Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7008103 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54000 Dátum: 2022.11.15 16:58:20 »
Nem a táblák felületi minőségével van gond - nem ís írtam ilyet  :whistling: -, hanem, hogy nincs feloldó tábla egy sebességkorlátozás után. Ez  működik másként az említett országokban. Ebben mi a nagyon laikus leegyszerüsítés  :?:
Mindenféle fóliáról, meg műszaki előírásról írsz -  de annak semmi köze ennek a problémához. Ugyanis az amit írtál, az nem jelentlezik hibaként, a magyar táblákat gond nélkül felismeri.  :surrender:
Ja, bocs, félreértettem. A feloldó táblák itthon KRESZ szabályainak megfelelően nem szükségesek, mert a következő útkereszteződés feloldja az addigi tilalmat. Lehet, hogy nem 100000 feloldótáblát kellene kihelyezni a probléma megoldásaként, hanem egy 3 perces munkával a szoftveren finomítani…
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54001 Dátum: 2022.11.15 17:36:27 »
Ha 3 perces munkával oldják ezt meg, akkor inkább ne csinálják.  ::)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54002 Dátum: 2022.11.15 20:20:03 »
Bírom én is ezt a lealacsonyító megközelítést, igen...

Kedvencem a főútvonal jelzés teljesen logikátlan megközelítése, ami ismét egy kivételre alapul: a főútvonal jelzés nem a következő kereszteződésig él, hanem a feloldó tábláig. Tehát addig védett úton haladok, amíg ennek az ellenkezőjét táblával nem jelzik számomra, a kereszetződés ezt a jelzést nem oldja fel. Ráadásul a táblák elhelyezéséről szóló jogszabály meg is erősíti, hogy: "lakott területen szilárd burkolatú utak kereszteződése után a jelzőtábla megismétlése elegendő a menetirány szerinti minden második, harmadik útkereszteződés után, ha az így elhelyezett jelzőtáblák a főútvonalon haladók számára kellően láthatók."

Teljesen életszerűtlen, mert gyakorlatban nem "minden második, harmadik útkereszteződés után" van megismételve, hanem sokkal ritkábban (spec Budapesten van olyan útszakasz ahol 10. után van csak megismételve). Ha egy közbennső utcáról kanyarodok a főútra, nem szerzek jó ideig tudomást róla.

A környező országokban sokkal logikusabb, mert ott nincs kivételezés a feloldó táblával, ott egyszerűen útkereszteződés előtt közvetlenül rakják ki a főútvonal jelző táblát. Akkor fontos bizonyosnak lenni abban hogy főúton vagyok vagy nem amikor beleszaladok egy kereszteződésbe azért közvetlenül oda rakják hogy tudjam, hogy hogy oldjam meg. Sokkal biztonságosabb, mert ott jelöl ahol az infót fel kell használnom, nem arra bazíroz, hogy emlékszem-e még hogy valamikor volt korábban egy főútvonal jelzés tábla.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54003 Dátum: 2022.11.15 20:52:38 »
Ha te egy kisebb rendű útról közelíted meg az általad nem ismert, egyébként főútvonalat, akkor neked minden esetben ki van rakva az elsőbbségadás kötelező tábla. Innen tudod, hogy alárendelt útról érkezel.

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54004 Dátum: 2022.11.15 21:07:20 »
Igen, de robi pont azt hozta fel példának, hogy mi van, ha a főúton vagy? Mert csak ezt nem tudod meg a táblából - hisz nincs kitéve -, és akkor a következő kereszteződésben honnan fogod tudni, hogy tényleg főúton vagy, és előnyöd van, vagy egyenrangú kereszteződés, azaz jobbkezes? Az sem megoldás, hogy lesel be jobbra, látsz-e macisajt-hátsót, vagy hatszöget, mert sötétben/rosszul kivilágított úton nem feltétlenül látszik.
Ebben teljesen igaza van robinak, sokkal praktikusabb lenne ott kitenni, ahol szükség van rá.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54005 Dátum: 2022.11.15 21:21:03 »
Ja, bocs, félreértettem. A feloldó táblák itthon KRESZ szabályainak megfelelően nem szükségesek, mert a következő útkereszteződés feloldja az addigi tilalmat. Lehet, hogy nem 100000 feloldótáblát kellene kihelyezni a probléma megoldásaként, hanem egy 3 perces munkával a szoftveren finomítani…
Nézz utána, hogy hogyan oldják meg az említett országokban  ;) Meglepően logikus, egyszerű és egyértelmű  :flowers: 
Ha bevezeti az EU a sebesség korlátozó rendszert, akkor egységesíteni kell ezt is, mert a magyarországi táblázási rendszer nem alkalmas erre.

Még mindig nem tudom, hogy a Waze hogyan követi le a változó és ideiglenes táblákat  :surrender:
Csak egy példa, ahol sokat járok: Bécs bevezető többsávos útjain 100, 80 és 60 km/h korlátozás van a forgalomtól és a látási viszonyoktól függően. Ez napjában többször változik. De ugyanilyeneket használnak a németeknél is.

