Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7019846 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53280 Dátum: 2019.11.27 19:51:38 »
A családba került egy újabb Toyota, ezúttal egy 13 éves Corolla. A fényszóróin látszik már a sárgásodás de csak a tetején, ahol világít ott nem. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek érdemes felpoliroztatni már? Aki megcsinálná azt mondta, hogy persze, most még pont időben van és most lehet még jót tenni mert ha vár az ember vele akkor már nem mert repedések jelenek meg amik nem menthetőek meg kédőbb már. Viszont a tulaj akitől vettük azt mondja, nem szabad még mert még jó a fénye, műszakin is átmegy, semmi baj vele. Pont azzal tennék vele rosszat ha most hozzá lenne nyúlva mert azzal csak hamarabb sárgulna vissza. Illetve nem tudom, hogy aki csinálná azért mondja, mert valóban kell vagy azért mert csak pénzt akar keresni. Szerintetek? Mikor kell hozzányúlni?

tulajos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53281 Dátum: 2019.11.28 07:57:57 »
Sziasztok!

Nagy gondban vagyok, jövőre szeretnék egy 3-5 éves Toyotát venni, de a mostani autók (általános) minőségesése és az egyre nagyobb komplexitás miatti sűrűbb meghibásodások nagyon elbizonytalanítottak. Eddig azért vettem Toyotákat, mert nagyon kevés probléma volt velük. Milyen autót vegyek, ami

- Toyota
- 3-5 éves
- kombi
- nem dízel (dízelt semmiképpen sem vennék)
- kevés probléma várható vele?

Van-e még olyan, autó, ami annyira megbízható, mint egy régi Avensis vagy Carina?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10677
Beszélgessünk
« Válasz #53282 Dátum: 2019.11.28 08:36:06 »
Szerintem egy Hibrid kombival nem lőhetsz nagyon mellé, viszont egyáltalán nincs belőlük kézi váltós/kuplungolós kivitel.

Az Avensis is meg tudta ám makacsolni magát, az olajfogyasztástól kezdve, sok százezret rájuk lehet költeni, hogy valóban megbízható állapotban legyenek/maradjanak.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53283 Dátum: 2019.11.28 09:33:04 »
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek érdemes felpoliroztatni már?

Ha normális szakemberhez viszed, az még a munka megkezdése előtt meg fogja neked mondani, hogy érdemes-e, vagy sem, mert látja rajta, hogy ha hozzányúl, akkor jó eredménnyel, vagy ~hasztalanul zárja-e a munkáját?
Ha azt mondja, hogy érdemes, akkor csináltasd meg. Én az enyémen nem tapasztalok "visszasárgulást".

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10248
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53284 Dátum: 2019.11.28 10:47:36 »
Szerintem egy Hibrid kombival nem lőhetsz nagyon mellé, viszont egyáltalán nincs belőlük kézi váltós/kuplungolós kivitel.

Az Avensis is meg tudta ám makacsolni magát, az olajfogyasztástól kezdve, sok százezret rájuk lehet költeni, hogy valóban megbízható állapotban legyenek/maradjanak.  ;)

Úgy emlékszem, hogy sok kifogást olvastam itt az Auris hibridekkel kapcsolatban, érdemes arra ránézni, hogy pontosan mik voltak.

Nálam a Carina valóban sok olajat fogyasztott, de ez a megbízhatóságán nem változtatott, már ha ez alatt azt értjük, hogy indul és megy, nem hagy cserben, nem fogyaszt sok üzemanyagot.... Annyi, hogy olajat kellett pótolni, és elkoszolta a kipufogórendszert lambdaszondával együtt. Újabbakra ez sem igaz tudtommal, mert a katalizátor elkoszolódása okoz ilyen-olyan letiltásokat, mert azokban van második lambdaszonda, míg Carinában nincs, az csak Euro2-es.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53285 Dátum: 2019.11.28 11:37:08 »

Van-e még olyan, autó, ami annyira megbízható, mint egy régi Avensis vagy Carina?

Nincs. Az 2012ben adtam el az akkor 23 éves Corollámat. egy csepp olajat , vizet nem evett 8 év alatt . Még a vezérlést sem cseréltem le.  Olyan volt mint az óra.

Soha többé nem lesz ilyen, a toyota is olajevős 1,33as motorok stb. 

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53286 Dátum: 2019.11.29 18:06:29 »
Történt egy kis malőr autó adás-vételnél...

Az eladó korábban kapott új törzskönyvet, a régit nem kellett leadnia(? nála van...) Az adásvételire a régi száma került, így nem fogadják el átírásnál, mert passzív a törzskönyv. Az eladó viszont már leadta az adásvételit, gond nélkül (gondolom, nem nézik, csak az eladó adatait, a rendszámot, alvázszámot...)

Mit lehet ilyenkor tenni? Járt már hasonlóan valaki? Ha írunk új adásvételit, akkor mit szólnak a leadott régire? Ha csak az újon javítunk, az sem egészséges, szerintem (persze a javítást is az eredeti tanúknak kell szignózni)...  :helpsmilie:  :cry: Emellé még jön az is, hogy hivatásos katona az illető, nehéz a szolgálata miatt egyeztetni találkozót...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10248
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53287 Dátum: 2019.11.29 20:35:42 »
Nem találom hirtelen a világítás témakört, bocs az OFF-ért:

Szerintem nagyon jó áron lehet kapni H4-es Osram NightBreaker Laser +130%-os izzókat itt, a mai napon:
https://lumenet.hu/osram-night-breaker-laser-64193nbl-01b

Már akit érdekel.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53288 Dátum: 2019.11.29 21:18:52 »
Történt egy kis malőr autó adás-vételnél...

Az eladó korábban kapott új törzskönyvet, a régit nem kellett leadnia(? nála van...) Az adásvételire a régi száma került, így nem fogadják el átírásnál, mert passzív a törzskönyv. Az eladó viszont már leadta az adásvételit, gond nélkül (gondolom, nem nézik, csak az eladó adatait, a rendszámot, alvázszámot...)

Mit lehet ilyenkor tenni? Járt már hasonlóan valaki? Ha írunk új adásvételit, akkor mit szólnak a leadott régire? Ha csak az újon javítunk, az sem egészséges, szerintem (persze a javítást is az eredeti tanúknak kell szignózni)...  :helpsmilie:  :cry: Emellé még jön az is, hogy hivatásos katona az illető, nehéz a szolgálata miatt egyeztetni találkozót...
Szia!

Az adásvételi mellé neked kell megkapnod a régi forgalmi és a régi, azaz az ép aktuális törzskönyvet.... ezekkel mész eredetvizsgára, majd a okmányirodába, ahol elveszik a forgalmit és a törzskönyvet is, mindkettőből újat kapsz..... szóval nem értem milyen törzskönyv maradt a tulajnál, és miért nem jó a szám.
Okmányirodába az illetékes nem mondott semmit a megoldásra?
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53289 Dátum: 2019.11.29 22:32:52 »
Félreérthetően írtam :)
Szóval az autó előző tulajdonosa kapott egy törzskönyvet vásárláskor, majd kiderült, az okmányiroda jobbkormányosként jegyezte be. Mikor ez kiderült műszaki vizsgán, kapott egy új törzskönyvet, így 2 db törzskönyv volt a tulajnál. Eltelt pár év, én megvettem az autót. Csakhogy ő nem emlékezett a másik törzskönyvre, így ami a kezébe akadt, ideadta nekem (mármint a törzskönyvet) Megkötöttem a biztosítást, megvolt az eredetvizsga, majd az okmányirodában szóltak, hogy ez nem jó törzskönyv, van egy újabb, ha megvan, menjek vissza.
Előkerült a későbbi, tehát a legutoljára kiadott törzskönyv, és ezzel van a probléma, miszerint a másik számát írtuk az adásvételire, de az eladó már leadta az ő szerződéspéldányát a kormányablakba, gond nélkül...
1818-at felhívva azt mondták, a két eredeti tanúnak kellene szignózni a javítást az adásvételin, de ezt nehéz lenne kivitelezni, másik adásvételit írni sem az igazi, mert ő már leadta...
Okmányirodában csak annyit mondott a hölgy, menjek vissza, ha előkerült a frissebb törzkönyv. Gyanítom, ha simán odamegyek, nem lesz rendben, mert nem egyezik a törzsköny szám az adásvételin meg a plasztiklapon...  :cry:

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53290 Dátum: 2019.12.01 07:19:56 »
Ezt jó kör lesz kibogozni.....  :wacko:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53291 Dátum: 2019.12.01 07:31:18 »
Ne is mondd, már most tele van a...  :wacko: holnap megyek kormányablakba, ártatlan arccal, kiskutya szemekkel, eljátszom a tudatlan hülyét, ha elsiklik felette az ügyintéző, oké, ha nem, akkor...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53292 Dátum: 2019.12.01 10:37:28 »
Ne is mondd, már most tele van a...  :wacko: holnap megyek kormányablakba, ártatlan arccal, kiskutya szemekkel, eljátszom a tudatlan hülyét, ha elsiklik felette az ügyintéző, oké, ha nem, akkor...

Baross utcai kormányablakban értenek hozzá foglalj időpontot és menj be. nekem a motorcsere után adtak új törzskönyvet. pénzt vigyél 12 rugó az új törzskönyv
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53293 Dátum: 2019.12.01 10:59:24 »
Baross utcai kormányablakban értenek hozzá foglalj időpontot és menj be. nekem a motorcsere után adtak új törzskönyvet. pénzt vigyél 12 rugó az új törzskönyv
Igen, de a motorcsere Nálad történt, az autó a Te neveden volt stb, nem? Kicsit másabb a történet, szerintem :)

andras.korte

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53294 Dátum: 2019.12.01 20:50:29 »
Sziasztok!
E11 2000-és évjáratú Corolla motorháztető belső borítás után kutatok eddig sikertelenül. Gyárilag nem volt benne ilyen és nem találtam olyat aki foglalkozna utólagos gyártásával. Erre az esetre hajaz a hátsó kerékjárati ívek belső műanyag borításának kutatása ami szintén gyárilag nem készült és abból sem találtam utángyártottat.
Ötlet vagy ismerőst tudtok-e mondani aki esetleg le tudja gyártani?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével