Szerző Téma: Fényképezés  (Megtekintve 494395 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Fényképezés
« Válasz #30 Dátum: 2005.05.20 14:46:05 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Felbontás : ja , 2272x1704 asszem a max . A normal és fine beállítás vajon mit variálhat ? A színmélységet talán ?

Nem, a tömörítési arány :D 99%, vagy 95%, dupla akkora lesz így 1 kép. Mostanában a Fine-ban fotózok inkább, ezek a képek még 95%-osal készültek, de én se látok igazi különbséget :D
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fényképezés
« Válasz #31 Dátum: 2005.05.20 15:08:59 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Íme 2 kép, amik a gépemmel születtek:

http://img.tar.hu/klaco/img/12680041.jpg#3
http://img.tar.hu/klaco/img/12680040.jpg#3

Remélem az 1-10-es skálán legalább egy 3-ast megérdemlek.
Vélemény?


Szép képek , én 3-asnál kicsit többet is adnék rájuk  :wink: ... Főleg a fölsőre , mert az alsó mintha kicsit életlen lenne .

Milyen géped van ?

Minolta Dimage Z1 :D
A 2. kép direkt életlen a víz elmosódása a lényeg, vagy mi életlen rajta?
Nekem azt mondták, hogy a víz akkor szép, ha egybemosódik.


Az jó gépnek számít , nem :) ? Egyik barátom most vett egy Z2-est , Japánból hozta neki egy cimborája , állvánnyal , 512-es kártyával , alles zusammen átszámítva 72 ezerért , nem nevezném rossz vételnek  :o

A 2. képen a víz valóban csodaszép , de minden más is életlen . A kövek , a köveken lévő avar , minden . Ha direkt ilyen , akkor bocs :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Fényképezés
« Válasz #32 Dátum: 2005.05.20 15:57:24 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Íme 2 kép, amik a gépemmel születtek:

http://img.tar.hu/klaco/img/12680041.jpg#3
http://img.tar.hu/klaco/img/12680040.jpg#3

Remélem az 1-10-es skálán legalább egy 3-ast megérdemlek.
Vélemény?


Szép képek , én 3-asnál kicsit többet is adnék rájuk  :wink: ... Főleg a fölsőre , mert az alsó mintha kicsit életlen lenne .

Milyen géped van ?

Minolta Dimage Z1 :D
A 2. kép direkt életlen a víz elmosódása a lényeg, vagy mi életlen rajta?
Nekem azt mondták, hogy a víz akkor szép, ha egybemosódik.


Az jó gépnek számít , nem :) ? Egyik barátom most vett egy Z2-est , Japánból hozta neki egy cimborája , állvánnyal , 512-es kártyával , alles zusammen átszámítva 72 ezerért , nem nevezném rossz vételnek  :o

A 2. képen a víz valóban csodaszép , de minden más is életlen . A kövek , a köveken lévő avar , minden . Ha direkt ilyen , akkor bocs :)

Igen, itt jön a magyarázat, hogy annak olyannak kell lennie, mert az emeli ki a vizet az egészből, ebben van is valami. Haver is szokta, hogy a lényeget kiemeli a széleket meg direkt elmossa fotosoppal, nekem ez nyers anyag, de valóban vmi hasonló hatást akartam elérni.
Mindehez kellett a fényszegény környezet, és a cirkuláris polárszűrő.
Jó ez a gép, csak a zoom kicsi :D
Sajna ennyi pénzért jobbat nem igazán lehet kapni, nekem kellene 15X ös zoom, mert sokszor fotózok távolról, meg jó lenne közelről is szépeket makrózni, ebben ez a gép partner, 7,5cmről egész éles a dolog :D
Laco 73 :D

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Fényképezés
« Válasz #33 Dátum: 2005.05.20 16:47:49 »
Idézetet írta: "KLaco"
Na akkor szép sorjában a Celeron 300-on 80%, hogy van alapból USB, hátul a gépnél, ahol az egér, meg a bill csatlakozik, ott kell leenie egy 1cm*0,5 cm széles Lyuknak, aminek a közepén vannak csatlakozók, ez az USB, ebből 2 van ott sztem.


Nem a procin van, az alaplapon.  :wink: A régi Celeron processzoros gépemen nekem se volt.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Fényképezés
« Válasz #34 Dátum: 2005.05.20 17:05:06 »
Idézetet írta: "molnarl"
Idézetet írta: "KLaco"
Na akkor szép sorjában a Celeron 300-on 80%, hogy van alapból USB, hátul a gépnél, ahol az egér, meg a bill csatlakozik, ott kell leenie egy 1cm*0,5 cm széles Lyuknak, aminek a közepén vannak csatlakozók, ez az USB, ebből 2 van ott sztem.


Nem a procin van, az alaplapon.  :wink: A régi Celeron processzoros gépemen nekem se volt.

Akkor majd valaki számtech-es megmondja a frankót, de én legjobb tudomásom szerint volt már azokon is, mármint a normálisabb alaplapokon bizti, mert nekünk olyan volt. Az ATX-es alaplapokon mind volt már sztem, de az AT-s olcsókon nem volt.
Viszont van Intel P1 200-as gépem, amin van USB :D Csak kellene hozzá kábel valahova belülre, ami kivezeti az alaplapról :D Ilyet eddig nem találtam :D
Laco 73 :D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Fényképezés
« Válasz #35 Dátum: 2005.05.20 17:30:44 »
Idézetet írta: "KLaco"
Akkor majd valaki számtech-es megmondja a frankót, de én legjobb tudomásom szerint volt már azokon is, mármint a normálisabb alaplapokon bizti, mert nekünk olyan volt. Az ATX-es alaplapokon mind volt már sztem, de az AT-s olcsókon nem volt.
Viszont van Intel P1 200-as gépem, amin van USB :D Csak kellene hozzá kábel valahova belülre, ami kivezeti az alaplapról :D Ilyet eddig nem találtam :D

Ha Celeron 300, akkor az még lehet a cache nélküli, első szériás, régi Celeron. Ami mellesleg jó lassú - de ez most mellékes. Akkoriban egyáltalán nem volt általános még az USB. 97 nyarán vett Celeron 366-os gépem Acorp alaplapján már volt USB, és az nagy dolognak számított! A Sima Celeron 300 lehet 1-2 évvel öregebb is, akkoriban még simán lehetett USB nélküli.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Fényképezés
« Válasz #36 Dátum: 2005.05.20 19:15:06 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Más : olvasgattam a gépről a júzerek véleményeit , és többen írták , hogy 10x zoommal "egy agysebész kezei" kellenek ahhoz , hogy ne remegjen be a kép  :roll: ... Ezt nem teljesen értem , vajon akkor is beremeg , ha teszem azt 1/1000 vagy pláne 1/2000 a záridő  :? ? Én sokszor fotóztam 210 mm-es teleobjektívvel kézből , de 1/125-ös záridő mellett is simán tudtam éles képeket csinálni , pedig a Practica az említett objektívvel már komoly súlyt képvisel .


Na de a Practicát meg a telét rendesen meg lehet fogni, ezt a digitális mütyürt meg nem. Én is most akarok extra elemtartót szerezni a gépemhez, hogy még jobb fogása legyen. A nehezebb gép kevésbé veszi át a kéz finom remegését. A digit gépeken ezért nagyon hasznos a beépített rázkódásvédelem.

Azt azért ne felejtsd el, hogy ezen a digit gépen sokkal kisebb fényerejű objektív lesz, mint a Practica fix objektívjei (és sokkal vacakabb is) ezért a záridők nőni fognak, és egyre többször fog belecsúszni a kritikus vagy kérdéses tartományba.

Ezt a képet 35-ös filmre átszámítva 200-as telével csináltam (nagyobb nincs) 1/20s expozíciós idővel. (És persze teljesen nyitott belndével, szóval mélységélesség az nem nagyon van.  :oops:  ) Rázkódásvédelem nélkül nem nagyon jött volna össze.


KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Fényképezés
« Válasz #37 Dátum: 2005.05.20 20:58:13 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "KLaco"
Akkor majd valaki számtech-es megmondja a frankót, de én legjobb tudomásom szerint volt már azokon is, mármint a normálisabb alaplapokon bizti, mert nekünk olyan volt. Az ATX-es alaplapokon mind volt már sztem, de az AT-s olcsókon nem volt.
Viszont van Intel P1 200-as gépem, amin van USB :D Csak kellene hozzá kábel valahova belülre, ami kivezeti az alaplapról :D Ilyet eddig nem találtam :D

Ha Celeron 300, akkor az még lehet a cache nélküli, első szériás, régi Celeron. Ami mellesleg jó lassú - de ez most mellékes. Akkoriban egyáltalán nem volt általános még az USB. 97 nyarán vett Celeron 366-os gépem Acorp alaplapján már volt USB, és az nagy dolognak számított! A Sima Celeron 300 lehet 1-2 évvel öregebb is, akkoriban még simán lehetett USB nélküli.

Ismétlem, a P1 200-on is volt, az asszem TX-es alaplapon, ez korábbi, szal kellene, hogy legyen, bár mondom nem elképzelhetetlen, hogy lespórolták a kínai alaplapokról :D Mi már akkor se apróztuk el, Abit volt :D
Laco 73 :D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Fényképezés
« Válasz #38 Dátum: 2005.05.20 21:32:57 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ismétlem, a P1 200-on is volt, az asszem TX-es alaplapon, ez korábbi, szal kellene, hogy legyen, bár mondom nem elképzelhetetlen, hogy lespórolták a kínai alaplapokról :D Mi már akkor se apróztuk el, Abit volt :D

Már mióta létezik firewire, bluetooth, gigabit lan, és még mindig nincs minden alaplapon  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Fényképezés
« Válasz #39 Dátum: 2005.05.21 11:35:36 »
USB kártya kb 2-3000pénz, típusfüggően, viszont elég gyakori, hogy öregebb masinákban nem indulnak :(
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Fényképezés
« Válasz #40 Dátum: 2005.05.21 12:48:50 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "KLaco"
Ismétlem, a P1 200-on is volt, az asszem TX-es alaplapon, ez korábbi, szal kellene, hogy legyen, bár mondom nem elképzelhetetlen, hogy lespórolták a kínai alaplapokról :D Mi már akkor se apróztuk el, Abit volt :D

Már mióta létezik firewire, bluetooth, gigabit lan, és még mindig nincs minden alaplapon  :wink:

Azért a Kékfog az nem annyira gyakori, szinte alig van alaplapon. A másik kettő, már az alaplapok 50%-án rajta van. Mondjuk a Gigabit nem mindenkinek kell, meg a firewire se. DE az USB nélkül nem lehet mamár létezni  :!:
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fényképezés
« Válasz #41 Dátum: 2005.05.21 12:51:35 »
Idézetet írta: "KLaco"
Igen, itt jön a magyarázat, hogy annak olyannak kell lennie, mert az emeli ki a vizet az egészből, ebben van is valami. Haver is szokta, hogy a lényeget kiemeli a széleket meg direkt elmossa fotosoppal, nekem ez nyers anyag, de valóban vmi hasonló hatást akartam elérni.
Mindehez kellett a fényszegény környezet, és a cirkuláris polárszűrő.
Jó ez a gép, csak a zoom kicsi :D
Sajna ennyi pénzért jobbat nem igazán lehet kapni, nekem kellene 15X ös zoom, mert sokszor fotózok távolról, meg jó lenne közelről is szépeket makrózni, ebben ez a gép partner, 7,5cmről egész éles a dolog :D


Ha direkt ilyen a kép , akkor tényleg bocs , nem akartam fikázni , remélem , nem is tűnt annak . Milyen beállításokkal csináltad egyébként ? A cirkuláris polárszűrő , az micsoda ?

Megvan egyébként a gép , tegnap elhozta apám  :) ... Mondanom sem kell , a nap hátralévő részében gyakorlatilag le sem tettem a kezemből , legfeljebb addig , amíg a manualt böngésztem  :D ... Érdemben persze még nem tudtam kipróbálni , de az már most feltűnt , hogy remek fogása van , nagyon könnyen kezelhető , és meglepően kicsi (1/10-1/20 közötti) záridőkkel is tudok vele éles képeket csinálni  :) ! Persze , még gyakorlatilag alig tudok róla valamit , mert vannak bőven mindenféle állítási lehetőségei , amelyek közül némelyiket egyelőre nem is értem - de majd belejövök !

Egy kérdés felvetődött bennem : az AF meddig mér ? Úgy értem , távolságban . Teszem azt , több tucat méterre már biztosan nem , gondolom - vagy mégis ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fényképezés
« Válasz #42 Dátum: 2005.05.21 12:57:31 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "KLaco"
Akkor majd valaki számtech-es megmondja a frankót, de én legjobb tudomásom szerint volt már azokon is, mármint a normálisabb alaplapokon bizti, mert nekünk olyan volt. Az ATX-es alaplapokon mind volt már sztem, de az AT-s olcsókon nem volt.
Viszont van Intel P1 200-as gépem, amin van USB :D Csak kellene hozzá kábel valahova belülre, ami kivezeti az alaplapról :D Ilyet eddig nem találtam :D

Ha Celeron 300, akkor az még lehet a cache nélküli, első szériás, régi Celeron. Ami mellesleg jó lassú - de ez most mellékes. Akkoriban egyáltalán nem volt általános még az USB. 97 nyarán vett Celeron 366-os gépem Acorp alaplapján már volt USB, és az nagy dolognak számított! A Sima Celeron 300 lehet 1-2 évvel öregebb is, akkoriban még simán lehetett USB nélküli.


Igen , tényleg lassú , pl. kb. 4 percig tart , amíg felbootol . És valóban alap 300-as , bár '98 novemberében vettük , de nem volt drága akkori viszonylatban . Lassan egyébként esedékes lesz a cseréje , bár igazából nem érezzük égető szükségét , mert arra , amire használjuk (netezés , képnézegetés , zenehallgatás , Word , Excel , egy-két ezeréves játék á la Starcraft meg Heroes III) , teljesen megfelel . Viszont az 1000 % , hogy nincs rajta USB-port . Eléggé meg is ijesztett most , amit Tamás írt , a végén még kénytelen leszek mindig máshol leolvasgatni meg CD-re írni a képeket a gépről  :shock:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Fényképezés
« Válasz #43 Dátum: 2005.05.21 13:38:00 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ha direkt ilyen a kép , akkor tényleg bocs , nem akartam fikázni , remélem , nem is tűnt annak . Milyen beállításokkal csináltad egyébként ? A cirkuláris polárszűrő , az micsoda ?

Megvan egyébként a gép , tegnap elhozta apám  :) ... Mondanom sem kell , a nap hátralévő részében gyakorlatilag le sem tettem a kezemből , legfeljebb addig , amíg a manualt böngésztem  :D ... Érdemben persze még nem tudtam kipróbálni , de az már most feltűnt , hogy remek fogása van , nagyon könnyen kezelhető , és meglepően kicsi (1/10-1/20 közötti) záridőkkel is tudok vele éles képeket csinálni  :) ! Persze , még gyakorlatilag alig tudok róla valamit , mert vannak bőven mindenféle állítási lehetőségei , amelyek közül némelyiket egyelőre nem is értem - de majd belejövök !

Egy kérdés felvetődött bennem : az AF meddig mér ? Úgy értem , távolságban . Teszem azt , több tucat méterre már biztosan nem , gondolom - vagy mégis ?

A képet majdnem ilyennek akartam, talán 1 lehellettel a széle lehetet volna élesebb, ahogy mondtad. Egyébként bírom a kritikát, ha fotózásról van szó. :D
Elvben 10-20 méterig jónak kellene lennie az AF-nek.
A cirkuláris polárszűrő az arra jó, hogy az ide-oda vetődő napsugarak következtében a kép nem lesz olyan, amilyennek szeretnéd. Legjobban akkor lehet látni a különbséget, ha tűző napban 1 kocsi szélvédőjén szeretnél átlátni, mert ez szűrő nélkül lehetetlen, mert olyan lesz, mintha tükör lenne a szélvédő. Ezt a szűrőt 360°ban lehet körbe tekerni, és akkor változik folyamatosan az átlátási arány. Nekem tetszik, bár sok eredmény még nem értem el vele, ami nagyon látványos lett volna.
A kép pontos beállításait most nem tom fejből, de kb 2 másodperc volt a záridő, 5,6os blendével a cirkulár polár pedig azért kellett, hogy a hosszú záridőt lehessen használni, és szerencsére még nap se volt akkor :D
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Fényképezés
« Válasz #44 Dátum: 2005.05.21 13:43:19 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Igen , tényleg lassú , pl. kb. 4 percig tart , amíg felbootol . És valóban alap 300-as , bár '98 novemberében vettük , de nem volt drága akkori viszonylatban . Lassan egyébként esedékes lesz a cseréje , bár igazából nem érezzük égető szükségét , mert arra , amire használjuk (netezés , képnézegetés , zenehallgatás , Word , Excel , egy-két ezeréves játék á la Starcraft meg Heroes III) , teljesen megfelel . Viszont az 1000 % , hogy nincs rajta USB-port . Eléggé meg is ijesztett most , amit Tamás írt , a végén még kénytelen leszek mindig máshol leolvasgatni meg CD-re írni a képeket a gépről  :shock:

Szerintem meg kell várni, míg kijön a P5, mert az lenyomja az árakat. Ha nem akarsz sokat költeni, 80ezerből össze lehet állítani monitor nélkül sztem.
Laco 73 :D