Szerző Téma: Riasztók  (Megtekintve 180643 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Riasztók
« Válasz #525 Dátum: 2017.04.30 12:39:09 »
Én nem tudom mi lehet az autó....
Bent a gyári riasztó, egy éjjel alatt megint le merült 12,3 Volt - ra...
Ezek szerint itt valami gond van az autó.... :(

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Riasztók
« Válasz #526 Dátum: 2017.05.02 13:16:48 »
Én nem tudom mi lehet az autó....
Bent a gyári riasztó, egy éjjel alatt megint le merült 12,3 Volt - ra...
Ezek szerint itt valami gond van az autó.... :(

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről

Érdekes mert ma reggelre semmi baja....

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Riasztók
« Válasz #527 Dátum: 2017.05.13 19:27:42 »
Talán ide passzol:

Ma reggel megyek a kocsihoz nem nyitja gombbal... bementem a pótkulcsért, garázs felé 8 lépés, 8x nyomtam meg a gombot: semmi. Két kulcs egyszerre? Nyitnám az utcai kaput, gombbal, az se... Kocsit kulccsal nyitottam a kaput is a vezetékre kötött gombjával. Uszoda előtt kikászálódunk cuccostól, reflexből nyomtam a gombot és bezárta, ekkor gondolkodtam kicsit. Utána jártunk erre-arra ma, többször nyitottam zártam az autót, rendesen működött.

Létezik ilyen hogy ezek - (ha jól tudom) 400 MHz körüli - frekvenciájába belezavar valami?
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Riasztók
« Válasz #528 Dátum: 2017.05.13 19:49:47 »
Talán ide passzol:

Ma reggel megyek a kocsihoz nem nyitja gombbal... bementem a pótkulcsért, garázs felé 8 lépés, 8x nyomtam meg a gombot: semmi. Két kulcs egyszerre? Nyitnám az utcai kaput, gombbal, az se... Kocsit kulccsal nyitottam a kaput is a vezetékre kötött gombjával. Uszoda előtt kikászálódunk cuccostól, reflexből nyomtam a gombot és bezárta, ekkor gondolkodtam kicsit. Utána jártunk erre-arra ma, többször nyitottam zártam az autót, rendesen működött.

Létezik ilyen hogy ezek - (ha jól tudom) 400 MHz körüli - frekvenciájába belezavar valami?

Létezik.
Pl. Toyota Reálszisztéma M0 mellett ott az adó torony, ott semmi nem működik.
A másik eset ilyenkor körül kell nézni, mert lehet hogy el akarják lopni a kocsit.
Egy sok antennás kocsit kell nézni,el akarják lopni a távirányító nyitó jelét....

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Riasztók
« Válasz #529 Dátum: 2017.05.13 20:05:25 »
A garázsom ugyanott van évek óta, a kocsi ugyanúgy áll benne mindig. Évek óta nemzeti dohánybolt és egy ABC van mellettünk, azoknak van riasztórendszere. Eddig nem volt ilyen, hogy nem nyílik a kocsi. Ici-pici-kisváros a mienk, itt nincs autólopás. Bár a szomszédos "bevásárló központot"-t rengeteg átutazó is látogatja, sokszor a mi bejárónkon parkolva, ilyen lehet még esélyes...
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Riasztók
« Válasz #530 Dátum: 2017.05.13 20:28:01 »
100%, hogy zavaró frekvencia volt. Nem biztos hogy szándékos, pl. az othonnba kapható digitális időjárás-állomások kültéri vezeték nélküli hőmérővel is ugyanazon a frekvencián működnek. Lehet valamelyik szomszédban meghibásodott.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Riasztók
« Válasz #531 Dátum: 2017.05.13 20:38:26 »
Nekem a kedvencem az volt, amikor a szomszéd újonnan telepített elektromos kapu távirányítója ugyanazon a frekvencián működött mint kínai vezetéknélküli kapucsengőnk... 3 napig baromi ideges voltam, hogy melyik hülyegyerek szórakozik azzal hogy becsönget, és elszalad. Aztán 3. nap gyanús lett, hogy a szomszéd mindig pont akkor jön-megy mikor kimentem a csöngetésre...  [rohog]

