Szerző Téma: Riasztók  (Megtekintve 180568 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Riasztók
« Válasz #465 Dátum: 2014.02.09 15:46:49 »
Minden védelmet megérheti beszerelni, hiszen minél több van, annál nehezebb ellopni az autót. Illetve ha a tolvajok csak "szemezgetnek", akkor valószínű inkább keresnek egy másik ugyanilyen autót, amiben nincs annyi védelmi rendszer.

Szerintem egy jobb minőségű elektronikai védelem már elégséges megoldás lehet.  Révén nem túl ritka autók ezek, elég könnyű "jobb belátásra" téríteni a  tolvajt. Ha meg el akarják vinni, úgyis elviszik. Hogy 5 percet kell molyolni rajta, vagy 15-öt, az már mindegy ilyen esetben szerintem.

Hosiminh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 156
Re:Riasztók
« Válasz #466 Dátum: 2014.02.09 15:59:57 »
Minden védelmet megérheti beszerelni, hiszen minél több van, annál nehezebb ellopni az autót. Illetve ha a tolvajok csak "szemezgetnek", akkor valószínű inkább keresnek egy másik ugyanilyen autót, amiben nincs annyi védelmi rendszer.

Szerintem egy jobb minőségű elektronikai védelem már elégséges megoldás lehet.  Révén nem túl ritka autók ezek, elég könnyű "jobb belátásra" téríteni a  tolvajt. Ha meg el akarják vinni, úgyis elviszik. Hogy 5 percet kell molyolni rajta, vagy 15-öt, az már mindegy ilyen esetben szerintem.

ezen most én is agyaltam, hogy egyfajta elrettentést szolgáljon a védelem és ezért jött szóba a váltózár is, de ha tényleg nem egy nagy kaland megkerülni a váltózárat, akkor elég drága dísz.

milyen villanyos védelemre gondolsz (márka)?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Riasztók
« Válasz #467 Dátum: 2014.02.09 16:37:35 »
üdv Hosiminh!
Szerintem felesleges több tízezer pénzt kiadni ilyenre, mert megoldható fillérekből is!

Én megoldottam a Carinában, egy sima billenőkapcsolóval kell blokkolni olyan egységet, aminek működésképtelensége esetén nem indítható az autó!  :otlet:
Például indítómotort én nem ajánlom blokkolni ilyen módon, mert simán betolják vagy húzzák és már jár is a motor..

A befecskendezés vagy gyújtás tiltása kézenfekvőbb, mert ezek nélkül nem megy a technika!  ;)
Valószínűsítem, hogy a Corolládban is a kesztyűtartó környékén van az ECU, egy hozzáértő ember simán megkeresi kapcsolási rajz alapján, hogy melyik szálat kell blokkolni. Egy egyszerű kapcsolóval is sikeresen megoldható, biztos, hogy meglepi a tolvajt és vagy otthagyja vagy sok időbe telik a dolog. :D

Egy ilyen billenőkapcsolót könnyű elrejteni, így rajtad kívül más nem tudja hol kell keresni. Ezt minden alkalommal kapcsolgatnod kell, de ennyit csak megér neked!

Ha szeretnéd megbonyolithatod valami távirányitós vezérléssel, relével ezt a módszert.


Volt már szó róla, hogy a régebbi autókat is előszeretettel lopják el.. Előfordul mindenkivel, hogy olyan helyen kell megállnia és őrizetlenül hagynia az autóját, ami ismeretlen, nincs biztonságban a gép.

Velem is előfordult már és hiába a META riasztó indítástiltással, gyári kormányzár és immobilizer, ha valaki felkészült ezekre, erre szakosodott, hamar sikerrel jár.
Szerintem nagyban megzavarhatja a tolvajt, ha nem úgy jön össze az akció, ahogy eltervezi, közbejön váratlan dolog is.
Gondolok itt utólagos lopásvédelemre, indítástiltásra.

« Utoljára szerkesztve: 2014.02.09 16:39:18 írta kamikaze »

Hosiminh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 156
Re:Riasztók
« Válasz #468 Dátum: 2014.02.09 19:25:17 »

A befecskendezés vagy gyújtás tiltása kézenfekvőbb, mert ezek nélkül nem megy a technika!  ;)
Valószínűsítem, hogy a Corolládban is a kesztyűtartó környékén van az ECU, egy hozzáértő ember simán megkeresi kapcsolási rajz alapján, hogy melyik szálat kell blokkolni. Egy egyszerű kapcsolóval is sikeresen megoldható, biztos, hogy meglepi a tolvajt és vagy otthagyja vagy sok időbe telik a dolog. :D

Gondolok itt utólagos lopásvédelemre, indítástiltásra.

tiszteletem kamikaze,

köszönöm szépen a részletes választ, sztem felhajtok valahol egy kapcsolási rajzot (de így első nekifutásra, sikertelen) meg hozzá egy villanyászt. de valami távirányítós riasztó azért csak kéne ami, gátolná a bejutást, ami az első védőháló, akkor  csak azt nem tudom milyet, mennyiért.
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.09 19:41:27 írta Hosiminh »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Riasztók
« Válasz #469 Dátum: 2014.02.09 20:17:28 »
üdv Hosiminh!
Szerintem felesleges több tízezer pénzt kiadni ilyenre, mert megoldható fillérekből is!

Én megoldottam a Carinában, egy sima billenőkapcsolóval kell blokkolni olyan egységet, aminek működésképtelensége esetén nem indítható az autó!  :otlet:
Például indítómotort én nem ajánlom blokkolni ilyen módon, mert simán betolják vagy húzzák és már jár is a motor..

A befecskendezés vagy gyújtás tiltása kézenfekvőbb, mert ezek nélkül nem megy a technika!  ;)
Valószínűsítem, hogy a Corolládban is a kesztyűtartó környékén van az ECU, egy hozzáértő ember simán megkeresi kapcsolási rajz alapján, hogy melyik szálat kell blokkolni. Egy egyszerű kapcsolóval is sikeresen megoldható, biztos, hogy meglepi a tolvajt és vagy otthagyja vagy sok időbe telik a dolog. :D

Egy ilyen billenőkapcsolót könnyű elrejteni, így rajtad kívül más nem tudja hol kell keresni. Ezt minden alkalommal kapcsolgatnod kell, de ennyit csak megér neked!

Ha szeretnéd megbonyolithatod valami távirányitós vezérléssel, relével ezt a módszert.


Volt már szó róla, hogy a régebbi autókat is előszeretettel lopják el.. Előfordul mindenkivel, hogy olyan helyen kell megállnia és őrizetlenül hagynia az autóját, ami ismeretlen, nincs biztonságban a gép.

Velem is előfordult már és hiába a META riasztó indítástiltással, gyári kormányzár és immobilizer, ha valaki felkészült ezekre, erre szakosodott, hamar sikerrel jár.
Szerintem nagyban megzavarhatja a tolvajt, ha nem úgy jön össze az akció, ahogy eltervezi, közbejön váratlan dolog is.
Gondolok itt utólagos lopásvédelemre, indítástiltásra.



Csak megerősíteni tudom a leírtakat és annak elvi megközelítését!! :yes:
Ellenben, ha már rejtett kapcsoló, akkor ne világítson már. :no: Van ettől egyszerűbb kapcsoló is. Nehogy egy illen nájtbrékert építsen be valaki az autójába, rejtett kapcsolóként. :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Riasztók
« Válasz #470 Dátum: 2014.02.09 20:27:12 »
Csak megerősíteni tudom a leírtakat és annak elvi megközelítését!! :yes:
Ellenben, ha már rejtett kapcsoló, akkor ne világítson már. :no: Van ettől egyszerűbb kapcsoló is. Nehogy egy illen nájtbrékert építsen be valaki az autójába, rejtett kapcsolóként. :flowers:
Bekötéstől függ, hogy világít-e.
De ránézésre nem 12V-os, tehát nem nagyon fog világítani.

Amúgy igen, egyszerűbb, kevésbé feltűnő kapcsoló jobb lenne.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Riasztók
« Válasz #471 Dátum: 2014.02.09 22:25:44 »
De Uraim!!

A kép csak illusztráció volt, ezt nem irtam oda!  ;)

Amúgy én egy ilyen kapcsolóval oldottam meg:


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Riasztók
« Válasz #472 Dátum: 2014.02.09 22:54:03 »
...
A kép csak illusztráció volt, ezt nem irtam oda!  ;)

Amúgy én egy ilyen kapcsolóval oldottam meg:

 :yes:

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Riasztók
« Válasz #473 Dátum: 2014.02.10 12:10:27 »
Édesapám 15 éve a Lada nivába épitett ilyen rendszert. Ráadásul két kapcsolot tett egymás után  mindegyiket a müszerfalon jól láthatoan a többi mellé tette, egyik ugy nézett ki mintha az elsö a másik meg mintha a hátsó ködlámpát kapcsolná.
Az öninditó tekert csak üzemanyagot nem kapott.. Mentek is vele vagy 10 métert aztán ugy talältuk meg lemerült akksival pedig nem a gyári volt benne hanem valami nagyon nagy (teherautoba való).... :)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Riasztók
« Válasz #474 Dátum: 2014.02.10 13:36:14 »
Ebben az esetben gondolom a benzin pumpát kapcsolta le. Ez nem a legjobb ötlet, mert nem nehéz direktben rákötni a 12V-ot és akkor megy.
A fent javasolt gyujtás vagy befecskendezés jobb ötlet.
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.10 13:40:05 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Riasztók
« Válasz #475 Dátum: 2014.02.22 18:06:04 »
Ha valaki hülyeségnek tartaná...


Összeverték az autótolvajt, elvitték a lopott kocsit
Börtöninterjú két elítélt autótolvajjal


Ha egyszerű autótulajdonosként segítséget kérnék maguktól, hogy az én autómat soha ne lehessen ellopni, akkor milyen tanácsot adnának?

B. G.: Hát, mit mondjak? Meg lehet oldani, de nagyon egyszerű dologgal. Egy rejtett kapcsoló kell bele, amit csak a sofőr ismer. Fontos, hogy csak olyan műhellyel szereltesse be, amelyikben száz százalékig megbízik. Megbízható ismerőssel, vagy rokonnal. Egy sima, elrejtett mechanikus kapcsoló kell, az a legbiztonságosabb.

Kamzik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Riasztók
« Válasz #476 Dátum: 2014.04.06 17:16:35 »
Hello Mindenki.

Kicsi help kellene nekem miszerint a paripában van riaszto meg kpzár,csakhogy nincs meg a távirányitoja (ha volt/van) egyáltalán.
Sajna most kikapcsolt állapotban a riaszto mert részint üvölt ha bekapcsolom részint lemeriti az akksit.
Legyenszives valami guru adjon nekem támpontot ezen hiábák okára illetve lehet e szerezni valahol távirányitot.

A kulcsos kapcsolon a motortérben csak egy ilyen irás van : SA30.

Köszi Kamzik ::)
Szerelmes vagyok egy Japánba?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Riasztók
« Válasz #477 Dátum: 2014.09.22 19:14:44 »
Nem epp riszto, de talan itt van a legjobb helye.
Van valakinek ilyennel tapasztalata? Velemenyek?
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/nyomkovetes_a_leheto_legolcsobban_husegmentesen-10368


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Riasztók
« Válasz #478 Dátum: 2014.09.23 15:50:25 »
Az a baj hogy kell bele egy állandó SIM kártya adatcsomaggal.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Riasztók
« Válasz #479 Dátum: 2014.09.24 08:17:31 »
Nem epp riszto, de talan itt van a legjobb helye.
Van valakinek ilyennel tapasztalata? Velemenyek?
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/nyomkovetes_a_leheto_legolcsobban_husegmentesen-10368

ha lopás ellen kell akkor hagyd. riasztó sem kell kutya se figyel rá. egyéni inditásgátló
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002