Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 6942762 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54060 Dátum: 2023.03.02 11:10:07 »
nem csak a gerinc téma miatt írtam. egy költségmentes autó utáni nyugalom megzavarására alkalmas gépjármű testi-lelki terhelést okoz az embernek. sok idő felépülni belőle.  :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

nb_2021

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54061 Dátum: 2023.03.02 13:39:08 »
Köszi a sok támogató választ!

Kicsit konkrétabban: A mostani Verso kiváló, még két évig garis = nyugalom (összehasonlítva más helyzettel). Az Avensis is garis = várható nyugalom, 1 tulaj, kis kockázat.
Marad a Verso: további nyugalom - az autóval semmiféle bajunk nincs, de később nehezebb eladhatóság a magasabb futás miatt.
Előny az ülésmozgatás, variálhatóság, kiláthatóság, tágasság.
Jön az Avensis: a nyugalom egy szintet csökken a bizalmatlanság miatt, mert nem ismerem - de az előélete ismert. Ugyanakkor 100k kilóméter és egy év előnnyel később többre mehetek vele.
Előny az alacsonyabb forma - a fogyasztás jobb, jelentősen nagyobb jobban pakolható csomagtér.

Az Avensis forma szebb, vágyottabb - de nyilván belül nem látom, nehezebb parkolás, alig fér a garázsba.

Felszereltség lényegében ugyanaz, az ülés/mélység/kilátás/menetkomfort mind megszokható (XP210-es Yaris a másik autó, na abban alig látni bármit is - az A oszlop egy óvodás csoportot is kitakar).
Fogyasztás különbség nem gondolom, hogy az 1L-t meghaladja, az árkülönbség messze meghaladja a az esetlegesen adódó spórolást.

Következő a kérdés: van-e valami T27 vagy T27-TS Avensis betegség, amiről illik tudni? Tesztekben a váltót bántják, hogy lötyögős (a Versoé tankönyvi).

Újfent köszönöm!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54062 Dátum: 2023.03.02 15:31:48 »
A jelentősen nagyobb, jobban pakolható csomagteret cáfolnám. Volt T25 liftback Avensisem, utána COV-m. Papíron 520 illetve 397 literes csomagtérrel. Eleinte vakartam is a fejem. Aztán rájöttem, hogy a Versoban van még 250 liter, ha kiveszed a kalaptartót. Akkor tanultam meg pakolni. Szóval a kombi hosszú, de lapos csomagtartója sokkal kevésbé jól pakolható, mint a Verso kicsit szabálytalan alakú, de alapvetően oldalt fekvő tégla alakú csomagtere.
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Verso nem Verso, mert Avensis
« Válasz #54063 Dátum: 2023.03.02 16:32:01 »
...Segítsetek...
Úgy érzem szeretnéd ha rá lennél beszélve valamire. ;) Csak te hozhatod meg a döntést.


Ha 40 felett vagy gondold meg.  ::)
Nem a kor a gond. ;) Én is Mx5-el nyomom az autózást egyharmadrészt és semmi gond, pedig onnan tényleg úgy kell felállni, hogy az féllábas guggoló gyakorlatnak is beillene. Ráadás, hogy 12 óra ülőmunka van egy nap. Heti 5 edzés, rendszeres nyújtás és havi egy masszőr időpont(másfél pizza ára, de életmentő). Ha a kocsijainkat szeretjük jó karban tartani, akkor érdemes lenne magunkat is. ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54065 Dátum: 2023.03.02 21:26:33 »
Na, ezért nem veszek ilyen autókat...  :devil: :devil: :devil:
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54066 Dátum: 2023.03.02 22:16:18 »
A jelentősen nagyobb, jobban pakolható csomagteret cáfolnám. Volt T25 liftback Avensisem, utána COV-m. Papíron 520 illetve 397 literes csomagtérrel. Eleinte vakartam is a fejem. Aztán rájöttem, hogy a Versoban van még 250 liter, ha kiveszed a kalaptartót. Akkor tanultam meg pakolni. Szóval a kombi hosszú, de lapos csomagtartója sokkal kevésbé jól pakolható, mint a Verso kicsit szabálytalan alakú, de alapvetően oldalt fekvő tégla alakú csomagtere.

Ezt én is megerősítem.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54067 Dátum: 2023.03.02 22:19:58 »
Köszi a sok támogató választ!

Kicsit konkrétabban: A mostani Verso kiváló, még két évig garis = nyugalom (összehasonlítva más helyzettel). Az Avensis is garis = várható nyugalom, 1 tulaj, kis kockázat.
Marad a Verso: további nyugalom - az autóval semmiféle bajunk nincs, de később nehezebb eladhatóság a magasabb futás miatt.
Előny az ülésmozgatás, variálhatóság, kiláthatóság, tágasság.
Jön az Avensis: a nyugalom egy szintet csökken a bizalmatlanság miatt, mert nem ismerem - de az előélete ismert. Ugyanakkor 100k kilóméter és egy év előnnyel később többre mehetek vele.
Előny az alacsonyabb forma - a fogyasztás jobb, jelentősen nagyobb jobban pakolható csomagtér.

Az Avensis forma szebb, vágyottabb - de nyilván belül nem látom, nehezebb parkolás, alig fér a garázsba.

Felszereltség lényegében ugyanaz, az ülés/mélység/kilátás/menetkomfort mind megszokható (XP210-es Yaris a másik autó, na abban alig látni bármit is - az A oszlop egy óvodás csoportot is kitakar).
Fogyasztás különbség nem gondolom, hogy az 1L-t meghaladja, az árkülönbség messze meghaladja a az esetlegesen adódó spórolást.

Következő a kérdés: van-e valami T27 vagy T27-TS Avensis betegség, amiről illik tudni? Tesztekben a váltót bántják, hogy lötyögős (a Versoé tankönyvi).

Újfent köszönöm!
Nem tudom milyen garanciális dolgaid vannak, de alapvetően 3 év gari van az új Toyotákra. Persze lehet venni sok pénzért pluszba éveket.

Versom nem volt, de kettő T27 kombi jeneleg is használatban van (2009 és 2017).
A váltó feszes és precíz, még 320e km után is (2009). Nem értem a problémát  :whistling:
Rizikó az összes T27-ben a motoros rögzítő fék. Ha meghibásodik, nem igazán javítja senki, de utolsó infó szerint bőven 600e Ft a csere. De azért nem nagy %-ban történik ez meg.

Mivel szívó benzines motorok kihalóban vannak, minden frissítés ésszerű. Alapvetően problémamentes motorok ezek, tehát pontos időszakos szervizekkel nagyon sokáig mennek.
A csomagtartó a kombiban sem csak a kalaptartóig pakolható. Csomaghálót felhúzva fér még bele rendesen. Én kihasználom többször is. Amikor azt gondolom, hogy ennyi volt, akkor még egy csomó dolgot beteszek  :D

Egyébként meg bele kell ülni, vezetni kell - neked! Van egy 2017-es 1,8-as, amit én használok (147e km). Szívesen felajánlom egy ismerkedésre, de nem lakom az ország központi helyén (GyMS megye). Érden vagyunk egy-egy hétvégén, ha az is jó.

Azt megértem, hogy tetszik  :D  ;)

nb_2021

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54068 Dátum: 2023.03.03 10:59:30 »
Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a hozzászólását, segítő/tanító céllal veszem mindet!
Meglepő, hogy a sokan a kombi csomagterét kevésbé tartják pakolhatónak - ha egy nagy bőrönd az élére fektetve befér akkor már nyertem!
Köszönöm a próba lehetőséget (Nagycitrom), holnap már ki is próbálom a kiszemeltet. A váltó lötyögősségét tesztekben írták, de örülök, ha ez nem valós, vagy korrigálták már.

Hamarosan meglátom!
Köszi mindenkinek!

nb_2021

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54069 Dátum: 2023.03.06 22:10:54 »
Sziasztok!
Köszön mindenkinek ismét!
Marad a Verso!
Nem rosszabb az Avensis, de nem jobb - arra amire nekem kell.

A szép állapotú megkímélt Avensis továbbra is eladó!  :-) ;)

Üdv!.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54070 Dátum: 2023.03.11 16:21:02 »
Skacok , gyerekemnek keresek első autónak valami műszakis autót , kidobandó , vagy menthető állapotban  vagy egy jobb állapotú E11es corollát amiért nyilván többet adnék.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54071 Dátum: 2023.03.13 19:24:17 »
Skacok , gyerekemnek keresek első autónak valami műszakis autót , kidobandó , vagy menthető állapotban  vagy egy jobb állapotú E11es corollát amiért nyilván többet adnék.
swift

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54072 Dátum: 2023.03.13 22:16:45 »
Szerintem ő nem ötletet vár, hanem konkrét autót keres.
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54073 Dátum: 2023.03.14 10:33:55 »
régi swiftbe nem ültetném. olyasmi kéne amit múltkor vki beírt vmi lerohadt astra vidéken feltámasztani stb.  ha nem akkor egy béka cori a célpont.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54074 Dátum: 2023.03.14 13:29:11 »
Milyen összeget szánnál rá? Van egy eladó kombi Carina-m. Foglalkozni kell vele, az árról tudunk egyezkedni, ha nem nagyságrendi az eltérés.