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Riasztók
« Válasz #532 Dátum: 2017.05.13 21:12:19 »
kapu távirányítója ugyanazon a frekvencián működött mint kínai vezetéknélküli kapucsengőnk...
Az EU ban mindegyik rádiós távirányító 433,92 MHz én működik. Ez van részükre előírva. Amelyik párost nem megfelelően kódolják, arra könnyen előfordulhat, hogy vmi közeli adó rádolgozik.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Riasztók
« Válasz #533 Dátum: 2017.05.13 21:26:59 »
Egy sok antennás kocsit kell nézni,el akarják lopni a távirányító nyitó jelét....
Ellopni a nyitójelet? Azt hogyan lehetne amikor a zárás gombot nyomkodja a tulajdonos?
A Toyotánál szerencsére az algoritmus nem törhető, csak blokkolni vagy közbeékelődni lehet a kulcsnélküli nyitásuaknál. Utóbbihoz nagyon óvatlannak kell lenni, mert közel kell menni az átjátszóval.

A sok antennára nincs szükség, elég egy ami megfelelő helyen és helyzetben van. Simán megoldható akár egy pálcacserével és máris nem látsz belőle semmit.
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.13 21:30:21 írta Agyarka »

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Riasztók
« Válasz #534 Dátum: 2017.05.13 21:38:01 »
Ellopni a nyitójelet? Azt hogyan lehetne amikor a zárás gombot nyomkodja a tulajdonos?
A Toyotánál szerencsére az algoritmus nem törhető, csak blokkolni vagy közbeékelődni lehet a kulcsnélküli nyitásuaknál. Utóbbihoz nagyon óvatlannak kell lenni, mert közel kell menni az átjátszóval.

A sok antennára nincs szükség, elég egy ami megfelelő helyen és helyzetben van. Simán megoldható akár egy pálcacserével és máris nem látsz belőle semmit.

http://m.origo.hu/auto/20141125-fel-perc-alatt-kiramolhatjak-az-autojat.html

"A gyári távirányítók kódjait könnyű blokkolni vagy felvenni, és algoritmusok segítségével ajtónyitáshoz reprodukálni. Ha magát a kulcsot is megszerzik a tolvajok (például szervizben), és megtudják a tulaj címét, jó eséllyel oda az autó“

Forrás: Police.hu


Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Riasztók
« Válasz #535 Dátum: 2017.05.13 23:05:57 »
http://m.origo.hu/auto/20141125-fel-perc-alatt-kiramolhatjak-az-autojat.html

"A gyári távirányítók kódjait könnyű blokkolni vagy felvenni, és algoritmusok segítségével ajtónyitáshoz reprodukálni. Ha magát a kulcsot is megszerzik a tolvajok (például szervizben), és megtudják a tulaj címét, jó eséllyel oda az autó“

Forrás: Police.hu


Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről
Az Origo.hu, mint komoly szakmai oldal ... 

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Riasztók
« Válasz #536 Dátum: 2017.05.13 23:12:29 »
Az Origo.hu, mint komoly szakmai oldal ...
Halmazatként police hura hivatkoznak :sorcerer:

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Riasztók
« Válasz #537 Dátum: 2017.05.13 23:25:10 »
Halmazatként police hura hivatkoznak :sorcerer:

Mindenki azt hisz amit akar :)
Nekem egy hozzá értő beszélt róla, ezelőtt már Kb. 10 évvel.... Ez egyáltalán nem új dolog.

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Riasztók
« Válasz #538 Dátum: 2017.05.13 23:31:55 »
Ellopni a nyitójelet? Azt hogyan lehetne amikor a zárás gombot nyomkodja a tulajdonos?
A Toyotánál szerencsére az algoritmus nem törhető, csak blokkolni vagy közbeékelődni lehet a kulcsnélküli nyitásuaknál. Utóbbihoz nagyon óvatlannak kell lenni, mert közel kell menni az átjátszóval.

A sok antennára nincs szükség, elég egy ami megfelelő helyen és helyzetben van. Simán megoldható akár egy pálcacserével és máris nem látsz belőle semmit.

És gondolom ez is ***ság mert az origon van...

http://m.origo.hu/auto/20170323-trukkos-lopasok-ezek-a-veszelyeztetett-autok.html

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Riasztók
« Válasz #539 Dátum: 2017.05.13 23:54:31 »
Annak éppen nem nevezném. A járműnek és a kulcsnak mindegy, hogy honnan kapja a jelet.