

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
D-4D
« Válasz #147 Dátum: 2005.07.20 13:43:15 »
Idézetet írta: "antocian"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Van e valakinek tapasztalata, hogy hogyan lehet kisebb fogyasztást elérni mmt -vel?
Kézzel kapcsolgatva, vagy automatán?


Sztem az mmt motorkímélőbb, de kisebb fogyasztást kézi kapcsolással lehet elérni... (hamarabb fel lehet tenni ötösbe, és később is vált le négyesbe és így tovább a többi sebességnél is...) Én jobb szeretem az mmt-t spec, mert a legnagyobb nyomatéktartomány alá nem nagyon engedi leesni a fordulatot...


pedig a szórólapokon, újságokban az szerepel, hogy az MMT gazdaságosabban teszi a dolgát.

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
D-4D
« Válasz #148 Dátum: 2005.07.20 14:03:06 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Idézetet írta: "antocian"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Van e valakinek tapasztalata, hogy hogyan lehet kisebb fogyasztást elérni mmt -vel?
Kézzel kapcsolgatva, vagy automatán?


Sztem az mmt motorkímélőbb, de kisebb fogyasztást kézi kapcsolással lehet elérni... (hamarabb fel lehet tenni ötösbe, és később is vált le négyesbe és így tovább a többi sebességnél is...) Én jobb szeretem az mmt-t spec, mert a legnagyobb nyomatéktartomány alá nem nagyon engedi leesni a fordulatot...


pedig a szórólapokon, újságokban az szerepel, hogy az MMT gazdaságosabban teszi a dolgát.

Lehet tényleg nem gazdaságosabb...
Pl. ötödiket nyugodtan kapcsolhatna már 50-55 körül...  szerintem
Még egy észrevétel...
az ES gombnak szerintem nem sok értelme van, mert ha simán nyomok egy padlógázt akkor is elpörget  a motort  elég magas fordulatig.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
D-4D
« Válasz #149 Dátum: 2005.07.20 14:45:48 »
A tesztelésre kapott 1.8 Versoban simán felkapcsolt 5.-be 50-nél.  :roll:
Mondjuk az viszont sokáig tartott neki eldönteni, ha itt kapott egy hirtelen padlógázt, hogy hanyadikba is kapcsoljon vissza. Súlyos másodpercek teltek el, mire megtalálta a 2.-at  :wink:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety