Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7008255 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53070 Dátum: 2019.03.17 20:44:26 »
Autópálya matrica elkésett megvásárlásával van-e valakinek tapasztalata? Elfelejtettem, hogy a másik kocsival vagyok, és a célállomáshoz egy kijárattal később kelett lemenni, mint amennyit fedezett a meglévő matrica. Közben fel sem tűnt, csak jóval utána jutott eszembe, hogy hoppá, baj van, vettem egy 10 naposat, és visszafelé már rendben voltam. Sajnos a megvásárlás kb. 2 órával az elkövetés után történt meg, tehát túl a 60 perces türelmi időn. Amúgy évek óta rendszeresen járok pont ezen az útszakaszon csak a másik autónkkal. Van bármi esély a ~15.000-es pótdíj legalább mérséklésére?

Van biza! Viszont ha meg sem próbálod, akkó csepp se!!!!!!!!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53071 Dátum: 2019.03.17 21:13:36 »
Autópálya matrica elkésett megvásárlásával van-e valakinek tapasztalata? Elfelejtettem, hogy a másik kocsival vagyok, és a célállomáshoz egy kijárattal később kelett lemenni, mint amennyit fedezett a meglévő matrica. Közben fel sem tűnt, csak jóval utána jutott eszembe, hogy hoppá, baj van, vettem egy 10 naposat, és visszafelé már rendben voltam. Sajnos a megvásárlás kb. 2 órával az elkövetés után történt meg, tehát túl a 60 perces türelmi időn. Amúgy évek óta rendszeresen járok pont ezen az útszakaszon csak a másik autónkkal. Van bármi esély a ~15.000-es pótdíj legalább mérséklésére?
Azon a plusz szakaszon van telepített vagy akkor volt mobil matrica ellenőrző pont? Értelemszerűen ha nem, akkor megúsztad.
 
Én is belefutottam tavaly ilyenbe. A régi Avensisemen évek óta éves matrica van, de mivel február elején hoztam el az újat, így értelem szerűen arra nem vettem éves matricát. Majd a legnagyobb nyugalommal mentem Sopronba, majd onnan Szombathelyre és az M86-oson vissza Óvárra. Eszembe sem jutott (8 évig használtam ezt a kocsit matricával). Majd jön a telefon a Gyöngyi apukájától (ő lett az új üzembentartója), hogy lehet fizetni! Igazából nem bosszantott, mert az évek, meg a rutin ugye ...  :D

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53072 Dátum: 2019.03.17 21:16:08 »
Autópálya matrica elkésett megvásárlásával van-e valakinek tapasztalata? Elfelejtettem, hogy a másik kocsival vagyok, és a célállomáshoz egy kijárattal később kelett lemenni, mint amennyit fedezett a meglévő matrica. Közben fel sem tűnt, csak jóval utána jutott eszembe, hogy hoppá, baj van, vettem egy 10 naposat, és visszafelé már rendben voltam. Sajnos a megvásárlás kb. 2 órával az elkövetés után történt meg, tehát túl a 60 perces türelmi időn. Amúgy évek óta rendszeresen járok pont ezen az útszakaszon csak a másik autónkkal. Van bármi esély a ~15.000-es pótdíj legalább mérséklésére?
Mintha írták volna, hogy még aznap megvéve már nem büntetnek.
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.17 21:17:55 írta Silent »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53073 Dátum: 2019.03.17 23:27:38 »
Van biza! Viszont ha meg sem próbálod, akkó csepp se!!!!!!!!!
Először derüljön ki, hogy kell-e, önfeljelentő mégsem vagyok  ;)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53074 Dátum: 2019.03.17 23:41:55 »
Mintha írták volna, hogy még aznap megvéve már nem büntetnek.
Nem tudom, hogy az ide érvényes-e. Mert itt nem arról van szó, hogy egyáltalán nem volt matricám, és későn kaptam észbe, hanem az út egy szakaszára nem volt. Külön bosszantó, hogy ez egy 7 km-es szakasz, kb. 5-6 perc plusz menetidő, ha a régi úton megyek. Most meg lehet, hogy tripla büntetés fog sújtani. Egyrészt eleve többet eszik az autó pályán, vettem utólag 3500-ért egy 10 napos matricát, amit nem akartam, és még lehet, hogy meg is büntetnek 14875 Ft-ra jogosulatlan használatért...
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53075 Dátum: 2019.03.18 09:17:16 »
Úgy tudom mostmár ha aznap megveszed nincs gáz.
Engem két éve bűntettek meg, pert csak Pest megye matricám volt, Miskolcra mentem... Felhívtam az autópálya ügyfélszolgálatot és elmondták, hogy egy nap csak egyszer büntetnek, tehát ha már beleszaladtál akkor már aznapra eszedbe ne jusson matricát venni. Akkor ez még másodperc alapon volt, és úgy emlékszem lazítottak rajta, és ma már aznap elég megvenni. Ami logikus is, mert ha a mai nap nem számít bele, akkor a 10 napos matrica is csak 9 napos...

Én idénre megvettem az éves országost és nincs vele gond.

Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53076 Dátum: 2019.03.18 09:22:59 »
Úgy tudom mostmár ha aznap megveszed nincs gáz.
Egyébként ez lenne a logikus, mert végül is arról van szó, hogy kis késéssel, de kifizetted az igénybe vett szolgáltatás teljes árát.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53077 Dátum: 2019.03.18 10:08:51 »
Erre mit szóljon az ember...?  :eek:
music     

uriember

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53078 Dátum: 2019.03.18 18:57:56 »
Sziasztok, új vagyok és nem tudom, hogyan tudnám a kérdésem feltenni, így megpróbálom ezt...A kérdésem annyi, hogy  - mivel vásárolnék egy Ausztriából behozott Corollát -, hol tudnám lekérdezni az előéletét? Azt olvastam valahol, hogy a Toyota kiadja alvázszám szerint a futási adatokat, mindegy melyik országban volt bejegyezve. Igaz ez?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53079 Dátum: 2019.03.18 20:52:10 »
Próba szerecsen, de az a tapasztalat, hogy a külföldi előélet ritkán lekérdezhető márkakereskedés vonalon. Nagyobb eséllyel lehet megtudni az utolsó külföldi tulajtól, vagy ha mkinti márkakereskedés árulta, attól.
music     

uriember

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53080 Dátum: 2019.03.18 21:14:33 »
Hát ez nem túl jó hír...Akkor marad az itthoni, szervizkönyves kínálat. Nem tudtok olyan oldalról, ahonnan (pénzért) le lehet hívni ezeket az adatokat? Mert ha nincs ilyen, akkor igen nagy lutri az import vétel. Ilyesmire gondoltam, csak külföldi oldalra: https://www.autodna.hu/alvazszam-lekerdezes . Nem tudom jól illesztettem-e be a linket... :helpsmilie:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53081 Dátum: 2019.03.18 21:24:01 »
Mi benne a lutri? Itt a fórumon tudok 4-5 embert aki kiküldte a neppert, aki felmérte neki a kinézett kocsikat, majd addig ment amíg megfelelő kocsit talált. Mivel a nepper már több ezer tranzakción van túl, ezért tudja mit hozzon el és mit ne. Lutri abbban van ha a neppert valaki meg akarja spórolni, hogy százezerrel olcsóbb legyen a behozatal és magának intézi, anélkül hogy lenne megfelelő nyelvismerete, műszaki ismerete, emberismerete, alku tapasztalata. Hozzáértés nélkül saját szakállra behozni... Abban tényleg van lutri.

uriember

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53082 Dátum: 2019.03.18 21:48:56 »
Győri telepen van egy eladó Corolla, tehát az autó már itt van benn, rendszámmal, forgalmival adják az autót előleg után. Szóval NEM én kerestettem autót nepperrel, itt van már, jelzem van osztrák szervizkönyve (bár szerintem azt se kunszt hamisítani), bár az autó úgy néz ki, mint aminek reális km állása van. Szép, sértetlen, kormány nincs kifényesedve, ráadásul egy 16 éves autónál nem is tudom, megéri macerálni bármit is, mert nagyobb futással is elvinnék. https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1_4_linea_sol_klimas_2db_gyari_kulcs-14047726
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.18 21:50:44 írta uriember »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53083 Dátum: 2019.03.18 22:13:41 »
Osztrák eredetű kocsinál a rozsda komoly veszély, alját, meg a tipikus helyeket (kerékjárat, küszöb, stb.) mindenképpen át kell néz(et)ni!
music     

uriember

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53084 Dátum: 2019.03.18 22:19:44 »
Minden ilyen korú autónak meg kell nézni az alját, miért pont az osztrák lenne kivétel és miért az osztrákot kell kivételezetten megnézni? Ha esetleg ránéztél a linkre, szerinted mennyire kampó a kocsi vagy a km vagy a papír?
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.18 22:21:23 írta uriember »