Szerző Téma: Fényképezés  (Megtekintve 495252 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Fényképezés
« Válasz #150 Dátum: 2005.07.26 10:56:15 »
Idézetet írta: "whis"
Az irodák csak akkor térítenék vissza az összeget, ha a KülügyM veszélyes övezetté nyilvánítani Egyiptomot. De ez, ugye, nem történt meg...

Pont ezt mondom, biztos lobbiztak érte az utazási irodák, hogy sokat buknának rajta.
Laco 73 :D

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Fényképezés
« Válasz #151 Dátum: 2005.07.26 12:13:21 »
Idézetet írta: "KLaco"
Amúgy szerintem nem valószínű, hogy pont ott még 1szer történjen valami.

Csakhogy mi nem Sarm el Sheikbe megyünk, hanem Hurghadába :!: Remélem nem leszünk a bulvársajtó posztumusz sztárjai.

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Fényképezés
« Válasz #152 Dátum: 2005.07.26 15:00:55 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "KLaco"
Amúgy szerintem nem valószínű, hogy pont ott még 1szer történjen valami.

Csakhogy mi nem Sarm el Sheikbe megyünk, hanem Hurghadába :!: Remélem nem leszünk a bulvársajtó posztumusz sztárjai.

Jó utat és jó pihenést!!!!
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Fényképezés
« Válasz #153 Dátum: 2005.07.26 20:34:18 »
Egyiptomban nem kell félni, az csak egy figyelmeztetés volt. Rómában lesz most ciki a jövő héttől.
music     

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Fényképezés
« Válasz #154 Dátum: 2005.07.27 00:36:18 »
csinálj úgy mint a jó matekos, vigyél egy bombát magaddal.

annak a valószinűsége hogy kettő legyen a közeledben igen kicsi ...

:)
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Fényképezés
« Válasz #155 Dátum: 2005.07.27 08:08:11 »
Idézetet írta: "Rozsomák"

Jó utat és jó pihenést!!!!

Köszi, remélem meglesze. Amúgy a barátnőm még mindig nem jutott dűlőre, hogy eljöjjön vagy sem :(

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Fényképezés
« Válasz #156 Dátum: 2005.07.27 08:09:20 »
Idézetet írta: "music"
Egyiptomban nem kell félni, az csak egy figyelmeztetés volt. Rómában lesz most ciki a jövő héttől.

Mi is ebben reménykedünk. Meg ugyebár te szoktad mondani, ha nem kell meghalnunk, akkor és ott, nem lehet gond.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Fényképezés
« Válasz #157 Dátum: 2005.07.27 08:10:09 »
Idézetet írta: "NoGun"
csinálj úgy mint a jó matekos, vigyél egy bombát magaddal.

annak a valószinűsége hogy kettő legyen a közeledben igen kicsi ...

:)

Ja-ja, ez már nekem is eszembe jutott :D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Fényképezés
« Válasz #158 Dátum: 2005.07.27 08:29:06 »
Idézetet írta: "NoGun"
annak a valószinűsége hogy kettő legyen a közeledben igen kicsi ...
:)

Viszont megnő annak a valószínűsége, hogy a következő 25 évet is Egyiptomban tölti majd, megfelelően zárt helyen  :wink:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fényképezés
« Válasz #159 Dátum: 2005.07.27 19:03:50 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Tamás69"
Fuji S7000 -bár ennek a kártyája nem igazán CF   nem rossz, de néhány funkciót nem tud, amire nekem pl. szükségem van (tömörítetlen formátum...)


Az S7000 nem tudja a RAW-ot ? Ez érdekes , mert a mi S5500-asunk tudja ... Igaz , még nem próbálkoztam vele , mert iszonyat sok helyet foglal a kártyán , valami 11 darabot lehet csinálni a 256-os kártyára  :shock:


A 7000 egy régebbi fejlesztés, lassan két éves, egyébként rosszul írtam RAW formátumot tud, viszont Jpeg tömörítésből csak egyfélét, és az érzékenysége ISO160-nál indul ezért szórtam ki annó a pixisből.


Ja , értem . Az 5500-asnak is csak 4 MP-es felbontásban lehet variálni a jpeg-tömörítését - viszont 60-ról indul az ISO . 60 , 100 , 200 , 400 . Ezek közül egész használhatóan lehet válogatni .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fényképezés
« Válasz #160 Dátum: 2005.07.27 19:12:52 »
Most Ausztriában , a nyaralás során volt alkalmam behatóan ismerkedni a Fujival . Meg vagyok elégedve :) ... Kivéve az időnkénti szarakodást az AF-el , de hát ez ugye állítólag normális , meg közben rá is jöttem , miként lehet kivédeni .

Volt viszont egy hatalmas rémület közben (két embernek nem lesz meglepetés...) : egy esős túra során át akartam mászni két nagy kövön egy patak fölött , de megcsúsztam , és belecsobbantam a patakba . Jó mély volt , pár mp-re full elmerültem . Ez már önmagában véve élmény volt a három-négy fokos (gleccserből származó) vízre tekintettel , de az igazi problémát az jelentette , hogy kiadósan megfürdött (a telefonom és az autó távirányítója társaságában) a Fuji is , állt a víz a táskájában , amikor kikaptam belőle  :shock: ...

Viszont szerencsére a történet jól végződött , aznap este pár órás hajszárítózással , majd másnap szintén pár órás napozással sikerült teljesen helyre hozni , olyannyira , hogy már másnap délután is tudtam újra fotózni vele  :D ... És azóta is hibátlanul működik (a telefon és a távirányító is egyébként) . Fffffúúú , nagy kő volt , elhihetitek  [smilie=sm45.gif]

Ja , egyébként több , mint 600 képet csináltam egy hét alatt , menet közben kellett venni még egy 128-as kártyát , mert a 256-os betelt  8) ... 22 euroért kaptam az originál Fuji XD kártyát  :o
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Fényképezés
« Válasz #161 Dátum: 2005.07.28 07:49:21 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez már önmagában véve élmény volt a három-négy fokos (gleccserből származó) vízre tekintettel , de az igazi problémát az jelentette , hogy kiadósan megfürdött (a telefonom és az autó távirányítója társaságában) a Fuji is , állt a víz a táskájában , amikor kikaptam belőle  :shock: ...

Pfff, nagy mázlid volt, hogy nem lett bajuk :!: Csak nehogy elkezdjenek belülről rozsdásodni és pár hónap múlva adják be a cuccok a kulcsot  :?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Fényképezés
« Válasz #162 Dátum: 2005.07.28 08:21:39 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez már önmagában véve élmény volt a három-négy fokos (gleccserből származó) vízre tekintettel , de az igazi problémát az jelentette , hogy kiadósan megfürdött (a telefonom és az autó távirányítója társaságában) a Fuji is , állt a víz a táskájában , amikor kikaptam belőle  :shock: ...

Pfff, nagy mázlid volt, hogy nem lett bajuk :!: Csak nehogy elkezdjenek belülről rozsdásodni és pár hónap múlva adják be a cuccok a kulcsot  :?

Igen, ilyenkor illik szétszedni és kiszárítani, az esetleg belekerült szennyeződéseket letisztítani. Persze egy garis cuccnál ez nem tudom hogy működik, de a távirányítónál mindenképpen megtenném – meg a telefonnál is.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fényképezés
« Válasz #163 Dátum: 2005.07.28 08:31:40 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez már önmagában véve élmény volt a három-négy fokos (gleccserből származó) vízre tekintettel , de az igazi problémát az jelentette , hogy kiadósan megfürdött (a telefonom és az autó távirányítója társaságában) a Fuji is , állt a víz a táskájában , amikor kikaptam belőle  :shock: ...

Pfff, nagy mázlid volt, hogy nem lett bajuk :!: Csak nehogy elkezdjenek belülről rozsdásodni és pár hónap múlva adják be a cuccok a kulcsot  :?

Igen, ilyenkor illik szétszedni és kiszárítani, az esetleg belekerült szennyeződéseket letisztítani. Persze egy garis cuccnál ez nem tudom hogy működik, de a távirányítónál mindenképpen megtenném – meg a telefonnál is.


A fényképezőgép valóban garis , azt nem szerelgetem . A telefont , amennyire lehet , szétszedtem és úgy szárítottam ki - a távirányító fedelét is levettem , de nem láttam benne korróziót .

Amúgy bízom benne , hogy nem lesz a gépben sem , mert a kiszáradás gyors volt , mindent egybevéve nem telt el 18 óra az elázás és a teljes kiszáradás között . Utána is még napokig szárítgattam , napon , friss levegőn tartottam stb . Szóval talán nem lesz baj .

Szennyeződés nem került beléjük , ez egy kristálytiszta hegyi patak volt , inni lehetett belőle .

Amúgy nem KÖZVETLENÜL estek a cuccok a vízbe - a Fuji a táskájában volt , a telefon a zsebemben , a távirányító a hátizsákban - én meg , noha egy pillanatra teljesen elmerültem , de utána három-négy mp alatt ki is másztam újra a partra . Tul. képpen nem áztak el teljesen , csak kaptak egy csomó vizet .

Egyébként másnap bementem egy helyi fotósboltba , és ott azt mondták , hogy ha az akkukat rögtön az elázás után kivettem (márpedig kivettem) , és vizesen nem próbáltam a gépet bekapcsolni (márpedig nem próbáltam) , akkor 90 % , hogy semmi baja nem lesz kiszáradás után , hosszú távon sem  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Fényképezés
« Válasz #164 Dátum: 2005.07.28 08:39:39 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Szennyeződés nem került beléjük , ez egy kristálytiszta hegyi patak volt , inni lehetett belőle.

Én csak abból indultam ki, hogy egy vizes oltás után – ahol szintén ivóvizet használnak – egy számítógépen ezt illik megtenni egyes "adat helyreállító" cégek szerint.

Idézetet írta: "Palaczk"
90 % , hogy semmi baja nem lesz kiszáradás után , hosszú távon sem

Én is így gondolom, csak a tisztitással ki lehet zárni a maradék 10%-ot. (Egyébként "adat helyreállító" cégnél ilyenkor ioncserélt vízzel átmossák a cuccost és utána megszárítják.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius