Szerző Téma: Riasztók  (Megtekintve 180554 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Riasztók
« Válasz #75 Dátum: 2005.07.13 13:48:05 »
kmr!

Amúgy téged érdekelt az eredeti szélterelő igaz?
A feltöltött képek közt meg tudod nézni.
34-es tag vagyok (asszem :-) )
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Riasztók
« Válasz #76 Dátum: 2005.07.13 16:16:58 »
Idézetet írta: "SZegecs"
kmr!

Amúgy téged érdekelt az eredeti szélterelő igaz?
A feltöltött képek közt meg tudod nézni.
34-es tag vagyok (asszem :-) )

Igen megtaláltam köszi, reagáltam is abban a topicban!
Azért még 1x köszi   :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Riasztók
« Válasz #77 Dátum: 2005.07.13 16:19:59 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "kmr"

Én kérdezősködtem ez után, de sajnos ez nem lesz jó a HPA4 -hez, mert azon nincsen külön nyitó és záró gomb...


Ha HPA4-ed van, akkor ahhoz van ilyen kiegészítő modul. Sőt sokféle van, pl emelésérzékelő, ablakmodul, központi zár modul, rablásgátló funkció, stb.

Vagy ismeősöm a META-nál, aki nekem is csinálta, úgyhogy ha kell segítek. Kérdezz nyugodtan.

Én a leírásból úgy vettem ki, hogy a HPA4 ezt alapból tudja, csak meg kellene mondani neki hogy csinálja is.
Lehet hogy fel kéne hívnom a riasztó szervízt, hogy megmondják.
Először reménykedtem hogy valaki tudja itt, vagy van leírás, azóta meg nem volt időm foglalkozni ezzel...

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Riasztók
« Válasz #78 Dátum: 2005.07.13 17:11:22 »
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "kmr"

Én kérdezősködtem ez után, de sajnos ez nem lesz jó a HPA4 -hez, mert azon nincsen külön nyitó és záró gomb...


Ha HPA4-ed van, akkor ahhoz van ilyen kiegészítő modul. Sőt sokféle van, pl emelésérzékelő, ablakmodul, központi zár modul, rablásgátló funkció, stb.

Vagy ismeősöm a META-nál, aki nekem is csinálta, úgyhogy ha kell segítek. Kérdezz nyugodtan.

Én a leírásból úgy vettem ki, hogy a HPA4 ezt alapból tudja, csak meg kellene mondani neki hogy csinálja is.
Lehet hogy fel kéne hívnom a riasztó szervízt, hogy megmondják.
Először reménykedtem hogy valaki tudja itt, vagy van leírás, azóta meg nem volt időm foglalkozni ezzel...


Ha bele van rakva a modul akkor tudja.
Egyébként sok funkció gyárilag ki van kapcsolva.
Amúgy ha kell infó vagy leírás, itt megtalálsz mindent.
www.setech.hu
Vagy kérdezz és hátha tudok segíteni.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
fogyasztás
« Válasz #79 Dátum: 2005.07.13 20:33:36 »
Egyes autók saját áramfelvétele közvetlenül bezárás után kb 250 mA. Ezt követően pár perc múlva energiatakarékos üzemmódra áll át a fed comp, és 1-2 mA körül fogyaszt készenléti állpotban (távirányító vevő+ áramesés érzékelő+ fedkomp). A jól megtervezett, gyártott -és szakszerűen szerelt- riasztók ma már alapból 30 mA alatt kell hogy fogyasszanak. Sajnos minden egyes kiegészítő érzékelő (emelés, üvegtörés, ultrahang... ) darabonként akár 10mA rátesz erre a fogyasztásra. A GPS modul, GSM modul, és a távolsági leolvasók (esetleg proxik) nagyságrenddel durvábban megnyomják a fogyasztást.
Aki ritkábban használja, vagy hosszab időre nem használja a kocsiját meglepődve tapasztalhatja akkuja gyors elhalálozását.
A vélemények erről megoszlanak, de az 50mA alatti állandó sajátáramfelvétel mindenképpen sok gondtól szabadíthat meg bennünket.
Bármilyen riasztó szett vásárlása előtt tájékozódni KELLene a riasztó rendszer saját áramfelvételről. Lehetőség szerint írásban árajánlatot kérni amelyben a telepített konfiguráció mellett erről az értékről is nyilatkoznak. Átvételkor ennek ellenőrzése csak pár perces művelet amely a szóbeli tájékoztatás/betanítás alatt könnyen megoldható.
Elnézést a hosszúságért.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Riasztók
« Válasz #80 Dátum: 2005.07.14 09:25:36 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "kmr"

Én kérdezősködtem ez után, de sajnos ez nem lesz jó a HPA4 -hez, mert azon nincsen külön nyitó és záró gomb...


