Szerző Téma: Riasztók  (Megtekintve 180513 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Riasztók
« Válasz #45 Dátum: 2005.06.08 11:34:47 »
Idézetet írta: "kmr"
A HPA 4.0-s META riasznak van egy olyan funkciója, hogy elindulás után automatikusan zárja az ajtókat, a motor leállításakor pedig nyitja. Ez alapértelmezésben ki van kapcsolva. Tudja valaki hogyan lehet ezt aktíválni?
Van valakinek részletes leírása erről a riasztóról? (ami több mint a semmitmonndó 6 oldalas használati útmutató)

Nekünk is az van, de abból a leírásból semmi se derül ki. Pedig 1000 féle dolgot be lehet állítani rajta. Jó lenne magyar nyelvű, nekem is, de már az angol se lenne gáz.
Valaki léci ...
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Riasztók
« Válasz #46 Dátum: 2005.06.08 11:36:07 »
Idézetet írta: "robi"
A napokban, rendesen áskálódva a neten, valami orosz oldalról kiderítettem, hogy a Micro Car Alarm-omnak hogyan lehet föléleszteni a halott távírányítóját. Tudniillik, a távírányítónak meg a riasztónak sincs semmi baja, csak a kódot kell összehangolni köztük. Ez pedig a 3-as switch ON-ra kapcsolása után, beíndítva a motort és a távírányítón a fehér gombot 3 mp-ig nyomva tartása után, atómatikusan megtörténik. Mostmár csak ki kell derítsem, hová van a riasztó szerelve fizkailag, hol keressem, hogy a 3-as sw-t elérjem.
Valami tippetek van, hogy általában hová szokták szerelni a riasztó fő modulját? Előre is köszi.

Egyébként utánanéztem, szervízbe ezért a "gombnyomásért" 5000 Ft-ot kérnek. Naná hogy egyedül megoldom.

Na látod, tudsz te, ha akarsz :D :D Nem tudunk mindenre itt választ adni, tessék keresni, látod meg is találtad a megoldást :D Csak így tovább!
Laco 73 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Riasztók
« Válasz #47 Dátum: 2005.06.08 11:53:32 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "robi"
A napokban, rendesen áskálódva a neten, valami orosz oldalról kiderítettem, hogy a Micro Car Alarm-omnak hogyan lehet föléleszteni a halott távírányítóját.


Egyébként utánanéztem, szervízbe ezért a "gombnyomásért" 5000 Ft-ot kérnek. Naná hogy egyedül megoldom.
Nem vagy semmi. Grat.....

Általában (legalább is az eddigi autóimban) a műszerfal alá tették a kütyüt. A bal lábfejem fölé a kapcsolótábla környékére. Nekem jól bent van a kábelrengeteg alatt. Nehezen hozzáférhető és nem látványos. Naná... Na most, hogy elmondtam megyek és átszereltetem máshová..... :wink:

De szokott lenni tűzfalon és motortérben is.....

(Akkor ezeket a helyeket már nem használhatom  :lol:  :lol:  :lol:  )


Motortérben van a sziréna, az ultrahang érzékenység szabályzó, a kikapcsoló kulcs. Az agy valahol bent kell legyen. Kösz a tippet, hétvégén utánanézek a műszerfal alatt. Már úgy érted, hogy a kormányoszlop magasságában, a bal oldalon, vagy lejjebb?

Egyébként ez a Micro Car Alarm egy svájci termék. Erősen titkolják a leírásokat, végülis jogosan...  :shock:

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Riasztók
« Válasz #48 Dátum: 2005.06.08 13:25:02 »
Idézetet írta: "robi"
Motortérben van a sziréna, az ultrahang érzékenység szabályzó, a kikapcsoló kulcs. Az agy valahol bent kell legyen. Kösz a tippet, hétvégén utánanézek a műszerfal alatt. Már úgy érted, hogy a kormányoszlop magasságában, a bal oldalon, vagy lejjebb?
Vannak nálam meglepik. Az egyik az, hogy a sziréna az az utastérben van a műszerfalba. Szép hangja van. Meg hangos!!! Ultrahang kütyü nincs nálam..... Az agy meg bent van. Nem egészen a kormányoszlopnál.... Inkább az autó oldalán a pihenő bal láb felett!!! Az ajtó zsanérok magasságában és azoktól nem messze.
Üdv: Kishaver 74

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Riasztók
« Válasz #49 Dátum: 2005.06.08 13:33:55 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "robi"
Motortérben van a sziréna, az ultrahang érzékenység szabályzó, a kikapcsoló kulcs. Az agy valahol bent kell legyen. Kösz a tippet, hétvégén utánanézek a műszerfal alatt. Már úgy érted, hogy a kormányoszlop magasságában, a bal oldalon, vagy lejjebb?
Vannak nálam meglepik. Az egyik az, hogy a sziréna az az utastérben van a műszerfalba. Szép hangja van. Meg hangos!!! Ultrahang kütyü nincs nálam..... Az agy meg bent van. Nem egészen a kormányoszlopnál.... Inkább az autó oldalán a pihenő bal láb felett!!! Az ajtó zsanérok magasságában és azoktól nem messze.

Hát igen... lassan tényleg jobban megéri belülre tenni a riasztót mint kivülre, mert utcán ha elkezd riasztani, seki oda se figyel, értelme nincs. Viszont bent egy jó kis meglepi a kárttevőnek  :D
Kösz a tippet, megnézem.

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Riasztók
« Válasz #50 Dátum: 2005.06.08 13:39:56 »
Idézetet írta: "robi"
A napokban, rendesen áskálódva a neten, valami orosz oldalról kiderítettem, hogy a Micro Car Alarm-omnak hogyan lehet föléleszteni a halott távírányítóját. Tudniillik, a távírányítónak meg a riasztónak sincs semmi baja, csak a kódot kell összehangolni köztük. Ez pedig a 3-as switch ON-ra kapcsolása után, beíndítva a motort és a távírányítón a fehér gombot 3 mp-ig nyomva tartása után, atómatikusan megtörténik. Mostmár csak ki kell derítsem, hová van a riasztó szerelve fizkailag, hol keressem, hogy a 3-as sw-t elérjem.
Valami tippetek van, hogy általában hová szokták szerelni a riasztó fő modulját? Előre is köszi.

Egyébként utánanéztem, szervízbe ezért a "gombnyomásért" 5000 Ft-ot kérnek. Naná hogy egyedül megoldom.


Kiváncsian várjuk a fejleményeket.
Bár engem igazából az érdekel, hogy az inmobiliser ne kapcsoljon be kb. 15 mp után, ha lehetséges, vagy ha már bekapcsol, akkor ne kelljen lezárnom újra az egész autót, és kinyitnom, ha inditani akarok, hanem elég legyen az inmobil.-t kikapcsolnom!
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.

BÉGÉ

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Riasztók
« Válasz #51 Dátum: 2005.06.08 13:43:55 »
Idézetet írta: "kmr"
A HPA 4.0-s META riasznak van egy olyan funkciója, hogy elindulás után automatikusan zárja az ajtókat, a motor leállításakor pedig nyitja. Ez alapértelmezésben ki van kapcsolva. Tudja valaki hogyan lehet ezt aktíválni?
Van valakinek részletes leírása erről a riasztóról? (ami több mint a semmitmonndó 6 oldalas használati útmutató)


Kis helyesbítés:
Nem a motor leállításakor, hanem bizonyos sebességhatár alatt tartja zárva az ajtókat (biztonság).
Tehát a riasztónak visszacsatolás kell az aktuális sebességről.
A leírás gondolom mindegyik típushoz ugyanaz, így nem biztos, hogy a tiéd tudja ezt a funkciót.
BÉGÉ
Avensis '98 1.6 Liftback Linea Terra
Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Riasztók
« Válasz #52 Dátum: 2005.06.08 13:51:17 »
Idézetet írta: "BÉGÉ"
Idézetet írta: "kmr"
A HPA 4.0-s META riasznak van egy olyan funkciója, hogy elindulás után automatikusan zárja az ajtókat, a motor leállításakor pedig nyitja. Ez alapértelmezésben ki van kapcsolva. Tudja valaki hogyan lehet ezt aktíválni?
Van valakinek részletes leírása erről a riasztóról? (ami több mint a semmitmonndó 6 oldalas használati útmutató)
Kis helyesbítés:
Nem a motor leállításakor, hanem bizonyos sebességhatár alatt tartja zárva az ajtókat (biztonság).
Tehát a riasztónak visszacsatolás kell az aktuális sebességről.
A leírás gondolom mindegyik típushoz ugyanaz, így nem biztos, hogy a tiéd tudja ezt a funkciót.
Egy másik helyesbítés. Nekem nem HPA 4.0-m van, de ha akarom ezt az autómata zár be és zár ki funkciót, akkor időhöz van kötve a működtetése. 15 mp-n belül zár és ha leállítom a motort, akkor nyit. Nekem ez a funkció nem kellett. Ha Pesten járok, akkor magamtól is be lehet "reteszelni" az össze ajtót egy mozdulattal.... egyéb helyen meg nem kell....
Üdv: Kishaver 74

BÉGÉ

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Riasztók
« Válasz #53 Dátum: 2005.06.08 14:07:38 »
Idézetet írta: "kishaver"
Egy másik helyesbítés. Nekem nem HPA 4.0-m van, de ha akarom ezt az autómata zár be és zár ki funkciót, akkor időhöz van kötve a működtetése. 15 mp-n belül zár és ha leállítom a motort, akkor nyit. Nekem ez a funkció nem kellett. Ha Pesten járok, akkor magamtól is be lehet "reteszelni" az össze ajtót egy mozdulattal.... egyéb helyen meg nem kell....


Szerintem sem praktikus ez a funkció, főként nem egy esetleges balesetnél...
BÉGÉ
Avensis '98 1.6 Liftback Linea Terra
Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Riasztók
« Válasz #54 Dátum: 2005.06.08 14:11:47 »
Idézetet írta: "BÉGÉ"

Kis helyesbítés:
Nem a motor leállításakor, hanem bizonyos sebességhatár alatt tartja zárva az ajtókat (biztonság).
Tehát a riasztónak visszacsatolás kell az aktuális sebességről.
A leírás gondolom mindegyik típushoz ugyanaz, így nem biztos, hogy a tiéd tudja ezt a funkciót.


A leírás szerint a működéshez vagy sebességjel vagy féklámpa jel szükséges.
Ha a sebességjelet használ, akkor az elindulás után 10 mp-el zár, ha féklámpát, akkor a második fékezésnél. A nyitás pedig a gyújtás kikapcsolásakor történik.
A 4.0 az útmutatóban szereplő legmagasabb "verziószám", tehát gondolom hogy tartalmazza ezt a funkciót (persze nem biztos).

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Riasztók
« Válasz #55 Dátum: 2005.06.08 14:20:47 »
Idézetet írta: "kishaver"
Nekem ez a funkció nem kellett. Ha Pesten járok, akkor magamtól is be lehet "reteszelni" az össze ajtót egy mozdulattal.... egyéb helyen meg nem kell....

Én viszont leginkább pesten járok...
Ami miatt szeretném, hogy a Yarisban lezárt központi zár mellett nem lehet kinyitni az ajtót. Megszoktam hogy más autóban (talán még a korábbi collában is így volt) ha le is van zárva a kp-i zár, ha nyitom az ajtót belülről a kilinccsel, akkor old a zár és nyílik az ajtó. Itt meg csak rángatom a kilincset, majd keresem a zárnyitót és utána vissza a kilincshez. Szóval pusztán lustaság (vagy kényelem nézőpont kérdése) :)
Da ha már a riasztó tudja, és néhány gombnyomkodással aktíválni lehetne, akkor miért ne...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Riasztók
« Válasz #56 Dátum: 2005.06.11 14:03:41 »
Idézetet írta: "Fighting"
Kiváncsian várjuk a fejleményeket.
Bár engem igazából az érdekel, hogy az inmobiliser ne kapcsoljon be kb. 15 mp után, ha lehetséges, vagy ha már bekapcsol, akkor ne kelljen lezárnom újra az egész autót, és kinyitnom, ha inditani akarok, hanem elég legyen az inmobil.-t kikapcsolnom!

Na, megtaláltam az ominózus riasztót. A kormányoszlop magasságában, annak a bal oldalán van, a borítás mögött, kb. a kis bal oldali irattartó hátánál. Több modulból áll, a fő modulon valóban ott van egy dip-kapcsoló sor.
És láss csodát: a 3-as switch már ON pozicióban van! Akkor mit tegyek... na minden esetre végig próbáltam mind a 8 switch-et ON-ra tenni, de sehogy sem akart programozási üzemmódba állni. Egyszer mintha eltaláltam volna valami programozási üzemet, de az nem a kódbeállításé volt, mert arra nem reagált.
Minden esetre rájöttem, hogy a neten talált leírás a Micro Car Alarm 052-eshez szól, ez enyém meg 055-ös, ezexerint erős külömbség van köztük. Ha más nem, már csak az, hogy az enyémen a dip-kapcsoló sor 8 switches, a leírás szerint meg mintha csak 4 lenne...
Még áskálódok...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Riasztók
« Válasz #57 Dátum: 2005.06.11 14:50:26 »
Kérnék segítséget tőletek, hogy milyen riasztót érdemes tenni Carinába, ami olcsó és jó is :D Ja és persze ér is vmit :D
Laco 73 :D

Grabovszki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 266
Riasztók
« Válasz #58 Dátum: 2005.06.11 16:04:24 »
Idézetet írta: "KLaco"
Kérnék segítséget tőletek, hogy milyen riasztót érdemes tenni Carinába, ami olcsó és jó is :D Ja és persze ér is vmit :D


Én is nézegettem mostanában és ezt találtam! Nekem szimpatikus és nem is drága. 20ezerért megkapod. +10ért beszerelik,de szerintem nem nagy tudomány beszerelni, max kicsit tovább tart mint nekik, de ezt te döntsd el.
Carina E 1.8i 16V XLi B/G

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Riasztók
« Válasz #59 Dátum: 2005.06.11 16:28:47 »
Idézetet írta: "Grabovszki"
Idézetet írta: "KLaco"
Kérnék segítséget tőletek, hogy milyen riasztót érdemes tenni Carinába, ami olcsó és jó is :D Ja és persze ér is vmit :D


Én is nézegettem mostanában és ezt találtam! Nekem szimpatikus és nem is drága. 20ezerért megkapod. +10ért beszerelik,de szerintem nem nagy tudomány beszerelni, max kicsit tovább tart mint nekik, de ezt te döntsd el.

Komplett érdekelne, ami nem kellene, hogy tudja ezt az eltávolodós kütyüt, annyi kellene, hogy felrántsa az ablakokat, amik autómaták, belül érzékelje a mozgást, és ha kinyitják, ütögetik a kocsi ajtókat, motorteret, csomagtartót .
Laco 73 :D