Szerző Téma: Riasztók  (Megtekintve 180536 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Re:Riasztók
« Válasz #555 Dátum: 2017.05.20 20:31:41 »
Sziasztok,

Hybrid Toyota Aurisba gondolkodok beszereltetni riasztó. A Toyotánál a gyári és GT riasztót szerelnek, de egyiknél sincs például ablakfelhúzó modul.
Itt olvastam, hogy egyes riasztók esetében voltak problémák, azt mondják, hogy a hybrid rendszer miatt bonyolultabb a beszerelés, működtetés.
Ha esetleg van megbízható riasztó ami hibamentesen működik a hybrid rendszerrel, kérlek írjátok meg.

Köszönettel

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Riasztók
« Válasz #556 Dátum: 2017.05.21 07:36:39 »
Sziasztok,

Hybrid Toyota Aurisba gondolkodok beszereltetni riasztó. A Toyotánál a gyári és GT riasztót szerelnek, de egyiknél sincs például ablakfelhúzó modul.
Itt olvastam, hogy egyes riasztók esetében voltak problémák, azt mondják, hogy a hybrid rendszer miatt bonyolultabb a beszerelés, működtetés.
Ha esetleg van megbízható riasztó ami hibamentesen működik a hybrid rendszerrel, kérlek írjátok meg.

Köszönettel

Nem riasztó kell abba, hanem védelem, a riasztótól el lehet még kötni, a védelemmel már nem annyira, persze lophatatlan kocsi nincsen. A nyílt fórumrészben nem illdomos erről beszélgetni.  Van pár rendszer, amit jó szívvel lehet ajánlani, ilyen a Blue16, a CarŐr.   Ezek azonban nem hibridspecifikus rendszerek.

Többünknek a hibridben egyedi védelem van, ami autónként is különböző, így ezek hekkelésének kockázata mimimális.  Amennyiben az egyedi védelemről akarsz többet megtudni, akkor légyszíves PÜ-ben küldjél egy e-mailcímet.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Riasztók
« Válasz #557 Dátum: 2017.08.29 15:35:47 »
A COV riasztója egyre gyakrabban csinálja, - amikor vettem az autót, akkor kb. félévente, most már 1-2 hetente - hogy amikor megnyomom a távirányítón a nyitógombot, akkor kinyitja a zárakat, villantja az indexeket, de nem kapcsolja ki a riasztást, és az első ajtónyitásra szépen lármázik. Ilyenkor a távirányítóval még egyszer ki kell nyitni, hogy csöndben legyen.
Ez tipizálható és orvosolható hiba, vagy éljek vele együtt, mert jobb, ha nem nyúlnak hozzá, amivel kis kárból nagyot csinálnának?
Papírok megvannak, tudható ki hol tette bele.
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.29 15:37:24 írta music »
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Riasztók
« Válasz #558 Dátum: 2017.08.30 05:34:51 »
A COV riasztója egyre gyakrabban csinálja, - amikor vettem az autót, akkor kb. félévente, most már 1-2 hetente - hogy amikor megnyomom a távirányítón a nyitógombot, akkor kinyitja a zárakat, villantja az indexeket, de nem kapcsolja ki a riasztást, és az első ajtónyitásra szépen lármázik. Ilyenkor a távirányítóval még egyszer ki kell nyitni, hogy csöndben legyen.
Ez tipizálható és orvosolható hiba, vagy éljek vele együtt, mert jobb, ha nem nyúlnak hozzá, amivel kis kárból nagyot csinálnának?
Papírok megvannak, tudható ki hol tette bele.
Program kérdése, lehet, hogy jót tenne neki egy reset. Gurulj el oda, ahol betették.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Riasztók
« Válasz #559 Dátum: 2017.11.27 11:29:43 »

Snake

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Re:Riasztók
« Válasz #560 Dátum: 2017.11.28 19:48:16 »
sziasztok, M43 indításgátlóról mi a véleményetek?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Riasztók
« Válasz #561 Dátum: 2017.12.09 08:39:38 »
A COV riasztója egyre gyakrabban csinálja, - amikor vettem az autót, akkor kb. félévente, most már 1-2 hetente - hogy amikor megnyomom a távirányítón a nyitógombot, akkor kinyitja a zárakat, villantja az indexeket, de nem kapcsolja ki a riasztást, és az első ajtónyitásra szépen lármázik. Ilyenkor a távirányítóval még egyszer ki kell nyitni, hogy csöndben legyen.
Ez tipizálható és orvosolható hiba, vagy éljek vele együtt, mert jobb, ha nem nyúlnak hozzá, amivel kis kárból nagyot csinálnának?
Papírok megvannak, tudható ki hol tette bele.
Időközben voltam Máté Imiéknél (Toyota Super), ahol csináltak vele valamit, asszem másra kötötték az aktiválás/deaktiválást, így majdnem jó lett, most viszont egyik pillanatról a másikra nem hajlandó kommunikálni egyik távirányítóval sem. Azaz itt vagyunk szombat reggel egy élesített riasztója miatt nyithatatlan autóval. Nyilván kulccsal ki tudom nyitni, csak akkor a dudálást hogy állítom le. A riasztóhoz kulcsom nincs, csak az a tollszárszerűség, amit a műszerfalon hozzá kell érinteni, de azzal csak aktiválni tudom, kikapcsolni nem. És ahhoz is be kell jutni az utastérbe...
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.09 08:54:19 írta music »
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Riasztók
« Válasz #562 Dátum: 2017.12.09 14:04:09 »
hát együttérzek veled Music, amúgy az én autómban is ilyen érintős tollszár van (lehet uaz a srác csinálta? ) de én direkt nem rakattam be mellé szirénát.
amúgy az érintőset ki is lehet iktatni most nyilván te is tudod hogy. ezt nézted?
sztem vidd vissza és a szirénát kössék ki. senkit nem érdekel amúgy és csak stresszeli a tulajt.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Riasztók
« Válasz #563 Dátum: 2017.12.10 01:17:55 »
Nem ástam bele mélyebben magam, mert a riasztó meggondolta magát, és egy idő múlva hajlandó volt kinyitni az autót, és kikapcsolni magát. De ki fogom köt(tet)ni. Van a kocsiban más védelem is, egy lassan 10 éves, jégverte COV nem lesz az első számú célpont, ezzel meg csak baj van.
music     

zombi666

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Riasztók
« Válasz #564 Dátum: 2018.01.08 19:56:41 »
Hali!!!
Van egy problémám a TVSS iv-s el mostanában rendetlenkedik. Nyitom a központit távirányítóval és beriaszt, máskor meg letilt. Nem tudja valaki mitől lehet? Elem csere már megvolt. Van mikor a távirányítóra meg se nyikkan. Nagy a baj!!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Riasztók
« Válasz #566 Dátum: 2018.02.12 19:48:10 »
https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2018/02/12/elektromos_katasztrofa_a_golfban_az_inditasgatlo_miatt
Ez azért jó nagy szemétség. Kifizeted a gyári árazású kiegészítőt és belekendácsolnak valamit, ami miatt végül te fogsz szívni. Aztán meg pereskedhetsz 6 évig.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Riasztók
« Válasz #567 Dátum: 2018.02.12 19:53:38 »
A Kiába én is rakattam egy sima riasztót, volt utána meglepetés (csak a műszerfalon az órák mutatói ugrottak nullára időnként), villamosmérnök létemre elég durván elszörnyedtem a márkaszerviz kókler munkájától. Ismétlem: márkaszerviz tette be az utólagos riasztót.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Riasztók
« Válasz #568 Dátum: 2018.02.12 20:08:28 »
Valószínűleg ha berak a Blue16 egy saját riasztót, az szakszerűbb lesz. Csak az az autógaranciád rovására mehet.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Riasztók
« Válasz #569 Dátum: 2018.02.13 09:07:44 »
engem is szívat 5 év hibamentesség  után az inditásgátló.
engine comm. error-t dob a amikor kiolvasom a hibakódot. szenvedek vele.. :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002