Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 6944279 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53295 Dátum: 2019.12.01 21:43:01 »
Sziasztok!
E11 2000-és évjáratú Corolla motorháztető belső borítás után kutatok eddig sikertelenül. Gyárilag nem volt benne ilyen és nem találtam olyat aki foglalkozna utólagos gyártásával. Erre az esetre hajaz a hátsó kerékjárati ívek belső műanyag borításának kutatása ami szintén gyárilag nem készült és abból sem találtam utángyártottat.
Ötlet vagy ismerőst tudtok-e mondani aki esetleg le tudja gyártani?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Ez a belső hőszigetelés?

andras.korte

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53296 Dátum: 2019.12.01 22:03:00 »
Ez a belső hőszigetelés?
Szia igen, amennyiben ez a megnevezése. :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53297 Dátum: 2019.12.02 10:35:25 »
Ne is mondd, már most tele van a...  :wacko: holnap megyek kormányablakba, ártatlan arccal, kiskutya szemekkel, eljátszom a tudatlan hülyét, ha elsiklik felette az ügyintéző, oké, ha nem, akkor...
Ma reggel budafoki kormányablak, érkezés 7:15. Sorszám kérés, 10 perc múlva ügyintézőnél ültem. Odaadtam minden papírt, elmondtam a 2 törzskönyv történetét, kijött a szeme, mint a csigának :D közölte velem, 2 héten belül megkapom a törzskönyvet, de csak egyet :D majd 7:35-kor távoztam, új forgalmival a kezemben, az autót a nevemen van ;)
Csepelen azt mondják, 2-3 óra ülés, sorszám kb Karácsonyra van még  :wacko:

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53298 Dátum: 2019.12.02 17:48:51 »
Ma reggel budafoki kormányablak, érkezés 7:15. Sorszám kérés, 10 perc múlva ügyintézőnél ültem. Odaadtam minden papírt, elmondtam a 2 törzskönyv történetét, kijött a szeme, mint a csigának :D közölte velem, 2 héten belül megkapom a törzskönyvet, de csak egyet :D majd 7:35-kor távoztam, új forgalmival a kezemben, az autót a nevemen van ;)
Csepelen azt mondják, 2-3 óra ülés, sorszám kb Karácsonyra van még  :wacko:

Na csak sikerült! ;)

Nekem tavaly a második Hachi átírása ütközött akadályba, nem volt meg az autó törzskönyve.....ilyenkor 1 hónapig "köröztetik" majd ha minden jól ment, tehát nem lopott stb, akkor kapok egy új törzskönyvet. Viszont így az autót nem birtam 15 napon belül átíratni, a biztosító meg egyoldalúan felmondta a szerződést , figyelmeztetés nélkül. Majd küldött egy csekket 5+ ezer ft ról a fedezetlen napokra....  :censored: :censored:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Balu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
  • Carina 1.6 Liftback Xli, Picnic 2.0
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53299 Dátum: 2019.12.06 08:15:31 »
Plíz, help! Picnic (1997., 2.0 benzin) hátsó ablak fűtésének elektromos bekötéséhez keresek valami rajzot, infót, hogy megtaláljam, miért nem működik. Kicsit hiányzik ilyen időben.
Hol keressek ehhez infót? Mit ajánlotok?
Köszönöm.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Beszélgessünk
« Válasz #53300 Dátum: 2019.12.06 10:27:12 »
Fejlemények a Csonti Car ügyében, amikor eladtak egy motorhibás Corolla Verso autót úgy, hogy nem szóltak róla a vevőnek...  :hmmmm:
https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2019/12/06/birosag_csalt_a_csonti_car_munkatarsa/
A vicc pedig az, hogy Csontiék továbbra is hárítanak, és újra megtámadták a határozatot. Pedig mennyivel elegánsabb lenne, ha végre beismernék, hogy legalább egyszer az életükben átb.@sztak egy vásárlót...  :innocent: Eddig is megvolt róluk az ember véleménye, de ezzel csak még lejjebb ásták magukat a gusztustalansági faktorban.  :whistling: :hmmmm: :no:

Gondolom ezzel pedig a Totalcar és a Csonti között végleg "elmérgesedett" a viszony. Pedig az "őskorban" még ők adták kölcsön teszt-vezetni a Winklernek a Dodge Vipert is, meg pár használt autót is 1-1 cikkhez, ahogy az LS400-as Lexust is.  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2019.12.06 10:29:36 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53301 Dátum: 2019.12.06 13:54:51 »
Gondolom ezzel pedig a Totalcar és a Csonti között végleg "elmérgesedett" a viszony. Pedig az "őskorban" még ők adták kölcsön teszt-vezetni a Winklernek a Dodge Vipert is, meg pár használt autót is 1-1 cikkhez, ahogy az LS400-as Lexust is.  :hmmmm:

igen , elég durva az ügy.  mondjuk halkan kérdem hogy egy Verso motor hogy képes totálkárra pusztulni?  :hmmmm: :surrender:

