Szerző Téma: Riasztók  (Megtekintve 183834 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Riasztók
« Válasz #195 Dátum: 2006.11.29 21:30:44 »
Idézetet írta: "lehelke"
Egy példa: Méta HPA tipusú autóriasztó (melybõl létezik különbözõ tudásszintû) nyugalmi áramfelvétel 6 mA ami igen jónak tekinthetõ.
Szted alapvetõen melyik a jobb riasztó a SPAL, vagy a META?
Laco 73 :D

lehelke

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Riasztók
« Válasz #196 Dátum: 2006.11.30 20:07:17 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "lehelke"
Egy példa: Méta HPA tipusú autóriasztó (melybõl létezik különbözõ tudásszintû) nyugalmi áramfelvétel 6 mA ami igen jónak tekinthetõ.
Szted alapvetõen melyik a jobb riasztó a SPAL, vagy a META?
Szerintem a META (bár nekem spal van), miért? Alapszinten a META nagy hangsúlyt fektet a fejlesztésre mivel több autógyártónak is õ a gyári beszállítója ezért fontos nekik (és nekünk), hogy nagyon megbízható termékeket állítson elõ. Én ezen észrevételemet arra alapozom, hogy négy éve ezzel foglalkozom ami alatt sok autóriasztó és autó futott át kezeim alatt és van szerencsém több autószalonnal (veszprémben és környékén) is kapcsolatban állni ami köszönhetõ megbízható termékeinknek is.És most, hogy a META-t így megfényeztem essen szó a spalról is mert abból korábban rengeteget elszereltem aminek tapasztalata a következõ: a riasztó távirányítójának vevõje elromlott (csak nagyon közelrõl megy) illetve lefagyott amit a biztonsági kód bevitelével lehetett kioldani. Ezenkívül egy tök jó riasztó.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Riasztók
« Válasz #197 Dátum: 2006.11.30 22:05:15 »
Nekünk Meta van, de szar, a gombja finom gumi, amit mélyre kell nyomni, ergó körömmel nyomod, és így kikopik, az 1ik már fémig kopott, most a másikat nyúzzuk, már az is lyukas. A hatótávja 6 méter.
Laco 73 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Riasztók
« Válasz #198 Dátum: 2006.12.01 08:28:07 »
A '90-es években elõszeretettel szerelt Svájci gyártmányú Micro Car Alarm-ról tud valaki valamit? Egyik távírányítóját elfelejtette, újra kellene taníttatni. Ugrókódos.
Csak orosz dolgokat találtam a neten, az online fordítók pedig érthetetlen szöveget eredményeznek, nagy angol tudásuaknak is....

lehelke

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Riasztók
« Válasz #199 Dátum: 2006.12.04 07:18:16 »
Idézetet írta: "KLaco"
Nekünk Meta van, de szar, a gombja finom gumi, amit mélyre kell nyomni, ergó körömmel nyomod, és így kikopik, az 1ik már fémig kopott, most a másikat nyúzzuk, már az is lyukas. A hatótávja 6 méter.
Valóban elöregszik a gumi a távirányítón de bármely métás kereskedõnél találsz (nálunk 500 forint) csak gumit vagy komplett új távi házat gumival (1100 forint). A hatótávolságra pedig több magyarázat is lehet pl: távirányító elem gyenge, riasztó antennája árnyékolt, letestel, rossz vevõ a riasztóban de a META amúgy az új is 8-10 méterrõl megy.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Riasztók
« Válasz #200 Dátum: 2006.12.04 07:21:22 »
Idézetet írta: "lehelke"
Valóban elöregszik a gumi a távirányítón de bármely métás kereskedõnél találsz (nálunk 500 forint) csak gumit vagy komplett új távi házat gumival (1100 forint). A hatótávolságra pedig több magyarázat is lehet pl: távirányító elem gyenge, riasztó antennája árnyékolt, letestel, rossz vevõ a riasztóban de a META amúgy az új is 8-10 méterrõl megy.
OK, ezek szerint a gumma az nem gond  :nagymosoly: Akkor már csak a hatótáv a kicsi. Az én Corimban valami õskövület van, de 15 méterrõl simán megy.
Laco 73 :D

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Riasztók
« Válasz #201 Dátum: 2007.02.21 18:57:15 »
üdv

Lenne egy kérdésem: barátnõm frissen vásárolt 2000-es gyártású yarisában a megtalált eredeti dokumentumok szerint van meta típusú riasztó. Viszont távirányító nincs hozzá. Gyakorlatilag kekesiz-éhez hasonló a helyzet. Van egy kulcs amin van két gomb lock és unlock, ezek vezérlik a központizárat. Ami elgondolkodtató hogy amikor a kulccsal nyitunk illetve zárunk akkor az index-ek is felvillannak. Ez lehet arra utaló jel hogy van riasztó az autóban? Ha igen mikor riaszt ? Illetve lehet programozni? Ha már volt errõl szó nyugodtam zavarjatok el és visszakeresek csak eddig még lusta voltam :oops:
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Riasztók
« Válasz #202 Dátum: 2007.02.21 19:40:29 »
Full könnyû ellenõrizni, hogy van-e benne riasztó, engedd le az ablakot, és kapcsold be a kp zárat. Ha felhúzza az ablakot, nyertél, ha nem, és benyúlsz az ablakon, és mozgatod a kezed, akkor is nyertél, illetve ha rátehénkedsz a motorháztatõ sarkára nagy erõvel és gyorsan(lengéscsillapító teszt :D), és beriaszt, akkor is nyertél  :nagymosoly: Különben nincs  :kacsint:
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Riasztók
« Válasz #203 Dátum: 2007.02.22 07:44:51 »
Idézetet írta: "KLaco"
Full könnyû ellenõrizni, hogy van-e benne riasztó, engedd le az ablakot, és kapcsold be a kp zárat. Ha felhúzza az ablakot, nyertél, ha nem, és benyúlsz az ablakon, és mozgatod a kezed, akkor is nyertél, illetve ha rátehénkedsz a motorháztatõ sarkára nagy erõvel és gyorsan(lengéscsillapító teszt :D), és beriaszt, akkor is nyertél  :nagymosoly: Különben nincs  :kacsint:


Én meg full könnyen cáfollak, ha nem bánod: Nem a riasztó húzza fel az ablakot, hanem a kp. modul. A riasztó legfeljebb utasítja, ha éppen be van kötve, de ez sem mindíg igaz.

