Szerző Téma: Riasztók  (Megtekintve 180625 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Riasztók
« Válasz #480 Dátum: 2014.09.29 10:45:00 »
Nem epp riszto, de talan itt van a legjobb helye.
Van valakinek ilyennel tapasztalata? Velemenyek?
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/nyomkovetes_a_leheto_legolcsobban_husegmentesen-10368
Ezzel az a baj, hogy mivel GSM alapú, egy 2500 forintos, eBay-en GSM zavaróval a zsebben zokszó nélkül vihető az autó. És amúgy régebbi telefonokkal is van ilyen lehetőség "riasztásra".
         

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Riasztók
« Válasz #481 Dátum: 2014.10.02 20:50:51 »
Szintén nem riasztó, de nem találtam jobb helyet.
Imo-s indító kulcsba aplikált központi zárnyitós kombót lehet másoltatni? A szomszédom off Opel kulcsának elemtartója levált a kulcson belül, többször forrasztották, de ismét levált. Javítható, másolható? A gyári méreg drága, bár kézenfekvő. Aki isamer javító szakembert, v. kulcsmásolót ezen egyedinek látszó problémára, ne tartsa magában.

Köszönettel!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

horesz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Riasztók
« Válasz #482 Dátum: 2014.11.05 09:07:33 »
Szeretnék segítséget kérni.Vásároltam egy toyota avensis típusú gépkocsit ,
A kérdésem az lenne ,hogy a beltérvédelem hogyan kell,hogy működjön ?
Élesedési idő alatt a mozgást észre veszi és villannak az irányjelzők de mikor az élesedési idő letelik a riasztó aktív állapotba kerül utánna már a belső mozgást nem veszi észre.
Nem budapesti vagyok /100km / ezért kérném a segítségüket,hogy a leírt problémám csupán beállítási probléma vagy a risztó hibás.
Az előző tulajt nem ismerem így nem tudok a riasztóról érdeklődni tőle.
Nézte egy szerelő,ő mondta,hogy easy can analóg van a kocsimban-toyotához való.
Van még egy valami a beső tükör fölé ragasztva(újj percnyi nagyság)amiről viszont nem tudta megmondani,hogy mi.
2 db érzékelő +egy nyomógombos led.
Kérem segítségüket,

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Riasztók
« Válasz #483 Dátum: 2014.11.07 09:57:23 »
ha lopás ellen kell akkor hagyd. riasztó sem kell kutya se figyel rá. egyéni inditásgátló
egyetértek. a riasztó arra alkalmas csak, hogy idegesítse a környéken lakókat. UV-festék, motortérvédelem, váltózár, szerintem az ilyesmik riasztják el télleg a bűnözőket.

horesz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Riasztók
« Válasz #484 Dátum: 2014.11.07 12:28:58 »
egyetértek. a riasztó arra alkalmas csak, hogy idegesítse a környéken lakókat. UV-festék, motortérvédelem, váltózár, szerintem az ilyesmik riasztják el télleg a bűnözőket.
A meta system írta,hogy rossz a központi egységem-csere 18000+áfa
ér a belső védelem ennyit ?-főleg ha úgysem figyel senki a riasztó hangjára.
Esetleg valami "rejtett" kapcsolót érdemes-e ? ha igen akkor melyik áramkört volna érdemes megszakítani ?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Riasztók
« Válasz #485 Dátum: 2014.11.07 15:00:40 »
üdv horesz!

Jó a riasztó, de a sorozatban beszerelt, egy kaptafára készülő cuccokat hamar ki lehet ismerni és megtanulni a hatástalanításukat!
18 + áfát semmiképpen nem ér meg, még ha Meta sem! Mondjuk egy utólagos, de nem gagyi univerzális vezérlőben gondolkodnék.

Az indításgátlással kapcsolatban olvass vissza, csak javasolni tudom!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Riasztók
« Válasz #486 Dátum: 2014.11.08 08:48:55 »
Horesz!

Ha komolyan érdekel a téma és végleges megoldást szeretnél, akkor kapásból tudnék kettő olyan helyet, ahol meg tudják magas színvonalon oldani a dolgot. Értelemszerűen a nyílt fórumon a módszereket és megoldásokat nem írnám le.  Többünknek végeztek már korrekt munkát, így referenciával tudom ajánlani mindkét mestert.

Annyit azonban mindenképp leírok, hogy nem feltétlen a hangos megoldások a legjobbak.  Sőt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Keyless
« Válasz #487 Dátum: 2015.02.04 12:38:28 »
Egy angol nyelvű hír a kulcsnélküli lopások számának drasztikus növekedéséről. Szerencsére a Toyota nincs köztük. Viszont van benne tipp, mit érdemes védeni: az OBD csatlakozót, ahogy a Prius-os kollégák már írták is.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Riasztók
« Válasz #488 Dátum: 2015.02.04 20:23:07 »
A meta system írta,hogy rossz a központi egységem-csere 18000+áfa
ér a belső védelem ennyit ?-főleg ha úgysem figyel senki a riasztó hangjára.
Esetleg valami "rejtett" kapcsolót érdemes-e ? ha igen akkor melyik áramkört volna érdemes megszakítani ?

Az autótolvaj pészmékerének betáp áramkörét! Sztem!! :D ;)
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.04 20:25:21 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Riasztók
« Válasz #489 Dátum: 2015.02.16 16:32:17 »
Sziasztok!

Van az E12 Corollámban valami riasztóféle, de a kereskedés ahol vettem kikötötte, mondván leszívta az akksit.
(Mivel 10 évesen a gyári akksi volt benne, így ezt nem csodálom)

Tud itt valaki segíteni nekem megnézni, hogy egyáltalán miféle, illetve a visszakötésben?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Riasztók
« Válasz #490 Dátum: 2015.02.16 18:12:26 »
Sziasztok!

Van az E12 Corollámban valami riasztóféle, de a kereskedés ahol vettem kikötötte, mondván leszívta az akksit.
(Mivel 10 évesen a gyári akksi volt benne, így ezt nem csodálom)

Tud itt valaki segíteni nekem megnézni, hogy egyáltalán miféle, illetve a visszakötésben?

Yautja!!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Riasztók
« Válasz #491 Dátum: 2015.02.16 22:26:12 »
Köszi!

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Riasztók
« Válasz #492 Dátum: 2015.02.18 20:38:21 »
Köszi!

Válasz privi ment...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

charston

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Riasztók
« Válasz #493 Dátum: 2015.04.22 22:21:41 »
Sziasztok, van egy Corollám (2006) és a távirányító az utóbbi időben nem mindig zárja le a kocsit. Illetve nem nem nyitja utána. Néha érzi, néha nem, hogy nyitnia kéne vagy zárnia. Ma este viszont már meguntam és kuccal nyitottam a riasztó is megszólalt, majd nagy nehezen sikerült a távirányítóval lezárni és ki nyitni. Kérdésem, hogy mi lehet a probléma? Merülne az elem a távirányítóban? Más?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Riasztók
« Válasz #494 Dátum: 2015.04.23 05:45:56 »
Sziasztok, van egy Corollám (2006) és a távirányító az utóbbi időben nem mindig zárja le a kocsit. Illetve nem nem nyitja utána. Néha érzi, néha nem, hogy nyitnia kéne vagy zárnia. Ma este viszont már meguntam és kuccal nyitottam a riasztó is megszólalt, majd nagy nehezen sikerült a távirányítóval lezárni és ki nyitni. Kérdésem, hogy mi lehet a probléma? Merülne az elem a távirányítóban? Más?

Elég nehéz ezt megmondani.  Én mindenféleképpen egy elemcserével kezdenék, ha megjavul, akkor az elem töltöttség volt a baja, ha nem, lehet riasztóshoz menni.  Gondolom 2-3 évet már benne volt az elem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.