Szerző Téma: Riasztók  (Megtekintve 180578 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Grabovszki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 266
Riasztók
« Válasz #60 Dátum: 2005.06.11 16:36:33 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Grabovszki"
Idézetet írta: "KLaco"
Kérnék segítséget tőletek, hogy milyen riasztót érdemes tenni Carinába, ami olcsó és jó is :D Ja és persze ér is vmit :D


Én is nézegettem mostanában és ezt találtam! Nekem szimpatikus és nem is drága. 20ezerért megkapod. +10ért beszerelik,de szerintem nem nagy tudomány beszerelni, max kicsit tovább tart mint nekik, de ezt te döntsd el.

Komplett érdekelne, ami nem kellene, hogy tudja ezt az eltávolodós kütyüt, annyi kellene, hogy felrántsa az ablakokat, amik autómaták, belül érzékelje a mozgást, és ha kinyitják, ütögetik a kocsi ajtókat, motorteret, csomagtartót .


Értem! Akkor nézd meg a többit ugyanezen az oldalon. Nekem teccene ha közelednék az autóhoz és már nyitná is magát. Mondjuk a távolságokkal nem tudom lehet-e variálni,mert azokat kicsit soknak tartom.
Carina E 1.8i 16V XLi B/G

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Riasztók
« Válasz #61 Dátum: 2005.06.11 19:23:40 »
Idézetet írta: "KLaco"
Kérnék segítséget tőletek, hogy milyen riasztót érdemes tenni Carinába, ami olcsó és jó is :D Ja és persze ér is vmit :D


Nekem laserline-nak van a régi verziója. Modul rendszerű és ezért azt a funkciót kéred amire szükséged van.

http://www.laserline.hu/elerhetosegek.shtml
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Riasztók
« Válasz #62 Dátum: 2005.06.11 19:27:56 »
Idézetet írta: "Grabovszki"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Grabovszki"
Idézetet írta: "KLaco"
Kérnék segítséget tőletek, hogy milyen riasztót érdemes tenni Carinába, ami olcsó és jó is :D Ja és persze ér is vmit :D


Én is nézegettem mostanában és ezt találtam! Nekem szimpatikus és nem is drága. 20ezerért megkapod. +10ért beszerelik,de szerintem nem nagy tudomány beszerelni, max kicsit tovább tart mint nekik, de ezt te döntsd el.

Komplett érdekelne, ami nem kellene, hogy tudja ezt az eltávolodós kütyüt, annyi kellene, hogy felrántsa az ablakokat, amik autómaták, belül érzékelje a mozgást, és ha kinyitják, ütögetik a kocsi ajtókat, motorteret, csomagtartót .


Értem! Akkor nézd meg a többit ugyanezen az oldalon. Nekem teccene ha közelednék az autóhoz és már nyitná is magát. Mondjuk a távolságokkal nem tudom lehet-e variálni,mert azokat kicsit soknak tartom.

Megtettem köszi, van ott kicsit drágábban olyan, amire én gondoltam, de nem horror árú :D
Laco 73 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Riasztók
« Válasz #63 Dátum: 2005.07.08 11:23:26 »
Egy viszonylag normál riasztó (nem egy hiper-ober márka), a következő jellemzőkkel mennyibe kerülhet?
- immobiliser
- központi zár vezérlése
- ugrókódos távírányító
És mennyi a szerelés?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Riasztók
« Válasz #64 Dátum: 2005.07.08 11:46:48 »
Idézetet írta: "robi"
Egy viszonylag normál riasztó (nem egy hiper-ober márka), a következő jellemzőkkel mennyibe kerülhet?
- immobiliser
- központi zár vezérlése
- ugrókódos távírányító
És mennyi a szerelés?


www.duett.hu

Náluk van olyan riasztó, amit ők saját maguk gyártatnak - pont az van benne, ami jó szokott lenni egy riasztóban, és emmi egyéb extra bolondság. A szerelés erősen kocsifüggő. Hívd fel őket, kérdezz meg minndent, és ne felejtsd el, Toyota klub kártyára jár kedvezmény.

Ja igen. Egy egyszerű de megbízható riasztó, és valami komolyabb rablásgátlás a legjobb védelem a kocsiban.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Riasztók
« Válasz #65 Dátum: 2005.07.08 13:33:10 »
Idézetet írta: "robi"
Egy viszonylag normál riasztó (nem egy hiper-ober márka), a következő jellemzőkkel mennyibe kerülhet?
- immobiliser
- központi zár vezérlése
- ugrókódos távírányító
És mennyi a szerelés?


Ha gondolod abban tudok segíteni, hogy Meta HPA-4 riasztót az általad kért funkciókkal beszereltessél.
Azt hiszem már valakinek segítettem itt, és meg van vele elégedve.
(Talán a Yaris/riasztó beszerelése topicban)

Kb 60 körül lenne 5 év garival, éves felülvizsgálattal.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Riasztók
« Válasz #66 Dátum: 2005.07.08 15:17:00 »
Ma voltam a Duettnél, hát sajnos a riasztóm távírányítójával nem tudtak kezdeni semmit. Bár telefonon bíztattak, hogy nyugodtan menjek oda, mert biztosan megoldják a Micro Car Alarm-ot.
Be is ismerték, hogy egy időben rengeteget adtak el ország szerte ebből a fajtából, de szervíz doksijuk nekik nincs róla.
Akkor nem értem minek bíztattak hogy menjek, ha már előre tudták hogy gőzük sincs hozzá.
Meg eléggé ***ra vettek, szal nem éreztem jól magam ott.
 :(
Ezzel én lezártam a Duett fejezetet. Meg az árak - csillagászat - legalábbis nekem úgy tünt.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Riasztók
« Válasz #67 Dátum: 2005.07.08 15:20:10 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Kb 60 körül lenne 5 év garival, éves felülvizsgálattal.

Köszi, de annyi pénzem nincs, akkor inkább maradok a régivel, amelyik még mindig kifogástalan, az egyik távírányítóját leszámítva.  :(

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Riasztók
« Válasz #68 Dátum: 2005.07.08 16:09:19 »
Idézetet írta: "robi"
Ma voltam a Duettnél, hát sajnos a riasztóm távírányítójával nem tudtak kezdeni semmit. Bár telefonon bíztattak, hogy nyugodtan menjek oda, mert biztosan megoldják a Micro Car Alarm-ot.
Be is ismerték, hogy egy időben rengeteget adtak el ország szerte ebből a fajtából, de szervíz doksijuk nekik nincs róla.
Akkor nem értem minek bíztattak hogy menjek, ha már előre tudták hogy gőzük sincs hozzá.
Meg eléggé ***ra vettek, szal nem éreztem jól magam ott.
 :(
Ezzel én lezártam a Duett fejezetet. Meg az árak - csillagászat - legalábbis nekem úgy tünt.


Pedig van ott egy műszerész srác, aki igen alaposan benne van a dologban. Persze látatlanban nehéz.

Csillagászati árak? Mire gondolsz?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Riasztók
« Válasz #69 Dátum: 2005.07.08 16:59:18 »
Idézetet írta: "robi"
Egy viszonylag normál riasztó (nem egy hiper-ober márka), a következő jellemzőkkel mennyibe kerülhet?
- immobiliser
- központi zár vezérlése
- ugrókódos távírányító
És mennyi a szerelés?

Korábban már volt, de mástól is hallottam, hogy jó, és fele annyiba kerül, mint a duettes:
http://www.autoriasztok.hu/riasztok/caesar215U/Caesar_215U.htm
Laco 73 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Riasztók
« Válasz #70 Dátum: 2005.07.08 18:30:19 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "robi"
Egy viszonylag normál riasztó (nem egy hiper-ober márka), a következő jellemzőkkel mennyibe kerülhet?
- immobiliser
- központi zár vezérlése
- ugrókódos távírányító
És mennyi a szerelés?

Korábban már volt, de mástól is hallottam, hogy jó, és fele annyiba kerül, mint a duettes:
http://www.autoriasztok.hu/riasztok/caesar215U/Caesar_215U.htm

Na, ez már ehető. Az SMS küldő modul aranyos ötlet!

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Riasztók
« Válasz #71 Dátum: 2005.07.12 20:24:41 »
Laserline riasztók távirányítójával kapcsolatban van egy "hasznos" tapasztalatom:
az egyik távirány már halott volt, amikor az autót vettem, a másik pedig rövid haláltusával szenderült jobblétre (hosszas nyomkodás után végső erejével még kinyitotta az autót :) ). Elmentem vele a forgalmazóhoz (a 10-es úton valahol), és kiderült, hogy mindkettőben a LED égett ki. Mivel ezzel sorba van kötve a jeladó, így meghalt a távirány is. A teszt nagyon egyszerű: akármilyen fémmel össze kell zárni a led lábait, és megnyomni a gombot; ha így megy, akkor a led cseréje a megoldás. (Ezt csak azért írtam le, mert egy filléres és házilag is viszonylag egyszerűen cserélhető alkatrésszel megspórolható egy út és a javítási díj.)

Másik autónkban nemtommilyen riasztó van, de a központi zárás bekapcsolásához ráadott gyújtás és benyomott fékpedál mellett kell megnyomni egyszerre a nyitó és a záró gombot is (bekapcsolt állapotban indulás utáni első fékezésnél zár, gyújtás elvételnél nyit.) Hátha ez segít valakinek... :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Riasztók
« Válasz #72 Dátum: 2005.07.13 08:02:43 »
Egyébként most látom hogy a Sini-ben, http://www.sini.hu/heti_akcio.html van egy ilyen tanítható távírányító, ami állítólag jó autókhoz is. Erről mi a véleményetek?

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Riasztók
« Válasz #73 Dátum: 2005.07.13 12:40:33 »
Idézetet írta: "xeri"

Másik autónkban nemtommilyen riasztó van, de a központi zárás bekapcsolásához ráadott gyújtás és benyomott fékpedál mellett kell megnyomni egyszerre a nyitó és a záró gombot is (bekapcsolt állapotban indulás utáni első fékezésnél zár, gyújtás elvételnél nyit.) Hátha ez segít valakinek... :)

Én kérdezősködtem ez után, de sajnos ez nem lesz jó a HPA4 -hez, mert azon nincsen külön nyitó és záró gomb...

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Riasztók
« Válasz #74 Dátum: 2005.07.13 13:47:13 »
Idézetet írta: "kmr"

Én kérdezősködtem ez után, de sajnos ez nem lesz jó a HPA4 -hez, mert azon nincsen külön nyitó és záró gomb...


Ha HPA4-ed van, akkor ahhoz van ilyen kiegészítő modul. Sőt sokféle van, pl emelésérzékelő, ablakmodul, központi zár modul, rablásgátló funkció, stb.

Vagy ismeősöm a META-nál, aki nekem is csinálta, úgyhogy ha kell segítek. Kérdezz nyugodtan.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS