Szerző Téma: Riasztók  (Megtekintve 183879 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

zsozso68

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Riasztók
« Válasz #255 Dátum: 2008.04.14 20:24:19 »
Üdv. mindenkinek.

Aurisomhoz márkaszervizbe rendeltem riasztót, amit be is szereltek kemény 60K-ért.

A leírása szerinti tipusa: META HPB TOPLAN

Azt szeretném kérdezni, hogy hogy lehet hangjelzést beállítani , hogy záráskor-nyításkor ne csak villogjon az index, hanem hangot is adjon.

Szerintetek ehhez a riasztóhoz nem járna külön akkus sziréna? Ma kipróbáltam a garázsba a riasztót és riasztáskor elég durva hangot adott. kb. 2x1mp duda ismételgetve. Szerintem a kürtre van csak kötve. Olyan mint a tehénbõgés.
Ez így jól van?

Nem találok hozzá valami részletes leírást. Tud valaki?

Köszönöm válaszotokat.

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Riasztók
« Válasz #256 Dátum: 2008.04.15 07:31:11 »
Idézetet írta: "zsozso68"
Üdv. mindenkinek.

Aurisomhoz márkaszervizbe rendeltem riasztót, amit be is szereltek kemény 60K-ért.

A leírása szerinti tipusa: META HPB TOPLAN

Azt szeretném kérdezni, hogy hogy lehet hangjelzést beállítani , hogy záráskor-nyításkor ne csak villogjon az index, hanem hangot is adjon.

Szerintetek ehhez a riasztóhoz nem járna külön akkus sziréna? Ma kipróbáltam a garázsba a riasztót és riasztáskor elég durva hangot adott. kb. 2x1mp duda ismételgetve. Szerintem a kürtre van csak kötve. Olyan mint a tehénbõgés.
Ez így jól van?

Nem találok hozzá valami részletes leírást. Tud valaki?

Köszönöm válaszotokat.

Szia!
Próbáld meg ezen az oldalon:http://www.setech.hu/
Üdv. :toy:  :vezetes:
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Riasztók
« Válasz #257 Dátum: 2008.04.15 11:37:35 »
Szia!

Szerintem van benne külön sziréna, csak nem akkus (az enyémben is META van).
Sajnos én se kérdeztem rá milyen a sziréna, mert pár ezer forintot megért volna az akkus.
http://autoriasztoshop.hu/gyarikulcs.htm
A hangjelzést biztos be lehet kapcsolni, ugorj be szerintem a szervízbe, biztos megcsinálják.

Üdv.

Idézetet írta: "zsozso68"
Üdv. mindenkinek.

Aurisomhoz márkaszervizbe rendeltem riasztót, amit be is szereltek kemény 60K-ért.

A leírása szerinti tipusa: META HPB TOPLAN

Azt szeretném kérdezni, hogy hogy lehet hangjelzést beállítani , hogy záráskor-nyításkor ne csak villogjon az index, hanem hangot is adjon.

Szerintetek ehhez a riasztóhoz nem járna külön akkus sziréna? Ma kipróbáltam a garázsba a riasztót és riasztáskor elég durva hangot adott. kb. 2x1mp duda ismételgetve. Szerintem a kürtre van csak kötve. Olyan mint a tehénbõgés.
Ez így jól van?

Nem találok hozzá valami részletes leírást. Tud valaki?

Köszönöm válaszotokat.

zsozso68

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Riasztók
« Válasz #258 Dátum: 2008.04.15 20:22:02 »
Köszi a segítségeteket.  Jövõ héten beugrok a szervízbe.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Riasztók
« Válasz #259 Dátum: 2008.08.18 09:31:22 »
Tényleg ennyire egyszerű lenne?! :ph34r:
Gabe 254.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Riasztók
« Válasz #260 Dátum: 2008.08.18 10:03:34 »
Tényleg ennyire egyszerű lenne?! :ph34r:

olvastam a teljes cikket sztem hihető. én is müszerész vagyok de megkérdeztem nálam okosabbakat és tényleg meg lehet csinálni
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Riasztók
« Válasz #261 Dátum: 2008.08.18 10:32:14 »
Tényleg ennyire egyszerű lenne?! :ph34r:

olvastam a teljes cikket sztem hihető. én is müszerész vagyok de megkérdeztem nálam okosabbakat és tényleg meg lehet csinálni

Marad a magunk által eszkábált jó öreg billenő kapcsoló eldugva a kocsiba indításgátló gyanánt.... :(
Üdv: Kishaver 74

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Riasztók
« Válasz #262 Dátum: 2008.08.18 16:42:58 »
Tényleg ennyire egyszerű lenne?! :ph34r:

olvastam a teljes cikket sztem hihető. én is müszerész vagyok de megkérdeztem nálam okosabbakat és tényleg meg lehet csinálni

Marad a magunk által eszkábált jó öreg billenő kapcsoló eldugva a kocsiba indításgátló gyanánt.... :(
Ha nagyon el akarja vinni, akkor szerintem mindegy, hogy mi van benne...az övé lesz...tőlem kb. másfél éve vittek el egy autót ház elől rejtett cucc volt benne, mégis sikerült..
TS forever:)

Peti

  • Vendég
Re: Riasztók
« Válasz #263 Dátum: 2008.08.18 19:51:12 »
Ha nagyon el akarja vinni, akkor szerintem mindegy, hogy mi van benne...az övé lesz...tőlem kb. másfél éve vittek el egy autót ház elől rejtett cucc volt benne, mégis sikerült..

Pontosan, a rejtett kapcsolót simán kifigyelik, ha nagyon kell a kocsi: tréler (akár fényes nappal, akkor nem olyan feltűnő) egy dolog "véd" valamelyest a lopás ellen: a casco.

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Riasztók
« Válasz #264 Dátum: 2008.08.18 19:58:09 »
Ha nagyon el akarja vinni, akkor szerintem mindegy, hogy mi van benne...az övé lesz...tőlem kb. másfél éve vittek el egy autót ház elől rejtett cucc volt benne, mégis sikerült..

Pontosan, a rejtett kapcsolót simán kifigyelik, ha nagyon kell a kocsi: tréler (akár fényes nappal, akkor nem olyan feltűnő) egy dolog "véd" valamelyest a lopás ellen: a casco.
ez, ami nem volt nekem:( azt mondtam, kinek kéne egy 5 éves autó? valakinek mégis kellett..este volt, reggel már nem. Most már inkább alszok nyugodtan éjszaka :yes:
TS forever:)

Peti

  • Vendég
Re: Riasztók
« Válasz #265 Dátum: 2008.08.18 23:56:12 »
Tényleg ennyire egyszerű lenne?! :ph34r:

Nagyon úgy néz ki a Yariszt -ezzel a technikával- valaki feltörte az este :excl: :excl: :excl:
Részletek a Beszélgessünk topikba............

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Riasztók
« Válasz #266 Dátum: 2008.08.19 11:08:25 »
Tényleg ennyire egyszerű lenne?! :ph34r:

Nagyon úgy néz ki a Yariszt -ezzel a technikával- valaki feltörte az este :excl: :excl: :excl:
Részletek a Beszélgessünk topikba............
Remélem nem vki innen a fórumról próbálta!  :shifty: :whistling: Vicceltem! Az a lényeg, hogy megmaradt, és most szimpatikus kutyusok vigyázzák!
Gabe 254.

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Riasztók
« Válasz #267 Dátum: 2008.08.21 12:21:48 »
Sziasztok!
A Flashpoint márkájú, még a korábbi tulajok egyike által márkaszervizben beszereltetett riasztóm megbetegedett. A központi egység nem veszi a távirányító jeleit. Próbáltam a tartalék távirányítóval is, de nem kommunikál azzal sem. Egy üzlet előtt leparkoláskor még működött rendesen, kijövet csak sokadik próbálkozásra nyitotta a központi zárat. Ebből azt hittem, hogy lemerült a távirányítóban az elem. Hazaérve már nem működött egyáltalán, az elemcsere sem segített rajta. Ismerősöm megnézte műszerrel, mindkét távirányító ad jelet, csak a központi egység nem veszi. Házilagos módszerrel normális működésre lehet-e bírni a központi egységet, (egyébként 10 másodperc után beriaszt, amikor áram alá helyezem, csak nem lehet a távirányítóval lekapcsolni, ezért most ki van iktatva) valami spéci eljárással, vagy marad a szerelő? Találkozott már valaki közületek ilyen hibával? Előre is köszi a válaszokat!  :helpsmilie:  :)
FLInt
Toyotáról csak jót vagy semmit...

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re: Riasztók
« Válasz #268 Dátum: 2008.08.25 14:46:16 »
Sziasztok!
A Flashpoint márkájú, még a korábbi tulajok egyike által márkaszervizben beszereltetett riasztóm megbetegedett. A központi egység nem veszi a távirányító jeleit. Próbáltam a tartalék távirányítóval is, de nem kommunikál azzal sem. Egy üzlet előtt leparkoláskor még működött rendesen, kijövet csak sokadik próbálkozásra nyitotta a központi zárat. Ebből azt hittem, hogy lemerült a távirányítóban az elem. Hazaérve már nem működött egyáltalán, az elemcsere sem segített rajta. Ismerősöm megnézte műszerrel, mindkét távirányító ad jelet, csak a központi egység nem veszi. Házilagos módszerrel normális működésre lehet-e bírni a központi egységet, (egyébként 10 másodperc után beriaszt, amikor áram alá helyezem, csak nem lehet a távirányítóval lekapcsolni, ezért most ki van iktatva) valami spéci eljárással, vagy marad a szerelő? Találkozott már valaki közületek ilyen hibával? Előre is köszi a válaszokat!  :helpsmilie:  :)
FLInt
Sajna ki kell cserélni az egész riasztót, nem csoda, hogy bedöglött, a digók gyártották.  :hammer: :single fuck:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Riasztók
« Válasz #269 Dátum: 2008.08.27 20:24:48 »
Üdv Mindenkinek!
Gondom támadt a riasztóval... történetesen az, hogy nem is tudtam létezéséről... Használtan vásárolt autómban, mint utólag kiderült, van riasztó, de se távirányító se semmi. Találtam viszont egy-két kósza kábelt a motortérben, ami egy fekete dobozhoz vezet, ilyesmi felirattal "Micro Car Alarm".
Ki szeretném szerelni, a csatlakozóját már lehúztam, mert (gondolom ez) bezavarta az ajtózárakat; az autó gond nélkül működik, tehát nagy butaságot nem csináltam.
Kérdésem a következő: miket szoktak rákötni, illetve mikhez csatlakoztatják általában (zárak, valamiféle érzékelő stb.)?
Köszi előre is a segítséget!