Szóval, ha nem húzza fel, akkor is lehet benne riasztó. És még akkor is, ha nem húzza fel és belenyúlkálsz, mert nem biztos, hogy beltéri védelem van a riasztóhoz kapcsolva.

Nem függ össze a három dolog. Minden attól függ, hogy feltéve, hogy van benne riasztó, hogy milyen modulok vannak az alahoz párosítva.

Hogy hogyan lehet kipróbálni, hogy van-e benne riasztó? Többféle módon, az egyik az empírikus: Ki kell nyitni a motorháztetõt és megvizslatni, hogy van-e benne riasztónak látszó kütyü, plusz sziréna, vagy kürt.
A másik dinamikus megoldás: Becsukom a kocsit, vagyis "élesítem a riasztót", majd kinyitom az egyik ajtót, motorháztetõt, 3. azjtót, stb. Ha megszólal, akkor van benne :kacsint: . Persze ilik kivárni az élesedési idõt, 20-30 sec.
A morotháztetõnél, ha az is be van kötve a riasztási körbe, valahol kell lennie egy nyomórudas kapcsolónak, ami nyitáskor adja a jelet.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Riasztók
« Válasz #204 Dátum: 2007.02.22 08:25:19 »
Trotternek full igaza van. ablakfelhuzos riasztó egy prémium megoldás. :nagymosoly:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Riasztók
« Válasz #205 Dátum: 2007.02.22 10:10:46 »
Szerintem az lesz hogy hétvégén NAPPAL levonulok az autóhoz és jó alaposan átvizsgálom. Élesítek, nyitok, zárok, stb. A korábbi carina/laserline ügyek miatt fel fogom ismerni hogy mi micsoda ha látható helyen van. Sajnos eddig a vásárlást leszámítva csak sötétedés után láttam az autót illetve reggel mikor ránéztem hogy ott van e ahol hagyta este a barátnõm. Köszi a tanácsokat mindenkinek
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Riasztók
« Válasz #206 Dátum: 2007.02.22 14:31:07 »
Trotter jól beszél. Csak kiegészíteném kicsit. Úgy csináld, hogy teljesen lehúzott ablakkal becsukod az ajtót, távirányítórol bezárod (mert elvbe ugye ilyenkor élesedik), aztán vársz 1 percet, majd benyúlsz az ablakon, felhúzod a gombot, és nyitod az ajtót...
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Riasztók
« Válasz #207 Dátum: 2007.02.22 16:55:46 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Trotter jól beszél. Csak kiegészíteném kicsit. Úgy csináld, hogy teljesen lehúzott ablakkal becsukod az ajtót, távirányítórol bezárod (mert elvbe ugye ilyenkor élesedik), aztán vársz 1 percet, majd benyúlsz az ablakon, felhúzod a gombot, és nyitod az ajtót...

Danke schön.
Én is kiegészítem: Ha felhúzza az ablakot a zárást követõen, akkor van benne ablakmodul... :nagymosoly:  :kacsint: Viszont akkor nehéz lesz felhúzni a gombot. :kacsint:   :mrgreen:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Riasztók
« Válasz #208 Dátum: 2007.02.22 17:33:36 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Xanyi"
Trotter jól beszél. Csak kiegészíteném kicsit. Úgy csináld, hogy teljesen lehúzott ablakkal becsukod az ajtót, távirányítórol bezárod (mert elvbe ugye ilyenkor élesedik), aztán vársz 1 percet, majd benyúlsz az ablakon, felhúzod a gombot, és nyitod az ajtót...

Danke schön.
Én is kiegészítem: Ha felhúzza az ablakot a zárást követõen, akkor van benne ablakmodul... :nagymosoly:  :kacsint: Viszont akkor nehéz lesz felhúzni a gombot. :kacsint:   :mrgreen:


Ez esetben be kell rúgni az ablakot, és ha elkezd nyivákolni a kocsi, akkor a riasztótól nem spórolták ki az ütésérzékelõt sem  :rohog:  :nagymosoly:
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Riasztók
« Válasz #209 Dátum: 2007.02.22 17:40:54 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Xanyi"
Trotter jól beszél. Csak kiegészíteném kicsit. Úgy csináld, hogy teljesen lehúzott ablakkal becsukod az ajtót, távirányítórol bezárod (mert elvbe ugye ilyenkor élesedik), aztán vársz 1 percet, majd benyúlsz az ablakon, felhúzod a gombot, és nyitod az ajtót...

Danke schön.
Én is kiegészítem: Ha felhúzza az ablakot a zárást követõen, akkor van benne ablakmodul... :nagymosoly:  :kacsint: Viszont akkor nehéz lesz felhúzni a gombot. :kacsint:   :mrgreen:


Ez esetben be kell rúgni az ablakot, és ha elkezd nyivákolni a kocsi, akkor a riasztótól nem spórolták ki az ütésérzékelõt sem  :rohog:  :nagymosoly:

Ötös, leülhet!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.