Szerző Téma: Riasztók  (Megtekintve 183900 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Riasztók
« Válasz #375 Dátum: 2011.03.27 13:39:59 »
Üdv!
Segítséget szeretnék kérni.Vásároltam 1 avesis versot de csak 1 széttört gyár szétszedett,és 1 másolt távirányítós kulcsot kaptam.Szeretnék még 1 távirányítós kulcsot hozzá,de sajnos a kulcsosok itt Szegeden csak a imo részét tudják bele rakni nyomógomb nincs a kulcsban,ezt 5000 ft-ért.De sajna így még midig nincs másik riasztós kulcsom.Ugyanez a művelet a szakszervizben 45000 a kulcs+10000 a betanítás,hát köszöntem azt nem kértem.A kocsiban Meta M8 riasztó van.
Tud valaki esetleg segíteni hova is fordulhatnák?

Vissza a márkaszervízbe  ;) Sajnos máshol nem nagyon fognak tudni adni gyári kulcsot, ha mégis, akkor az engem is érdekel  ;)
Xanyi

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Riasztók
« Válasz #376 Dátum: 2011.03.27 17:30:52 »
Meta riasztóval kapcsolatban a Setech tud segíteni. A gyári kulcsot szerintem olcsóbban nem lehet megúszni. (Mondjuk van olyan kereskedés, amelyik ingyen betanítja, ha náluk rendeled a kulcsot.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

flair

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Riasztók
« Válasz #377 Dátum: 2011.03.27 20:31:51 »
Köszönöm a válaszokat!Szerintem lemondok a gyári kulcsról 50 ezret nekem nem ér.Inkább másoltatok egy kulcsot  5 ezerért+rakatok bele 1 másik riasztót,bár ez is 40-körül lesz sajna beszereléssel ahogy számolgatom,de legalább többet nem lesz vele gond.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Riasztók
« Válasz #378 Dátum: 2011.03.27 20:42:20 »
Köszönöm a válaszokat!Szerintem lemondok a gyári kulcsról 50 ezret nekem nem ér.Inkább másoltatok egy kulcsot  5 ezerért+rakatok bele 1 másik riasztót,bár ez is 40-körül lesz sajna beszereléssel ahogy számolgatom,de legalább többet nem lesz vele gond.

Miért? A gyári kulcsal mi gond lesz máskor?
Xanyi

flair

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Riasztók
« Válasz #379 Dátum: 2011.03.28 07:37:50 »
Köszönöm a válaszokat!Szerintem lemondok a gyári kulcsról 50 ezret nekem nem ér.Inkább másoltatok egy kulcsot  5 ezerért+rakatok bele 1 másik riasztót,bár ez is 40-körül lesz sajna beszereléssel ahogy számolgatom,de legalább többet nem lesz vele gond.

Miért? A gyári kulcsal mi gond lesz máskor?

Hát mikor voltam nézegetni az kocsikat,akkor is kérdeztem az eladókat a pótkulcsokról,mert mindenkinél volt 1 utángyártott riasztós kulcs,egy sima kulcs amiben nincs imo csak ajtó nyitásra való,és egy széttört,szétszedet gyári kulcs volt,és azt a választ kaptam,hogy a gyári kulcsok gyöngék,és mindig eltörnek.Ezért másoltattak egyet,és a gyáriból át lett rakva a riasztós része. 7 avensis versot néztem meg,és 5-nél mondták ezt,a többinél a kereskedő volt ,és fogalma nem volt. Csak ezért írtam,hogy gond lehet majd még vele.
De a fórumot vissza olvasgatva sok jó tanácsot is olvasgattam,pl hiába van benne riasztó,de kürt nincs hozzá  :D beriasztottam,és kulccsal kinyitottam az ajtót,de csak index lámpák villogtak,ugyanez ha bent ülök,és a mozgás érzékelők előtt elkezdek kalimpálni.Elkezdtem a kürtöt keresni,és a biztosítékokat átnézni,amik rendbe voltak,de kürt az nincs sehol.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Riasztók
« Válasz #380 Dátum: 2011.03.28 16:55:25 »
Igen, nagyon sok régi távirányítós kulcs törött, de gondolom ha te megrendelnéd, vigyáznál rá  ;)
Xanyi

sanya77

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
Re: Riasztók
« Válasz #381 Dátum: 2011.05.13 19:17:24 »
Sziasztok!
Cobra tipusu riasztóhoz honnan lehetne beszerezni távkapcsoló házat?
corolla 1.6 HB terra 2004

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Riasztók
« Válasz #382 Dátum: 2011.07.13 12:50:46 »
Üdv mindenkinek.

Riasztó beszerelés kellene nekem, HOL ? Milyet ? Minek van értelme a kiegészítők közül ? Tippek ?

Előre is köszi ...
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: Riasztók
« Válasz #383 Dátum: 2011.07.20 17:36:25 »
Szeretnék távirányítós központi zárat, bicskakulcsos megoldással, sőt, a mostani manuális immobilisert is szeretném a bicskakulcsba tenni, mert őrületbe kerget.

Először vennem kell egy készletet, modullal meg két bicskakulccsal, ami tud immobilisert is kezelni.
Utána bicskakulcsokra kell másoltatnom a gyári kulcsot, ez gondolom sima úgy, kijön 5-10 ezerből remélem.
Aztán be kell szereltetnem a vevő egységet, ez megint nem nagy szám, ami számomra viszont kérdéses, hogy az immobilisert miként tudom a bicskakulcsba integrálni? Ha a csipet vagy mit bele is szerelem, az immobiliser érzékelője messze lesz a kulcstól.   :hmmmm:
Leírás és a kis fémplakett is megvan hozzá a kóddal. Ha ez nem megoldható, akkor valószínűleg kiköttetem.

Ablakfelhúzáshoz és indexlámpa visszajelzéshez meg gondolom a megfelelő vezetékeket le kell kötni a gyújtásról, hogy kihúzott kulccsal is működjenek.

Egyébként egy ilyen szettet néztem ki.
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

celicáss

  • Vendég
Re: Riasztók
« Válasz #384 Dátum: 2011.07.20 18:19:07 »
Egyébként egy ilyen szettet néztem ki.

Tök fölöslegesen, mert semmit sem ér, főként úgy, hogy a meglévői immót is erre akarod rakni. Így elég lesz azt kiiktatni a másik olyan, mintha bent se lenne mert ugye ugyanarról vezérled.
Legalább megkönnyíted a tolvaj dolgát arra mondjuk jó.

Javaslatom: külön immo ( a gyári
immo mellé is) AMI sohasem a gyári kullccsal van vezérelve + motortérzár + váltózár.
Az immo egysége  a motortérben legyen mivel az zárt így védett is. A váltó is védett mert nem férnek hozzá nem tudják sebességbe tenni.

Ezután hiába iktatja ki valaki a gyári immot vagy nyitja ki az ajtót, nem fogja tudni elindítani a kocsit.


Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: Riasztók
« Válasz #385 Dátum: 2011.07.20 18:25:05 »
Ööö, köszi a segítséget, de nem akarom a kocsit biztonságilag jobban felvértezni.  :)

Amit szeretnék, az távirányíthatóval nyitás/zárás és ezt a kőkori érintéses immobilisert valami bicskakulcsosra átszerelni, vagy ha nem lehet, akkor cserélni/kiköttetni, stb..
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Riasztók
« Válasz #386 Dátum: 2011.07.20 18:58:30 »
Üdv!
Azért vigyázz a sok immobilájzerrel, mert sokszor még a gyári is tud galibát okozni.
A lényeg személyes véleményem szerint, hogy kisebb az esélye a kocsi feltörésének, ha nem hagyunk elől az utastérben ismeretlen/ veszélyes helyen parkolva semmit  :excl:
Én a rádió előlapját is elteszem a kesztyűtartóba, és hiába hagysz ott pl egy üres táskát, gondolván ugysincs benne érték, ez sok tolvaj fantáziáját megmozgatja.
Ellophatatlan autó nincs, maximum időt lehet nyerni a különböző kütyükkel. Ha valakinek kell az megszerzi, ha nem is a saját lábán, de felhúzzák trélerre és máshol majd elszórakoznak az indítással.
Működő módszer tréler nélküli lopás ellen, üzemanyag,- és vagy gyújtásrendszer blokkolása egy rejtett kapcsolóval.
Pl volt, hogy a Hall jeladó csatlakozóját lehúztam és visszatettem a helyére annyira, mintha rá lenne dugva. Még egy szerelő is elgondolkodna mi a gond...  [rohog] vagy a trafó egyik kábelét kapcsolhatóra megcsinálni stb-stb...
Igaz van riasztó meg ha minden igaz gyári immo-m is.  :yes:

Ennek a kis leírásnak az elején vannak jó ötletek:  :D
http://www.olajsziget.hu/tudastar/arpi-fele-auto-tuning
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.20 19:04:53 írta kamikaze555 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Riasztók
« Válasz #387 Dátum: 2011.07.20 19:10:08 »
Szeretnék távirányítós központi zárat, bicskakulcsos megoldással, sőt, a mostani manuális immobilisert is szeretném a bicskakulcsba tenni, mert őrületbe kerget.

Először vennem kell egy készletet, modullal meg két bicskakulccsal, ami tud immobilisert is kezelni.
Utána bicskakulcsokra kell másoltatnom a gyári kulcsot, ez gondolom sima úgy, kijön 5-10 ezerből remélem.
Aztán be kell szereltetnem a vevő egységet, ez megint nem nagy szám, ami számomra viszont kérdéses, hogy az immobilisert miként tudom a bicskakulcsba integrálni? Ha a csipet vagy mit bele is szerelem, az immobiliser érzékelője messze lesz a kulcstól.   :hmmmm:
Leírás és a kis fémplakett is megvan hozzá a kóddal. Ha ez nem megoldható, akkor valószínűleg kiköttetem.

Ablakfelhúzáshoz és indexlámpa visszajelzéshez meg gondolom a megfelelő vezetékeket le kell kötni a gyújtásról, hogy kihúzott kulccsal is működjenek.

Egyébként egy ilyen szettet néztem ki.

Van rá emberem, ha érdekel, lehet, hogy nem ezzel a kütyüvel, de ha akarod a TV-t is befaragja adott esetben. ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: Riasztók
« Válasz #388 Dátum: 2011.07.20 19:35:49 »
Gondolom pesti lenne az illető, mert nekem borsodi vagy max Debrecen környékéről kéne valaki.
Sajna nem nagyon járok Pestre.
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Riasztók
« Válasz #389 Dátum: 2011.07.20 19:49:27 »
Gondolom pesti lenne az illető, mert nekem borsodi vagy max Debrecen környékéről kéne valaki.
Sajna nem nagyon járok Pestre.

Az érintéses immot köttesd ki, csak a nyög van vele... A bicskakulcsba úgysem lehet integrálni.
Nekem ezekkel a bicskakulcsokkal van tapasztalatom, ezek elég jók:
http://www.bicskakulcs.hu/termekek/index_bicskakulcs.php
Kell egy ilyen készlet, be kell szerelni, valamint a tollra simán lemásoltatni a kulcsot.

Az indexet nem kell átkötni, azt a vevő fogja vezérelni, csak rá kell kötni az index vezetékeire.
Az ablak felhúzásához külön modul kell. Mondjuk az épp van nekem egy amit tévedésből vettem...
Xanyi