Szerző Téma: Fényképezés  (Megtekintve 492804 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Fényképezés
« Válasz #90 Dátum: 2005.06.02 09:01:00 »
Idézetet írta: "Orffyreus"
Én a Panasonic Dmc-Fz3-at ajánlom. 12X-es optikai Zoom, képstabilizátorral. Pöpec kis masina. :) Persze kicsit drágább is, mint hasonló társai.  Ja és Lumix optikával kerül forgalomba!

http://index.hu/tech/digicam/cikkek/dmc-fz3_r/!1

Ami nem tetszik, hogy az állvány rögzítő csavar nem az optika középpontjában van, és ez zavaró lehet panorámakép készítéskor. Saját aksija van, ami nem sokat bír, ez se jó. A Video mód 10 frémes dolga elég kevés, az 15 szokott lenni más gépeknél, és a bőven elég, ha nem gyors mozgást akarsz megjeleníteni. Nincs manuál fókusz, ami nagy hiba, mert sokszor az Auto focus semmire se jó, ez profiknak fontos lenne pedig. Néha én is használom.
Az optikája tényleg jó, meg a többi dolog, amiről nem írtam. Az ára se vészes.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Fényképezés
« Válasz #91 Dátum: 2005.06.02 09:03:50 »
Idézetet írta: "NoGun"
Ha valaki nem fél tőle inkább javasolnám (hogy a témánál maradjak): egy használt Carinát, mint egy zsírúj Ignist, ergo megnézném az apronetet egy-két generációval régebbi gép miatt is.
Ezért vettem én is Coolpix990-et anno ...

vannak akik mindig a legfrissebbet akarják, náluk jelentős kedvezményt lehet elérni.

Csak nem árt vigyázni, mert ki tudja, mit kapott a fényképező elötte. Párára, meg vízre gondolok, ami lassú halált okoz. Inkább olyat kell keresni az aproneten, aki külföldről behozza, és telcsin megbeszélt helyre leszállítja, mí is így vettük annó, 10ezret spóroltunk rajta, és az ürgéneki is volt rajta 10ezer haszna :D
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fényképezés
« Válasz #92 Dátum: 2005.06.02 20:42:21 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "molnarl"
Én most szereztem, Fuji Finepix S5500. 4megapixeles. 10szeres optikai zoom. Többet adatot most fejből nem tudok, de messze a legjobb fényképező amit próbáltam, szebb képet csinál mint a HP 5,2megapixelese, gyorsabb, könnyebben kezelhető és szerintem szebb is. Nekem az ilyen formájú fényképezőgépek tetszenek.
http://www.pixmania.com/hu/hu/60426/art/fuji/finepix-s5500.html

Jó választás :D Most ár/teljesítmény arányban a legjobbak egyike :D


Mi meg ma két hete vettünk egy ugyanilyet  :D

Ma elkaptam vele a szúnyogirtó AN 2-est , amire évek óta vadásztam hiába  8)

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Fényképezés
« Válasz #93 Dátum: 2005.06.02 22:07:50 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Mi meg ma két hete vettünk egy ugyanilyet  :D

Ma elkaptam vele a szúnyogirtó AN 2-est , amire évek óta vadásztam hiába  8)


Ügyes vagy, még ilyet nem próbáltam fotózni, de nem egyszerű az tuti :D
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fényképezés
« Válasz #94 Dátum: 2005.06.02 22:29:42 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"


Mi meg ma két hete vettünk egy ugyanilyet  :D

Ma elkaptam vele a szúnyogirtó AN 2-est , amire évek óta vadásztam hiába  8)


Ügyes vagy, még ilyet nem próbáltam fotózni, de nem egyszerű az tuti :D


Köszike :)

A kép 1/500-as záridővel készült , blende 5.0 , érzékenység ISO 200 , 10x zoom . Hülyeség , hogy maximális zoommal könnyen berázkódik a kép , mert ezt éppenséggel fél kézzel csináltam , ugyanis a másik kezemben a telefon volt  - úgy rohantam ki beszélgetés közben , mikor meghallottam az Ancsa berregését  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fényképezés
« Válasz #95 Dátum: 2005.06.03 13:38:59 »
Köszönöm az  ajánlatokat, szemezgetek. Külön köszi Palaczknak a szemléltetésért. :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Fényképezés
« Válasz #96 Dátum: 2005.06.09 11:43:35 »
Ha már fotózás:
a kollégák csinálták ezt a képet amikor megkapták az új "műszerüket":

Aranyos kis háziállat.
 :D  :D
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fényképezés
« Válasz #97 Dátum: 2005.06.21 19:15:07 »
Időközben meglehetősen sok képet csináltam már a Fuji S 5500-asunkkal , összességében véve nagyon elégedett vagyok vele .

