Szerző Téma: Riasztók  (Megtekintve 182894 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Sniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Riasztók
« Válasz #165 Dátum: 2006.08.27 20:05:28 »
Sziasztok!

Az egyemben ha jol tudom Rhino (talan Z1M NN de csak tippelek) van, szervizben epitették be utolag... azt mondtak kiprobalt cucc, nem kell kulon taviranyito, emeleserzekelos, mozgaserzekelos,  es nem riogat semmifele utesre, nagyobb zajra sem, igy biztosan nem ebreszt fel potyara petarda vagy teherauto miatt... igy is volt 2honapig, mignem egyszer garazsban allva beriasztott, es meg utanna 3x :D ... aztan azota amilyen kedve van, volt olyan, hogy bezaras utan leptem kettot es riasztott is, van hogy csak hajnalban jott ra... de ujabban most mintha megint minden normalis lenne   :?  (elsokorben légyre gyanakodtam az utasterben, aki szorakozik a mozgaserzekelovel... aztan kinyitogattam az ajtokat, hatha valamelyik erintkezo KH-s... majd a biztositekot, es az elerheto vezetekeket is atneztem, de semmi)

Talalkozott mar valaki hasonloval? ...viszem majd nemsokara szervizbe, még garis, valszeg csere lesz, de azert erdekelne mitol lehet ez, hatha volt mar valakinek dolga hasonloval!

Koszi
z élet egy szar játék... de a grafikája nagyon ottvan! ;)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Riasztók
« Válasz #166 Dátum: 2006.08.27 23:39:01 »
Idézetet írta: "Sniper"
Sziasztok!

Az egyemben ha jol tudom Rhino (talan Z1M NN de csak tippelek) van, szervizben epitették be utolag... azt mondtak kiprobalt cucc, nem kell kulon taviranyito, emeleserzekelos, mozgaserzekelos,  es nem riogat semmifele utesre, nagyobb zajra sem, igy biztosan nem ebreszt fel potyara petarda vagy teherauto miatt... igy is volt 2honapig, mignem egyszer garazsban allva beriasztott, es meg utanna 3x :D ... aztan azota amilyen kedve van, volt olyan, hogy bezaras utan leptem kettot es riasztott is, van hogy csak hajnalban jott ra... de ujabban most mintha megint minden normalis lenne   :?  (elsokorben légyre gyanakodtam az utasterben, aki szorakozik a mozgaserzekelovel... aztan kinyitogattam az ajtokat, hatha valamelyik erintkezo KH-s... majd a biztositekot, es az elerheto vezetekeket is atneztem, de semmi)

Talalkozott mar valaki hasonloval? ...viszem majd nemsokara szervizbe, még garis, valszeg csere lesz, de azert erdekelne mitol lehet ez, hatha volt mar valakinek dolga hasonloval!

Koszi


A feszültségesés érzékelõ miatt tud szórakozni, ha bekapcsolva marad valami lámpa (csomagtér, vagy utastér világítás) esetleg az aksi nem tökéletes. - de új kocsinál ez utóbbi nem valószínû.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lehelke

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Riasztók
« Válasz #167 Dátum: 2006.08.28 20:37:36 »
Tisztelt fekunci. Kérdésedre a válasz igen, mert a kártyákban lévõ adók nagyon kis teljesitményüek ennek következtében ha fellép egy nagyobb teljesítményû adó vagy zavaró interferencia lép fel akkor nem érzékeli az autóban elhelyezett készülék a kártya álltal leadott jelet. A kártya teljesítménye azért rendkivûl kicsi mivel ezt a tulajdonos mindig magánál hordja ezért nem lehet erõs "káros" kisugárzása, mert a kártya mindig üzemel amikor rezgést ( mozgást ) érzékel tehát a tulaj jön-megy vele illetve vezeti az autóját, tehát a kérdésedre a válasz igen. :toy:  :vag2:

lehelke

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Riasztók
« Válasz #168 Dátum: 2006.08.28 20:59:00 »
Tisztelt spiner. Tudni kellene pontosan milyen készülék. Ötletek: rosszul elhelyezett motortér kapcsoló, sajátakkumulátoros készülék esetén gyengélkedó autó akksi, rosszul beállított érzékelõk ( esetleg meghibásodott ). Sajnos ezen készüléket mem ismerem így bekötését  pontos mûködését sem ismerem de ha nem jutsz dülõre írj egy privit és szivesen utánanézek. NAGYON NAGYON FONTOS MINDEN OLYAN TOYOTA TULAJDONOSNAK AKINEK A GYÁRI TÁVIRÁNYÍTÓ ÜZEMELTETI A RIASZTÓT. Szabályosan úgy mûködik a riasztókészülék, hogy a riasztót csak távirányítóval lehessen kikapcsolni ez a MABISZ  álltal támasztott alapkövetelmény.  :hmm:  :toy:  :otlet:

fekunci

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Riasztók
« Válasz #169 Dátum: 2006.08.29 13:58:31 »
Idézetet írta: "lehelke"
Tisztelt fekunci. Kérdésedre a válasz igen, mert a kártyákban lévõ adók nagyon kis teljesitményüek ennek következtében ha fellép egy nagyobb teljesítményû adó vagy zavaró interferencia lép fel akkor nem érzékeli az autóban elhelyezett készülék a kártya álltal leadott jelet. A kártya teljesítménye azért rendkivûl kicsi mivel ezt a tulajdonos mindig magánál hordja ezért nem lehet erõs "káros" kisugárzása, mert a kártya mindig üzemel amikor rezgést ( mozgást ) érzékel tehát a tulaj jön-megy vele illetve vezeti az autóját, tehát a kérdésedre a válasz igen. :toy:  :vag2:

Kedves Lehelke! Köszönöm a választ! Eleinte a nadrágzsebben volt a kártya miközben a mobil az övtáskában, ugyanazon az oldalon, tehát jól gyanitottam, a mobil lehet a ludas.  :nagymosoly:
e totojázz , hanem inkább Toyotázz ! ...

lehelke

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Riasztók
« Válasz #170 Dátum: 2006.09.01 07:08:31 »
Örülök, hogy segithettem. Egyébként én autóriasztokkal foglalkozom ennek következtében ha bárkinek sesítségre lenne szüksége e téren bátran keressen meg.

Sniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Riasztók
« Válasz #171 Dátum: 2006.09.13 22:51:57 »
Sziasztok!

Sajnos odaig fajult a dolog, hogy most az elobb le kellett mennem a 20adik beriasztas utan, es ugy voltam vele inkabb bezarom kulcsal, a riasztot nem bekapcsolva :(

Gyakorlatilag elesites utan partiz masodpercel egybol beriaszt ez a tetû :(... lehelke tippjen felbuzdulva felnyitottam a gephaztetot, es raneztem az akksira: kicsi zold lampacska nem vilagit rajta :( tok sotet... ergo asszem lemerult majdnem teljesen (viszont a fura az, hogy 3nap allas utan is poccre indult, illetve a vilagitas is teljesen rezzenesmentes indulaskor es leallaskor is... ergo most nem tudom mi van az akksival, kulso eszreveheto jele nincs a lemerulesnek, csak a zold kis kijelzo lampaja nem vilagit azert gyanakszom erre)

Tehat lehetseges, hogy a feszultseg szarozik a riasztoval... kerdes csak az vajon miert? Az auto ket honapos... lehetseges, hogy az akksi szar? ...vagy elkepzelheto, hogy a riaszto lett rosszul bekotve, es valahogy eszi az akksit?
(egyebkent eddig naponta csak parszor riasztott be, most meccsnezes kozben zakkant meg teljesen es surusodott be 5perces, majd perces, majd 10masodpercesre a dolog)

Hetkozben 2-3alkalommal veszem elo a kocsit, inkabb 7vegen hasznalom tobbet... lattam mar olyat, hogy allasban a riaszto lemeritette az akksit, de az basszus nem 2-3nap alatt tortent meg... vagy lehet,  hogy ez a belsoter erzekelos riaszto ennyire enné az akksit uzemszeruen? (ááá ezt nem hiszem... ha megis, akkor dobom ki)

Irtam mar levelet a szervizbe (most azert megsem zargatom telefonon a kontakt emberkémet :D ), holnap egyeztetek telefonon is... mindenesetre ha van valakinek otlete mi lehet azt szivesen meghallgatom...

Koszi!
z élet egy szar játék... de a grafikája nagyon ottvan! ;)

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Riasztók
« Válasz #172 Dátum: 2006.09.14 09:15:34 »
Idézetet írta: "Sniper"
Sziasztok!

