Szerző Téma: Toyota Sakura - Budapest  (Megtekintve 153863 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

gyuribá

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #30 Dátum: 2004.04.26 18:48:42 »
Idézetet írta: "rjanos"
Sziasztok!

Én ma íratkoztam fel a listára. Ha minden igaz, 10 napon belül itt az új autó. Éjszaka már nem tudok aludni, annyira várom. Remélem nem fogják majd ellopni :-(
Eddig korrektnek tűnt a Sakura, viszont lenne egy kérdésem. Talán nem pont idevaló, de. Alufelnivel rendeltem a Corollát (MIM Cortina, ezt javasolta az eladó, butaságomra nem tudom hogyan néz ki vele az autó) és az lenne a kérdésem, hogy mi van az eredeti gyári (azt hiszem) acélfelnikkel? Monjuk télre majd jól jönnek. Azokat is ideadják? Mert az árból nem úgy tűnt, hogy felárat fizetek érte. 132.000 volt a négy alufelni. Még azt is kérdezném, hogy melyik a legszélesebb abroncs, ami ráfér az autóra?

Köszi mindenkinek.
Szia rjanos!
A Cortina hibátlan választás volt! :) Megírhatnád , hogy milyen autót vársz!? Nekem Corollám van, és ha meg akarod nézni a Cortinával, hogy néz ki, akkor a képeim között megtalálhatod, de a találkozó képei között is akad egy pár, amin látni. A Zengőnél 30.000.-Ft-ért juthattál volna hozzá. (Ingyen szerelés, de + krómozott anyák + krómozott szelepek) Ekkor a lemezfelni a tied marad természetesen a téliguminak stb.A kereskedős változatot sajnos nem ismerem, de gondolom megkapod a lemezfelniket.
yuribá Corolla HB Terra

rjanos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Joda
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #31 Dátum: 2004.04.26 19:03:26 »
Idézetet írta: "gyuribá"
Szia rjanos!
A Cortina hibátlan választás volt! :) Megírhatnád , hogy milyen autót vársz!?


Szia Gyuribá!

Időközben megtaláltam a képeket az autódról. Nem semmi. :-))Tegeződhetünk ugye?
Az autó, amit várok, Toyota Corolla HB Terra 5 ajtós, ezüst metál színű. 1,6-os motor. Mennyire fekszik az autó a 195-ös gumikkal?

rjanos

gyuribá

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #32 Dátum: 2004.04.26 19:28:05 »
Hibátlanul! :)  Lehet persze fokozni az élvezeteket, mert ugye nem muszály 15" - os felnit venni, hanem talán valami extrém 17" is belefér a dobba. De akkor már egy komoly szett (felni+gumi) 500.000.-ft :shock: Na ok ez már túlzás.
Én is megkerestem a taglistán az adataidat, ha lesz kép az autóról okvetlenül tedd fel! :wave:
yuribá Corolla HB Terra

rjanos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Joda
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #33 Dátum: 2004.04.26 19:40:01 »
Idézetet írta: "gyuribá"
Hibátlanul! :)  Lehet persze fokozni az élvezeteket, mert ugye nem muszály 15" - os felnit venni, hanem talán valami extrém 17" is belefér a dobba. De akkor már egy komoly szett (felni+gumi) 500.000.-ft :shock: Na ok ez már túlzás.
Én is megkerestem a taglistán az adataidat, ha lesz kép az autóról okvetlenül tedd fel! :wave:


Hát igen. :-) Ezt most nyögjem ki, aztán majd ha megint lesz pénzem, akkor talán fokozom az élvezetet :-)

17" nagyon jó lenne, de egy kicsit szerintem az már nagyon sportos :-) Bár biztos nagyon jó is. Majd ha az eredeti 4 abroncs elkopik ( :-) ), akkor talán :-)

Képeket teszek, amint meglesz az autó.

gyuribá

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #34 Dátum: 2004.04.26 19:42:30 »
rjanos, megkaptad a privát üzenetet?
yuribá Corolla HB Terra

rjanos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Joda
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #35 Dátum: 2004.04.26 19:47:52 »
Idézetet írta: "gyuribá"
rjanos, megkaptad a privát üzenetet?


Sajnos nem. Picit furán működik az üzenet küldése, előbb nekem is sikerült magamnak küldeni :-), bár nem értem hogyan sikerült, mert eredetileg Neked szántam. De másodszorra sikerült.

ovidiu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
új corollád
« Válasz #36 Dátum: 2004.04.29 16:11:47 »
Idézetet írta: "rjanos"
Sziasztok!

Én ma íratkoztam fel a listára. Ha minden igaz, 10 napon belül itt az új autó. Éjszaka már nem tudok aludni, annyira várom. Remélem nem fogják majd ellopni :-(
Eddig korrektnek tűnt a Sakura, viszont lenne egy kérdésem. Talán nem pont idevaló, de. Alufelnivel rendeltem a Corollát (MIM Cortina, ezt javasolta az eladó, butaságomra nem tudom hogyan néz ki vele az autó) és az lenne a kérdésem, hogy mi van az eredeti gyári (azt hiszem) acélfelnikkel? Monjuk télre majd jól jönnek. Azokat is ideadják? Mert az árból nem úgy tűnt, hogy felárat fizetek érte. 132.000 volt a négy alufelni. Még azt is kérdezném, hogy melyik a legszélesebb abroncs, ami ráfér az autóra?

Köszi mindenkinek.


Szia!
Nekem is ugyanilyen kocsim van, most 2 hónapos. Ha megkaptad cserélhetünk eszmét. Gondolom már csk párat kell aludni, részvétem nem könnyű a várakozás..
dv,
O.
2004 Corolla 1.6 HB

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Re: új corollád
« Válasz #37 Dátum: 2004.05.03 10:38:38 »
Idézetet írta: "ovidiu"
Idézetet írta: "rjanos"
Sziasztok!

Én ma íratkoztam fel a listára. Ha minden igaz, 10 napon belül itt az új autó. Éjszaka már nem tudok aludni, annyira várom. Remélem nem fogják majd ellopni :-(
Eddig korrektnek tűnt a Sakura, viszont lenne egy kérdésem. Talán nem pont idevaló, de. Alufelnivel rendeltem a Corollát (MIM Cortina, ezt javasolta az eladó, butaságomra nem tudom hogyan néz ki vele az autó) és az lenne a kérdésem, hogy mi van az eredeti gyári (azt hiszem) acélfelnikkel? Monjuk télre majd jól jönnek. Azokat is ideadják? Mert az árból nem úgy tűnt, hogy felárat fizetek érte. 132.000 volt a négy alufelni. Még azt is kérdezném, hogy melyik a legszélesebb abroncs, ami ráfér az autóra?

Köszi mindenkinek.


Helló!

A lemez felniket oda kell adniuk neked, mert az jár az autóhoz. Nekem mindenhol azt mondták, hogy az természetesen az enyém lesz.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

rjanos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Joda
Re: új corollád
« Válasz #38 Dátum: 2004.05.03 10:43:19 »
Idézet
A lemez felniket oda kell adniuk neked, mert az jár az autóhoz. Nekem mindenhol azt mondták, hogy az természetesen az enyém lesz.


Igen, erre rákérdeztem, és azt mondták, hogy az teljesen természetes. Ha nem kérdeztem volna, akkor is odaadták volna. Köszi.

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #39 Dátum: 2004.05.03 13:31:56 »
Ebbe nem vagyok olyan biztos ha nem kérdezed akkor is odaadták volna.

Nekem se adták oda a ködlámpa betéteket.Természetesnek vettem,hogy a csomiban van de ráb***tam.Utánna láttam a munkalap másolatán,hogy bekarikázta a munkafelvevö "hogy a kiszerelt alkatrészekre nem tartok igényt" Paraszt banda [smilie=sm05.gif]
arcipán

03' YARIS SOL  50

rjanos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Joda
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #40 Dátum: 2004.05.03 14:14:25 »
Idézetet írta: "Marcipán"
Ebbe nem vagyok olyan biztos ha nem kérdezed akkor is odaadták volna. Nekem se adták oda a ködlámpa betéteket.Természetesnek vettem,hogy a csomiban van de ráb***tam.Utánna láttam a munkalap másolatán,hogy bekarikázta a munkafelvevö "hogy a kiszerelt alkatrészekre nem tartok igényt" Paraszt banda [smilie=sm05.gif]


Nem tudom, lehet Neked van igazad. Bár eddig korrektséget éreztem a részükről. Ez a Sakuránál volt?

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #41 Dátum: 2004.05.03 14:20:06 »
Az is lehet,hogy én vagyok túl elfogult velük szemben,lényeg hogy megkaptad a felniket :!:
arcipán

03' YARIS SOL  50

rjanos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Joda
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #42 Dátum: 2004.05.23 00:59:53 »
Sziasztok!

