Szerző Téma: Riasztók  (Megtekintve 182686 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9517
Riasztók
« Dátum: 2005.05.18 11:42:38 »
Gondoltam, nyitok egy Riasztós témát, mert erre kifejezetten még nem láttam... Ha mégis van ezer bocsánat.

Egy Emil Freynél vásárolt 1996-os Corolla XLI-m van, Micro Car Alarm 055-ös riasztóval felszerelve. Ezt újonnan ott szerelték fel eladáskor.

Van-e valakinek még ilyen riasztója?
Kellene részletesebb doksi hozzá, mert egyik távvezérlője meghalt.
Köszönet.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9517
Riasztók
« Válasz #1 Dátum: 2005.05.19 11:57:21 »
Látom én vagyok az egyedüli áldozat...

Kinyomoztam viszont, hogy az ATC (http://www.atc.hu) az, aki ezeket szervizeli.

Valakinek tapasztalata ezzel a szervizzel?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Riasztók
« Válasz #2 Dátum: 2005.05.20 00:51:13 »
Azért van ekkora pangás, mert a Toyotákat nem nagyon lopják, és emiatt nincs igazán nagy szükség riasztóra.
music     

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Riasztók
« Válasz #3 Dátum: 2005.05.20 09:18:24 »
Idézetet írta: "music"
Azért van ekkora pangás, mert a Toyotákat nem nagyon lopják, és emiatt nincs igazán nagy szükség riasztóra.


Ez sajna nem egészen van így. Tényleg kevés tűnik el belőlük, de van több társaság is, akik ilyenekkel biztosítóznak, és nekik ugye muszáj lopott autóhoz jutni.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Riasztók
« Válasz #4 Dátum: 2005.05.20 09:24:17 »
Én nem is tudom milyen riasztó van a kocsimban  :?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Riasztók
« Válasz #5 Dátum: 2005.05.20 13:47:17 »
Idézetet írta: "squiddy"
Én nem is tudom milyen riasztó van a kocsimban  :?


Évjáratot és típust nézve én META-ra tippelnék....... A visszajelző nem az első szélvédő bal sarkában egy 10 FT-os nagyságú fekete műanyag, benne egy piros LED-del?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Riasztók
« Válasz #6 Dátum: 2005.05.21 00:22:17 »
Idézetet írta: "Ear"
Ez sajna nem egészen van így. Tényleg kevés tűnik el belőlük, de van több társaság is, akik ilyenekkel biztosítóznak, és nekik ugye muszáj lopott autóhoz jutni.

A Yaris viszonylag veszélyeztett ebből a szempontból. Robi kocsija nem nagyon. :lol:
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9517
Riasztók
« Válasz #7 Dátum: 2005.05.22 09:55:49 »
Idézetet írta: "music"
A Yaris viszonylag veszélyeztett ebből a szempontból. Robi kocsija nem nagyon. :lol:

Én is ebben reménykedem  :lol:  de ez a riasztó volt gyárilag benne, és hát szeretném megtartani. Meghát szépen irányítja a központizárat, meg immobiliser, hát nem gyönyörű? Most minek szedjem ki?
Csak a beteg tavíránítót kellene rendbehoznom.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Riasztók
« Válasz #8 Dátum: 2005.05.23 08:43:00 »
Idézetet írta: "Trotter66"

Évjáratot és típust nézve én META-ra tippelnék....... A visszajelző nem az első szélvédő bal sarkában egy 10 FT-os nagyságú fekete műanyag, benne egy piros LED-del?

A visszajelző a nem a szélvédő sarkánál van, hanem a műszerfal bal oldalán, az ajtónyitó kallantyú magasságában, picit balra a baloldali bajuszkapcsolótól. Ott van 3 pici műanyag téglalap alakú lemez és egyikbe van beapplikálva egy piros led, ami menetközben egyfolytában világít, amikor meg beriasztom, akkor meg villog. (nincs 10Ft-os nagyságú fekete műanyag. Asszem ilyen a bratyóm Ave I-ében van)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Riasztók
« Válasz #9 Dátum: 2005.05.23 12:02:45 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Ear"
Ez sajna nem egészen van így. Tényleg kevés tűnik el belőlük, de van több társaság is, akik ilyenekkel biztosítóznak, és nekik ugye muszáj lopott autóhoz jutni.

A Yaris viszonylag veszélyeztett ebből a szempontból. Robi kocsija nem nagyon. :lol:


Sajnos igen. Öreg autók meg olcsó alkatrészforrásnak kellenek - a legtöbb tulaj azt gondolja, az ő vasa nem kellhet senkinek, és belőlük áll a statisztika jó negyede-harmada.

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Riasztók
« Válasz #10 Dátum: 2005.05.23 13:00:26 »
Idézetet írta: "squiddy"
oldalán, az ajtónyitó kallantyú magasságában, picit balra a baloldali bajuszkapcsolótól. Ott van 3 pici műanyag téglalap alakú lemez és egyikbe van beapplikálva egy piros led, ami menetközben egyfolytában világít, amikor meg beriasztom, akkor meg villog. (nincs 10Ft-os nagyságú fekete műanyag. Asszem ilyen a bratyóm Ave I-ében van)


talán LaserLine lehet. Mi van írva a távirányítóra?
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Riasztók
« Válasz #11 Dátum: 2005.05.23 14:32:39 »
Idézetet írta: "grastone"

talán LaserLine lehet. Mi van írva a távirányítóra?

Teljesen kopár, egy deka felirat sincs rajta. Ellenben 1 db piros led és egy db nyomkodó van rajta. Nem csipog, nem ugat a gomb megnyomására, csak egyszer felvillanak az indexek bekapcsoláskor (0,5-1mp), háromszor pedig kikapcsoláskor.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Riasztók
« Válasz #12 Dátum: 2005.05.23 18:53:42 »
Vidd el a Duettesekhez, a Bojtár utcában. Náluk aztán megfordult milliónyi riasztó, hátha ráismernek.

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Riasztók
« Válasz #13 Dátum: 2005.05.23 22:08:13 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "music"
A Yaris viszonylag veszélyeztett ebből a szempontból. Robi kocsija nem nagyon. :lol:

Én is ebben reménykedem  :lol:  de ez a riasztó volt gyárilag benne, és hát szeretném megtartani. Meghát szépen irányítja a központizárat, meg immobiliser, hát nem gyönyörű? Most minek szedjem ki?
Csak a beteg tavíránítót kellene rendbehoznom.


Majd reflektálnál, ha már elvitted a szervizbe, mert szerintem nekem is ilyen riasztóm van, és nálam is vannak apróbb próblémák a távirányítóval. :evil:
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Riasztók
« Válasz #14 Dátum: 2005.05.24 07:37:53 »
Idézetet írta: "Ear"
Vidd el a Duettesekhez, a Bojtár utcában. Náluk aztán megfordult milliónyi riasztó, hátha ráismernek.

Persze, Szombathelyről felviszem a riasztó márkáját megnézetni Bpre...  :lol:
Amúgy tévedtem, van a nyomkodóra írva valami: Water resistant :D