Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7018096 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10677
Beszélgessünk
« Válasz #53190 Dátum: 2019.05.08 10:20:08 »
Gyakorlatilag ha egyszer végre meglesz a hagyatéki tárgyalás, akkor nagy változások nem lesznek. A lakás Édesanyám nevére kerül - és majd ennek kapcsán kellene a közüzemi dolgokat is átíratni az ő nevére (ha jól rémlik szerencsére a Telekom-internet és így a TV is már az ő nevén van, egyedül a gáz, víz/csatorna, villany és a szemétdíjjal és ezeknek ügyintézőivel kellene megvívni a csatát), az autót én öröklöm (bátyusnak nincs és nem is akar jogosítványt se csináltatni), egyéb vagyontárgyak pedig maradnak a lakásban, ahogy eddig is. Bátyám is én is már rég a magunk útját járjuk, saját kis kuckóinkban, szóval (szerencsére) vitás kérdések nincsenek és nem is lesznek - tényleg csak arra várunk már több, mint 3 hónapja, hogy végre az általuk majd az ügyben eljáró ügyvéd behívjon minket, és végre aláírhassuk, amit alá kell írni, és mehessen mindenki a dolgára.
De hogy mit tudnak ezen ennyit ülni és tökölni, az felfoghatatlan...  :wacko: :no:
« Utoljára szerkesztve: 2019.05.08 10:22:25 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53191 Dátum: 2019.05.08 10:33:34 »
Ehhez nem kell ügyvéd. A területileg illetékes kijelölt közjegyző elintézi a papirozást.

A hagyatéki végzés előtt csak akkor érdemes bemenni édesanyádnak a szolgáltatókhoz a halotti akvi val, ha nem ott lakik a későbbiekben. Egyébként elég csak fizetni a számlákat.
Minden szla csökkenti az örökséget, el kell tenni és átadni a közjegyzőnek.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10677
Beszélgessünk
« Válasz #53192 Dátum: 2019.05.08 12:14:36 »
Ha jól értettem a kerületi hivatalban - miután ki kellett ott tölteni jó pár oldalt arról, hogy mennyit ér a ház, autó, stb. - ott azt mondták, hogy majd egy ügyvéd jelentkezik, és hozzá kell bemenni, aki majd ismerteti és levezeti ezt a hagyatéki tárgyalást.

Mert ha ezt is jegyző végzi majd, akkor az még jó pár hónapig el fog tartani...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53193 Dátum: 2019.05.08 12:45:07 »
Az önkormányzat jegyzője / körjegyzője nem azonos a közjegyzővel. Előbbi az önkormányzat közigazgatási és szakmai vezetője, utóbbi közhiteles jogi szolgáltatást nyújt.
Neten megtalálod, hogy az eset idején a kerületből éppen kihez tartoztak az eljárások.
Időközben még értékbecslés is van.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53195 Dátum: 2019.05.28 19:37:31 »
Kis segítséget kérnék.

Ráborítsam-e a falu jegyzőjére és a pénzügyi és gazdasági irodavezetőjére az íróasztalaikat????
Ami miatt tenném: ma kaptam kézhez az Önkormányzat levelét miszerint "Határoztak", hogy én a T27 után, melyet 04.15-én vettem és 04.18 óta formalomban van, szíveskedjek május 1-től gépjármű adót fizetni. 16560.-, ami stimmel is, mert 2010.12.27 az első forgalomba helyezés tehát 230 Ft/kW*108kW=24840... májustól december meg pont 2/3.

Csakhogy:
- https://www.kalkulatorlap.hu/teljesitmenyado_kalkulator.html
- ami alapján: "az adó alanya az a személy, aki az év első napján a hatósági nyilvántartásban üzembentartóként/tulajdonosként szerepel. Másképp megfogalmazva: az adófizetési kötelezettség a vásárlást követő évtől kezdődik."
- máshol olvastam, hogy újbóli forgalomba helyezésnél a forgalomba helyezés hónapjának utolsó napján üzembentartóként/tulajdonosként megjelölt személy... ez kereskedésben volt pár napot - tehát kivonták... de 04.07-ig forgalomba volt, azaz valahol az első félévét már befizették.
- sőt, a T25öm, amit 04.12-én eladtam, után szintúgy befizettem... s visszatérítés, beleszámítás... nah olyasmiről szó se nincs (emlékszem amikor öcsémnek átadtam üzembentartóival a skodát, azt is velem fizettették év végéig)

Most akkor legyek balek és fizessek 2 autóra mert volt és lett ?!?!!?! :surrender:
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53196 Dátum: 2019.05.28 20:43:06 »
Kis segítséget kérnék.

Ráborítsam-e a falu jegyzőjére és a pénzügyi és gazdasági irodavezetőjére az íróasztalaikat????
Ami miatt tenném: ma kaptam kézhez az Önkormányzat levelét miszerint "Határoztak", hogy én a T27 után, melyet 04.15-én vettem és 04.18 óta formalomban van, szíveskedjek május 1-től gépjármű adót fizetni. 16560.-, ami stimmel is, mert 2010.12.27 az első forgalomba helyezés tehát 230 Ft/kW*108kW=24840... májustól december meg pont 2/3.

Csakhogy:
- https://www.kalkulatorlap.hu/teljesitmenyado_kalkulator.html
- ami alapján: "az adó alanya az a személy, aki az év első napján a hatósági nyilvántartásban üzembentartóként/tulajdonosként szerepel. Másképp megfogalmazva: az adófizetési kötelezettség a vásárlást követő évtől kezdődik."
- máshol olvastam, hogy újbóli forgalomba helyezésnél a forgalomba helyezés hónapjának utolsó napján üzembentartóként/tulajdonosként megjelölt személy... ez kereskedésben volt pár napot - tehát kivonták... de 04.07-ig forgalomba volt, azaz valahol az első félévét már befizették.
- sőt, a T25öm, amit 04.12-én eladtam, után szintúgy befizettem... s visszatérítés, beleszámítás... nah olyasmiről szó se nincs (emlékszem amikor öcsémnek átadtam üzembentartóival a skodát, azt is velem fizettették év végéig)

Most akkor legyek balek és fizessek 2 autóra mert volt és lett ?!?!!?! :surrender:
Január 1-én kinek a nevén volt a kocsi? Az fizeti az adót. Neked csak akkor kell fizetni, ha külföldről hoztad.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53197 Dátum: 2019.05.28 20:50:47 »

"Kinek kell megfizetni a gépjárműadót?
 Az adó alanya, vagyis akinek a gépjárműadót meg kell fizetnie:
1. az adó alanya az a személy aki/amely a hatósági nyilvántartásban az év elsőnapján üzemben tartóként, ennek hiányában tulajdonosként szerepel;
2. amennyiben    a    hatósági    nyilvántartás    szerint    egy gépjárműnek    több tulajdonosa, vagy több üzemben tartója van, akkor közülük az, aki/amelynek a nevére a forgalmi engedélyt kiállították.
3. év  közben  újonnan,  vagy  újra  forgalomba  helyezett  gépjármű  esetén  az, akit/amely   a   forgalomba   helyezés   hónapjának   utolsó napján   a   hatósági nyilvántartásban tulajdonosként szerepel; "

Az önkormányzat jogosan vetette ki a gépármű adót!  :hug: :innocent:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53198 Dátum: 2019.05.28 20:59:30 »
Január 1-én kinek a nevén volt a kocsi? Az fizeti az adót. Neked csak akkor kell fizetni, ha külföldről hoztad.
Nem, nem. Ha időközben ideiglenesen forgalomból kivonták, és újra forgalomba helyezték, akkor más a helyzet: a régi a kivonásig fizeti, az új pedig a visszahelyezés napjától időarányosan a magáét. Anno a Corsát december 22-én vettem, és próbáltam kitolni január 2-ára épp azért, hogy megússzam a súlyadót. Akkor mondták, hogy tök mindegy, mert ki lett vonva a forgalomból, és ha újra forgalomba helyezik, akkor onnantól nekem ketyeg, akárhanyadika is van.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53199 Dátum: 2019.05.28 21:03:08 »
Most akkor legyek balek és fizessek 2 autóra mert volt és lett ?!?!!?! :surrender:
Amennyiben ez balekságnak számít, akkor nem leszel, már vagy.  ;) Az öcsédnek eladott autónál nem maradt ki nap, tehát ott egész évre a tiéd. Az újnál viszont volt forgalomból kivonás, emiatt rád száll a májustól számítandó tört évrész.
Ennél nagyobb bajod sose legyen...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53200 Dátum: 2019.05.28 21:04:21 »
Így van. Amikor a kiát beszámították, a kereskedés kivonta a forgalomból. Mivel egész évre ki volt fizetve az adó, az év hátramaradó részére az összeget jóváírták az adófolyószámlán.  ;)

Namost nálad speciális a szitu, mert az előző autódat úgy vette meg a vevő, hogy nem lett kivonva a forgalomból, magyarán neked nem jár vissza ebből semmi, miközben az új vasra mivel ez megtörtént, időarányosan te kell állnod a cechet.
Egyetértek, a szabály igazságtalan.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53201 Dátum: 2019.05.28 21:09:53 »
Egyébként a forgalomból kivonatásnak is van valamennyi díja (2300 Ft + útiköltség, parkolás), tehát ha ismerősi körben adod el az autót, akkor nem éri meg a cécó.
music     

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53202 Dátum: 2019.05.28 21:42:04 »
Amennyiben ez balekságnak számít, akkor nem leszel, már vagy.  ;) ...

Ma több minden összejött erős az érzés  :S
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53203 Dátum: 2019.05.28 22:41:45 »
3. év  közben  újonnan,  vagy  újra  forgalomba  helyezett  gépjármű  esetén  az, akit/amely   a   forgalomba   helyezés   hónapjának   utolsó napján   a   hatósági nyilvántartásban tulajdonosként szerepel; "
Nem, nem. Ha időközben ideiglenesen forgalomból kivonták, és újra forgalomba helyezték, akkor más a helyzet: a régi a kivonásig fizeti, az új pedig a visszahelyezés napjától időarányosan a magáét. Anno a Corsát december 22-én vettem, és próbáltam kitolni január 2-ára épp azért, hogy megússzam a súlyadót. Akkor mondták, hogy tök mindegy, mert ki lett vonva a forgalomból, és ha újra forgalomba helyezik, akkor onnantól nekem ketyeg, akárhanyadika is van.
Srácok, nekem ez új. Igaz, hogy nem nagyon volt dolgom forgalomból kivont kocsival eddig.

Ma több minden összejött erős az érzés  :S
Menj el, tekerj egy karikát, rögtön helyrejön a világ.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53204 Dátum: 2019.05.29 08:20:53 »
Srácok, nekem ez új. Igaz, hogy nem nagyon volt dolgom forgalomból kivont kocsival eddig.
Menj el, tekerj egy karikát, rögtön helyrejön a világ.
Vizibiciklivel... Netán vitorlással.
Igazad van, több mozgás kikapcsolna, de amikor a munka, a család és egyéb kötelezettségek engedik vagy szélvihar van vagy özönvíz.

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS