Szerző Téma: Toyota Sakura - Budapest  (Megtekintve 153619 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #15 Dátum: 2004.04.08 22:48:22 »
Szeke :!:  :?:

Te Toyota szervizes vagy :?:
arcipán

03' YARIS SOL  50

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #16 Dátum: 2004.04.08 22:52:03 »
Nézz be az M+F témába, illetve a taglistán a 239. tagot. :)
Majdnem. Mondhatni elég erős protekcióm és rálátásom van a dolgokra  :)  8)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #17 Dátum: 2004.04.08 22:58:44 »
Megnéztelek :)

Tudnál nekem segíteni Yaris sol váltógomb garanciális cseréjébe :?: Lekopott a króm :(
arcipán

03' YARIS SOL  50

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #18 Dátum: 2004.04.08 23:04:10 »
Megvannak az általánosan előírt kötelező irányelvek, amik megadják, hogy mikor és mit lehet cserélni, és mit nem, illetve mi tartozik a garanciába. Ha neked már azt mondták, hogy beletartozik, és cserélik, akkor vidd el bárhova, ingyen megcsinálják neked. Ha viszont ők sem tudják, mi sem fogjuk tudni, mert visszadobja a TMH...  :(
Biztos túl sokat kapcsolgatsz, azért kopik el, miért nem rendeltél automatát   :shock:   :twisted:   :D
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #19 Dátum: 2004.04.08 23:10:15 »
Állítólag kicserélik,legalábbis azt mondták a Toyotaklubbos kollegák.Már volt akinek kicserélték.Csak van egy kis baj :oops: A szervízkönyv le van pecsételve,de szervízbe nem hordom,tehát nincs számítógépre vezetve.Szerinted így is működik :?:

Nem váltok én sokat csak a kezem mindig rajta van.
arcipán

03' YARIS SOL  50

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #20 Dátum: 2004.04.08 23:18:32 »
Nem tudom mekkora titok, de elárulom. Tudomásom szerint nincs központilag nyilvántartva, hogy melyik autó hol és mikor volt szervízen. Az adott szervízen van a felelősség, aki belepecsétel a szervízkönyvbe. De ha garanciális probléma adódik kötelező szervíz elmulasztása miatt, akkor elővehetik a belepecsételőt, és számonkérhetik, hogy miért nem lett pl. az olajcsere végrehajtva. A váltógombot ki fogják neked szó nélkül cserélni, amennyiben tényleg lehetséges a garanciális csere, a szervízkönyv nem lesz akadály.
A "kéz-a-kormányon" elv amúgyis biztonságosabb (és ezekszerint gazdaságosabb)  :lol:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #21 Dátum: 2004.04.08 23:24:22 »
Valszeg,hogy nem tartják annyira nyilván mert anno nissan almera megállt az ut szélén és szó nélkül megcsinálták,egy forintomba se került,pedig soha nem látott szervizet belülröl.Akkor majd megpróbálom,valahova beviszem.

Sajnos nem tudom levenni a kezem a váltóról,úgy a kényelmes.

De lehet hogy veszek fel mondjuk egy fehér kesztyűt :P  :P
arcipán

03' YARIS SOL  50

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #22 Dátum: 2004.04.09 08:28:48 »
Idézetet írta: "Marcipán"
Sajnos nem tudom levenni a kezem a váltóról,úgy a kényelmes.


Azt halottam azért jobb erről leszokni, mert a váltokar így álandóan feszíti a váltó szerkezetet és hamarabb kikopik, lötyögős lesz. (Én hál istennek még nem tapasztaltam ilyet.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

gyuribá

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #23 Dátum: 2004.04.09 20:21:05 »
Idézetet írta: "Marcipán"
Megnéztelek :)

Tudnál nekem segíteni Yaris sol váltógomb garanciális cseréjébe :?: Lekopott a króm :(

Szia Marcipán!

Hány kilóméter van a verdában? Én is bele voltam zugva abba a gombba, de lebeszéltek róla, mondván 10.000km után lejön a króm. Ezért vagyok kiváncsi, neked meddig bírta? 30 rugónál meg kell gondolnom a dolgot. Köszi
yuribá Corolla HB Terra

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #24 Dátum: 2004.04.09 23:06:40 »
Hali!

Most lessz egy éves ebben a hónapban és most járok 33700körül :)
Tényleg 10000nél elkezdett lekopni :shock:
arcipán

03' YARIS SOL  50

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #25 Dátum: 2004.04.10 00:25:56 »
Tényleg nem jó szokás fogdosni a váltógombot, az lesz, amit afekete írt. Van még 2 másik ilyen rossz szokás: kinyomott kuplunggal állni piros lámpánál, az a kinyomócsapágynak nem tesz jót. Még az is árt, ha csak enyhén ráteszed a talpad a kuplungpedálra. A harmadik rossz dolog, hogy állóhelyzetben tapossák a féket - arra ott a kézifék. Nem véletlen, hogy a lábféket lassítóféknek szokták nevezni, a kézit pedig rögzítöféknek...
music     

gyuribá

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #26 Dátum: 2004.04.10 21:23:01 »
Idézetet írta: "Marcipán"
Hali!

Most lessz egy éves ebben a hónapban és most járok 33700körül :)
Tényleg 10000nél elkezdett lekopni :shock:

Hali!

Arra gondoltam, hogy a börrész leragasztása után a megtisztított krómozott részre színtelen lakkot vinnék fel vékony rétegben..... Így talán elodázható lenne a gyors kopás.?  :roll:
yuribá Corolla HB Terra

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #27 Dátum: 2004.04.10 22:29:17 »
Idézetet írta: "music"
A harmadik rossz dolog, hogy állóhelyzetben tapossák a féket - arra ott a kézifék. Nem véletlen, hogy a lábféket lassítóféknek szokták nevezni, a kézit pedig rögzítöféknek...


Music!

Ez miért rossz? Már hogy fizikailag mi megy tönkre?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #28 Dátum: 2004.04.10 22:42:37 »
Idézetet írta: "music"
Tényleg nem jó szokás fogdosni a váltógombot, az lesz, amit afekete írt. Van még 2 másik ilyen rossz szokás: kinyomott kuplunggal állni piros lámpánál, az a kinyomócsapágynak nem tesz jót. Még az is árt, ha csak enyhén ráteszed a talpad a kuplungpedálra. A harmadik rossz dolog, hogy állóhelyzetben tapossák a féket - arra ott a kézifék. Nem véletlen, hogy a lábféket lassítóféknek szokták nevezni, a kézit pedig rögzítöféknek...

Másik rossz szokás, amit gyakran látok: piros lámpa felé közelítve már jó előre kivenni üresbe a váltót, és csak fékkel megállni. Na ettől lesz a féktárcsa olyan, hogy később már csak esztergálással lehet kiegyenesíteni.
Azt hiszem "kissé" eltértünk a Sakurától  :D
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

rjanos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Joda
Toyota Sakura - Budapest
« Válasz #29 Dátum: 2004.04.25 15:57:46 »
Sziasztok!

Én ma íratkoztam fel a listára. Ha minden igaz, 10 napon belül itt az új autó. Éjszaka már nem tudok aludni, annyira várom. Remélem nem fogják majd ellopni :-(
Eddig korrektnek tűnt a Sakura, viszont lenne egy kérdésem. Talán nem pont idevaló, de. Alufelnivel rendeltem a Corollát (MIM Cortina, ezt javasolta az eladó, butaságomra nem tudom hogyan néz ki vele az autó) és az lenne a kérdésem, hogy mi van az eredeti gyári (azt hiszem) acélfelnikkel? Monjuk télre majd jól jönnek. Azokat is ideadják? Mert az árból nem úgy tűnt, hogy felárat fizetek érte. 132.000 volt a négy alufelni. Még azt is kérdezném, hogy melyik a legszélesebb abroncs, ami ráfér az autóra?

Köszi mindenkinek.