Viszont néha nem sikerülnek olyan képek , amelyeknél erre abszolút nem számítok . A hiba oka egyértelműen az autofókusz - a képek életlenek lesznek . Kérdés , hogy én ***om-e el (azaz máshogy kéne kezelni a gépet) , vagy valódi hibáról van szó ? Öt-hat kép esetében is előfordult pl. , hogy kb. 15-20 méterre lévő emberalakokat (csoportot) fotóztam , maximálisra állított zoommal , elvileg helyesen használt AF-al . A képek mégis életlenek lettek , pedig annak rendje-módja szerint ráállítottam az AF-et az alakokra  :roll: ... Mit kéne máshogy tennem ? A gépen az AF-nek van egy olyan üzemmódja , amelynél megkeresi a kép középpontjához közeli markáns objektumot , és arra fókuszál ("Area-AF" az angol kezelési utasításban) . Ezt kéne talán ilyenkor használnom ? Node ha ráállítom az AF-et az alakokra , akkor miért nem fogja be őket ? Érdekes módon , ugyanekkora távolságra lévő autó esetén tökéletesen működik a dolog , éles lesz a kép ... Nem értem  :?  

A másik : nagyon erős fénnyel szembe fotózva néha ugyancsak életlen lesz a kép . Pl. majdnem sötétben fotóztam guggolva , szemből egy autót , a kocsi reflektorai fel voltak kapcsolva (magyarul a fényszórók pontosan az gépbe világítottak) . A fókuszt rendben beállítottam (nem a fényszórókra , hanem köztük a kocsi hűtőrácsára) , a kép mégis (teljesen) életlen lett . Ez normális ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Fényképezés
« Válasz #98 Dátum: 2005.06.21 19:46:14 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Időközben meglehetősen sok képet csináltam már a Fuji S 5500-asunkkal , összességében véve nagyon elégedett vagyok vele .

Viszont néha nem sikerülnek olyan képek , amelyeknél erre abszolút nem számítok . A hiba oka egyértelműen az autofókusz - a képek életlenek lesznek . Kérdés , hogy én ***om-e el (azaz máshogy kéne kezelni a gépet) , vagy valódi hibáról van szó ? Öt-hat kép esetében is előfordult pl. , hogy kb. 15-20 méterre lévő emberalakokat (csoportot) fotóztam , maximálisra állított zoommal , elvileg helyesen használt AF-al . A képek mégis életlenek lettek , pedig annak rendje-módja szerint ráállítottam az AF-et az alakokra  :roll: ... Mit kéne máshogy tennem ? A gépen az AF-nek van egy olyan üzemmódja , amelynél megkeresi a kép középpontjához közeli markáns objektumot , és arra fókuszál ("Area-AF" az angol kezelési utasításban) . Ezt kéne talán ilyenkor használnom ? Node ha ráállítom az AF-et az alakokra , akkor miért nem fogja be őket ? Érdekes módon , ugyanekkora távolságra lévő autó esetén tökéletesen működik a dolog , éles lesz a kép ... Nem értem  :?  

A másik : nagyon erős fénnyel szembe fotózva néha ugyancsak életlen lesz a kép . Pl. majdnem sötétben fotóztam guggolva , szemből egy autót , a kocsi reflektorai fel voltak kapcsolva (magyarul a fényszórók pontosan az gépbe világítottak) . A fókuszt rendben beállítottam (nem a fényszórókra , hanem köztük a kocsi hűtőrácsára) , a kép mégis (teljesen) életlen lett . Ez normális ?

Szal a rendes fókuszáláshoz az kell, hogy picit lenyomod az exponáló gombot, amíg éles nem lesz, és akkor kattintod le, hamár ráfókuszált :D
Laco 73 :D

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Fényképezés
« Válasz #99 Dátum: 2005.06.21 20:43:53 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Időközben meglehetősen sok képet csináltam már a Fuji S 5500-asunkkal , összességében véve nagyon elégedett vagyok vele .

Viszont néha nem sikerülnek olyan képek , amelyeknél erre abszolút nem számítok . A hiba oka egyértelműen az autofókusz - a képek életlenek lesznek . Kérdés , hogy én ***om-e el (azaz máshogy kéne kezelni a gépet) , vagy valódi hibáról van szó ? Öt-hat kép esetében is előfordult pl. , hogy kb. 15-20 méterre lévő emberalakokat (csoportot) fotóztam , maximálisra állított zoommal , elvileg helyesen használt AF-al . A képek mégis életlenek lettek , pedig annak rendje-módja szerint ráállítottam az AF-et az alakokra  :roll: ... Mit kéne máshogy tennem ? A gépen az AF-nek van egy olyan üzemmódja , amelynél megkeresi a kép középpontjához közeli markáns objektumot , és arra fókuszál ("Area-AF" az angol kezelési utasításban) . Ezt kéne talán ilyenkor használnom ?
Node ha ráállítom az AF-et az alakokra , akkor miért nem fogja be őket ? Érdekes módon , ugyanekkora távolságra lévő autó esetén tökéletesen működik a dolog , éles lesz a kép ... Nem értem  :?  

A másik : nagyon erős fénnyel szembe fotózva néha ugyancsak életlen lesz a kép . Pl. majdnem sötétben fotóztam guggolva , szemből egy autót , a kocsi reflektorai fel voltak kapcsolva (magyarul a fényszórók pontosan az gépbe világítottak) . A fókuszt rendben beállítottam (nem a fényszórókra , hanem köztük a kocsi hűtőrácsára) , a kép mégis (teljesen) életlen lett . Ez normális ?

Szal a rendes fókuszáláshoz az kell, hogy picit lenyomod az exponáló gombot, amíg éles nem lesz, és akkor kattintod le, hamár ráfókuszált :D


Nálam is előszokott fordulni hogy életlen a kép. Mondjuk sok időt még nem szántam a probálgatásra. De általában én is az exponáló gombot használom, megvárom, mig beállítja magát, és utána kattintok. (Ugyanez a gép.  :lol: )
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fényképezés
« Válasz #100 Dátum: 2005.06.21 23:38:32 »
Idézetet írta: "KLaco"
Szal a rendes fókuszáláshoz az kell, hogy picit lenyomod az exponáló gombot, amíg éles nem lesz, és akkor kattintod le, hamár ráfókuszált :D


Hombre ! Hálás vagyok a segítő szándékért , de azért ennyire ne nézz hülyének ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fényképezés
« Válasz #101 Dátum: 2005.06.21 23:43:40 »
Idézetet írta: "molnarl"
Nálam is előszokott fordulni hogy életlen a kép. Mondjuk sok időt még nem szántam a probálgatásra. De általában én is az exponáló gombot használom, megvárom, mig beállítja magát, és utána kattintok. (Ugyanez a gép.  :lol: )


Természetesen ezt csinálom én is . Hangjelzés , AF - "célkereszt" megváltozik , mindent ahogy kell . És mégis életlen lesz a kép  :roll:

(Ja , egyébként aki rendelkezik olyan szemmel , hogy a keresőben vagy pláne a kijelzőn látott kép alapján képes korrektül beállítani ezen a gépen a manuális fókuszt , az fogadja legőszintébb elismerésemet  :o ...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Fényképezés
« Válasz #102 Dátum: 2005.06.22 00:02:57 »
:) -ha van rajta használj fókuszrögzítést, ha nincs, akkor saccolj távolságot, és manuális fókusz ( az enyém manuálisban a közepét kb 5x nagyításban mutatja)

-Ezek érzékenyebbek, mint a filmes gépek a bemozdulásra, alapértelmezve a kisfilmre vetítet fokusz kb a minimális záridő reciproka, vagyis ~360-as teleállás esetén 1/360s exp. fölött bemozdul könnyen!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Fényképezés
« Válasz #103 Dátum: 2005.06.22 08:49:50 »
Hát igen, digitális gép. Az alapvető gond az, hogy másképp állítanak élességet, mint a filmesek, és ez nem mindig sikerül nekik. Sajna, erre duplán oda kell figyelni. Nagyobb kontrasztkülömbség kell nekik, és ha az van az élességállításnál, akkor megy a dolog.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Fényképezés
« Válasz #104 Dátum: 2005.06.22 09:22:36 »
Velem is elő szokott fordulni, hogy nem éles a kép, de kb 100ból 4* 5* De akkor is általában én szoktam hibázni. Automata beállítást ritkán használok, inkább manuálisan állítom be a dologkat többszöri fotózással, manuál fokuszt ritkán, inkább auto-t használok. Lehet, gépfüggő is a dolog.
Laco 73 :D