Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 6945104 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53520 Dátum: 2020.09.28 19:04:44 »
Hello!

Érdeklődnék, hogy van-e a klubnak valami általánosan preferált márkaszervize. Vásároltam egy új hibrid RAV4-et és a garancia tartamáig nyilván márkaszervizbe kell hordanom. Budapesti vagyok, de Pest megyei szervizekbe is elmegyek, ha annyival jobbak a tapasztalataitok esetleg. Minden vélemény hasznos lenne, köszönöm.

Én a Toyota Mayer Pilisvörösvári szervizébe hordom a CHR-t.  Maximálisan meg vagyok elégedve, már sok-sok éve oda járok, a Prius 3-al is ot csináltattam a hibridgarit.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53521 Dátum: 2020.09.29 17:55:39 »
Plusz egy szavazat Pilisvörösvárra.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53522 Dátum: 2020.09.29 20:47:17 »
Praktikus kérdésem lenne, van-e olyan Toyota aminek beülési magassága hasonló mint a Versoé, és hasonlóan derékbarát az ülés, valamint be lehet állítani a kormány /ülés együttest, hogy se a térded ne verjed be a kormányba de rendesen elérjed a kezeiddel azt (rövidebb kezű de 176 cm magasságú kérdése)?
Ami biztos, az Auris az nem ilyen, nem lehet rendesen kihúzni a kormányt, és alacsony a beülés.
Nekünk a COV ilyen szempontból messze jobb volt. Sírjuk is vissza rendesen. Eszetlennek tűnik, hogy csak SUVokat lehessen találni magasabb pozícióval...
Ültem elég sok új Toyotában, mindegyik nagyon alacsony építésű. Nekem még a COV is egy picit alacsony, a Proace City Verso sokkal magasabb, de azt olvastam róla (igaz, ez is csak 1 db vélemény volt), hogy hosszú távon azért nem kényelmes az sem. Meg annak a váltója túl elöl van.
music     

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53523 Dátum: 2020.10.03 14:01:42 »
Olvasom a rövid hírt, hagy az agrárminiszter szeretne konzultációt a kulturált alkoholfogyasztás és vezetési szabályokról. Ezért most a Carrefouros bevásárlás után,  lunch gardenben megettem egy menüt amihez egy pohár Maes is tartozott és nyugodtan hazavezettem. 😉
De most igazán, meg kellene vizsgálni a baleseti statisztikákat a nullás és az engedékenyebb országok esetében, és azokat figyelembe véve megfuttatni egy konzultációt. Nehezen tudom elképzelni, hogy mindenki gátlástalan részeg vadállat lenne egy minimális alkoholszint engedélyezése esetén. Viszont, esetleg az egy pohár sör, vagy bor hozzájárulhatna egy kultúrált gasztronómiához, no és persze a hazai borok fogyasztásához is.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53524 Dátum: 2020.10.04 15:06:51 »
Olvasom a rövid hírt, hagy az agrárminiszter szeretne konzultációt a kulturált alkoholfogyasztás és vezetési szabályokról. Ezért most a Carrefouros bevásárlás után,  lunch gardenben megettem egy menüt amihez egy pohár Maes is tartozott és nyugodtan hazavezettem. 😉
De most igazán, meg kellene vizsgálni a baleseti statisztikákat a nullás és az engedékenyebb országok esetében, és azokat figyelembe véve megfuttatni egy konzultációt. Nehezen tudom elképzelni, hogy mindenki gátlástalan részeg vadállat lenne egy minimális alkoholszint engedélyezése esetén. Viszont, esetleg az egy pohár sör, vagy bor hozzájárulhatna egy kultúrált gasztronómiához, no és persze a hazai borok fogyasztásához is.
Csak ez úgy teljes, ha azt is hozzávesszük, hogy az adott országban milyen a szabálykövetés kultúrája. Mert ahol - mint pl. kishazánkban - ez alacsony szintű, ott nem szabad enyhíteni.
music     

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53525 Dátum: 2020.10.05 13:53:13 »
Olvasom a rövid hírt, hagy az agrárminiszter szeretne konzultációt a kulturált alkoholfogyasztás és vezetési szabályokról. Ezért most a Carrefouros bevásárlás után,  lunch gardenben megettem egy menüt amihez egy pohár Maes is tartozott és nyugodtan hazavezettem. 😉
De most igazán, meg kellene vizsgálni a baleseti statisztikákat a nullás és az engedékenyebb országok esetében, és azokat figyelembe véve megfuttatni egy konzultációt. Nehezen tudom elképzelni, hogy mindenki gátlástalan részeg vadállat lenne egy minimális alkoholszint engedélyezése esetén. Viszont, esetleg az egy pohár sör, vagy bor hozzájárulhatna egy kultúrált gasztronómiához, no és persze a hazai borok fogyasztásához is.
Melyik ország agrárminisztere?
Fery

balli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53526 Dátum: 2020.10.05 14:08:46 »
Gyári alkatrész beszerzésében ki tud segítani? (bp)
Kis dologról van szó 90301-22013 tömítőgyűrű.
Kihez érdemes fordulni?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53527 Dátum: 2020.10.05 14:12:24 »
Tetszőletges márkaszervíz.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53528 Dátum: 2020.10.06 08:27:38 »
Csak ez úgy teljes, ha azt is hozzávesszük, hogy az adott országban milyen a szabálykövetés kultúrája. Mert ahol - mint pl. kishazánkban - ez alacsony szintű, ott nem szabad enyhíteni.

