Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 6997084 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

vsandoor

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53025 Dátum: 2019.01.15 08:55:06 »
""Nagyon okos felelet, jó felelet, szép felelet!!"" / Liliomfi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53026 Dátum: 2019.01.15 08:58:39 »
fórumozók!!
Hogyan lehet keresni valamilyen kulcsszó alapján és hogy lehet hozzászólni! /most a "válasz" gombot nyomtam, de érzem nem ez a megoldás!

Hozzászólás.
Ha a válasz gombot nyomod, akkor egy "sima" hozzászólásod lesz előzmény nélkül. Ha valakinek a hozzászólására akarsz reagálni, akkor az idézet gombra kattints, és ilyenkor célszerű a kis ablakban az idézetet is szerkeszteni (ha az eredeti hsz. nagyon hosszú, vagy kép van benne), hogy látszódjon, mire reagálsz.

Keresés.
Sajnos ez nem a leghatékonyabb kereső, fent a fekete sávban van a kereső is, szóra, kifejezésre keres, de eléggé kusza az eredmény. A kidobott találatoknál a bordó betűs fórumnévre kattintva találod meg az idézet teljes környezetét.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53027 Dátum: 2019.01.15 14:19:00 »
""Nagyon okos felelet, jó felelet, szép felelet!!"" / Liliomfi

Használható információt szerettél volna nem? Okos v, szép nem volt feltétel, és talán ez is hasznos lehet. Ha már önerőből nem ment! ::)  Honfi


fórumozók!!
Hogyan lehet keresni valamilyen kulcsszó alapján és hogy lehet hozzászólni! /most a "válasz" gombot nyomtam, de érzem nem ez a megoldás!

Szép, okos "felelet"! Tényleg, hogy lehet?
« Utoljára szerkesztve: 2019.01.15 14:40:51 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

József 77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53028 Dátum: 2019.01.16 08:43:38 »
Sziasztok! Olyan gondom lenne hogy van egy 2011 priuszom és a motor valamiért nem akar működni. Vagy egyből úgy indul hogy dadogva vagy beindul megy egy jódarabig elkezd dadogni és megáll. Kettő hibakód van P0A0F ÉS P3190 a gyertyákat kicseréltem és a maff szenzort is. Szerintetek?

vsandoor

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53029 Dátum: 2019.01.16 10:00:56 »
Hozzászólás.
Ha a válasz gombot nyomod, akkor egy "sima" hozzászólásod lesz előzmény nélkül. Ha valakinek a hozzászólására akarsz reagálni, akkor az idézet gombra kattints, és ilyenkor célszerű a kis ablakban az idézetet is szerkeszteni (ha az eredeti hsz. nagyon hosszú, vagy kép van benne), hogy látszódjon, mire reagálsz.

Keresés.
Sajnos ez nem a leghatékonyabb kereső, fent a fekete sávban van a kereső is, szóra, kifejezésre keres, de eléggé kusza az eredmény. A kidobott találatoknál a bordó betűs fórumnévre kattintva találod meg az idézet teljes környezetét.
Köszönöm, így érthetőbb!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53030 Dátum: 2019.01.18 18:15:41 »
Sziasztok! Olyan gondom lenne hogy van egy 2011 priuszom és a motor valamiért nem akar működni. Vagy egyből úgy indul hogy dadogva vagy beindul megy egy jódarabig elkezd dadogni és megáll. Kettő hibakód van P0A0F ÉS P3190 a gyertyákat kicseréltem és a maff szenzort is. Szerintetek?

Szerintem ez itt  :offtopic:, keresd fel a Prius topicot, ott szívesen megoldjuk.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Pangu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53031 Dátum: 2019.01.19 13:59:09 »
Sziasztok! Saját témát akartam nyitni, de vagy én vagyok béna, vagy nem is olyan egyszerű ez. :)

Új autó vásárlása előtt vagyok és érdeklődni szeretnék néhány dologról. Több forrás vezetett a Toyota márkához szóval megkérdezem a tulajokat, akik látják és használják.

Amire használni akarom az kezdő családi autó, jön az első gyerek nem sokára, ha minden jól megy. Második célja és ez a fő pedig vezetés oktatás. Botváltósnak kell lennie, minimum 5 személyes és 5 ajtós és a legfontosabb anyagi okok miatt, használtan venném.

Melyik típust ajánlanátok megbízhatóság szempontjából? Szeretném ha nem lenne a kasznival probléma, mert utcán fogom tárolni és ne falja fel a rozsda két év alatt. Melyik típus a legkevésbé problémás? Yaris-ról es Corolláról olvasok jókat.

Köszönöm a válaszokat előre is!

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53032 Dátum: 2019.01.19 15:00:40 »
Sziasztok! Saját témát akartam nyitni, de vagy én vagyok béna, vagy nem is olyan egyszerű ez. :)

Új autó vásárlása előtt vagyok és érdeklődni szeretnék néhány dologról. Több forrás vezetett a Toyota márkához szóval megkérdezem a tulajokat, akik látják és használják.

Amire használni akarom az kezdő családi autó, jön az első gyerek nem sokára, ha minden jól megy. Második célja és ez a fő pedig vezetés oktatás. Botváltósnak kell lennie, minimum 5 személyes és 5 ajtós és a legfontosabb anyagi okok miatt, használtan venném.

Melyik típust ajánlanátok megbízhatóság szempontjából? Szeretném ha nem lenne a kasznival probléma, mert utcán fogom tárolni és ne falja fel a rozsda két év alatt. Melyik típus a legkevésbé problémás? Yaris-ról es Corolláról olvasok jókat.

Köszönöm a válaszokat előre is!

akkor  :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53033 Dátum: 2019.01.19 15:46:47 »
Sziasztok! Saját témát akartam nyitni, de vagy én vagyok béna, vagy nem is olyan egyszerű ez. :)

Új autó vásárlása előtt vagyok és érdeklődni szeretnék néhány dologról. Több forrás vezetett a Toyota márkához szóval megkérdezem a tulajokat, akik látják és használják.

Amire használni akarom az kezdő családi autó, jön az első gyerek nem sokára, ha minden jól megy. Második célja és ez a fő pedig vezetés oktatás. Botváltósnak kell lennie, minimum 5 személyes és 5 ajtós és a legfontosabb anyagi okok miatt, használtan venném.

Melyik típust ajánlanátok megbízhatóság szempontjából? Szeretném ha nem lenne a kasznival probléma, mert utcán fogom tárolni és ne falja fel a rozsda két év alatt. Melyik típus a legkevésbé problémás? Yaris-ról es Corolláról olvasok jókat.

Köszönöm a válaszokat előre is!
Új témát ne nyiss, a régieket olvasd át. Nézd ki melyik kocsit akarod és annak a topicjait olvasd el. Ha nem akarod az elejétől, akkor az utolsó 3-5 évet nézd végig. Az alapján amit írtál Corolla topicot keresed elsősorban. Ha gyerekszállító lesz, akkor még az Avensis T25 kombit nézd meg. 1.8 VVTi motorral a városban is nyugodtan használható és pályán is bőven elég, még a legális kereteken túl is. Két gyerek és 2 felnőtt cuccait simán elnyeli.
Használatról írsz kicsit? Gondolom főleg város? Mi az anyagi keret? Milyen időtávra tervezed megtartani? Stb. A méregzsákot megtartod mellette? :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53034 Dátum: 2019.01.19 16:17:47 »
Ha oktatni is akarsz vele, akkor a benzines jobban megéri, - nagyobb a különbség az elszámolható és a valós fogyasztás közt, de ezügyben érdemes Palaczkot megkeresni a FB-on, ő elég tapasztalt a témában. Hogy melyik típust, az attól is függ, hány gyerek követi az elsőt, és hogy mennyire vagytok csomagigényesek. Szerintem egy átlagigényű 3 fős családnak elég egy Corolla/Auris, van abból kombi is, ha szükséges. A Yarist szűknek gondolnám, meg azért csak biztonságosabb egy nagyobb kaszni.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53035 Dátum: 2019.01.19 16:25:35 »
Sziasztok! Saját témát akartam nyitni, de vagy én vagyok béna, vagy nem is olyan egyszerű ez. :)

Új autó vásárlása előtt vagyok és érdeklődni szeretnék néhány dologról. Több forrás vezetett a Toyota márkához szóval megkérdezem a tulajokat, akik látják és használják.

Amire használni akarom az kezdő családi autó, jön az első gyerek nem sokára, ha minden jól megy. Második célja és ez a fő pedig vezetés oktatás. Botváltósnak kell lennie, minimum 5 személyes és 5 ajtós és a legfontosabb anyagi okok miatt, használtan venném.

Melyik típust ajánlanátok megbízhatóság szempontjából? Szeretném ha nem lenne a kasznival probléma, mert utcán fogom tárolni és ne falja fel a rozsda két év alatt. Melyik típus a legkevésbé problémás? Yaris-ról es Corolláról olvasok jókat.

Köszönöm a válaszokat előre is!

MX5 rulez!!! :)

ha van jó szerelőd, azt vegyél, amihez ért. egyébként vegyél egy corollát.

Pangu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53036 Dátum: 2019.01.19 19:01:43 »
Új témát ne nyiss, a régieket olvasd át. Nézd ki melyik kocsit akarod és annak a topicjait olvasd el. Ha nem akarod az elejétől, akkor az utolsó 3-5 évet nézd végig. Az alapján amit írtál Corolla topicot keresed elsősorban. Ha gyerekszállító lesz, akkor még az Avensis T25 kombit nézd meg. 1.8 VVTi motorral a városban is nyugodtan használható és pályán is bőven elég, még a legális kereteken túl is. Két gyerek és 2 felnőtt cuccait simán elnyeli.
Használatról írsz kicsit? Gondolom főleg város? Mi az anyagi keret? Milyen időtávra tervezed megtartani? Stb. A méregzsákot megtartod mellette? :D

Köszönöm a válaszokat!
2 gyerek amit tervezünk, de remélhetőleg addig lesz második autó ami nagyobb családnak is jó. Egyelőre egy gyerek es egy bőrönd kb az igény, hogy lejussunk a Balatonhoz vele nyáron néha. Az oktatás a fő cél. Főleg városban lesz használva, de néha néha azért pályára is kimegyünk majd tanulókkal is és családdal is. A Mazda sajnos megy el, majd talán egyszer veszek másikat. Jelenleg nem fér bele, de majd egyszer. A keret jelenleg 1 millió, de ha csak drágábban találok olyat ami megfelelő, akkor megoldom valahogy azt is. Időben a cél az lenne hogy kifulladásig maradjon ami minél tovább tartson. 5-10 év minimum jó lenne, de minél több, annál jobb.

vsandoor

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53037 Dátum: 2019.01.20 14:31:58 »
Hozzászólás.
Ha a válasz gombot nyomod, akkor egy "sima" hozzászólásod lesz előzmény nélkül. Ha valakinek a hozzászólására akarsz reagálni, akkor az idézet gombra kattints, és ilyenkor célszerű a kis ablakban az idézetet is szerkeszteni (ha az eredeti hsz. nagyon hosszú, vagy kép van benne), hogy látszódjon, mire reagálsz.

Keresés.
Sajnos ez nem a leghatékonyabb kereső, fent a fekete sávban van a kereső is, szóra, kifejezésre keres, de eléggé kusza az eredmény. A kidobott találatoknál a bordó betűs fórumnévre kattintva találod meg az idézet teljes környezetét.

Köszönöm, OK!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Beszélgessünk
« Válasz #53039 Dátum: 2019.01.21 22:04:36 »
Brutális a légszennyezés. De sztem ez mindennapos téma, mert amikor bekapcsolom a Kossuth rádiót minden a motorokról szól, vagy “soros”, vagy “V4-es”...😉
Bocs....