Szerző Téma: Riasztók  (Megtekintve 183663 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Riasztók
« Válasz #105 Dátum: 2006.02.24 14:16:01 »
Idézetet írta: "Trotter66"

Jééé, a Setech már nem csinál META-t??? Ez új.

06-30-212-4381 és ha jól emlékezem Mészáros Sándor az illető neve.


Hoppá, úgy értettem, a riasztóm nem META, ezért a Setech kilőve.
Köszi a számot!
...
No, beszéltem is vele, de sajna csak Enforcer és még egy típussal foglalkozik, de Guardian-nal nem  :(

Adamo

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Riasztók
« Válasz #106 Dátum: 2006.02.24 14:21:16 »
Idézetet írta: "Adamo_sx"
Idézetet írta: "Trotter66"

Jééé, a Setech már nem csinál META-t??? Ez új.

06-30-212-4381 és ha jól emlékezem Mészáros Sándor az illető neve.


Hoppá, úgy értettem, a riasztóm nem META, ezért a Setech kilőve.
Köszi a számot!
...
No, beszéltem is vele, de sajna csak Enforcer és még egy típussal foglalkozik, de Guardian-nal nem  :(

Adamo
:szomoru:  Akkor ennyit tudtam.....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Riasztók
« Válasz #107 Dátum: 2006.02.24 19:33:16 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Melyiket ajánlanátok: Codeperfect, v Magicar az első egy alap 25e beszerelésel, a 2. asszam a 8100-as személyhívós 48e-ért milyen árak ezek, megéri a drágább, v felesleges :?

Senkinek semmi véleménye?
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Riasztók
« Válasz #108 Dátum: 2006.02.24 20:11:53 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "schillerasz"
Melyiket ajánlanátok: Codeperfect, v Magicar az első egy alap 25e beszerelésel, a 2. asszam a 8100-as személyhívós 48e-ért milyen árak ezek, megéri a drágább, v felesleges :?

Senkinek semmi véleménye?


Szerintem a Magicar nagyobb biztonságot ad.  
Hogy megéri-e beszerelni, azt nem tudom, nekem garázsban áll. Egyik típust sem ismerem.

Viszont a Magicar honlapját elolvastam. Nekem tetszik a kütyü!  Csak mennyiért szerelik be??? Hondati beszerelőhely, de nála beszerelve 89.000.- HUF.
Namost ez már elgondolkodtató összeg, pláne úgy, hgy távindításos szettt ára 41.900 HUF.
Mellesleg ismerem a gyereket, nekem Ő cserélt xenont, én hoztam a HID-ket és betette, pite összegért, szinte azonnal.

Szóval, ha csak egy +bíz6ó autóvillamossági szerelőt kell találni hozzá és nem kell típusprofi szerelő, akkor jó választás lehet.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Riasztók
« Válasz #109 Dátum: 2006.02.24 20:21:08 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Namost ez már elgondolkodtató összeg, pláne úgy, hgy távindításos szettt ára 41.900 HUF.
Mellesleg ismerem a gyereket, nekem Ő cserélt xenont, én hoztam a HID-ket és betette, pite összegért, szinte azonnal.
Szóval, ha csak egy +bíz6ó autóvillamossági szerelőt kell találni hozzá és nem kell típusprofi szerelő, akkor jó választás lehet.

Nem a 9000-est, de a 8100-as Megicar-t 45-v48e beszerelné ő:
http://www.boldogalarm.fx3.hu/
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

carobert

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Hogyan lehet elűzni a rágcsálókat a Toyotánkból? (n
« Válasz #110 Dátum: 2006.03.01 15:58:55 »
Nekem van egy tízhonapos Corollám. Amúgy nagyon szeretem, de az a baj, hogy nem csak én: idönként nyest(ek) is beleköltöznek. Ennek is a Toyota az oka: túl kicsi az 1,4-es motor és rengeteg hely marad az utastér-falig (bezzeg az elözö autom böhöm motorja kitöltötte a motorteret), ráadásul (a francba) környezetbarát is az auto:ennek következtében a nyest felmászva a motort boríto müanyagra, kirágta a motorház-tetö szigetelö-paplanát (feltehetöen fészekanyagnak vitte), de ami viszont veszélyesebb, elsö alkalommal belekostolt a hütövezetékbe is, minek következtében - mire a "tettet" észrevettük - csaknem elfogyott a hütöfolyadék a rendszerböl.

Megvettem a többek által tanácsolt ultrahangos, akkura köthetö nyestriasztot, de vagy az én állatkám ultrasüket, vagy kifejezetten szereti ezt a frekvenciát és rágott tovább. Már ki is cseréltem (nem a nyestet, a riasztot), hátha az a hibás, de az új példányon is hangosan röhögött a kicsike és minden maradt a régiben.
Ezek után sokféle ajánlott modszert kiprobáltam. Az egyik az volt, hogy a motor tetejére Brise vécéillatosítot helyeztem, ettöl kezdve a motorháztetö-paplant már nem rágták (nem is nagyon férnek oda), de nekikezdtek az utastér-fal - rongy-alapanyagú - szigetelöjének, hiába fújtam le kátrányos alvázvédö-szprével.
Ajánlották még, hogy régi, hangos ketyegésü orát helyezzek a motortérbe, merthogy állítolag ezek az állatok utálják a monoton zajt, de ilyen orát nem találtam az orásomnál sem, mind csendes járású.
Javasolták még, hogy németjuhász-kutya szörét helyezzem a motortérbe (ösi ellensége a nyestnek), de nincs kutyám és a kutyafodrászatokban a fürdetés után fésülik az ebeket, így az esetleg kaphato szörnek már nincs riaszto hatása.
Pillanatnyilag - mivel "garazsam" nincs - reggelente megszemlélem, mit hagyott meg a társbérlö a környezetbarát autombol. Mellesleg ez Toyota, de nem Corolla-specifikus jelenség, beszéltem Yaris és Avensis-tulajdonosokkal is, akik hasonlo megprobáltatásokon mentek át, de rajtuk általában segített az ultrahangos riaszto. Állítolag létezik olyan riaszto is, amely az ultrahangokon kívül sercegö effektusokat is kiad, de ilyenre nem bukkantam sem az üzletekben, sem az interneten.
Néha látom a dögöt elinalni, de ö a gyorsabb és nekem kicsit megterhelö lenne egész éjjel a motortérben várni a találkozást.
Ha van valakinek még javaslata (POÉNGYÁRTOK KÍMÉLJENEK, hülye vicceket én is ki tudok találni), kérem, ossza meg velem.

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Riasztók
« Válasz #111 Dátum: 2006.03.01 16:05:05 »
Idézetet írta: "carobert"
Nekem van egy tízhonapos Corollám....

Bocs, hogy nem a megoldást mondom, de szerintem böven elég beírni egy topic-ba a problémádat, mert ha tud valaki segíteni, biztos segít is.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Riasztók
« Válasz #112 Dátum: 2006.03.01 20:01:46 »
Na ma belekerült a kocsiba egy code perfect minimax-gsm tipusú ugrókódos riogató, csak az alapmodul: ajtó, motorháztető nyitás érzékelés, indításgátlás, elekronikus szervívkulcs( egy számsor :twisted: ) 2 db távircsi, ez beszereléssel 25 píz vót, UHU 6 még hozzá, gsm+telcsi 24e, emelés+ablakbetörés+mittomén meg nem tom mennyi
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hogyan lehet elűzni a rágcsálókat a Toyotánkból
« Válasz #113 Dátum: 2006.03.01 20:14:58 »
Idézetet írta: "carobert"
Nekem van egy tízhonapos Corollám. .................


Vízulási típus vagyok, és először bevallom őszintén vadul röhögtem, mivel én is csak egy gyarló ember vagyok. De nem rajtad, csak a szitun.

Nem tudom, hogy kitől hallottad a kutyaszőrt, de németjuhászaim vannak, és szívesen gyűjtök Neked pár deka szőrt, amúgyis vedlenek.
Lehet, hogy ez fog segíteni, ki tudja.  Szabadég alatt áll a kocsi? Valami elérhetőséget adhatnál PÜ-be, ha tényleg kell a szőr....

Utánanézek ennek a nyestdolognak.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Hogyan lehet elűzni a rágcsálókat a Toyotánkból
« Válasz #114 Dátum: 2006.03.01 20:17:51 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "carobert"
Nekem van egy tízhonapos Corollám. .................


Vízulási típus vagyok, és először bevallom őszintén vadul röhögtem, mivel én is csak egy gyarló ember vagyok. De nem rajtad, csak a szitun.

Nem tudom, hogy kitől hallottad a kutyaszőrt, de németjuhászaim vannak, és szívesen gyűjtök Neked pár deka szőrt, amúgyis vedlenek.
Lehet, hogy ez fog segíteni, ki tudja.  Szabadég alatt áll a kocsi? Valami elérhetőséget adhatnál PÜ-be, ha tényleg kell a szőr....

Utánanézek ennek a nyestdolognak.

Beindul a szőr biznisz  :kacag:
bocsi, csak kicsit viccesen hangzik :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hogyan lehet elűzni a rágcsálókat a Toyotánkból
« Válasz #115 Dátum: 2006.03.01 20:30:57 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "carobert"
Nekem van egy tízhonapos Corollám. .................


Vízulási típus vagyok, és először bevallom őszintén vadul röhögtem, mivel én is csak egy gyarló ember vagyok. De nem rajtad, csak a szitun.

Nem tudom, hogy kitől hallottad a kutyaszőrt, de németjuhászaim vannak, és szívesen gyűjtök Neked pár deka szőrt, amúgyis vedlenek.
Lehet, hogy ez fog segíteni, ki tudja.  Szabadég alatt áll a kocsi? Valami elérhetőséget adhatnál PÜ-be, ha tényleg kell a szőr....

Utánanézek ennek a nyestdolognak.

Beindul a szőr biznisz  :kacag:
bocsi, csak kicsit viccesen hangzik :)


Egy kiló németjuhász-szőrért a gödöllői gyógyszergyártó cég 6-7000.-HUF-ot ad.... De majd Whis megerősít, vagy nem:-)

A kutyák nyáron fürödtek utoljára, tehát garantáltan zsírral dúsított, magyarán erős kutyaszagú a kínált szőr, nem illatos pudli hullajtmány.
Az OFF topicban megnézheted Őket.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Riasztók
« Válasz #116 Dátum: 2006.03.03 12:54:10 »
hú gyerekek mi lesz ebből a szegény autóból.. :rohog:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Re: Hogyan lehet elűzni a rágcsálókat a Toyotánkból
« Válasz #117 Dátum: 2006.03.03 13:19:29 »
Idézetet írta: "carobert"
Ha van valakinek még javaslata (POÉNGYÁRTOK KÍMÉLJENEK, hülye vicceket én is ki tudok találni), kérem, ossza meg velem.

Én innen szoktam vásárolni, bár -szerencsére- ilyen problémám még nem volt.
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMUZPVVZaZWtwUVVrZGpkdz09
Sok szerencsét!
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Re: Hogyan lehet elűzni a rágcsálókat a Toyotánkból
« Válasz #118 Dátum: 2006.03.05 21:16:52 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Idézetet írta: "carobert"
Ha van valakinek még javaslata (POÉNGYÁRTOK KÍMÉLJENEK, hülye vicceket én is ki tudok találni), kérem, ossza meg velem.

Én innen szoktam vásárolni, bár -szerencsére- ilyen problémám még nem volt.
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMUZPVVZaZWtwUVVrZGpkdz09
Sok szerencsét!

Megnéztem a linket, és nagyon jó dolgok vannak, érdemes megnézni!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Riasztók
« Válasz #119 Dátum: 2006.03.06 12:42:47 »
Úgy látszik nem kell a kutyaszőr..... Pedig egy zacskónyi van. De este kidobom.... :nagymosoly:
Ja és mostanság nem is pótolható, mert ugye vizes-havas miden, a kutyák meg egyszerűen imádnak a hóban játszani.... :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.