Szerző Téma: Riasztók  (Megtekintve 180693 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Riasztók
« Válasz #570 Dátum: 2018.04.25 00:11:04 »
Tud valaki Észak-Budán és/vagy agglomerációjában olyan helyet, ahol viszonylag egyedi, lopást megnehezítő kütyüt szerelnek be normális ár-érték arányon? Kéziváltós Yarisba kéne, nem a miénkbe. (Értem ezalatt, hogy ne váltózár legyen, ne kormányzár, hanem pl. egy rejtett kapcsoló+motortérzár, vagy bármi hasonló, aminek nem csillagászati az ára, és nem kell hozzá egy 15 mozdulatból álló balettezést megjegyezni, hanem egyszerű).
B kérdés: szoktak riasztót kiszerelni? Vagy legalább is úgy kiiktatni, hogy a távirányítós kulcsos nyitás megmarad? Mert a COVé sajnos továbbra is sűrűn beriaszt, pontosabban nyitáskor csak az ajtókat nyitja, a riasztást nem veszi le, és már elég idegesítő. Újat nem akarok bele, csak ettől megszabadulni.
« Utoljára szerkesztve: 2018.04.25 00:14:37 írta music »
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Riasztók
« Válasz #571 Dátum: 2018.04.25 07:25:35 »
Tud valaki Észak-Budán és/vagy agglomerációjában olyan helyet, ahol viszonylag egyedi, lopást megnehezítő kütyüt szerelnek be normális ár-érték arányon? Kéziváltós Yarisba kéne, nem a miénkbe. (Értem ezalatt, hogy ne váltózár legyen, ne kormányzár, hanem pl. egy rejtett kapcsoló+motortérzár, vagy bármi hasonló, aminek nem csillagászati az ára, és nem kell hozzá egy 15 mozdulatból álló balettezést megjegyezni, hanem egyszerű).
B kérdés: szoktak riasztót kiszerelni? Vagy legalább is úgy kiiktatni, hogy a távirányítós kulcsos nyitás megmarad? Mert a COVé sajnos továbbra is sűrűn beriaszt, pontosabban nyitáskor csak az ajtókat nyitja, a riasztást nem veszi le, és már elég idegesítő. Újat nem akarok bele, csak ettől megszabadulni.

Egynek ez is elmegy!?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Riasztók
« Válasz #572 Dátum: 2018.04.25 08:35:22 »
szoktak riasztót kiszerelni? Vagy legalább is úgy kiiktatni, hogy a távirányítós kulcsos nyitás megmarad? Mert a COVé sajnos továbbra is sűrűn beriaszt, pontosabban nyitáskor csak az ajtókat nyitja, a riasztást nem veszi le, és már elég idegesítő. Újat nem akarok bele, csak ettől megszabadulni.
Hogy a bánatba ne. A legjobb, ami ilyenkor történhet, az a gyári állapot visszaállítása, ami azt jelenti hogy a riasztó egység kiszerelése után annak kábelkötegét is szépen eltávolítják úgy, hogy minden gyári vezeték "megcsapolást" megszüntetnek és leszigetelnek, az elvágott és megrelézett szakaszokat (pl. indításgátlás miatt) pedig vissza kell forrasztaniuk. Ehhez ragaszkodj, ne tákoljanak, mert különben hibahegyek jöhetnek. Kiszerelés után a kezedbe kell nyomják a régi riasztónak minimum a főegységét, a szirénáját, kábelkötegét.
Nem kell agytrösztnek lenni egy riasztó kiszereléséhez, a vezetékezés adja magát - itt kizárólag az elvégzett munka minősége a befolyásoló tényező.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Riasztók
« Válasz #573 Dátum: 2018.04.25 11:43:42 »
Észak Budán nem tudok immo-s szervizt az enyémet  is a fórumról Trotter barátja csinálta. viszont ő pestszentímre vagy hol lakik. utazni kell. ez van.
a riasztót is kidobja az kuka.  nekem se kellett senkit nem érdeklő és csak engem stresszelő sziréna
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Riasztók
« Válasz #574 Dátum: 2018.04.25 12:10:06 »
Szerintem zár dugózás és ODB csati eltüntetése.
Bontóból venni egy másikat, kábelköteggel együtt (úgy néz ki, mintha az eredeti lenne, csak halott), azt betenni az eredeti helyére, a benne levőt meg áttenni máshova.  Mert bármit kinyitnak másodpercek alatt, el is indítják azzal a kulccsal, az immót meg az ODB-n keresztül kiiktatják. Az ODB-n keresztül azt is látják, hogy mit mókoltak meg a kocsiban és áthidalják.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Riasztók
« Válasz #575 Dátum: 2018.04.25 12:47:55 »
Bontóból venni egy másikat, kábelköteggel együtt (úgy néz ki, mintha az eredeti lenne, csak halott), azt betenni az eredeti helyére, a benne levőt meg áttenni máshova.  Mert bármit kinyitnak másodpercek alatt, el is indítják azzal a kulccsal, az immót meg az ODB-n keresztül kiiktatják. Az ODB-n keresztül azt is látják, hogy mit mókoltak meg a kocsiban és áthidalják.

