Szerző Téma: Riasztók  (Megtekintve 183844 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Riasztók
« Válasz #225 Dátum: 2007.03.08 21:24:13 »
Idézetet írta: "lehelke"
Üdv a riasztókkal bajlódóknak mint igértem amiben tudok segítek. Méta riasztóval kapcsolatban annyit, hogy a Yaris amirõl szó volt rendelkezik gyári távírányítóval ami arra enged következtetni, hogy az autóban nem feltétlenûl van riasztó de ezt ellenõrizni kell azzal is, hogy van-e valamilyen visszajelzõ a beltérben mert ha van benne riasztó lehet szervizmódban vagy kikötve. Az ablakokat egy ablakfelhúzómodul húzza fel melybõl van kettõ illetve négy ablakos. Azon Toyotáknál ahol az ablakok autómaták modul nélkül is fel lehet húzni.
Szia, Multkor már mesélted, hogy ki lehet cserélni a távirányítóban a gomb gumit. Sajna mind2õben elkopott már. Pesten nem tudsz valami helyet, ahol lehet hozzá venni ilyet?
Laco 73 :D

Snake

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Riasztók
« Válasz #226 Dátum: 2007.03.09 18:55:19 »
Idézetet írta: "Sanya07"
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a MAGICAR M932F tipusú riasztóval kapcsolatban?
Szeretnék információt a tipusról, mert tegnap szereltettem be az autómba.

Üdv.


Üdv. Nekem M902F típusú van, a neten a 932-rõl talált képeket megtekintve nem látok különbséget.

Sanya07

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Riasztók
« Válasz #227 Dátum: 2007.03.09 19:27:58 »
Sziasztok!

Ránézésre valóban nem látni különbséget, de azóta már megtudtam, hogy az enyémben nincs távindító funkció!
De nem is baj, mert állítólag garanciába nem szeretik ha be van kötve.
Egyébként, már mûködik rendesen!

lehelke

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Riasztók
« Válasz #228 Dátum: 2007.03.10 07:13:12 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "lehelke"
Üdv a riasztókkal bajlódóknak mint igértem amiben tudok segítek. Méta riasztóval kapcsolatban annyit, hogy a Yaris amirõl szó volt rendelkezik gyári távírányítóval ami arra enged következtetni, hogy az autóban nem feltétlenûl van riasztó de ezt ellenõrizni kell azzal is, hogy van-e valamilyen visszajelzõ a beltérben mert ha van benne riasztó lehet szervizmódban vagy kikötve. Az ablakokat egy ablakfelhúzómodul húzza fel melybõl van kettõ illetve négy ablakos. Azon Toyotáknál ahol az ablakok autómaták modul nélkül is fel lehet húzni.
Szia, Multkor már mesélted, hogy ki lehet cserélni a távirányítóban a gomb gumit. Sajna mind2õben elkopott már. Pesten nem tudsz valami helyet, ahol lehet hozzá venni ilyet?

www.setech.hu

Snake

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Riasztók
« Válasz #229 Dátum: 2007.03.10 08:51:16 »
Idézetet írta: "Sanya07"
Sziasztok!

Ránézésre valóban nem látni különbséget, de azóta már megtudtam, hogy az enyémben nincs távindító funkció!
De nem is baj, mert állítólag garanciába nem szeretik ha be van kötve.
Egyébként, már mûködik rendesen!


Nem is a garanciával van ott  a legnagyobb gond, hanem, hogy be kell építeni az egyik kulcsot ( immobilizert) egy modulba a kocsiba, és ha a gépet ellopják, akkor aztán lehet magyarázkodni a biztosítónak. Buktad.

Sanya07

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Riasztók
« Válasz #230 Dátum: 2007.03.10 16:52:32 »
Idézetet írta: "Snake"



Nem is a garanciával van ott  a legnagyobb gond, hanem, hogy be kell építeni az egyik kulcsot ( immobilizert) egy modulba a kocsiba, és ha a gépet ellopják, akkor aztán lehet magyarázkodni a biztosítónak. Buktad.


Igen, a kucs beépítést mesélték nekem is.
Ez is igaz, de nagyon nem szeretném , ha ellopnák a gépet!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Riasztók
« Válasz #231 Dátum: 2007.03.24 09:07:30 »
Ez most nem autós riasztórol szól. Garázs riasztó, megfigyelõ kamera, lakásra, egyebekre. Viszont az autó megvédését szolgálja.

Igazán profi megoldás: http://www.zoneminder.com
Linux alapú PC-s megfigyelõ rendszer. Saját disztrójuk is van (pontosabban egy mandriva image a beégetett progival - minimális a bajlódás)

Kulcsrakész ilyen rendszerekhez képest, ez akár 10% árból kijön: szoftver ingyenes, pár ezer forintos webkamerákkal is müxik, a profi kamerákkal is.
Én így csináltam:
Egy régi Celeron gépet megturbóztam egy kis rammal. Tettem bele egy 5000 Ft-os LeadTek digitizáló kártyát (bútitott TV kártya tuner nélkül - a legolcsóbb). Vettem egy 3500Ft-os webkamerát, majd Vaterán egy infrás vezetékes megfigyelõ kamerát 5000-ért. Webkamerát USB-n rádugtam a gépre (a gép környezetét fogja figyelni). Az infrát pedig kicsit távolabbra kötöttem, ráállítva a kocsira, ezért az analóg videó jelet egy 50ohm-os koakxon bele a tv kártyába. Ez nappal színes képet ad, éjjel fekete-fehér. Gépre felnyomva a szoftver, pikk-pakk ráment. Egybõl felismerte a képforrásokat. Frankón lehet mozgásérzékelést beállítani, ezer opció van benne, távolrol neten keresztül rá lehet nézni a kamerákra, a felvételekre.

Most egy hosszabb UTP-t húzok a helyszínre, egy még távolabbi ponton egy IP kamera fog figyelni, ugyanebbe a rendszerbe bekötve.

peter1977

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Riasztók
« Válasz #232 Dátum: 2007.03.30 20:04:15 »
:toy: sziasztok. A napokban vettem egy Corolla kombit amibe szerettem volna utólagossan riasztót szereltetni, de azt mondták a szalonba, hogy akkor elvész a garancia az elektronikára, ha ezt nem náluk teszem meg.
Ez igaz lehet?????

lehelke

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Riasztók
« Válasz #233 Dátum: 2007.04.06 14:17:53 »
Idézetet írta: "peter1977"
:toy: sziasztok. A napokban vettem egy Corolla kombit amibe szerettem volna utólagossan riasztót szereltetni, de azt mondták a szalonba, hogy akkor elvész a garancia az elektronikára, ha ezt nem náluk teszem meg. Ez igaz lehet?????

Nem! Ha a saját autóvillamossági müszerésze szerel vagy egy másik (aki ért hozzá) nincs különbség csak az, kinek a zsebében marad a pénz és mivel márkakereskedés ezért "szabhat" feltételt.

psoos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Riasztók
« Válasz #234 Dátum: 2007.07.01 01:10:51 »
Sziasztok. Bocs, hogy több helyre is beírom:
A távirányítóim a nagy melegtõl (?) néhány napja elvesztették a kapcsolatot az autóval. Elemek jók. Hogy tudom õket újra betanítani (szervízre még nem volt idõ). 2004-es Avensis, könyvben nincs leírva. Elõre is köszönöm.

Krepuska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
  • '07 Corolla 1.6 Luna
Riasztók
« Válasz #235 Dátum: 2007.09.17 10:32:14 »
Sziasztok!

Tanácsot kérnék, hogy az új Corollámba érdemes-e riasztót szereltetni. Ha igen, akkor milyet. Toyota szervízben, vagy bárhol? Kissé tanácstalan vagyok, mert a szalonban a csajszi max. egy rejtett kapcsolót javasolt, mások hiper-szuper ketyeréket. Számomra meg a legfontosabb elvárás, hogy felhúzza az ablakot, amit rövid eszemmel mindig úgy hagyok...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Riasztók
« Válasz #236 Dátum: 2007.09.17 11:12:06 »
Idézetet írta: "Krepuska"
Sziasztok!

