Szerző Téma: Riasztók  (Megtekintve 180592 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Riasztók
« Válasz #15 Dátum: 2005.05.24 08:59:56 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Ear"
Vidd el a Duettesekhez, a Bojtár utcában. Náluk aztán megfordult milliónyi riasztó, hátha ráismernek.

Persze, Szombathelyről felviszem a riasztó márkáját megnézetni Bpre...  :lol:
Amúgy tévedtem, van a nyomkodóra írva valami: Water resistant :D


Biztos sose jársz már ebben az életedben Budán.  :lol:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Riasztók
« Válasz #16 Dátum: 2005.05.24 09:11:30 »
Idézetet írta: "squiddy"
Persze, Szombathelyről felviszem a riasztó márkáját megnézetni Bpre...  :lol: Amúgy tévedtem, van a nyomkodóra írva valami: Water resistant :D

Ezt a márkát ismerem, az én órám is ilyen márkájú. :lol:  :lol:  :lol:
music     

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Riasztók
« Válasz #17 Dátum: 2005.05.24 10:37:33 »
Nekem SPAL van nem régen lett beszerelve a verdába. Nagyon jó szolgálatot tesz. Ugye én lusta voltam nyitogatni az ajtókat és azért lett riasztóm, mert nem sokkal drágább, mint a távnyitóka.....

Viszont egy 140dB-es kürt figyel a műszarfalamban. Nem próbáltam még beülve a hangját, de lehúzott ablaknál 3 méterről is kiba dühöng. Micsoda meglepi lesz a mocskoknak csak nyúljanak hozzá :twisted:  :twisted:  

Egyébként a szerelő srác elmondta, hogy mi a legjobb taktika lopás ellen. Motorháztető felnyit. Elektonikát takaró kis fekete doboz nyit. Az egyik (én tudom melyik) kis relé ki és a kocsi teljesen halott. Füle botját sem mozdítja. Cserélgethetnek ott aztán minden kompútert, mire rájön, hogy egy relé hiányzik és akkor aztán mehet a bóóóótba venni, ha tudja, hogy hová kell és milyen.  :twisted:  :twisted:
Üdv: Kishaver 74

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Riasztók
« Válasz #18 Dátum: 2005.05.24 10:43:40 »
Idézetet írta: "kishaver"
Nekem SPAL van nem régen lett beszerelve a verdába. Nagyon jó szolgálatot tesz. Ugye én lusta voltam nyitogatni az ajtókat és azért lett riasztóm, mert nem sokkal drágább, mint a távnyitóka.....

Viszont egy 140dB-es kürt figyel a műszarfalamban. Nem próbáltam még beülve a hangját, de lehúzott ablaknál 3 méterről is kiba dühöng. Micsoda meglepi lesz a mocskoknak csak nyúljanak hozzá :twisted:  :twisted:  

Egyébként a szerelő srác elmondta, hogy mi a legjobb taktika lopás ellen. Motorháztető felnyit. Elektonikát takaró kis fekete doboz nyit. Az egyik (én tudom melyik) kis relé ki és a kocsi teljesen halott. Füle botját sem mozdítja. Cserélgethetnek ott aztán minden kompútert, mire rájön, hogy egy relé hiányzik és akkor aztán mehet a bóóóótba venni, ha tudja, hogy hová kell és milyen.  :twisted:  :twisted:


Nos, vannak autók, amik egy ilyen relé visszadugás után csak a szervízkompjúter segítségével tudnak ismét éltre kelni - vagy úgy sem.  :oops:

A kürt az utastérben viszont jó ötlet.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Riasztók
« Válasz #19 Dátum: 2005.05.24 11:06:02 »
Idézetet írta: "Ear"
Nos, vannak autók, amik egy ilyen relé visszadugás után csak a szervízkompjúter segítségével tudnak ismét éltre kelni - vagy úgy sem.  :oops:
Remélem ilyen gondom nem lesz, mert nem egyedül próbálgattam végig a reléket, hanem a toyotában dolgozó srác (aki a riasztót is szerelte) mesélt a reléről. Az lehet, hogy mondjuk pár perces próba alatt még nem nulláz ki a kocsi kompjútere, de mondjuk pár óra alatt igen és akkor tényleg kell neki a szervízkompi?? Nem hinném.....
Idézetet írta: "Ear"
A kürt az utastérben viszont jó ötlet.
Itt kaptam az ötletet..... már nem tudom kitől, de köszi, nekem is jónak tűnik. Remélem nem fogja tesztelni senki. A lufim még védtelen :cry:  :cry:
Üdv: Kishaver 74

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Riasztók
« Válasz #20 Dátum: 2005.05.24 15:17:46 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "Ear"
Nos, vannak autók, amik egy ilyen relé visszadugás után csak a szervízkompjúter segítségével tudnak ismét éltre kelni - vagy úgy sem.  :oops:
Remélem ilyen gondom nem lesz, mert nem egyedül próbálgattam végig a reléket, hanem a toyotában dolgozó srác (aki a riasztót is szerelte) mesélt a reléről. Az lehet, hogy mondjuk pár perces próba alatt még nem nulláz ki a kocsi kompjútere, de mondjuk pár óra alatt igen és akkor tényleg kell neki a szervízkompi?? Nem hinném.....
Idézetet írta: "Ear"
A kürt az utastérben viszont jó ötlet.
Itt kaptam az ötletet..... már nem tudom kitől, de köszi, nekem is jónak tűnik. Remélem nem fogja tesztelni senki. A lufim még védtelen :cry:  :cry:


Lehet, hogy tőlem.  :oops:

Minél újabb az autó, minél jobban be van hálózva adatbuszokkal, annál inkább halálos lehet ez a relés módszer.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Riasztók
« Válasz #21 Dátum: 2005.05.24 17:20:38 »
Idézetet írta: "Ear"
Lehet, hogy tőlem.  :oops:  
Ja, lehet, hogy tőled, de nem akartalak szemközt dícsérni  :lol:  :lol:  azért tényleg köszi, mert nekem is tetszik az ötlet.
Idézetet írta: "Ear"
Minél újabb az autó, minél jobban be van hálózva adatbuszokkal, annál inkább halálos lehet ez a relés módszer.
Értem..... akkor inkább nem bántom, bár nem is volt nagyon célom csak akkor ha Pesten alszik a csillag garázsban. Ráadásul a XIII kerületben van nekem is a hely, ahol szokott néha éjszakázni. (Valamelyik topicban olvastam, hogy közkedvelt terület ez tolvajok körében) Egyébként 98 %-ban vidéken van a tütü és talán itt nem annyira van veszélyben, hogy kelljen ilyen fondorlattal élni....
Üdv: Kishaver 74

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Riasztók
« Válasz #22 Dátum: 2005.05.24 23:31:40 »
Idézetet írta: "Ear"
A kürt az utastérben viszont jó ötlet.

Csak el ne felejtsd kikapcsolni... :roll:  :roll:  :roll:
music     

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Riasztók
« Válasz #23 Dátum: 2005.05.25 08:25:30 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Ear"
A kürt az utastérben viszont jó ötlet.
Csak el ne felejtsd kikapcsolni... :roll:  :roll:  :roll:
Nem lehet elfelejteni. Ha nem kapcsolom ki, nem tudok beülni csak ha kulccsal nyitom, de pont ez az, ami miatt lett minden.
Üdv: Kishaver 74

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Riasztók
« Válasz #24 Dátum: 2005.05.25 08:32:24 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Ear"
A kürt az utastérben viszont jó ötlet.

Csak el ne felejtsd kikapcsolni... :roll:  :roll:  :roll:


Nem is értem, mire gondoltál?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Riasztók
« Válasz #25 Dátum: 2005.05.25 09:32:09 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Ear"
A kürt az utastérben viszont jó ötlet.
Csak el ne felejtsd kikapcsolni... :roll:  :roll:  :roll:
Nem lehet elfelejteni. Ha nem kapcsolom ki, nem tudok beülni csak ha kulccsal nyitom, de pont ez az, ami miatt lett minden.

És ha kulccsal nyitod, automatikusan kikapcsolódik?
music     

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Riasztók
« Válasz #26 Dátum: 2005.05.25 09:33:55 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Ear"
A kürt az utastérben viszont jó ötlet.
Csak el ne felejtsd kikapcsolni... :roll:  :roll:  :roll:
Nem lehet elfelejteni. Ha nem kapcsolom ki, nem tudok beülni csak ha kulccsal nyitom, de pont ez az, ami miatt lett minden.

És ha kulccsal nyitod, automatikusan kikapcsolódik?


Ember. Akkor szól, ha riaszt. Nem csak kint hangoskodik, hanem odabenn is. Tényleg nem értem, mire gondoltál, mi ez?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Riasztók
« Válasz #27 Dátum: 2005.05.25 09:36:24 »
Arra gondoltam, hogy ha elfelejtem kikapcsolni,  amikor beülök, én süketülök meg, nem az esetleges tolvaj.
music     

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Riasztók
« Válasz #28 Dátum: 2005.05.25 09:51:46 »
Idézetet írta: "music"
Arra gondoltam, hogy ha elfelejtem kikapcsolni,  amikor beülök, én süketülök meg, nem az esetleges tolvaj.


Egy riasztót hogy lehet elfelejteni kikapcsolni beülés előtt?  :oops:

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Riasztók
« Válasz #29 Dátum: 2005.05.25 11:42:07 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Ear"
A kürt az utastérben viszont jó ötlet.
Csak el ne felejtsd kikapcsolni... :roll:  :roll:  :roll:
Nem lehet elfelejteni. Ha nem kapcsolom ki, nem tudok beülni csak ha kulccsal nyitom, de pont ez az, ami miatt lett minden.
És ha kulccsal nyitod, automatikusan kikapcsolódik?
Nem kapcsolódik ki, de pont ez a feladata. Ajtónyitásra riaszt. Tudod zár kiüt, ajtó nyit, riasztó kiabál.

Azért lett riasztóm, mert utáltam nyitogatni az autót és zárogatni. A távnyitó kb 15 ezerbe került volna szerelve. Riasztó meg 23 ezer.

Lezárom a vitát: Csak a távirányítóval lehet élesíteni és kikapcsolni. Ha be van élesítve és kulccsal nyitok, akkor az egész autó ordít, de szerintem bent jóval hangosabb, mint kint. (Azért kint sem kellemes felhúzott ablakokkal....) Természetesen az ordítás megszüntethető egy mozdulattal akkor ha van nálad távirányító, kicsit több mozdulattal, ha tudod hol van a központ vagy a kürt.
Üdv: Kishaver 74