fűzzek be mégegy kamu kábelköteget az autóba?   :helpsmilie: mégis hova?  :no:
én nemtom mennyire ismered az OBD-t én egy kicsit.  nem nagyon hidalnak át ott semmit. 
nekem is van magán immo a kocsiba és azt az ODB VAG szoftverem nem látja. eleve meg sem szólitja a motorvezérlőt a VAG amig a rejtett okosságot ki nem kapcsolom. 
ez a "bármit kinyitnak" nagy része legenda. szervizben lelopják előre a cuccot , gyártanak kulcsot és kész. azzal viszik. nem dugnak ott rá semmit helyben.



most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Riasztók
« Válasz #576 Dátum: 2018.04.25 22:12:48 »
Egynek ez is elmegy!?
Ha van róla pozitív referencia, akkor igen.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Riasztók
« Válasz #577 Dátum: 2018.04.26 06:42:34 »
Ha van róla pozitív referencia, akkor igen.

Nekem megcsinálta amit kértem, segített ötletelni, gondosan és szépen dolgozták vissza a kárpit elemeket, megvárhattam a munkát, idén 20 éve, hogy ismerem és az ügyfelei száma nem csökkent, megbecsüli a várakozó autókat,  stb.
« Utoljára szerkesztve: 2018.04.26 06:44:24 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Riasztók
« Válasz #579 Dátum: 2019.08.23 01:00:54 »
Nagyjából ugyanennyi ideig tart megtalálni, ráadásul csak alkatrésznek jó.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Riasztók
« Válasz #580 Dátum: 2020.01.15 17:35:54 »
Urak, mi most a legoptimálisabb lopásvédelem? Pajzs esetleg? Teljesen vakon vagyok a témában.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Riasztók
« Válasz #581 Dátum: 2020.01.15 19:47:09 »
Urak, mi most a legoptimálisabb lopásvédelem? Pajzs esetleg? Teljesen vakon vagyok a témában.

A Pajzs egy idejétmúlt rendszer, ráadásul brutál drága is. Például a hibridekbe teljesen felesleges helyeket véd, attól még egy hibridet simán el lehet vinni. Jobbára a márkanevet fizeted meg és kapsz egy 230V-os faldobozba installált vezérlőt, amit jó esetben nem a légszűrőházra fúrnak fel.   Én személy szerit nem javasolom a Pajzsot.

Manapság az egyedi védelem dívik, vannak XXI. századi megoldások, okostelefonos vezérlés stb., illetve hagyományosabb RF ID alapú megoldások.

Kérdezz bátran úgy vélem otthon vagyok a témában és tudok olyan beszerelőműhelyeket ajánlani, ahol valóban biztonságot kapsz a pénzedért cserébe attól függően, hogy merre indulunk az igényekben, megoldásokban.  Természetesen privátban is mehet, mert  azért vannak olyan dolgok, amelyek közzététele nem feltétlen okos ötlet.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Riasztók
« Válasz #582 Dátum: 2020.01.16 09:14:48 »
Szia Trotter,

Köszönöm szépen a válaszod!
Természetesen mehet itt publikban, ha belefér.
De mivel tényleg teljesen vakon vagyok, így az "igényeimet" sem tudom részletezni azon felül, hogy ne tudják meglovasítani az autómat.
Az árakkal sem vagyok tisztában.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Riasztók
« Válasz #583 Dátum: 2020.01.16 18:28:59 »
Szia Trotter,

Köszönöm szépen a válaszod!
Természetesen mehet itt publikban, ha belefér.
De mivel tényleg teljesen vakon vagyok, így az "igényeimet" sem tudom részletezni azon felül, hogy ne tudják meglovasítani az autómat.
Az árakkal sem vagyok tisztában.

Nézd én úgy gondolom, hogy egy normál RF ID védelem egy ötpontos tiltással elegendő lehet, hogy önerőből ne lehessen ellopni. Opció a motortér zár lehet(ne) lévén, hogy hagyományos autóról van szó és nem hibridről, ha jól sejtem.  Nagyjából 50-100E HUF a bruttó összege ennek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Riasztók
« Válasz #584 Dátum: 2020.01.16 20:26:29 »
Még garanciás hybridnél is megy?