De nem értem, hogy hogyan jön egy telefonos navigációs app a táblafelismerő kamerarendszerhez  :hmmmm:  Két különböző dolog. A Waze helyett ott a gyári navi online forgalom információval, trafipax jelentési lehetőséggel. A Waze itthon jól működik, de amint átmész Ausztriába, máris nem olyan combos. Mert ott kevesen használják. A németeknél szintén.

Én személy szerint rühellem a telefon tartót a kocsiban, nincs jó hely neki, az ablakra cuppantva tróger, nincs jó helye sehol. Viszont a telefonnak magának van egy gyári kialakított helye a középkonzol alatt. Biztonságos, gumírozott és nincs kéznél! Nincs ingerenciám használni  ;)  SMS, e-mail megjelenik a központi kijelzőn, a telefont szintén kezeli a média egység, mint ahogy a zenét is. Egyszerűen nem kell a telefon kézközelben.  :yes:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54006 Dátum: 2022.11.15 22:29:25 »
Ha te egy kisebb rendű útról közelíted meg az általad nem ismert, egyébként főútvonalat, akkor neked minden esetben ki van rakva az elsőbbségadás kötelező tábla. Innen tudod, hogy alárendelt útról érkezel.
De ez csak az adott alárendelt útra vonatkozóan ad információt, amelyről közelítek! Az, hogy nekem van elsőbbségadás kötelező táblám, ahonnan kikanyarodok, az baromira nem jelenti automatikusan azt, hogy a többi párhuzamos út ugyanúgy alárendelt, és azokon is van elsőbbségadás kötelező tábla. Miután kikanyarodtam onnan, honnan tudom, hogy amin vagyok az már fő út a többi, következő kereszteződés vonatkozásában?
« Utoljára szerkesztve: 2022.11.15 22:32:51 írta robi (Robi) »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54007 Dátum: 2022.11.16 10:08:34 »
Én személy szerint rühellem a telefon tartót a kocsiban, nincs jó hely neki, az ablakra cuppantva tróger, nincs jó helye sehol. Viszont a telefonnak magának van egy gyári kialakított helye a középkonzol alatt. Biztonságos, gumírozott és nincs kéznél! Nincs ingerenciám használni  ;)  SMS, e-mail megjelenik a központi kijelzőn, a telefont szintén kezeli a média egység, mint ahogy a zenét is. Egyszerűen nem kell a telefon kézközelben.  :yes:
Így abszolút megértem, miért nem akarod pötyögtetni a telefont.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54008 Dátum: 2022.11.16 10:10:30 »

Ha bevezeti az EU a sebesség korlátozó rendszert, akkor egységesíteni kell ezt is, mert a magyarországi táblázási rendszer nem alkalmas erre.

Ebben az esetben, mivel uniós tagország vagyunk, nálunk is változtatások lehetnek a táblázást és a különböző jelzések kihelyezésének szabályzásban.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54009 Dátum: 2022.11.20 22:06:46 »
Megnéztem egye árlistát, hát majdnem infarktust kaptam. Egy Corolla már csak tizenmillióért kapható - nyilván egy-egy akcióval be lehet nézni alá, de alapvetően nem jellemző. A PCV-t most 11,25 millkáért lehetne megvenni.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54010 Dátum: 2022.11.20 22:21:00 »
Megnéztem egye árlistát, hát majdnem infarktust kaptam. Egy Corolla már csak tizenmillióért kapható - nyilván egy-egy akcióval be lehet nézni alá, de alapvetően nem jellemző. A PCV-t most 11,25 millkáért lehetne megvenni.
Három tényező is emelte az árakat.
- Az alkartész hiány miatt alapvetően nőttek az új autó árak (és a gyártási idő).
- Na meg ott van a $/EUR és /Ft árfolyam.
- És az itthoni fizetések lecsúszása.

Mondjuk ettől függetlenül sokkoló, az tény  :cry:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54011 Dátum: 2022.11.21 09:11:00 »
Ráadásul további különbség, hogy most a listaárból gyakorlatilag alig van kedvezmény (az is főként konkrét, egyes darab autóra), én még 2 éve 1,3 milliós árelőnnyel vettem a PCV-t, és "csak" 5 hónapot kellett rá várni. Nem mellesleg az 5 hónap alatt nem emelkedett az ára. Most nem elég, hogy az ára annyi, amennyi, éveket kell a kocsira várni, ami alatt akár brutálisan megdrágulhat.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54012 Dátum: 2022.11.21 09:12:16 »
Most se árat nem kapsz, se átadási határidőt  :eek:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Beszélgessünk
« Válasz #54013 Dátum: 2022.11.21 11:17:11 »
És még az is előfordulhat, hogy az 1-2 éves autódat drágábban tudod eladni, mint amennyiért vetted (gondolom ez főleg a nagyon extrázott kivitelekre igaz).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54014 Dátum: 2022.11.21 14:17:28 »
És még az is előfordulhat, hogy az 1-2 éves autódat drágábban tudod eladni, mint amennyiért vetted (gondolom ez főleg a nagyon extrázott kivitelekre igaz).

A 2019 nyarán 3.7ért vett Szuzukim most 3,5 évesen 40e km-el 4.2 körül mennek. A ft fillér lett.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002