Szerző Téma: Riasztók  (Megtekintve 183999 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Riasztók
« Válasz #300 Dátum: 2008.09.24 23:27:44 »
Nekem is ilyen meta van a kocsiban, most raneztem erre manualra es az jutott eszembe, hogy ez a bztonsagi zaras - "valaszthato" mit jelent?
Kell bele valami kulon modul vagy csak be lehet kotteni?
A rendesen rakták be akkor be van kötve. Vagy fékjellel vagy a km óra jele alapján zár.
Elméletileg csak aktiválni kell a funkciót.
Nekem a yarisban egy ideig teljesen jól működött, aztán elkezdett össze-vissza zárni. Volt hogy csak indulás után 4-5 km-rel zárt be.
A "legjobb" volt amikor apámnál volt kölcsön az autó, és amíg a kertkaput zárta be, a kocsi is zárt egyet.  :wacko: Végül az assistace engedte be :D

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Riasztók
« Válasz #301 Dátum: 2008.09.25 00:08:46 »
Nekem is ilyen meta van a kocsiban, most raneztem erre manualra es az jutott eszembe, hogy ez a bztonsagi zaras - "valaszthato" mit jelent?
Kell bele valami kulon modul vagy csak be lehet kotteni?
A rendesen rakták be akkor be van kötve. Vagy fékjellel vagy a km óra jele alapján zár.
Elméletileg csak aktiválni kell a funkciót.
Nekem a yarisban egy ideig teljesen jól működött, aztán elkezdett össze-vissza zárni. Volt hogy csak indulás után 4-5 km-rel zárt be.
A "legjobb" volt amikor apámnál volt kölcsön az autó, és amíg a kertkaput zárta be, a kocsi is zárt egyet.  :wacko: Végül az assistace engedte be :D
Hm most megneztem es nekem HPB5C-m van. Ebben a manualban nem is irank errol a funkciorol. Lehet akkor ebben nics?
Pedig ez kifejezetten jo lenne  :wacko:

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Riasztók
« Válasz #302 Dátum: 2008.09.25 00:18:12 »
Na konkretan ez van az enyemhez. Ha csak az ABC veszem ez talan ujabb verzio nem? Akor mar csak nem kerult ki ez a funkcio  :eek:

zskerner

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Riasztók
« Válasz #303 Dátum: 2008.09.25 11:31:58 »
Beszéltem a szervízzel, meg a Setech kft-vel. Ez a véletlenszerű csipogás valamelyik érzékelő hibája lehet. Hétfőn megnézik. Viszont egy ideje nem hallom, hogy csinálná. Élesítettem és hatástalanítottam az elektronikus kulccsal, lehet, hogy az segített.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Riasztók
« Válasz #304 Dátum: 2008.10.07 10:44:02 »
Hol található olyan szervíz, ahol régi riasztó távirányítóm, vagy legalább annak jelét lemásolják? Mert elég macerás mostanában a riasztó távirányítóm kezelni, működik de tényleg nyűgös. Sajna a helyi erők nyir1en azt mondták, hogy olyan mikrokapcsólót mint ami a távirányítómba van még nem is láttak, olyan régi...
Régi de a riasztó szerintem zsír, már csak azért is mert akár a járó motort is letiltja, menetközben is, beindítani meg nem lehet ha élesítve van, akksilevétel feltétel alatt is igen sok macerával jár a riasztó "életlenítése" szóval nem szeretném ezt lecserélni, csak egy új távirányítót szeretnék hozzá. Szerintetek? Ja és mennyi lehet az annyi?

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re: Riasztók
« Válasz #305 Dátum: 2008.10.15 09:40:50 »
Sajna a helyi erők nyir1en azt mondták, hogy olyan mikrokapcsólót mint ami a távirányítómba van még nem is láttak, olyan régi...
Vass Csabánál (Rákóczi úton, az mg főiskolával szemben van a műhelye, 20/995-2461) próbáltad már másoltatni? Ő tud kapunyitó távirányítókat is másolni. Nekem is ő szerelte át a bedöglött riasztómat. :clap:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

yng

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re: Riasztók
« Válasz #306 Dátum: 2009.02.06 19:11:16 »
Sziasztok, segítsetek légyszi. Ha nem működik a központi zár, mit és hol érdemes megnéznem? Sem a riasztó távszabályzójára (most csak a riasztó megy róla), sem a vezetőülés melletti lokkoló gombra nem reagál. Kézzel külön mind a 4 ajtót be tudom reteszelni. Üdv, kösz!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Riasztók
« Válasz #307 Dátum: 2009.02.06 19:31:22 »
Valószínűleg a biztosíték ment ki, esetleg a vezérlése. Én a biztosítékokkal kezdeném. A kezelési könyvben benne van, hogy hol keresd.

yng

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re: Riasztók
« Válasz #308 Dátum: 2009.02.06 21:12:45 »
Valószínűleg a biztosíték ment ki, esetleg a vezérlése. Én a biztosítékokkal kezdeném. A kezelési könyvben benne van, hogy hol keresd.

Köszi. A vezérlést hol lehet megtalálni? (motortérben, kezelőpanel környéke stb.)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Riasztók
« Válasz #309 Dátum: 2009.03.27 11:58:57 »
Nos úgy néz ki, hogy a jó is MicroCarAlarm kezdi megadni magát. Másfél évvel ezelőtt újra tanítattam neki a két távirányítót, most megint úgy tűnik, eldobta. Elemcsere volt bennük, hiába. Sajna házilag nem megy az újratanítás, az ATC Kft forgalmazta Magyarországon annak idején ezt a típust - szerencsére egyik szakemberük még ott dolgozik, aki az újrataníttatást vállalja. Kb 3000 Ft-os művelet, és negyed óra, míg kiszerelik az agyát, azt visszarakják.

Most mi legyen? Menjek megint vissza, kérjek új okítást, vagy inkább legyen full-csere?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Riasztók
« Válasz #310 Dátum: 2009.03.27 12:21:48 »
Nos úgy néz ki, hogy a jó is MicroCarAlarm kezdi megadni magát. Másfél évvel ezelőtt újra tanítattam neki a két távirányítót, most megint úgy tűnik, eldobta. Elemcsere volt bennük, hiába. Sajna házilag nem megy az újratanítás, az ATC Kft forgalmazta Magyarországon annak idején ezt a típust - szerencsére egyik szakemberük még ott dolgozik, aki az újrataníttatást vállalja. Kb 3000 Ft-os művelet, és negyed óra, míg kiszerelik az agyát, azt visszarakják.

Most mi legyen? Menjek megint vissza, kérjek új okítást, vagy inkább legyen full-csere?

Tudnék ajánlani új,  pagerest, viszonylag elfogadható áron, ami sztem megbízható is.
Én úgy látom, hogy megérett a cserére a kütyü, végül is eleget szolgált már...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Riasztók
« Válasz #311 Dátum: 2009.03.27 13:09:32 »
Tudnék ajánlani új,  pagerest, viszonylag elfogadható áron, ami sztem megbízható is.
Én úgy látom, hogy megérett a cserére a kütyü, végül is eleget szolgált már...
Az Immobiliser-je még jó, azt nem muszáj cserélni (sztem az egy tök külön áramkör/kütyü, nincs köze a riasztóhoz) - maradhat úgy ahogy van...

Pageres? Az milyen? Mi az árfekvés?

Egyébként hacsak nincs valami verhetetlenül jó ajánlat, megfelel nekem egy fapados is. Jelenleg is a távírányító által vezérelt központi zár hiányzik a legjobban. Az hogy marha hangosan tud szirénázni nem izgat különösen. Ugrókódos legyen azért. Egy 13 éves autóra kerülne, szóval ehhez mérten kéne belőni...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Riasztók
« Válasz #312 Dátum: 2009.03.27 13:11:07 »
PÜ megy.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Riasztók
« Válasz #313 Dátum: 2009.03.27 13:37:34 »
PÜ megy.
Köszi, folytatjuk ott.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Riasztók
« Válasz #314 Dátum: 2009.04.03 18:48:44 »
Végül aztán mégis a régít javítattam, mert az új riasztóknak eszméletlen áraik vannak. Mármint azoknak, melyek érnek is valamit.
A Micro Car Alarm 055-ösömhöz nem csak hogy újratanítás lett a vége, hanem egyik távot egy zsírújra cserélték  - mindez egy 5000-ért.
Ha valakinek ugyanilyenje van, és problémája akad vele, szóljon, megadom annak a szakinak az elérhetőségét, aki még tudja szervizelni ezt a kb 10-15 évvel ezelőtt igen népszerű riasztót.