Teljesen egyetértek.

pandur17

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53529 Dátum: 2020.10.06 18:23:39 »
sziasztok.
Kérdésem lenne hogy van egy 2018-as Rav4-em.
Szeretném mirror linkel csatlakoztatni a telefonom.
érdemes vele kínlódni vagy van rá esetleg valakinek megoldása?

Tapatalkkal küldve az én SM-A405FN eszközömről


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53530 Dátum: 2020.10.19 09:05:25 »
Nem tudom, hogy miképpen gondolták ezt, ugye az ördög a részletekben rejlik, de első hallásra nemhogy csökkenni, inkább növekedni fog a balesetek száma, hiszen kimész előzni, nyomnád a gázt, de az autó letilt.
Értem, hogy miért, egyet is értek vele, csak nem így kell. Először is minek gyártanak többszáz lóerős személygépkocsikat? Anno még 46 lóerős 105-ös Skodán tanultam vezetni, azzal is lehetett létezni. Sőt, az ötvenes évek Olaszországában a maga kb. 20 lóerejével a Fiat 500 volt a családi autó. Nem mondom, hogy ez a cél, de ha az autógyárakat tényleg érdekelné a környezetvédelem, itt elég nagy potenciál rejlik...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53531 Dátum: 2020.10.19 09:12:47 »
Saját magadnak mondasz ellent, vagy akár úgy is nézhetjük, hogy a felvetésedben ott a válasz.
Egy kisebb teljesítményű autóban ülve honnan tudod, hogy nem úgy előzhetsz, mint amikor a nagyobb teljesítményűben ülsz?
Ugyanez a logika lép érvénybe itt is. Egyszerűen nem fogsz eszeveszettül előzgetni egy ilyen szituban, mert tudod hogy úgyis le fog tiltani - ezzel pont arra leszel sarkallva, hogy jobban megfontold az előzést - ami mindigis legveszélyesebb manőver volt.

Az viszont már vizionálható, hogy jóárasított szürke műhelyek fognak elszaporodni, ahol az efféle tiltásokat okosba' ki lehet ütni (és ebbe rejlik az igazi veszély), mint ahogyan a full extrákat is lehet majd ügyesebben aktiválni mint a hivatalos módszerrel :-)
« Utoljára szerkesztve: 2020.10.19 09:16:30 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10230
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53533 Dátum: 2020.10.19 17:54:32 »
...
mint ahogyan a full extrákat is lehet majd ügyesebben aktiválni mint a hivatalos módszerrel :-)

Na most akkor remélem jól értem:
Ott figyel a kocsiban a cucc, amit nyugodtak lehetünk, ki is fizettünk ("a kérdés így az, hogy mennyien szeretnének a már eleve drága jármű után havidíjat fizetni" - idézet a cikkből), csak nem használhatjuk, ha nem fizetünk érte szépen, mint a katonatiszt. Mondjuk minden télen havi 100 ajróért működik majd az ülésfűtés. Hatalmas. (Egy BMW-ben egyébként ingyen is örülhet az ember, ha működik - bocs, nem tudtam kihagyni  :cool2:)
Azért ez már mekkora gáz, de ha az ügyfélnek megfelel, akkor hadd fizessen érte. Én sem gondolom életképesnek a modellt, az autók eddig sem a kifinomult védelmi megoldásokról voltak híresek, simán megoldják okosban, egyetértek. Valahol azért érthető is, sőt. Nem elég multicsilliárdosok a tulajdonosok és a menedzserek is, hadd jöjjön a zsé  :wacko: Esetleg 3 évente meg lehetne venni az autót újra.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53534 Dátum: 2020.10.20 10:58:27 »
Saját magadnak mondasz ellent, vagy akár úgy is nézhetjük, hogy a felvetésedben ott a válasz.
Egy kisebb teljesítményű autóban ülve honnan tudod, hogy nem úgy előzhetsz, mint amikor a nagyobb teljesítményűben ülsz?
Ugyanez a logika lép érvénybe itt is. Egyszerűen nem fogsz eszeveszettül előzgetni egy ilyen szituban, mert tudod hogy úgyis le fog tiltani - ezzel pont arra leszel sarkallva, hogy jobban megfontold az előzést - ami mindigis legveszélyesebb manőver volt.
Ezt másképpen látom. Nagy különbség van aközött, hogy valami lassan, de gyorsul, és aközött, hogy egy pont után egyáltalán nem gyorsul. Az előzéshez sebességkülönbség kell, és ha minden autó ugyanott szabályoz le, nem lesz sebességkülönbség. Nem beszélve arról, hogy már előre látszik, Európa keleti felén micsoda népi sport lesz az előzések megakadályozása rágyorsítással (80-nal megy, aztán amikor megelőzné őt valaki, rágyorsít 90-re). Üljön mérges kaktuszba, aki ilyet komolyan kitalál...  :censored: :censored: :censored:
« Utoljára szerkesztve: 2020.10.20 11:00:05 írta music »
music