Tanácsot kérnék, hogy az új Corollámba érdemes-e riasztót szereltetni. Ha igen, akkor milyet. Toyota szervízben, vagy bárhol? Kissé tanácstalan vagyok, mert a szalonban a csajszi max. egy rejtett kapcsolót javasolt, mások hiper-szuper ketyeréket. Számomra meg a legfontosabb elvárás, hogy felhúzza az ablakot, amit rövid eszemmel mindig úgy hagyok...


Hááát, igen ez egy nehéz kérdés, mert van olcsó, meg van marha drága, és mind a kettõ ugyanazt tudja.

Az automatikus ablakfelhúzást bármelyik normálisabb kütyü tudja, egy ablakemelõ-modul applikációjával.

Ajánlanék egy olcsót, két variációban és egy drágát:

Thunder CA202 FM- kétirányú riasztóberendezés. Távindítással ellátva
20 727.- Ft +ÁFA  
- Biztonságos ugrókóddal.
- Indításgátlás.
- Pageres kijelzés.
- Központi zár vezérléses.
- Nagy hatósugarú 900m városon belül, városon kivül 3000m.
- Ütésérzékelõvel ellátva.
- Távindítás.
vagy:
Thunder CA203 FM - kétirányú riasztóberendezés.
ára: 32 812.- Ft +ÁFA  

Ugyanazt tudja, mint a fenti, és még:
- Elõre programozható távindítás.
Valamely riasztóhoz:
Thunder WL001 Ablakemelõ modul. Ára: 3 579.- Ft +ÁFA  
Központi zár zárásakor vagy a riasztó bekapcsolásakor felhúzza az ablakokat.

MAGICAR M9000 LCD pageres kétirányú autóriasztó

Automata, távirányítóval közeledésre-távolodásra is tud ki-be kapcsolni (mint a kártyás riasztók)
Beszerelve motorindítás nélkül: 54900 Ft.
Motorindítással: 60900 Ft.
(gyári immobiliseres autóknál a motorindításhoz kell még egy transponder bypass modul ami + 4900 Ft)
Fõbb funkciói:
ajtó- motor- csomagtér nyitásra riaszt  
1 db LCD Pageres távirányító (max. 1000m hatótáv)
Kártyás üzemmód (automata nyitás-zárás a távirányítóval a zsebben közeledve-távolodva is
MOTORINDÍTÁSI funkciói:
biztonsági üzemmód (ráindítás gátlás miatt) nagyon ötletes funkció, mert csak akkor indítható be az autó, ha azt leállításkor üresben hagytuk
motor beindulás érzékelés fordulatszám vagy feszültség változással is
beállítható a motorfutás idõtartama
idõre programozható a motor beindítása (pl egy reggeli idõpontra is, és mikor az autóba beszállunk az már elõ van kellemesen melegítve)
turbós autóknál opcionális motor járatás leállítás után egy ideig (visszahûtés)
gyári immobiliseres autóknál opcionálisan csatlakoztatható hozzá BM-3000 Transponder BY-PASS modul (bruttó: 4900 Ft) a motorindítás így ezeknél az autóknál is megoldható
A távirányítón kijelzi az autóban levõ levegõ hõmérsékletét és az akku feszültségét is.
Távirányítóról ellenõrizhetõ a hatótávolság is
index vagy helyzetjelzõ villogtatás: riasztás közben illetve ki és bekapcsoláskor
központi zárat vezérel (0.8 és 3.5 sec)
indításblokkolás: bekapcsolt riasztónál nem indítható az autó (külsõ relével és a relé foglalattal együtt jár hozzá)
Motortér nyitás érzékelõ kapcsoló a készletben
index vagy helyzetjelzõ betörésével és zárlat létrehozásával nem lehet kiiktatni a riasztót
az LCD pageres távirányítón kijelzi, ha az autó riasztani kezd, és a kis ikonokkal még azt is egybõl megtudhatjuk, miért történt a riasztás
20W-os szirénával együtt szereljük (eladási árban is benne van)
2 szintes ütésérzékelõ van hozzá, vagyis az autót ért erõsebb ütésre riaszt, illetve, ha parkolóban nekikoccannak, kisebb ütésre viszont csak becsipog
távirányítóról rablásgátlás funkció
csomagtér felpattintó kimenet (relézni kell beszereléskor ha relével beköthetõ, akkor +2000 Ft.)
vészkikapcsolási lehetõség a rejtett kis szerviz nyomógombja segítségével
RPS hívó rendszer (A szélvédõre ragasztott antennánál ha 3-at kopogunk az ujjunkkal kívülrõl az üvegen, akkor az LCD pager jelez, hogy az autónál várnak ránk. (pl. ha megbeszélünk egy találkozót ismerõsünkkel az autónál)
Ugrókódos
2 ÉV GARANCIÁVAL!
Bõvíthetõ még:
ultrahangos térvédelemmel (6900 Ft.) (ajánlott, mert az ablakok betörésének érzékelésére a legjobb védelmet adja)
saját akkus szirénával (5900 Ft.) elõnyös, mert ha leveszik az akkumulátor sarut, vagy elvágják a sziréna vezetékeit, akkor is meg tud szólalni így!
Bõvíthetõ modulokkal is.

