Szerző Téma: Riasztók  (Megtekintve 183654 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Riasztók
« Válasz #405 Dátum: 2011.10.05 11:37:38 »
Ezen kívül, milyen más riasztót ajánlottok?

Láttam valahol olyat is, hogy az LCD kijelzős távirányítóra 1-2 km. hatósugárban visszajelez az kocsi, ha valami zűr van körülötte. Jól hangzik, ha ezt tudná, egye fene a bicskakulcsot...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Riasztók
« Válasz #406 Dátum: 2011.10.05 11:49:45 »
Tessék, külön távirányítós, de legalább sokkal okosabb, és 3x annyiba kerül:

Megtaláltam: http://www.autoriasztok.hu/riasztok/magicar/magicar_m871a.htm

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Riasztók
« Válasz #407 Dátum: 2011.10.05 14:47:35 »
Egyébként új autónak a garanciáját érinti, ha egy független autóvillamossági műhely szereli be a riasztót?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Riasztók
« Válasz #408 Dátum: 2011.10.05 15:04:30 »
Casco van rajta.
Akkor minek riaszto?  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Riasztók
« Válasz #409 Dátum: 2011.10.05 15:06:47 »
Akkor minek riaszto?  ;)
A casco nem terjed ki olyanokra, hogy pl. felnyítják és kipakolják a csomagtartót.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Riasztók
« Válasz #410 Dátum: 2011.10.05 17:35:14 »
Miért ha szól a riasztó akkor visszarakják a cuccot?  :devil:
Alapban nem érinti a garanciát, de ha olyannal adódik probléma amit érint a riasztó akkor kieshet a garancia.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Riasztók
« Válasz #411 Dátum: 2011.10.06 16:29:18 »
robi!!

A problémádra a megoldás (és még nincs is messze tőletek):  http://www.stadigabi.com/

Lelkiismeretes, jó szakember, olyan cuccost csinált meg nekem, amire minden szaember, csak a fejét csóválta, illetve horrorárakat mondtak.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Riasztók
« Válasz #412 Dátum: 2011.10.06 16:58:08 »
Köszi.

Az a helyzet, hogy a garancia tekintetében ezt a választ kaptam a KIA márkakereskedéstől:
"A riasztó tekintetében arra kell odafigyelni, hogy amennyiben a független azaz nem felhatalmazott szervizben végeznek el bármiféle javítást, kiegészítő beszerelést, és esetlegesen ebből adódóan az autó meghibásodik, az adott elromlott alkatrészre az autó garanciáját elveszíti."

Nos KIA által felhatalmazott autóvillamossági szakikat csak a márkaszervizeken keresztül lehet elérni  :cry:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Riasztók
« Válasz #413 Dátum: 2011.10.06 17:10:08 »
 :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Riasztók
« Válasz #414 Dátum: 2011.10.06 17:18:20 »
Köszi.

Az a helyzet, hogy a garancia tekintetében ezt a választ kaptam a KIA márkakereskedéstől:
"A riasztó tekintetében arra kell odafigyelni, hogy amennyiben a független azaz nem felhatalmazott szervizben végeznek el bármiféle javítást, kiegészítő beszerelést, és esetlegesen ebből adódóan az autó meghibásodik, az adott elromlott alkatrészre az autó garanciáját elveszíti."

Nos KIA által felhatalmazott autóvillamossági szakikat csak a márkaszervizeken keresztül lehet elérni  :cry:
Ez így van, mindenhol, nem csak a Kia-nál. És teljesen elfogadhatónak tartom, még ha az ügyfél számára nem is a legkedvezőbb ez a hozzáállás.
Nyilván a legtöbb villamossági szerelő nem fog hibákat okozni, de abban a néhány esetben amikor igen, nem a márkakereskedés akarja a számláját kifizetni. Nem is beszélve azokról az esetekről amikor nem dönthető el egyértelműen a felmerült hibáról hogy a belenyúlás következtében vagy attól függetlenül következett be.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Riasztók
« Válasz #415 Dátum: 2011.10.06 21:20:00 »
Nyilván egy 7 éves garanciát eszembe sem jut kockáztatni.  :flowers:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Riasztók
« Válasz #416 Dátum: 2011.11.30 13:34:59 »
Akkor megint kérdezem...

Gyerekek, autóriasztókat hogy szoktak a mai autókba beszerelni?

Pageres riasztóval van valakinek tapasztalata? Mélygarázson kívülre mennyire hat ki a jele?

Nincs gyári távvezérlő a kulcson, így a riasztó távvezérlője kell biztosítsa az ajtók/csomagtartó nyitását - de gondolom ez alapkérdés (bár nem tudom, lehet, hogy ezt csak CAN-BUS-on lehet elérni).

Kénytelen leszek KIA márkaszervizbe szereltetni (gari miatt), azt írták, vihetek bármilyen riasztót, beszerelik. Nem tudom, milyet vigyek, aminek a beszerelése nem kockázatos (mármint csak fele annyit tud majd a riasztó mint amennyi rá van írva, mert ilyen-olyan kompatibilitási problémák adódnak).
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.30 13:40:48 írta robi »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Riasztók
« Válasz #417 Dátum: 2011.11.30 15:59:59 »
Akkor megint kérdezem...

Gyerekek, autóriasztókat hogy szoktak a mai autókba beszerelni?

Pageres riasztóval van valakinek tapasztalata? Mélygarázson kívülre mennyire hat ki a jele?

Nincs gyári távvezérlő a kulcson, így a riasztó távvezérlője kell biztosítsa az ajtók/csomagtartó nyitását - de gondolom ez alapkérdés (bár nem tudom, lehet, hogy ezt csak CAN-BUS-on lehet elérni).

Kénytelen leszek KIA márkaszervizbe szereltetni (gari miatt), azt írták, vihetek bármilyen riasztót, beszerelik. Nem tudom, milyet vigyek, aminek a beszerelése nem kockázatos (mármint csak fele annyit tud majd a riasztó mint amennyi rá van írva, mert ilyen-olyan kompatibilitási problémák adódnak).


Nézd, csak azt tudom írni most is, hogy vedd fel a kapcsolatot a www.stadigabi.com oldalon található telefonszámon Gabival, szerintem tuti tud tanácsot adni, nála meg is veheted a cuccost, biztos vagyok benne, hogy xart nem ad. Ráadásul közel is van a lakásodhoz, vagy inkább nem messze.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Riasztók
« Válasz #418 Dátum: 2011.11.30 17:17:22 »
Írtam neki egy mailt, elég furcsán válaszolt rá, amikor utaltam, hogy márkaszerviz kéne beszerelje garancia miatt :eek:
Ez után biztos, hogy nem megyek hozzá. :nonono:

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Riasztók
« Válasz #419 Dátum: 2011.11.30 17:22:35 »
Írtam neki egy mailt, elég furcsán válaszolt rá, amikor utaltam, hogy márkaszerviz kéne beszerelje garancia miatt :eek:
Ez után biztos, hogy nem megyek hozzá. :nonono:
Talán a Setech-et (Meta) is érdemes megkérdezni.