Szerző Téma: Fényképezés  (Megtekintve 500582 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Fényképezés
« Válasz #2280 Dátum: 2011.08.15 09:56:51 »
Squiddynél a pont. Túl sok az utómunka, ami már nem fotóhatású, hanem egy műkép. Megszűnik az "életszerű" hatása a képnek a túlzottan élénk színek miatt. Megnéztem az összeset, az akt album kifejezetten nem tetszik. Szerintem ez nem művészi kategória. Szerintem rossz a helyszín választás is, és a kompozíció is.
A többi albumban van albumonként 2-3 tényleg jól sikerült kép, de sajnos a legtöbbet a túlzásba vitt utómunka teszi gallyra. Túl sok a ferde kép, egy esküvői fotózásnak, viszont szerintem ez nem szerencsés, noha kell ferde kép is közéjük egyes beállítások azzal jók.

Sokszor olyan érzésem volt, mintha egy egyszerű picasa-val retusálta volna a képet, pl. a gyerek albumban, amikor az esernyős kislányt fotózza a parkban és a hátteret fekete-fehérbe retusálta, a kislányt pedig meghagyta színesbe. Igen ám, csak a kislány körül a fű zöld maradt, ezzel gagyi lett a kép, pedig a helyes kivitelezéssel ez egy aranyos kép lehetne.

Ezek a képek alapján a srác inkább egy lelkes képkészítő, mintsem fotós...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Fényképezés
« Válasz #2281 Dátum: 2011.08.16 01:33:34 »
Szeretnem kikerni a velemenyeteket, hogy mit gondoltok ezekrol a kepekrol szerintetek erdemes dolgoztatni vele?

Miben eros es miben kevesbe?

Hát, angolban nem biztos, hogy túl erős :) Spot the mistake! ;)
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényképezés
« Válasz #2282 Dátum: 2011.08.24 06:40:34 »
Szeretnem kikerni a velemenyeteket, hogy mit gondoltok ezekrol a kepekrol szerintetek erdemes dolgoztatni vele?

Miben eros es miben kevesbe?
Az esküvős album szerintem OK, a gyerekes közt viszont még az én laikus szememmel nézve is akad néhány kimondottan gyenge kép ill. rémes utómunka (azok a színek...). Az aktosat néztem még, azok közt szvsz 1 jó kép volt. A többit nem néztem. Ja, és a többiekhez hasonlóan nekem is feltűnt, hogy minek kell ennyi ferde kép.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Fényképezés
« Válasz #2283 Dátum: 2011.09.28 10:56:46 »
Mit szóltok ezekhez a MILC gépekhez? Szerintem ebben lehet a jövő.

pl. a Nikon is beszáll.   http://prohardver.hu/hir/milc_nikon_modra_bemutatkozik_a_j1_es_a_v1.html

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #2284 Dátum: 2011.09.28 11:41:21 »
Biztos, de várni kell még pár évet, míg kiforr a technológia - és a piacon is elterjed valamilyen szinten. A piac visszajelzései alapján meg kell várni a következő szériát, mely a tervezési/gyártási bugokat is megoldja, és a piac igényeit is figyelembe veszi.

Ilyen volt pl. a Canon EOS 300D is anno - aztán az igazán jó alacsony kategóriájú gép a 350D lett, mely mai napig egyik legjobb ár/érték arányú készülék, használt piacon. Azóta talán az 550D sikerült ilyen jónak, de ezt biztosan majd az idő fogja megmondani, úgy 2-3 év múlva. (csak a 3betűsökről van most szó)
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.28 11:46:20 írta robi »

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #2285 Dátum: 2011.09.28 13:09:23 »
Én egyelőre érdekességnek tartom ezt a kategóriát. Vannak benne ügyes dolgok, de én annyi pénzért amennyibe ezek a MILC gépek kerülnek inkább DSLR-t vennék.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #2286 Dátum: 2011.09.28 13:25:22 »
Hát meg nem ismerem, most hirtelen - a korábbi objektívparkok felhasználhatók ezekkel? Mert ha nem, az a pár obi típus, ami most az elején választható hozzá, az korántsem ad korrekt választási lehetőséget.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Fényképezés
« Válasz #2287 Dátum: 2011.09.28 13:28:09 »
Az árat egyelőre nem néztem, csak a tudásukat amiben lehet ráció.
Elvileg nincs a vázban mozgó alkatrész, rendes méretű CMOS érzékelő, elég nagy tudás, stb.

pl.


gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Fényképezés
« Válasz #2288 Dátum: 2011.09.28 14:32:59 »
Mit szóltok ezekhez a MILC gépekhez? Szerintem ebben lehet a jövő.
pl. a Nikon is beszáll.   http://prohardver.hu/hir/milc_nikon_modra_bemutatkozik_a_j1_es_a_v1.html

És nyilván nemsoká a Canon is.
Egyelőre én is inkább maradok a DSLR-nél.
A szenzorméret azért még messze van a tükrösökétől, az új gépek teljesen új foglalattal is rendelkeznek, és tényleg drágák.
Ebből éppúgy lehet még zsákutca is szerintem, de majd az idő eldönti.  ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Fényképezés
« Válasz #2289 Dátum: 2011.09.28 15:05:32 »
Én egyelőre érdekességnek tartom ezt a kategóriát. Vannak benne ügyes dolgok, de én annyi pénzért amennyibe ezek a MILC gépek kerülnek inkább DSLR-t vennék.
A számból vetted ki a szót! Ezt pár hónapja részletes vitában is kifejtettem. Érdekességnek jó, szép képeket csinál, de azt a pénzt, amibe egy ilyen kerül gondolkodás nélkül költeném egy EOS 550-600d (Nikon 5100D) -re, mint egy ilyen kis zsebgépre. Hiszem, hogy a kiforrott DSLR-ek bár nehezebbek, de jobban használhatók, nem beszélve a kompatibilitásukról a régebbi filmes gépek obijaihoz, ami tudtommal nem megoldható a MILC gépek esetén, magyarán, ezekhez a kis gépekhez spec objekítv család van, nem olcsón...

Számomra nem kérdés a döntés...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Fényképezés
« Válasz #2290 Dátum: 2011.09.28 17:02:00 »
A szenzorméret azért még messze van a tükrösökétől,...

Ennek azért ellent mond hogy a példában mutatott Samsungnak nagyobb már a CMOS érzékelőjel mint a Canon500/550/600D-nek.
...és most is veszek Canon objektívet a Canonhoz, itt is ez lesz. Mi a különbség? (persze ha már megvan akkor mérlegelni kell a dolgokat :) )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Fényképezés
« Válasz #2291 Dátum: 2011.09.28 17:20:45 »
Látom gépekről megy itt a párbeszéd, én is kérdezek. Előbb-utóbb vennék egy új gépet. A régi Minolta Dimage Z2 imádom, de lassan kileheli a lelkét, elvégre elmúlt 7 éves, és tényleg sokat ment.
Nézegettem mit kellene. Apukámnak van Nikon DSLR-je, tehát jó választás lenne nekem is ez, mert van hozzá 4-5 objektíve, amit nyilván én is használnék. Én amúgy nem az alap kitet venném, hanem a 18-105 objektívvel. De a DSLR ellen szól, hogy viszonylag sokat repülök, ahol a súly számít, és nem szeretem cipelni. Nekem fontos, hogy könnyű legyen, de nem akarok szappantartót. Itt jön a képbe a Pana FZ45. Régóta tetszik ez a sorozat, és szerintem ha az ember nem profi és nem is vágyik arra, hogy profi fotós legyen, akkor teljesen minden az egyben gép. Nem azonnal, de az ősszel szeretnék gépet venni. Ha nem dslr akkor nagy zoom kellene, mert azt a minoltában is kihasználom.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Fényképezés
« Válasz #2292 Dátum: 2011.09.28 21:01:52 »
A szenzorméret azért még messze van a tükrösökétől,...

Ennek azért ellent mond hogy a példában mutatott Samsungnak nagyobb már a CMOS érzékelőjel mint a Canon500/550/600D-nek.
...és most is veszek Canon objektívet a Canonhoz, itt is ez lesz. Mi a különbség? (persze ha már megvan akkor mérlegelni kell a dolgokat :) )

A CMOS érzékelőjelnél pontosan mire gondolsz, hogy a MILC Samsung esetében nagyobb, mint a DSLR Canon-oknál?  :?: (Mert, ha a megapixelszálmra, akkor az engem hidegen hagy, hogy melyik hány megás...)

Nyílván, ahogy írod is, ha már megvan az objektív egy aktuális SLR géphez és eközben vázat váltasz, akkor van annak jelentősége, amit írtam, hogy kompatibilisek az objektívek igen széles választéka a hagyományos filmes, és digitális SLR-ek között. Azonban nagy valószínűséggel ezeket az obikat nem tudod föltenni egy - leendő - Canon MILC gépre, tehát jó drágán vagy kénytelen venni objektívet a MILC gépedhez.
Persze, ha most sem rendelkezel SLR vázzal és hozzá tartozó objektívekkel, ergo, mindenből új kell, akkor szabad a döntésed, hogy melyiket választod. Sok jót írnak a MILC-ekről, én a www.fotovilag.hu oldalt szoktam olvasgatni tesztügyben.

Inkább azt javasolnám, hogy közben ne tűnjek részrehajlónak, hogy próbáld ki mind a két kategóriát. A Media Markt erre jó helyszín, legalább meglátod, hogy melyik kényelmesebb számodra, vagy melyiket hogyan tudod hordozni, melyiknek mi a korlátja használat közben, stb. Ezután könnyebben dönthetsz.

Azért még a figyelmedbe ajánlom a fotós fórumok olvasgatását, ha van rá időd, ott is biztosan korrekt infót kaphatsz mindről.

mondi, megértem, amit írsz, Neked lehet jó alternatíva a MILC gép, mert elég kicsi, könnyű hordozni és pl. a Mickey által említett Nikon 1 géphez van egy kiváló 10-100-as objektív, amivel videókat is, és fényképeket is igen széles variálhatóság mellett tudsz készíteni. Kérdés, hogy megakarod/tudod-e fizetni ennek az árát...?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Fényképezés
« Válasz #2293 Dátum: 2011.09.28 21:30:08 »
Én olyan 130 ezerig bezárólag szeretnék erre költeni. De mondom még nem aktuális.
Nekem lehet nem való a cserélhető objektíves cucc. Amikor elhozom otthonról a DSLR-t, akkor is mindig mondom az apukámnak, hogy toljon rá egy jó objektívet, aztán engem tovább nem érdekel, én úgysem fogok nekiállni cserélgetni. Valószínűleg egy minden az egyben gép lenne nekem a jó választás, éppen ezért hajlok a Pana FZ sorozat valamelyik tagjára. Valamelyik külföldi tesztben olvastam (talán FZ35), hogy annyira jó kis gép, hogy több újságíró aki sokat utazik letette a sok objektíves nehéz cuccot és ilyet használnak, mert gyakorlatilag mindenre jó. Nyilván nem profi színvonalon, de pl egy napilapba, magazinban elég lehet. És akkor talán nekem is elég.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Fényképezés
« Válasz #2294 Dátum: 2011.09.28 21:32:21 »
...és most is veszek Canon objektívet a Canonhoz, itt is ez lesz. Mi a különbség? ...
Az elérhető Canon EF, EF-S rendszerű obik tipusaninak száma a lehető legnagyobb, az összes gyártó közül. A legszélesebb objektívparkból válogathatsz, főleg, ha crop-os vázad van. Külömböző optikai tulajdonságokkal, zoom tartományokkal, fixeknél fényerőkkel, minőségkategóriában. Hadd ne említsem a Canon-on kívűli gyártókat is, akik szintén nyújtanak EF-rendszerű obikat. Olyan objektívet tudsz választani a vázadra, amilyen szemed/szád(/pénztárcád) ingere.

Új objektívrendszert ha fejlesztenek, lesz induláskor 3-4 obi típus, amiből választhatsz. Az nem sok - pl. minőség/zoom-tartomány/fényerő/torzítás/ár tekintetében mérlegelned kellene, mit választasz... és egyáltalán nem biztos, hogy egy ilyen újfajta vázhoz való teleobi képes képminőségen versenybe szállni pl. a nagy tiszteletre méltó EF 70-200-asok bármelyikével.