Sokszor jártam Csontiéknál amikor a corolla-fabia váltásom volt. Érdekes de nem voltak bunkók, semmi. Az udvaron minden autó nyitva volt. Bementem köszöntem, bármibe beülhettem. Akkor rajtam volt az S40es volvo mánia volt náluk egy olyan szivarszag volt benne hogy majd elájultam.. Rengeteg autó volt náluk, mindent bevettek.  Nem mertem náluk venni bár jobban nem jártam..  :whistling:

a totálcar-nak meg ott a Becsületes nepper , találtak mást. ilyen ez..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53302 Dátum: 2019.12.06 20:03:44 »
Plíz, help! Picnic (1997., 2.0 benzin) hátsó ablak fűtésének elektromos bekötéséhez keresek valami rajzot, infót, hogy megtaláljam, miért nem működik. Kicsit hiányzik ilyen időben.
Hol keressek ehhez infót? Mit ajánlotok?
Köszönöm.
Esetleg a TechDoc-on érdemes megnézni van-e hozzá szervíz könyv.
Cirka 4 Euroért egy órát lehet letölteni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53303 Dátum: 2019.12.06 20:06:43 »
Gondolom ezzel pedig a Totalcar és a Csonti között végleg "elmérgesedett" a viszony. Pedig az "őskorban" még ők adták kölcsön teszt-vezetni a Winklernek a Dodge Vipert is, meg pár használt autót is 1-1 cikkhez, ahogy az LS400-as Lexust is.  :hmmmm:
Csontinak volt egy 911-ese is, amit narancssárgára fényeztetett, szóval belefért volna, hogy visszavásárolja. De ő nem ebből szeretne élni...
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53304 Dátum: 2019.12.06 23:42:51 »
igen , elég durva az ügy.  mondjuk halkan kérdem hogy egy Verso motor hogy képes totálkárra pusztulni:hmmmm: :surrender:
Nem totálkárra, GTK-ra :excl: :excl:
A cikkben szerepelt, hogy megjavították. Bő egymillióért...
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53305 Dátum: 2019.12.07 13:25:27 »
igen , elég durva az ügy.  mondjuk halkan kérdem hogy egy Verso motor hogy képes totálkárra pusztulni?  :hmmmm: :surrender:



a 2.2d? akárhogy :D

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53306 Dátum: 2019.12.08 15:37:17 »
Miből vannak ezek a szélvédők manapság?? Egy éve az autópályán kaptam egy kavicsot, szépen be is kúszott a repedés vagy 20-30 centire az orrom elé... De a zervízben zokszó nélkül kicserélték, a Totoya biztosító csak küldött egy megerősítő levelet, hogy a szervíz cserélte a szélvédőt.
Node most, kb max 40 km/órás sebességnél este az előttem haladó Suv, felszippanthatott egy sziklát és iszonyat robajjal belevágta a szélvédőbe. Először nem is gondoltuk, hogy onnan jön a zaj, csak később láttuk, hogy a jobb oldalon alul van egy kráter...
itt nagyon hirdetnek egy szakszervizt, Carglass-t, de ott már nem vállalták, mert egy 2 eurósnál kicsit nagyobb a csillagos repedés. A cserét meg azért nem mert nem ismerik a Toyota biztosítót! ☹️
De azt mondták, hogy ezzel nyugodtan lehet közlekedni....
Hát, lehet, hogy érdemes megvárni az éppen esedékes karácsonyi hazautat, és utána cserélni, mert ha most kicserélnék és újra rászar menetközben egy griffmadár, akkor már gyanús lesz, hogy ablak mosás helyett cseréltetek...🤔

Giovanni75

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53307 Dátum: 2019.12.08 16:30:51 »
Miből vannak ezek a szélvédők manapság?? Egy éve az autópályán kaptam egy kavicsot, szépen be is kúszott a repedés vagy 20-30 centire az orrom elé... De a zervízben zokszó nélkül kicserélték, a Totoya biztosító csak küldött egy megerősítő levelet, hogy a szervíz cserélte a szélvédőt.
Node most, kb max 40 km/órás sebességnél este az előttem haladó Suv, felszippanthatott egy sziklát és iszonyat robajjal belevágta a szélvédőbe. Először nem is gondoltuk, hogy onnan jön a zaj, csak később láttuk, hogy a jobb oldalon alul van egy kráter...
itt nagyon hirdetnek egy szakszervizt, Carglass-t, de ott már nem vállalták, mert egy 2 eurósnál kicsit nagyobb a csillagos repedés. A cserét meg azért nem mert nem ismerik a Toyota biztosítót! ☹️
De azt mondták, hogy ezzel nyugodtan lehet közlekedni....
Hát, lehet, hogy érdemes megvárni az éppen esedékes karácsonyi hazautat, és utána cserélni, mert ha most kicserélnék és újra rászar menetközben egy griffmadár, akkor már gyanús lesz, hogy ablak mosás helyett cseréltetek...🤔

Én nyáron vettem egy 6 éves Versot 125E km-el, abban már a 3-ik szélvédő van 6 év alatt :)
Toyota:
Chevrolet:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53308 Dátum: 2019.12.08 18:33:00 »
Én is kaptam most egy követ, utasülés előtt kicsit szemmagasság fölött. Egyelőre csak 3, vagy 4 ága van, és kisebb, mint egy 5 forintos, úgyhogy megpróbálom szélvédőssel megcsináltatni, ha jól csalódom, a budaörsi Tesco parkolójában szokott lenni egy.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Beszélgessünk
« Válasz #53309 Dátum: 2019.12.08 22:36:58 »
Én anno ex Avensisen kaptam egy követ (szintén kb 5 forintos nagyság, vezető oldalon a szemmagasságtól kb 10 centivel magasabban) , a Pesti úti Tesco parkolóban megcsináltattam, és minden ok volt.
Kb rá 1 évre, amikor nyáron nagyon meleg volt folyamatosan, egyik reggel ülök be a kocsiba, és gyakorlatilag a szélvédő a teljes magasságban végig volt repedve a kezdeti ütődés helyétől, így abból komplett szélvédő csere lett.
Bőven a gyári felének az árán volt, az is fűthető szálas volt az alján, csak a Toyota felirat helyett Pilkington volt ráírva. 2 évre rá eladtam a kocsit, de addig nem volt gondom vele.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61