Szerző Téma: Riasztók  (Megtekintve 183871 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Riasztók
« Válasz #210 Dátum: 2007.02.22 20:27:37 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "KLaco"
Full könnyû ellenõrizni, hogy van-e benne riasztó, engedd le az ablakot, és kapcsold be a kp zárat. Ha felhúzza az ablakot, nyertél, ha nem, és benyúlsz az ablakon, és mozgatod a kezed, akkor is nyertél, illetve ha rátehénkedsz a motorháztatõ sarkára nagy erõvel és gyorsan(lengéscsillapító teszt :D), és beriaszt, akkor is nyertél  :nagymosoly: Különben nincs  :kacsint:


Én meg full könnyen cáfollak, ha nem bánod: Nem a riasztó húzza fel az ablakot, hanem a kp. modul. A riasztó legfeljebb utasítja, ha éppen be van kötve, de ez sem mindíg igaz.

Szóval, ha nem húzza fel, akkor is lehet benne riasztó. És még akkor is, ha nem húzza fel és belenyúlkálsz, mert nem biztos, hogy beltéri védelem van a riasztóhoz kapcsolva.

Nem függ össze a három dolog. Minden attól függ, hogy feltéve, hogy van benne riasztó, hogy milyen modulok vannak az alahoz párosítva.

Hogy hogyan lehet kipróbálni, hogy van-e benne riasztó? Többféle módon, az egyik az empírikus: Ki kell nyitni a motorháztetõt és megvizslatni, hogy van-e benne riasztónak látszó kütyü, plusz sziréna, vagy kürt.
A másik dinamikus megoldás: Becsukom a kocsit, vagyis "élesítem a riasztót", majd kinyitom az egyik ajtót, motorháztetõt, 3. azjtót, stb. Ha megszólal, akkor van benne :kacsint: . Persze ilik kivárni az élesedési idõt, 20-30 sec.
A morotháztetõnél, ha az is be van kötve a riasztási körbe, valahol kell lennie egy nyomórudas kapcsolónak, ami nyitáskor adja a jelet.
Gyerekek ezek szerint nagy baj van a fogalmazási készségemmel úgy látszik. A ha kötõszóval nem illik mondatot kezdeni, de ezzel már felvázoltam, hogy 3 féleképpen lehet ellenõrizni. Tehát nem együtt alkalmazva az összeset, nem ÉS kapcsolat van a mondataim között, hanem VAGY mégpedig nem kizáró vagy. Remélem értetõ voltam.
Valamelyik megoldás csak bejön. Vegyük pl a volt Vectránkat. Annak térérzékelõs, ablakfelhúzós volt a riasztója, szal azzal már az elsõ általam vázolt megoldással rá lehetett jönni a dologra. Aztán a Yarisunkon nincs ablakfelhúzó modul, de van térérzékelõ, ergó benyúlsz az ablakon riaszt. Aztán a Corimon nincs térérzékelõ, meg felhúzó modul, lengéscsillapító tesztre viszont megszólal  :kacsint:
Leírjam érthetõbben?
Amúgy meg persze, hogy nem a riasztó húzza fel, mint ahogy nem a motortól megy a kocsi, hanem a benzin levegõ keveréktõl többek között, meg a szikrától, de azért ennyire nem kell a mélyére ásni a dolognak. A benzin olajból származik, amit a föld alól szerzünk, ami a több millió éve elhullt állatok, és növények maradéka, akik természetesen éltek és virultak elötte :rohog: Folytassam? :nagymosoly:
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Riasztók
« Válasz #211 Dátum: 2007.02.23 07:32:54 »
Klaco:
Úgy látszik jómagam nem vagyok belõve az és/vagy kapcsolt logikai láncok egyértemû és egzakt feloldására.
Ez valóban az én hibám, nem a Tiéd.
Ámde (ezzel lehet mondatot kezdeni?? :kacsint:  :nagymosoly:)  szerény személyemen kívül, azért más sem tudta feloldani ugyanezt a problémát.
Egy kicsit ahhoz hasonlít, mint amikor az 1xi sofõr halad az úton, és hallgatja a rádiót, melyben felhívják a figyelmet, hogy egy õrült az 1irányú utcában szembe közlekedik. Mire a sofõrünk: Egy? Mindenki!
Nomármost szvsz, ha egyértelmûbben fogalmaztál volna, akkor elkerülhetõ lett volna.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Riasztók
« Válasz #212 Dátum: 2007.02.23 12:31:19 »
Értem én, ezért lepödtem meg, hogy többen nem értitek, ezért írtam le még1szer, hogy nem hülyeséget írtam, csak nem sikerült a legjobban megfogalmazni, majd legközelebb pontokba szedem, ahogy eddig is szoktam, csak most valamiért elkerülte a figyelmem.

1.

VAGY

2.

VAGY

3.

=?

Így jó lesz?  :kacsint:  :nagymosoly:
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Riasztók
« Válasz #213 Dátum: 2007.02.23 14:21:56 »
Monnyuk halvány lájla gõzöm sincsen, hogy mik ezek a számok, de amúgy meg értem, mit akarsz. :kacsint:  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Riasztók
« Válasz #214 Dátum: 2007.02.23 15:36:49 »
Na majd hétvégén kiderítem a dolgokat és jól megmondom mindenkinek hogy hogyan csináltam. Uff.
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Riasztók
« Válasz #215 Dátum: 2007.02.23 17:11:22 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Monnyuk halvány lájla gõzöm sincsen, hogy mik ezek a számok, de amúgy meg értem, mit akarsz. :kacsint:  :nagymosoly:

1. tessék békén hagyni
vagy
2. tessék nem belém kötni
vagy
3. tessék nem piszkálni
amelyik tetszik  :kacsint:  :nagymosoly:
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Riasztók
« Válasz #216 Dátum: 2007.02.23 18:36:42 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Trotter66"
Monnyuk halvány lájla gõzöm sincsen, hogy mik ezek a számok, de amúgy meg értem, mit akarsz. :kacsint:  :nagymosoly:

1. tessék békén hagyni
vagy
2. tessék nem belém kötni
vagy
3. tessék nem piszkálni
amelyik tetszik  :kacsint:  :nagymosoly:

Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :vezetes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Riasztók
« Válasz #217 Dátum: 2007.02.24 14:06:24 »
Megtörtént a nagy yaris riasztó teszt.
Nem sikerült semmilyen formában sem hang sem fény jelzést kierõszakolni. Az utastérben nem találtam ultrahangos érzékelõre utaló jeleket. Nyitott motorháztetõvel bezártam a kocsit a kulcson található lock gombbal (indexek 1et villantak) majd vártam egy percet és semmi nem történt. A motortérben nem találtam sem risztó alkatrészre sem szirénára utaló objektumot. A mûszerfal mögött sem sikerült felfedezni semmit. Nagyjából ennyi
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Riasztók
« Válasz #218 Dátum: 2007.02.24 14:09:15 »
Idézetet írta: "grastone"
Megtörtént a nagy yaris riasztó teszt.
Nem sikerült semmilyen formában sem hang sem fény jelzést kierõszakolni. Az utastérben nem találtam ultrahangos érzékelõre utaló jeleket. Nyitott motorháztetõvel bezártam a kocsit a kulcson található lock gombbal (indexek 1et villantak) majd vártam egy percet és semmi nem történt. A motortérben nem találtam sem risztó alkatrészre sem szirénára utaló objektumot. A mûszerfal mögött sem sikerült felfedezni semmit. Nagyjából ennyi

Akkor az csak egy korrekt kpzár, ami intelligensen jelzi, hogy bezárt, kinyitott... :szemez:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Riasztók
« Válasz #219 Dátum: 2007.02.24 14:14:04 »
Idézetet írta: "Trotter66"

Akkor az csak egy korrekt kpzár, ami intelligensen jelzi, hogy bezárt, kinyitott... :szemez:

Szerintem is. Valószínûleg elírták az autó átadási lapján.
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Riasztók
« Válasz #220 Dátum: 2007.02.24 17:06:03 »
Így van, az csak a gyári kpzár.
Xanyi

Sanya07

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Riasztók
« Válasz #221 Dátum: 2007.02.24 21:19:39 »
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a MAGICAR M932F tipusú riasztóval kapcsolatban?
Szeretnék információt a tipusról, mert tegnap szereltettem be az autómba.

Üdv.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Riasztók
« Válasz #222 Dátum: 2007.02.25 11:31:44 »
Idézetet írta: "Sanya07"
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a MAGICAR M932F tipusú riasztóval kapcsolatban?
Szeretnék információt a tipusról, mert tegnap szereltettem be az autómba.

Üdv.

Sztem jó választás, a honlapjukon részletes infókat kapsz. Nem tudom, nem kaptál hozzá user manualt??
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Sanya07

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Riasztók
« Válasz #223 Dátum: 2007.02.25 13:36:54 »
Örülök, hogy ez a véleményed ("Jó választás"), de sajna még nekem nem mûködik tökéletesen.
Igen, kaptam magyar nyelvût is, csak van 1-2 funkció, amivel gondjaim vannak és abban szeretnék segítséget kérni!
Megtaláltam a honlapjukat a fórummal együtt, de még nem kaptam használható infót!

lehelke

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Riasztók
« Válasz #224 Dátum: 2007.03.08 21:15:39 »
Üdv a riasztókkal bajlódóknak mint igértem amiben tudok segítek. Méta riasztóval kapcsolatban annyit, hogy a Yaris amirõl szó volt rendelkezik gyári távírányítóval ami arra enged következtetni, hogy az autóban nem feltétlenûl van riasztó de ezt ellenõrizni kell azzal is, hogy van-e valamilyen visszajelzõ a beltérben mert ha van benne riasztó lehet szervizmódban vagy kikötve. Az ablakokat egy ablakfelhúzómodul húzza fel melybõl van kettõ illetve négy ablakos. Azon Toyotáknál ahol az ablakok autómaták modul nélkül is fel lehet húzni.