Ha HPA4-ed van, akkor ahhoz van ilyen kiegészítő modul. Sőt sokféle van, pl emelésérzékelő, ablakmodul, központi zár modul, rablásgátló funkció, stb.

Vagy ismeősöm a META-nál, aki nekem is csinálta, úgyhogy ha kell segítek. Kérdezz nyugodtan.

Én a leírásból úgy vettem ki, hogy a HPA4 ezt alapból tudja, csak meg kellene mondani neki hogy csinálja is.
Lehet hogy fel kéne hívnom a riasztó szervízt, hogy megmondják.
Először reménykedtem hogy valaki tudja itt, vagy van leírás, azóta meg nem volt időm foglalkozni ezzel...


Ha bele van rakva a modul akkor tudja.
Egyébként sok funkció gyárilag ki van kapcsolva.
Amúgy ha kell infó vagy leírás, itt megtalálsz mindent.
www.setech.hu
Vagy kérdezz és hátha tudok segíteni.

Ma voltam 15 ezres szervízen és már működik a dolog. A riasztó az autómatikus zárás funkciót alapból tudja, és szerencsére a beszerelésnél minden szükséges bekötést elvégeztek.
Az aktíválás kb 2 perc volt.
Köszönet a Toyota Supernek!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Riasztók
« Válasz #81 Dátum: 2005.07.14 09:33:06 »
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "kmr"

Én kérdezősködtem ez után, de sajnos ez nem lesz jó a HPA4 -hez, mert azon nincsen külön nyitó és záró gomb...


Ha HPA4-ed van, akkor ahhoz van ilyen kiegészítő modul. Sőt sokféle van, pl emelésérzékelő, ablakmodul, központi zár modul, rablásgátló funkció, stb.

Vagy ismeősöm a META-nál, aki nekem is csinálta, úgyhogy ha kell segítek. Kérdezz nyugodtan.

Én a leírásból úgy vettem ki, hogy a HPA4 ezt alapból tudja, csak meg kellene mondani neki hogy csinálja is.
Lehet hogy fel kéne hívnom a riasztó szervízt, hogy megmondják.
Először reménykedtem hogy valaki tudja itt, vagy van leírás, azóta meg nem volt időm foglalkozni ezzel...


Ha bele van rakva a modul akkor tudja.
Egyébként sok funkció gyárilag ki van kapcsolva.
Amúgy ha kell infó vagy leírás, itt megtalálsz mindent.
www.setech.hu
Vagy kérdezz és hátha tudok segíteni.

Ma voltam 15 ezres szervízen és már működik a dolog. A riasztó az autómatikus zárás funkciót alapból tudja, és szerencsére a beszerelésnél minden szükséges bekötést elvégeztek.
Az aktíválás kb 2 perc volt.
Köszönet a Toyota Supernek!



És a Setech-es "srácokat" én is csak ajánlani tudom. Rajtam is azonnal segítettek, amikor a Carina vételekor nem kaptam riasztókulcsot, sem kódod a géppel. KIberhelték a kütyüt és beletettek egy átkódoltat. Így kikerültük az esetleges "okosságot"!

Évek távlatából is KÖSZÖNET érte! ( főleg az azonnali segélyért!)

PS: megvan még az öreg Bömös? :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Riasztók
« Válasz #82 Dátum: 2005.10.19 10:43:57 »
Pár héttel ezelőtti Erdélyi útunk alatt fordult elő velem először, hogy "zavaros" helyre parkoltam. Amikor élesíteni akartam szokásos módon, erősen gyanús lett hogy többszőr kellett próbálkozzak míg bejött. Node mikor el akartunk indúlni... muszáj volt "feltörjem" saját kocsimat. Hangos nínózás, titkos kulcs be, stb... Egyébként meg semmi baja.
Ez a sok WiFi hálózat...

dió

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
Riasztók
« Válasz #83 Dátum: 2005.10.20 08:20:50 »
Sziasztok!