Na végre van időm jelentkezni. Megvan az autó. 1 nappal hamarabb megérkezett, mint ahogy vártam. Már úniós rendszámmal adták.

Azt hiszem nyugodt szívvel kijelenthetem, hogy minden kilóméter után egyre jobban tetszik. Bár nincs nagy viszonyítási alapom más autókkal szemben, de pár mondatban. Túl vagyok a 2000 km-en.

Nagyon tetszik, 1,6-os motor, szerintem nagyon dinamikus. Úgy megy, ahogy kell. Bár ha nagyon bele akarok kötni, talán egy 1,8-as lenne az ideális ehhez a kasznihoz. Autópályán szépen gyorsul, 190-et simán vitte az M5-ösön. Nem éreztem, hogy különösebben erőlködött volna. Nekem úgy tűnik, hogy kb. 140-ig szinte egyenletesen gyorsul. 160-at alig érezni benne. Fékek az első 200km-en olyan rosszak voltak, hogy már azon gondolkodtam, hogy visszaviszem. Aztán szerintem bekopott, mert most úgy fog, hogy a fejem majd lebukik erős fékezéskor. Összeszerelésben nem találtam hibát, talán a bal hátsó ajtó kicsit nehezebben csukódik a többihez képest. Sajnos a jobb oldalvédő csík már meg van sértve, valami idióta állat rányitotta az ajtót az egyik parkolóban. A rendszámtábla beremeg, de majd valahogy rögzítem. Nem nagyon akarok belebonyolódni, hisz mindenki ismeri. :-) Összességében eddig nagyon tetszik, a faterom nem tud betelni vele. :-) Én sem. Ja hétvégén kerestük benne a hibát, de nem igazán találtunk.
A barátnőm is bele van bolondulva. Még régebben megígértem Neki, előbb megveszem az autót, aztán ő jön. Megkérem a kezét. Megvettem az autót, most "pedzi" a témát, hogy mikor? :-)) Ezek a nők? Azt hittem már elfelejtette :-)

De, hogy a témánál maradjunk ... Sakura. Továbbra is azt mondom, hogy nagyon korrektek, segítőkészek, jó fejek. Elégedett vagyok velük. A gyári felniket alapból ideadták, be volt pakolva az autóba, amikor mentem érte. A légkondi sajnos csak csütörtökön jön, de ez nem feltétlenül az Ő hibájuk.

Képek pár napja készültek az autóról, majd elérhetővé teszem.

Üdv.
rjanos

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #43 Dátum: 2004.05.23 06:50:51 »
Idézetet írta: "rjanos"
Nekem úgy tűnik, hogy kb. 140-ig szinte egyenletesen gyorsul. 160-at alig érezni benne. Fékek az első 200km-en olyan rosszak voltak, hogy már azon gondolkodtam, hogy visszaviszem.

Nem olvastad a bejáratásra vonatkozó részt a gépkönyvbe? Ott - igaz az egyém Yaris - azt írják, az első 2000 km-en nem pörgetni 4000 fölé, a fékeket pedig az első 200 km-en ne használjuk vészfékezésre.
Szóval nem kell agódni.  :)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

rjanos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Joda
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #44 Dátum: 2004.05.23 10:46:08 »
Idézetet írta: "afekete"
Nem olvastad a bejáratásra vonatkozó részt a gépkönyvbe? Ott - igaz az egyém Yaris - azt írják, az első 2000 km-en nem pörgetni 4000 fölé, a fékeket pedig az első 200 km-en ne használjuk vészfékezésre.
Szóval nem kell agódni.  :)


Kivételesen elolvastam. :-) Pedeig nem volt könnyű :-)
Azt írja, hogy az autó nem igényel különösebb bejáratást, de az első 2000km-re vonatkozó tanácsok hasznosak lehetnek.

- Kerülje a teljes gázzal való indulást.
Kerültem is.

- Kerülje a motor túráztatását.
Ezt is kerültem, sőt egyáltalán nem is csináltam.

- Az első 300km-n kerülje az erős fékezést.
Ezt szintén kerültem, de volt pár olyan helyzet a városban, amikor kihajtottak elém, vagy macska ugrott az útra, amikor elkerülhetetlen volt az erős fékezés. Gondoltam, hogy csak nincs bekopva, de miután annyira nem fogott, hogy alig éreztem valami hatást, azért kezdtem el aggódni.

Bár akit csak megkérdeztem a bejáratással kapcsolatban, mindenki mást mondott.