Szerző Téma: Fényképezés  (Megtekintve 500570 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Fényképezés
« Válasz #2400 Dátum: 2011.11.03 22:29:32 »
Legalább próbáltad?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Fényképezés
« Válasz #2401 Dátum: 2011.11.04 08:22:14 »
Nem mondod, hogy ezt is az asszonka csinálta a HMC-vel?!  :eek:

De igen   :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Fényképezés
« Válasz #2402 Dátum: 2011.11.05 19:21:53 »
De igen   :yes:
Nektek milyen gépetek van, és ez a kép mivel készült? Ja, és hol?

Én ma rendeltem meg a Hoya PRO1 CPL szűrőt a Nikonra, tesóm EOS500D-jére, meg egy sima HOYA 58mm CPL lencsét. Nem olvastam utána a HMC-nek és a HD-nek, hanem a kettő közöttit vettem meg. Szerintem, nem lövök mellé. 29.99 font az enyém, 21.99 font a tesómé.
 :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Fényképezés
« Válasz #2403 Dátum: 2011.11.05 19:23:12 »
Skacok, eladtam a Canon S5 IS-t, gyakorlatilag 5 nap alatt az első jelentkezőnek. Ez egy hihetetlen sztori, rövidesen megosztom veletek, öröm lesz olvasni, és nagyon érdekes is!  :yes: :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Fényképezés
« Válasz #2404 Dátum: 2011.11.05 19:34:56 »
Legalább próbáltad?
Nem, egyszerűen nem jutottam el odáig. Elég rohanós volt ez a csonak hetem, de mindenképpen beleolvasok majd az ottaniak véleményébe...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Fényképezés
« Válasz #2405 Dátum: 2011.11.05 20:09:35 »
Nektek milyen gépetek van, és ez a kép mivel készült? Ja, és hol?
Ez D90+18-105kit-tel keszult a Yellowstone Nemzeti Parkban.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Fényképezés
« Válasz #2406 Dátum: 2011.11.05 20:12:48 »
Ez D90+18-105kit-tel keszult a Yellowstone Nemzeti Parkban.
Utólagos engedelmeddel beállítottam a "lapos"-on háttérnek, kiütve a legújabb GS450h-t... :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Fényképezés
« Válasz #2407 Dátum: 2011.11.05 20:17:45 »
 :hug: Szolj, ha meguntad  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Fényképezés
« Válasz #2408 Dátum: 2011.11.05 20:20:52 »
Én csak néma csöndben mentegettem a párod által készített fotókat háttérképnek, de ha van még "pár" hasonló, jöhet... ::) :D :whistling:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Fényképezés
« Válasz #2409 Dátum: 2011.11.06 14:20:28 »
Skacok, eladtam a Canon S5 IS-t, gyakorlatilag 5 nap alatt az első jelentkezőnek. Ez egy hihetetlen sztori, rövidesen megosztom veletek, öröm lesz olvasni, és nagyon érdekes is!  :yes: :clap:
...na, az úgy volt, hogy alig 1 hete pénteken felraktam az apród.hu-ra és a jófogás.hu-ra a gépet és minden hozzá vásárolt tartozékot. Szerintem korrekt hirdetést raktam fel, mert a 6db kép tartalmazta a gép használatból eredő kisebb kopásait is, így NEM csinálván zsákbamacskát. Körbenézten nagyjából a hasonló hirdetéseket és aksikkal, szűrőkkel együtt kb 8-10.000-rel magasabb árat állítottam be, mint irányár.

Aztán szerdán (nov.2.) jött egy email - google translate magyasággal -, hogy megvan-e még a gép? Ezután angolul folyt tovább a levelezgetés. Kiderült, hogy egy anyuka akar gépet venni a fiának a közelgő szülinapjára és karácsonyra. Mondom, oké. De, hogy tudnám-e Nigériába, Lagos állam(?)-ba postázni, mert a fia ott dolgozik egy főiskolán és szüksége van a munkájához egy gépre. Mondom, no problem, persze. Akkor adjam meg a bank számla adataimat (név, szám, IBAN kód, Swift kód), mert azonnal utalna. Ez volt már kb a 10. email váltás, miután jelezte, hogy a vételáron felül küldeni fog még 70 dollárt az EMS postaköltségre, de, hogy akkor azonnal adjam fel a csomagot. Persze, én elmentem a közeli postára, megérdeklődtem, hogy Lagos-Nigériába mennyibe kerül az EMS szállítás. 80 dollárba, amit meg is írtam a nőnek, hogy sajna a 70-hez még egy tízest hozzá kéne csapjon. Azt mondta, o.k., semmi gond, csak küldjem az adataimat végre. Meg hadd kérjen meg arra a szívességre, hogy a dobozba csomagoljak már a géppel együtt egy pár soros köszöntőt is a fiának. Mondom, o.k., írja le a pár srt, amit neki szán. Jött is a válaszba a 4 sor - egyébként belegondolva megható - szülői köszöntés. Én nyitottam neki egy Word-öt, és bemásoltam. De, mondom, hogy néz ki 4 sor egy A4-es lapon, kicsit adok neki pofát, meg ünnepélyes hangulatot: betűtípust írott betűre állítottam, és a google-ön kerestem "Happy Birthday" feliratot (olyan kis bulisat), meg egy valami smiley-s-tortás-bulizós képet, majd ezeket szépen beillesztettem a szöveg alá. Elküldtem a nőcinek, hogy jó lesz-e így, azonnal jött az igenlő válasz... a papír bekerült a dobozba, természetesen...

De a lényeg: Fizetés-postázás...