Sajnos odaig fajult a dolog, hogy most az elobb le kellett mennem a 20adik beriasztas utan, es ugy voltam vele inkabb bezarom kulcsal, a riasztot nem bekapcsolva :(

Gyakorlatilag elesites utan partiz masodpercel egybol beriaszt ez a tetû :(... lehelke tippjen felbuzdulva felnyitottam a gephaztetot, es raneztem az akksira: kicsi zold lampacska nem vilagit rajta :( tok sotet... ergo asszem lemerult majdnem teljesen (viszont a fura az, hogy 3nap allas utan is poccre indult, illetve a vilagitas is teljesen rezzenesmentes indulaskor es leallaskor is... ergo most nem tudom mi van az akksival, kulso eszreveheto jele nincs a lemerulesnek, csak a zold kis kijelzo lampaja nem vilagit azert gyanakszom erre)

Tehat lehetseges, hogy a feszultseg szarozik a riasztoval... kerdes csak az vajon miert? Az auto ket honapos... lehetseges, hogy az akksi szar? ...vagy elkepzelheto, hogy a riaszto lett rosszul bekotve, es valahogy eszi az akksit?
(egyebkent eddig naponta csak parszor riasztott be, most meccsnezes kozben zakkant meg teljesen es surusodott be 5perces, majd perces, majd 10masodpercesre a dolog)

Hetkozben 2-3alkalommal veszem elo a kocsit, inkabb 7vegen hasznalom tobbet... lattam mar olyat, hogy allasban a riaszto lemeritette az akksit, de az basszus nem 2-3nap alatt tortent meg... vagy lehet,  hogy ez a belsoter erzekelos riaszto ennyire enné az akksit uzemszeruen? (ááá ezt nem hiszem... ha megis, akkor dobom ki)

Irtam mar levelet a szervizbe (most azert megsem zargatom telefonon a kontakt emberkémet :D ), holnap egyeztetek telefonon is... mindenesetre ha van valakinek otlete mi lehet azt szivesen meghallgatom...

Koszi!


NOs a kovetkezo eszrevetelm lenne. Nekem 1 regi optifit akksi van a kocsiban es erdekes mododn azt vettem eszre hogy a zold "lampa" hol eg hol nem. Volt amikor megneztem es tok sotet volt az ablaka de a kocsi pocre indult. Par honapra ra amikor ujra megneztem megint zold volt. ezt felvaltva jatsza, pedig naponta jarok vele.
A masik fel ha jol tudom a riasztokon lehet allitani erzeknyseget. Ezt tobbnyire erosre veszik a szervizben hogy igy  prezentaljak milyen uber kafa a dolog. Talan a tieden is van ilyen es lehet vele vmit. kezdeni.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Sniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Riasztók
« Válasz #173 Dátum: 2006.09.14 10:20:19 »
Kis valtozas: Reggel felnyitottam a gephaztetot, es a kicsi zold most vilagitott :)... hat most vagy tenyleg osszevissza jelez, vagy magahoz tert, hogy egesz este nem volt beelesitve a riaszto... (vagy mar arra is gondoltam, hogy este a sargas kozvilagitas fenyeben nem latszik a kicsi zold (bar kezemmel korbe letakartam es ugy is beleneztem, es akkor sem lattam))

Masik: Riaszto erzekenysegen allitottak mar egyszer... azert gondolom, hogy nem ez lesz a baj, mert a fars riasztasok szama az allitas ota is egyre egyre surusodott... olyan szintig, hogy tegnap este mar elesites utan par masodpercen belul konzekvensen mindig beriasztott ( raadasul direkt olyan riasztot kertem, hogy ne legyen benne uteserzekelo, hogy teherauto/petarda stb miatt NE riasszon be nekem... egyedul belsoter erzekelo van benne, aminek erzekenysegen lehet hangolni... legalabbis ugy tudom/ezt mondtak)

Koszi
z élet egy szar játék... de a grafikája nagyon ottvan! ;)

Sniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Riasztók
« Válasz #174 Dátum: 2006.09.15 14:11:40 »
Sziasztok!

Mint kiderult egy Rhino Z1M NN van a jarganyban... sajnos leirast nem kaptam hozza (most sincs, nincs esetleg valakinek linkje? nem nagyon talalok...)

Az is kiderult, hogy riasztas utan levillogja a led, hogy pontosan melyik szegmensbol jott riasztas, es ez a belso ultrahangos erzekelo resz volt minden esetben... par teszt utan kicserelték az utlra kozponti egyseget, es most varjuk ez milyen hatassal van... egyelore jonak tunik, de gyorsan le is kopogom (kopp kopp)

Kerdes: ha leveszem az akkusarukat az vajh milyen hatassal lesz a riasztora? ujra kell majd programozni vagy nem lesz vele gaz?

Koszi!
z élet egy szar játék... de a grafikája nagyon ottvan! ;)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Riasztók
« Válasz #175 Dátum: 2006.09.15 19:38:24 »
Idézetet írta: "Sniper"
Sziasztok!

Mint kiderult egy Rhino Z1M NN van a jarganyban... sajnos leirast nem kaptam hozza (most sincs, nincs esetleg valakinek linkje? nem nagyon talalok...)

Az is kiderult, hogy riasztas utan levillogja a led, hogy pontosan melyik szegmensbol jott riasztas, es ez a belso ultrahangos erzekelo resz volt minden esetben... par teszt utan kicserelték az utlra kozponti egyseget, es most varjuk ez milyen hatassal van... egyelore jonak tunik, de gyorsan le is kopogom (kopp kopp)

Kerdes: ha leveszem az akkusarukat az vajh milyen hatassal lesz a riasztora? ujra kell majd programozni vagy nem lesz vele gaz?

Koszi!


Elvileg a programját nem felejti el a rinó nem egy ócska riasztó. Viszont szerintem az élesítési procedúrát végog kell csinálni vele. Két esetrõl tudok ilyenkor: Az egyik, hogy visszakapcsoláskor üvölt a riasztó - úgy veszi, hogy szabotázs történt -, ilyenkor csak a távirányítóval rányomsz és kész. A másik az immóval egybesépített gyáriaknál szokott elõfordulni, amikor az összes kulccsal kell gépészkedni az akkusaru feltételét követõen. Van egy utasítás, amit lépésrõl lépésre végig kell játszani, akkor áll rendszerbe a riasztó. ( PL: egyik kulccsal gyújtást adni, lehúzott ablakoknál, majd a másik kulccsal rázárni a központi zárat, az ablakok felhúzását követõen visszanyitni, gyújtás le, kulcs ki, majd ismét bezár. Ez egy mód egy típusnál)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lehelke

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Riasztók
« Válasz #176 Dátum: 2006.09.16 20:28:17 »
Tisztelt Sniper örülök, hogy megoldották a problémádat nagyon ritka az a fajta hiba ami beélsítés után egybõl jelentkezik ráadásul ez nem az ultrahang. Miért? Azért mert a riasztókészülékek úgy vannak gyárilag programozva, hogy beélesítést követõen legalább 20 másodpercig nem mûködik csak ez után kapcsol be. :nagymosoly:

Sniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Riasztók
« Válasz #177 Dátum: 2006.09.17 20:41:30 »
:) A beelesitest ugy ertettem, hogy mar letelt a kesleltetes, es elesben mukodik minden szenzor... ;)

Ugy nez ki egyebkent tenyleg ez volt a baj, azota nem jelentkezett eddig a problema...
Koszi az infokat mindenkitol!
z élet egy szar játék... de a grafikája nagyon ottvan! ;)

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Távirányító betanítás?
« Válasz #178 Dátum: 2006.10.26 19:41:48 »
Sziasztok,

Nemrég boldog tulaja lettem egy Carina E ('96)-nek, és meg kell mondjam, eddig totál elégedett vagyok vele. Gyorsan be is léptem a klubba...:)

Elõszöris Üdv mindenkinek!

Másodszor....

Kaptam a kocsihoz 4 távirányítót. Ebbõl egy mûködik, a többiben nem volt elem. Elemvétel után sajnos a nem használt távirányítók nem nyitják a kocsit.

A riasztó típusáról fogalmam sincs (az elõzõ tulajnak még annyi sem...), a távirányítón "TS" szerepel, a villogója kerek, kb akkora mint egy 20Ft-os, "Car security Alarm" felirattal, belsõ térérzékelõ nélkül.

A topicban olvastam, hogy ez valszeg' META lesz - de sajnos sehol nem találtam leírást hozzá.

A jelenség:

Amikor berakom az elemet a rég használt távirányítókba, rögtön folyamatosan világít rajta a LED az elsõ gombnyomásig - utána "normálisan", tehát csak akkor ha nyomom a gombot.

A kocsin próbáltam ki-be kapcsolni a gyújtást vagy 10szer, de semmi "szervíz mód" nem jelentkezett, legalábbis a belsõ LED nem reagált.

Hogy lehetne õket összepárosítani?

Köszönöm!

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Riasztók
« Válasz #179 Dátum: 2006.10.27 05:44:54 »
Szia!
A META-nak van honlapja. Ha tényleg ilyen riasztód van, sok mindent meg tudhatsz róla. Sõt a képek
alapján talán azonosítható vagy kizárható a Tied.
http://www.setech.hu/
Telefonon is adnak segítséget.
Üdv. Czoki. :vezetes:  :toy:
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!