De lehet kapni nagyon olcsó kategóriát is 4-5E HUF+ÁFÁ-ért, ami minimalizált igényeket elégít ki, jó színvonalon.
Például:
(én ezen agyalok a Daihatsuba:)

THOR CF427
Autóriasztó, rablásgátló, utastér védelem, központi zár vezérlés, távirányító, sziréna.
ára: 4 576.- Ft +ÁFA
 
- Professzionális mikrochip vezérelt vezérlõelektronika.
- Távkapcsoló hatótávolsága: maximum 100 méter.
- Intelligens lopásgátló technológia.
- Rablásgátló.
- Ultrahangos mozgásérzékelõ bemenet.
- Pánikriasztás.
- Automatikus ajtózárás központi zár esetén.
- Csomagtartó nyitás teljes hatástalanítás nélkül.
- LED-es állapotkijelzés.
- Vékony és vízmentes kivitelû tokozás.
- Alacsony áramfelvétel az akkumulátor kímélése érdekében.
- Figyelmeztetés nyitva maradt ajtókra élesítéskor.
- 2 db távirányító.
- Beszereléshez szükséges kábelek.
- Sziréna.
- CE és ISO9001 minõsítés.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Krepuska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
  • '07 Corolla 1.6 Luna
Riasztók
« Válasz #237 Dátum: 2007.09.17 11:26:56 »
Köszi az ajánlatokat! Te melyiket javasolnád és hol szereltetnéd be, ha most lenne rá szükséged? A tanácstalanságomat egy tegnap olvasott cikk okozza, ami nem egyszerûsítette le a dolgot:
http://www.autolopasok.hu/index.php5?po_id=v_automond   :(

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Riasztók
« Válasz #238 Dátum: 2007.09.17 11:51:11 »
Idézetet írta: "Krepuska"
Köszi az ajánlatokat! Te melyiket javasolnád és hol szereltetnéd be, ha most lenne rá szükséged? A tanácstalanságomat egy tegnap olvasott cikk okozza, ami nem egyszerûsítette le a dolgot:
http://www.autolopasok.hu/index.php5?po_id=v_automond   :(


Nézd, nem ismerem a büdzsédet, de a kocsit szép és új, ezért a Magicar lenne a befutó. A www.hondati.hu oldalon találsz beszereléssel együtti árakat, ebbõl a kedvezmény,  :toy: klubtagság esetén még lejön. Én õt javasolnám.

Ezen kívül még sok beszerelõmûhely foglalkozik ezen típus beszerelésével, ha rákeresel a neten sokat taláhatsz.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Krepuska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
  • '07 Corolla 1.6 Luna
Riasztók
« Válasz #239 Dátum: 2007.09.17 11:57:34 »
Köszi mégegyszer! Ezzel a Magicarral már szemeztem. Gagyit sem szeretnék, ha már ennyit költünk autóra, igazából a feleségem nyaggat, félti a drágaszágát.. :kacsint:
Gondolom a kedvezményre a tagsági kártya jogosít, ami július óta készülget, készülget... Milyenszép is lenne, most Szegeden átvenni.. :szemez: