Szerző Téma: Riasztók  (Megtekintve 182727 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Riasztók
« Válasz #30 Dátum: 2005.05.25 11:59:16 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "music"
Arra gondoltam, hogy ha elfelejtem kikapcsolni,  amikor beülök, én süketülök meg, nem az esetleges tolvaj.


Egy riasztót hogy lehet elfelejteni kikapcsolni beülés előtt?  :oops:


Én bezárni felejtem el folyamatosan :) Hiába ott a távbökö a kezemben, de szerencsére nem vittek el belőle semmit.
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Riasztók
« Válasz #31 Dátum: 2005.05.25 14:08:21 »
Idézetet írta: "Kpeki"
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "music"
Arra gondoltam, hogy ha elfelejtem kikapcsolni,  amikor beülök, én süketülök meg, nem az esetleges tolvaj.


Egy riasztót hogy lehet elfelejteni kikapcsolni beülés előtt?  :oops:


Én bezárni felejtem el folyamatosan :) Hiába ott a távbökö a kezemben, de szerencsére nem vittek el belőle semmit.


Van olyan, ami automatikusan élesedik. Néha kicsit idegesítő, de az esetedben beválhat.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Riasztók
« Válasz #32 Dátum: 2005.05.25 14:14:39 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "Kpeki"
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "music"
Arra gondoltam, hogy ha elfelejtem kikapcsolni,  amikor beülök, én süketülök meg, nem az esetleges tolvaj.
Egy riasztót hogy lehet elfelejteni kikapcsolni beülés előtt?  :oops:
Én bezárni felejtem el folyamatosan :) Hiába ott a távbökö a kezemben, de szerencsére nem vittek el belőle semmit.
Van olyan, ami automatikusan élesedik. Néha kicsit idegesítő, de az esetedben beválhat.
Pl az én primitív cuccom is ilyen, mert 90 mp után autómatán élesedik, de a központi zárat nem kapcsolja. Nem zárja be a kocsit.
Üdv: Kishaver 74

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Riasztók
« Válasz #33 Dátum: 2005.05.25 14:39:10 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "Kpeki"
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "music"
Arra gondoltam, hogy ha elfelejtem kikapcsolni,  amikor beülök, én süketülök meg, nem az esetleges tolvaj.
Egy riasztót hogy lehet elfelejteni kikapcsolni beülés előtt?  :oops:
Én bezárni felejtem el folyamatosan :) Hiába ott a távbökö a kezemben, de szerencsére nem vittek el belőle semmit.
Van olyan, ami automatikusan élesedik. Néha kicsit idegesítő, de az esetedben beválhat.
Pl az én primitív cuccom is ilyen, mert 90 mp után autómatán élesedik, de a központi zárat nem kapcsolja. Nem zárja be a kocsit.


Ha intelligens, akkor meg lehet arra is tanítani.

Az enyémben a beltérvédelmet is ki lehet iktatni, ha valaki marad a kocsiban, de mégis be akarom zárni és riasztani a verdát. Így mozoghat a kocsiban, nem riaszt, mert az UH-s beltérvédelem nem játszik.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Riasztók
« Válasz #34 Dátum: 2005.05.25 14:45:42 »
Na ezért ennyit nem tud az enyém 16.000 + kürt + szerelésért.

Viszont van szervíz állás, amikor mit tudom én mit tud.........
Üdv: Kishaver 74

A Csaszi

  • Vendég
Riasztók
« Válasz #35 Dátum: 2005.05.25 15:37:46 »
Idézetet írta: "kishaver"
Na ezért ennyit nem tud az enyém 16.000 + kürt + szerelésért.

Viszont van szervíz állás, amikor mit tudom én mit tud.........


A szervíz állás - ha jól tévedek - arra van ha elviszed a szervíz be a kocsit, s nem bízol bennük s nem akarod odaaadni a távirányítót. Vagyis szépen átnyomod szervízbe a riasztót s akkor nem riaszt, meg kb. nem csinál semmit se, amíg vissza nem állítod. Elvileg.. mer még sosem próbáltam ki! :)

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Riasztók
« Válasz #36 Dátum: 2005.05.25 15:54:20 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
A szervíz állás - ha jól tévedek - arra van ha elviszed a szervíz be a kocsit, s nem bízol bennük s nem akarod odaaadni a távirányítót. Vagyis szépen átnyomod szervízbe a riasztót s akkor nem riaszt, meg kb. nem csinál semmit se, amíg vissza nem állítod. Elvileg.. mer még sosem próbáltam ki! :)
Ja valami lyen, de mindig résen vagyok a szervízben....Ba is b@...na, ha ott történne vele valami. Még az üvegfalat sem tűröm igazán köztem és a kocsi közt. Meg jól néznénk ki, ha egy :toy: szervízben megpiszkálnák a kocsikat. Azért ennyire megbízok a szerelőkben és a vezetőségben, hogy nem hülyéket vesznek fel.
Üdv: Kishaver 74

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Riasztók
« Válasz #37 Dátum: 2005.05.25 23:26:40 »
Idézetet írta: "Ear"
Egy riasztót hogy lehet elfelejteni kikapcsolni beülés előtt?  :oops:

Például úgy, hogy nem távirányítóval működik :idea:
Az egész onnan indult ki, hogy ez egy spéci, házilagos dolog. Ezeknek meg többnyire rejtett kapcsolója van, ami a legritkább esetben található a távirányítón. :wink:
Most elolvastam a többi hozzászólást is, amik azóta születtek, így látom, hogy már a dolog tárgytalan.
music     

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Riasztók
« Válasz #38 Dátum: 2005.05.26 12:08:51 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Ear"
Egy riasztót hogy lehet elfelejteni kikapcsolni beülés előtt?  :oops:

Például úgy, hogy nem távirányítóval működik :idea:
Az egész onnan indult ki, hogy ez egy spéci, házilagos dolog. Ezeknek meg többnyire rejtett kapcsolója van, ami a legritkább esetben található a távirányítón. :wink:
Most elolvastam a többi hozzászólást is, amik azóta születtek, így látom, hogy már a dolog tárgytalan.


"Nekem SPAL van nem régen lett beszerelve a verdába. Nagyon jó szolgálatot tesz. Ugye én lusta voltam nyitogatni az ajtókat és azért lett riasztóm, mert nem sokkal drágább, mint a távnyitóka.....

Viszont egy 140dB-es kürt figyel a műszarfalamban. Nem próbáltam még beülve a hangját, de lehúzott ablaknál 3 méterről is kiba dühöng. Micsoda meglepi lesz a mocskoknak csak nyúljanak hozzá."

Ebebn melyik rész utalt arra, hogy ez házi dolog? Ez régi dolog, egy csomó riasztónak van ilyen kiegészítése, hogy kint és az utastérben is mesgzólaltatja a kürtöt, és ez utóbbi nagyon jó opció.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Riasztók
« Válasz #39 Dátum: 2005.05.26 15:38:36 »
Idézetet írta: "Ear"
Viszont egy 140dB-es kürt figyel a műszarfalamban. Nem próbáltam még beülve a hangját, de lehúzott ablaknál 3 méterről is kiba dühöng. Micsoda meglepi lesz a mocskoknak csak nyúljanak hozzá."
Ebebn melyik rész utalt arra, hogy ez házi dolog? Ez régi dolog, egy csomó riasztónak van ilyen kiegészítése, hogy kint és az utastérben is mesgzólaltatja a kürtöt, és ez utóbbi nagyon jó opció.

Jó pap holtig tanul.  Számomra ez új dolog, és ebből arra következtettem, hogy ez házilagos. Meg közben eszembe jutott apósomék egykori Marutija, ahol volt egy ilyen beépített kapcsoló, ami a dudát megszólaltatta. (Meg is szívtam egy párszor.) És akkor a kettőt összekapcsoltam a fejemben. :oops:  :oops:
music     

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Riasztók
« Válasz #40 Dátum: 2005.05.26 15:45:29 »
Idézetet írta: "music"
Számomra ez új dolog, és ebből arra következtettem, hogy ez házilagos.
Nem isten ments bármi vackot házilag belevariálni. (Max titkos kapcsoló, aminek bekapcsolása nélkül minden kuka) Egyébkéntnekem is egy SPAL riasztó legalapabb verziója van meg egy kis kedvességgel a műszerfalba  :twisted:  :twisted:  :lol:  :lol:
Üdv: Kishaver 74

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Riasztók
« Válasz #41 Dátum: 2005.06.08 09:06:14 »
A HPA 4.0-s META riasznak van egy olyan funkciója, hogy elindulás után automatikusan zárja az ajtókat, a motor leállításakor pedig nyitja. Ez alapértelmezésben ki van kapcsolva. Tudja valaki hogyan lehet ezt aktíválni?
Van valakinek részletes leírása erről a riasztóról? (ami több mint a semmitmonndó 6 oldalas használati útmutató)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9517
Riasztók
« Válasz #42 Dátum: 2005.06.08 09:24:41 »
A napokban, rendesen áskálódva a neten, valami orosz oldalról kiderítettem, hogy a Micro Car Alarm-omnak hogyan lehet föléleszteni a halott távírányítóját. Tudniillik, a távírányítónak meg a riasztónak sincs semmi baja, csak a kódot kell összehangolni köztük. Ez pedig a 3-as switch ON-ra kapcsolása után, beíndítva a motort és a távírányítón a fehér gombot 3 mp-ig nyomva tartása után, atómatikusan megtörténik. Mostmár csak ki kell derítsem, hová van a riasztó szerelve fizkailag, hol keressem, hogy a 3-as sw-t elérjem.
Valami tippetek van, hogy általában hová szokták szerelni a riasztó fő modulját? Előre is köszi.

Egyébként utánanéztem, szervízbe ezért a "gombnyomásért" 5000 Ft-ot kérnek. Naná hogy egyedül megoldom.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Riasztók
« Válasz #43 Dátum: 2005.06.08 10:42:24 »
Idézetet írta: "robi"
A napokban, rendesen áskálódva a neten, valami orosz oldalról kiderítettem, hogy a Micro Car Alarm-omnak hogyan lehet föléleszteni a halott távírányítóját.


Egyébként utánanéztem, szervízbe ezért a "gombnyomásért" 5000 Ft-ot kérnek. Naná hogy egyedül megoldom.
Nem vagy semmi. Grat.....

Általában (legalább is az eddigi autóimban) a műszerfal alá tették a kütyüt. A bal lábfejem fölé a kapcsolótábla környékére. Nekem jól bent van a kábelrengeteg alatt. Nehezen hozzáférhető és nem látványos. Naná... Na most, hogy elmondtam megyek és átszereltetem máshová..... :wink:

De szokott lenni tűzfalon és motortérben is.....

(Akkor ezeket a helyeket már nem használhatom  :lol:  :lol:  :lol:  )
Üdv: Kishaver 74

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Riasztók
« Válasz #44 Dátum: 2005.06.08 10:44:13 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "robi"
A napokban, rendesen áskálódva a neten, valami orosz oldalról kiderítettem, hogy a Micro Car Alarm-omnak hogyan lehet föléleszteni a halott távírányítóját.


Egyébként utánanéztem, szervízbe ezért a "gombnyomásért" 5000 Ft-ot kérnek. Naná hogy egyedül megoldom.
Nem vagy semmi. Grat.....

Általában (legalább is az eddigi autóimban) a műszerfal alá tették a kütyüt. A bal lábfejem fölé a kapcsolótábla környékére. Nekem jól bent van a kábelrengeteg alatt. Nehezen hozzáférhető és nem látványos. Naná... Na most, hogy elmondtam megyek és átszereltetem máshová..... :wink:

De szokott lenni tűzfalon és motortérben is.....

(Akkor ezeket a helyeket már nem használhatom  :lol:  :lol:  :lol:  )


Rakasd a tetőre  :rolleyes:
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97