Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 6913051 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52860 Dátum: 2018.08.01 07:31:10 »
Bár MR2-t még nem vezettem (Miata NB-t igen), de tuti, hogy nagy élmény lesz.  :clap:
Sok-sok balesetmentes kilométert kívánok!

Igen, igazán élmény vele menni! Féltávot volt alkalmam nekem is lenyomni, lemenő nap és meleg szél kíséretében!   :clap:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52861 Dátum: 2018.08.01 11:34:09 »
Hajrá, tessék kihasználni a nyarat.  :clap: Én szinte minden másnap gurulok egy 50-60 km-es karikát itt a környező dombok közt.
Ha jól számolom ez a 3. roadster kabrió itt a fórumon. Lassan megalakulhat a klubon belüli klub. :D

három fecske még nem csinál nyarat :)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52862 Dátum: 2018.08.04 20:50:08 »
Gabe 254.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52863 Dátum: 2018.08.06 08:59:55 »
Sziasztok! Nem forog a yaris topic, ezért itt kérdezném.
Mikortól szerelnek a Yarisokba ütközés elkerülő rendzert?
Prius 2 - a mosolygós autó.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52864 Dátum: 2018.08.06 10:57:22 »
Sziasztok! Nem forog a yaris topic, ezért itt kérdezném.
Mikortól szerelnek a Yarisokba ütközés elkerülő rendzert?
Kormányt meg féket? Vagy mire gondolsz? :D
Mercisek használnak még lópatkót...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52865 Dátum: 2018.08.06 17:21:22 »
Kormányt meg féket? Vagy mire gondolsz? :D
Mercisek használnak még lópatkót...
:muhaha:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9376
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52866 Dátum: 2018.08.06 21:54:14 »
Sziasztok! Nem forog a yaris topic, ezért itt kérdezném.
Mikortól szerelnek a Yarisokba ütközés elkerülő rendzert?
Yarist nem tudom, de az Avensisbe 2015, az utolsó FL óta szerelnek ilyet.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52867 Dátum: 2018.08.14 17:29:36 »
van valakinek fölösleges shell matrica,amit kisautora lehet váltani még a héten? köszi.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52868 Dátum: 2018.08.14 19:03:54 »
A napokban kinéztem a hahun egy 3 éves auris kombit, amit a Toyota M5 árult. El is mentem ma, hogy megnézzem, de nem szolgáltak ki...
Másfél órával a zárás előtt értem (direkt úgy mentem, hogy legyen idő, és emiatt átszerveztem az egész napomat), de úgylátszik nem ütöttem meg azt az ingerküszöböt, hogy érdemes legyen velem szóba állni. Bementem a szalonba, mondtam, hogy használtautó ügyben érdeklődöm. Egy pali mondta, hogy nincs itt a kolléga, majd holnap menjek vissza. Mondom neki, hogy ha nincs itt a kolléga, akkor nem is nézhetem meg az autót? Azt mondta nem, mert a kolléga tudja az infókat. Még csak meg sem kérdezték melyik autó érdekelne... szóval nem tudhatták, hogy épp mennyit pénzt akarok elkölteni náluk.
 Fel is merült néhány kérdésem bennem:
- valóban csak egy ember foglalkozik egy ekkora helyen használtautóval? Ha igen, akkor senki más nem fér hozzá a kulcsokhoz és a dokumentumokhoz?
- tényleg megteheti egy ilyen autószalon, hogy egy betérő potenciális vásárlóval nem állunk érdemben szóba? Ennyire jól élnek?

Amúgy így nem lett annak idején iphone-om is. Bementem az apple store-ba, zsebemben egy aktuális iphone árával, és nem kiszolgáltak, hanem kioktattak... átsételtam a samsunghoz és ott vettem telefont.

No a lényeg, hogy Toyota M5 nem ajánlott kereskedés, kerüljétek el!



Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9376
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52869 Dátum: 2018.08.14 21:19:00 »
A napokban kinéztem a hahun egy 3 éves auris kombit, amit a Toyota M5 árult. El is mentem ma, hogy megnézzem, de nem szolgáltak ki...

Na emiatt vettem az előző Avensist 2009-ben Győrben és nem Szombathelyen. Én egy új autót szerettem volna venni akkor, amikor a kutya sem vett új autót. Biztosan nem úgy voltam öltözve vagy nem volt a homlokomra írva, hogy ki tudok fizetni egy új Avensist. Legalábbis Szombathelyen ez volt. gyakorlatilag le sem sz@rtak.  Érdekes, Győrben, NEGYED ÓRÁVAL a zárás előtt leültek velem beszélgetni, bemutatták az autót, mentünk a próbaautóval, választottam színt és írtunk szerződést. Este 7 után jöttem el a szalonból (5-ig volt a hivatalos nyitvatartás!), a takarítónő körbemosott minket :D   De eladták az autót.  :yes:
A mai napig nem értem, hogy máshol miért nem így gondolkodnak.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52870 Dátum: 2018.08.14 23:34:09 »
A mai napig nem értem, hogy máshol miért nem így gondolkodnak.
Gondolom a fizetését megkapja így is-úgy is. A többi nem érdekli.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52871 Dátum: 2018.08.15 08:26:30 »
Na emiatt vettem az előző Avensist 2009-ben Győrben és nem Szombathelyen. Én egy új autót szerettem volna venni akkor, amikor a kutya sem vett új autót. Biztosan nem úgy voltam öltözve vagy nem volt a homlokomra írva, hogy ki tudok fizetni egy új Avensist. Legalábbis Szombathelyen ez volt. gyakorlatilag le sem sz@rtak.  Érdekes, Győrben, NEGYED ÓRÁVAL a zárás előtt leültek velem beszélgetni, bemutatták az autót, mentünk a próbaautóval, választottam színt és írtunk szerződést. Este 7 után jöttem el a szalonból (5-ig volt a hivatalos nyitvatartás!), a takarítónő körbemosott minket :D   De eladták az autót.  :yes:
A mai napig nem értem, hogy máshol miért nem így gondolkodnak.
Egyébként ez a nagy különbség a nyugat és  a kelet között. Londonban bármilyen szakadtan bemész egy Mercedes/Lexus/Gucci/Rolex stb. szalonba ugyanúgy körbeugrálnak, mert nem tudhatják mennyi pénzed van.
Engem amúgy néztek már ki több boltból is. A Salamanderban például jöttek utánam és nézték, nem lopok-e el valamit (fél pár cipőt???) az Ecco cipőboltban (úgy hogy amikor bementem akkor is épp egy Ecco volt a lábamon, tehát láthatták, hogy hajlandó vagyok ott vásárolni) egyszerűen nem szolgáltak ki, amiből kértem méretet felpróbálásra egyszerűen nem hozták. Nem azt mondták, hogy nincs, esetleg van a másikból vagy bármi, egyszerűen levegőnek néztek...
No ennél a két márkánál sem vásárolok, azóta máshol költöm el cipőre szánt összegeket.

És ebben tényleg az a durva, hogy sok pénzért és kemény munkával fel lehet építeni egy brandet, majd egy hülye eladó pillanatok alatt porrá zúzza, mert nem akar dolgozni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52872 Dátum: 2018.08.15 09:08:59 »
A napokban kinéztem a hahun egy 3 éves auris kombit, amit a Toyota M5 árult. El is mentem ma, hogy megnézzem, de nem szolgáltak ki...
Másfél órával a zárás előtt értem (direkt úgy mentem, hogy legyen idő, és emiatt átszerveztem az egész napomat), de úgylátszik nem ütöttem meg azt az ingerküszöböt, hogy érdemes legyen velem szóba állni. Bementem a szalonba, mondtam, hogy használtautó ügyben érdeklődöm. Egy pali mondta, hogy nincs itt a kolléga, majd holnap menjek vissza.
Tegnap este írtam nekik egy elég felháborodott levelet amire ma reggel kaptam is választ az ügyvezető igazgatótól és a használt autó üzletág vezetőjétől. Ezekből a következőket tudtam meg:
  • sajnálják, tényleg nem volt ott a kolléga (ezzel szerintem önmagában nincs is baj), de az újautós kollégák is megmutathatták volna az autót
  • miért nem telefonáltam mielőtt megyek (részben jogos, de azt gondoltam, hogy egy autókereskedésben nyitvatartási időben meg lehet nézni egy kínálatban lévő autót)
  • a fő profiljuk az újautó értékesítést, a használtautók csak az "ügyfélelégedettség növelése érdekében van" (szóval én maximum megtűrt ember lehetek náluk, ameddig csak használt autót akarok venni)

No comment, biztosan nem megyek vissza hozzájuk többet... Pedig a meghirdetett autó amúgy eléggé tetszene, de majd lesz máshol is. Ennyi  :hug:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52873 Dátum: 2018.08.15 09:23:47 »
Tegnap este írtam nekik egy elég felháborodott levelet...
Felesleges. Magyarországon a legtöbb amit elérhetsz egy üres öblőgetés, hogy "Ó, hát nagyon sajnáljuk, mi tényleg soha máskor, mert nekünk az ügyfél szent...". Abba amit kommunikál nem gondol bele: az ő ideje drága, a tiéd nem. Jó az ilyeneket megosztani, ezek az újautó vásárlókat se kezelik úgy ahogyan egy korrekt szalon.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52874 Dátum: 2018.08.15 13:31:29 »
A napokban kinéztem a hahun egy 3 éves auris kombit, amit a Toyota M5 árult. El is mentem ma, hogy megnézzem, de nem szolgáltak ki...

No a lényeg, hogy Toyota M5 nem ajánlott kereskedés, kerüljétek el!

Anno mikor a d4d e12 őt kerestünk , voltunk a Budaörsi Toyotánál, mikor meghallották , hogy kp-s vételről van szó, kb hátat fordítottak.... nem is náluk vásároltunk aznap autót.

Másik sztorim, tavaly lagzi előtt jó pár hónappal próbáltam volna valami csinos autót menyasszonyi autónak bérelni. Gondoltam szegedi Kovács Toyota- Lexus kereskedés jó ötlet lesz. Elmondtam mit szeretnék, és Ők meg hogy megbeszélik a Bp-i főnökséggel és visszahívnak, kb 3 hónap múlva jött egy telefon, hogy sajnálják de nem tudnak segíteni.

Haveromék ugyanezt eljátszották a BMWnél és a Mercédesznél is, ott örültek a megkeresésnek és soförrel biztosítottak is autót....  :whistling:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)