El nem tudtam képzelni, hogy ez PayPal-on kívül hogyan működik, de most már tudom. A nő a Bank of America-n keresztül online utalta a pénzt az én bankszámlámra, miután én kijelentettem, hogy először Ő utal nekem, aztán én postázok a megadott címre. Ekkor a Bank of America letétbe helyezte az utalt összeget magánál és értesített engem (emailben), hogy nekem egy utalásom van folyamatban ettől, meg ettől és az a feladatom, hogy adjam postára a csomagot a vevőm által megadott címre, majd a feladószelvényt bescannelve juttassam azt el emailben a Bank Of Americának, hogy igazoljam a feladást és Ő tovább engedhessék a pénzem az én bankom felé. Ezt megtettem, elfogadták a feladószelvényt, és továbbküldték a lóvét. Írták is, hogy miután a szelvénnyel igazoltam a csomag feladását, 24 órán belül (munkanapon) jelezni fog nekem a bankom, hogy megérkezett a pénzem. Sajna a postára adás pénteken délután volt, ráadásul én bénáztam is egy sort (rosszul írtam be az email címet) ezáltal csak másnap (szombaton) sikerült mindezt elintézzem, így a pénz érkezése hétfőn várható.

Tulajdonképpen ez is egy tök jól és biztonságosan működő módszer a nemzetközi banki utalások kapcsán. Védi mind a vevőt, mind az eladót (a vevő már nem férhet a pénzéhez, hogy visszavegye esetleg, ha már letétbe helyezte). Nagyon részletes és rendkívül korrekt, ügyfélközpontú információs emailt írtak nekem, nagyon jól érthetően van leírva, hogy mikor, kinek, mi a teendője, mi következik.

A dolog szépsége azonban nem ez a banki tranzakció, hanem az anyuka ötlete.
Kérdeztem tőle, hogy Ő merre lakik amúgy, azt írta, a munkája miatt járja a világot. A nyáron 2 hónapig Budapesten tartózkodott, jelenleg Mexikóban van. A fia, meg Nigériában.. És vásárolt neki a szülinapjára egy meglepetést, amiről tudja, hogy a fia nagyon régóta vágyott rá. Gyakorlatilag 3 kontinesen folyt ez a kis sztori, ami szerintem csodálatos, de javítsatok ki, ha tévedek...

A köszöntőn ez a szöveg áll:
"Hi my Dear Daniel,
Birthday are happy times and it reminds us when we were born to this earth. you came to me and your Dad and we are happy to have you.
I bought you this camera as it has been what i promised which will aid your teaching and stay in Africa for the time being..
may you live to celebrate many more year..
Mom, loves you.
HAPPY BIRTHDAY
!"

Mit ne mondjak, azért sajnálom a kis gépet még úgy is, hogy helyette már megvan az új, sokkal jobb, akkor is hozzámnőtt már a Canon. Lezárult egy korszak... egyik szemem sír, a másik nevet. Remélem, jó gazdája lesz a Daniel...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Fényképezés
« Válasz #2410 Dátum: 2011.11.06 14:59:27 »
Nem akarlak beparáztatni, de nemrég olvastam pont ezzel a módszerrel elkövetett csalásról.
Itt a részletes leírás..
Ráadásul ugyanúgy fotóscucc, illetve Nigéria..  :wacko:

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Fényképezés
« Válasz #2411 Dátum: 2011.11.06 15:09:14 »
Nem akarlak beparáztatni, de nemrég olvastam pont ezzel a módszerrel elkövetett csalásról.
Itt a részletes leírás..
Ráadásul ugyanúgy fotóscucc, illetve Nigéria..  :wacko:

Igen, ez egy klasszikus csalás-típus, nagyon gyakori és aki bedől neki, az meg is érdemli. Én alapból nem üzletelnék afrikaiakkal (lehetnek persze kivételek, de nem jellemző, hogy valaki pont Magyarországról akar venni használt fényképezőt, ami ráadásul nem egy különleges, ritka darab). Azért remélem, hogy bepi esete kivétel és meg fogja kapni a pénzt.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Fényképezés
« Válasz #2412 Dátum: 2011.11.06 15:42:39 »
Aztán szerdán (nov.2.) jött egy email - google translate magyasággal -, hogy megvan-e még a gép? Ezután angolul folyt tovább a levelezgetés. Kiderült, hogy egy anyuka akar gépet venni a fiának a közelgő szülinapjára és karácsonyra. Mondom, oké. De, hogy tudnám-e Nigériába, Lagos állam(?)-ba postázni, mert a fia ott dolgozik egy főiskolán és szüksége van a munkájához egy gépre. Mondom, no problem, persze.
Hú basszus, Te nagyon bátor vagy...  :wacko:
Nagyon remélem, hogy ez kivételesen nem a cikkben leírt eset lesz...  :hmmmm:

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:Fényképezés
« Válasz #2413 Dátum: 2011.11.06 17:23:03 »
Isten óvjon a Nigériai e-mailektől és banki tranzakcióktól.  :censored:
Egyébként hogyan győződik meg a Bank of America, hogy a Te általad beszkennelt feladóvevény valóban AZ és valódi-e?
Ilyet még nem hallottam, hogy egy bank visszatartana pénzt és postai feladóvevényt kérne, ez nem tartozik egy bank feladatai közé. :eek:
Azon is nagyon csodálkoznék, ha a Te bankod 24 órán belül jelezne, hogy itt van a pénz, mert 24 óra nem elég egy nemzetközi deviza tranzakcióhoz.
Ezek után csak azt kívánhatom, hogy legyen szerencséd és rendben megtörténjen az adásvétel.
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.06 17:26:20 írta Sanyesz »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Fényképezés
« Válasz #2414 Dátum: 2011.11.06 17:52:09 »
Ne is mondjátok, kmr linkje után őrjöngtem, de csakis a saját ***ságomon... 99%, hogy belefutottam...  :censored: :censored: :cry:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i