Az érdekelne, hogy mi az a Mabisz minősítésű riasztó? A rövidítést ismerem, azt nem tudom, hogy van-e valami nyilvántartási rendszer, ami az eladott riasztót és a beszerelés időpontját és a rendszámot tartalmazza? Vagy csak a riasztó típust minősítik?
dv:Dió

Toyota Corolla 2003 1.4 HB Terra
Toyota Corolla 2005 1.4D Luna (céges) [size=18]6 [/size]

Spacedolphin

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Riasztók
« Válasz #84 Dátum: 2005.10.20 11:43:47 »
Idézetet írta: "dió"
Sziasztok!

Az érdekelne, hogy mi az a Mabisz minősítésű riasztó? A rövidítést ismerem, azt nem tudom, hogy van-e valami nyilvántartási rendszer, ami az eladott riasztót és a beszerelés időpontját és a rendszámot tartalmazza? Vagy csak a riasztó típust minősítik?


Tudtommal csak a riasztót magát minősítik, annyit jelent, hogy ha biztosítást (pl CASCO-t lopás ellen) akarsz kötni, akkor ha iylen riasztó van a kocsidban, alacsonyabb kockázati szintre sorolnak be, és könnyebben, kedvezőbben köthetsz biztosítást!
Persze lehet, hogy tévedek, de így emlékszem...   :)
pacedolphin

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Riasztók
« Válasz #85 Dátum: 2005.10.20 12:30:28 »
Idézetet írta: "dió"
Sziasztok!

Az érdekelne, hogy mi az a Mabisz minősítésű riasztó?

Spacedelphin már leírta a lényeget. Azaz annyi az egész, hogy a biztosítók elfogadják CASCO esetén. (egyébként a legtöbb riasztó rendelkezik ilyen minősítéssel)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Riasztók
« Válasz #86 Dátum: 2005.10.20 12:36:02 »
Idézetet írta: "Szeke"
(egyébként a legtöbb riasztó rendelkezik ilyen minősítéssel)

Már amit boltban árulnak szerintem, mert elvileg el se adhatnának olyat, ami nem ilyen, bár ezt nem tom. De mindenesetre az otthon barkácsolt dolgot biztos nem fogadják el.
Laco 73 :D

bubu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Riasztók
« Válasz #87 Dátum: 2005.10.20 13:14:57 »
Szegecs!

Írtad, hogy van ismerősöd a Meta-nál. Apám corollájában is ilyen riasztó van. A kör alakú távirányítójában lévő nyomógombot takaró gumi lassan szétmálik. Lehet ilyet rendelni nála?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Riasztók
« Válasz #88 Dátum: 2005.10.20 13:27:52 »
Idézetet írta: "bubu"
Szegecs!

Írtad, hogy van ismerősöd a Meta-nál. Apám corollájában is ilyen riasztó van. A kör alakú távirányítójában lévő nyomógombot takaró gumi lassan szétmálik. Lehet ilyet rendelni nála?

Akkor ez típushiba. Anyu a körmével nyomogatta, a nem kör alakú meta távirányítót, és kilyukadt a közepe. A másikra már vigyázunk.
Laco 73 :D

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Riasztók
« Válasz #89 Dátum: 2005.10.20 17:33:04 »
Idézetet írta: "bubu"
Szegecs!

Írtad, hogy van ismerősöd a Meta-nál. Apám corollájában is ilyen riasztó van. A kör alakú távirányítójában lévő nyomógombot takaró gumi lassan szétmálik. Lehet ilyet rendelni nála?


Szia bubu!

Igen van egy ismerősöm aki hivatalos Meta riasztó beépítő, de ő Dunaújváros mellett lakik. Bizutosan lehet rendelni, és szívesen el is hozom Neked, de az nagyon sok idő mivel mostanában nem nagyon fogok arra felé menni.

Ha csak egy gomb kell, javaslom, hogy itt a kapcsolatoknál megtalálod a Fehérvári úti irodát, hívd fel, hátha könnyebben hozzájutsz. www.setech.hu

Bocsi de tényleg minimum egy hónap most mire találkoznék vele.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS