Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 6942484 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52830 Dátum: 2018.07.12 10:03:00 »
Egyébként semmi magyarellenességet nem tapasztalok. Ahol kiderült, hogy magyarok vagyunk, nem köpködtek le, hanem megadták a segítséget, amit kértünk, amire szükségünk volt. Ellenben a boltok kivételével minden olyan helyen, ahol előfordulhat külföldi, lehet találni angolul legalább kézzel-lábbal beszélő embert, és nemcsak a turistacentrumokban. Nagyobb rend van, mint nálunk, láthatóan jobban élnek, inkább drágább a mindennapi élet, mint olcsóbb. Bőven beérném azzal, ha 2030-ra őket érnénk utol az osztrákok helyett...
Szlovákiában az a helyzet, hogy számos mutatóban sokkal jobbak, viszont hatalmasak a területi különbségek. Pozsony és környéke simán Németország színvonal, a középső rész kb a magyar átlagnak felel meg, de a keleti rész nagyon durván szegény és lerobbant. Az kb Ukrajna, Románia szegényebb részeinek felel meg.
Nálunk is vannak különbségek a nyugat és kelet között, de közel sem ekkora.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52831 Dátum: 2018.07.12 19:33:18 »
Lomnic környékén vagyok, azt nem tudom, hova sorolnád, de nekem jobbnak tűnik itt az életszínvonal.
Ja, és még egy dolog: minden ki van táblázva, gyakorlatilag waze nélkül is el lehetne lenni.
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52832 Dátum: 2018.07.12 22:47:12 »
Lomnic környékén vagyok, azt nem tudom, hova sorolnád, de nekem jobbnak tűnik itt az életszínvonal.
Ja, és még egy dolog: minden ki van táblázva, gyakorlatilag waze nélkül is el lehetne lenni.
poprad??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52833 Dátum: 2018.07.13 08:36:57 »
Lomnic környékén vagyok, azt nem tudom, hova sorolnád, de nekem jobbnak tűnik itt az életszínvonal.
Ja, és még egy dolog: minden ki van táblázva, gyakorlatilag waze nélkül is el lehetne lenni.
Mivel az eléggé turistaközpont ezért az mindennképpen jobban él, mint az átlag.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52834 Dátum: 2018.07.13 10:32:18 »
Mivel az eléggé turistaközpont ezért az mindennképpen jobban él, mint az átlag.
Okosan csinálták. Beletoltak egy halom Uniós fejlesztési pénzt. De nem úgy, hogy építünk utat meg szállodát okosban tripla áron, hanem úgy, hogy építünk ugyanabból a pénzből 3 szállodát vagy háromszor akkora utat. Rengeteg fejlesztés volt: kis panziók, közepes méretű szállodák, turisztikai infrastruktúra fejlesztés. Nagyon látványos lett, hogy nem lopták ki az utolsó talicskát is a projectből. Érdekesség, hogy a helyiek nacionalizmusa az életszínvonal emelkedésével radikálisan lecsökkent.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52835 Dátum: 2018.07.13 11:10:51 »
Okosan csinálták. Beletoltak egy halom Uniós fejlesztési pénzt. De nem úgy, hogy építünk utat meg szállodát okosban tripla áron, hanem úgy, hogy építünk ugyanabból a pénzből 3 szállodát vagy háromszor akkora utat. Rengeteg fejlesztés volt: kis panziók, közepes méretű szállodák, turisztikai infrastruktúra fejlesztés. Nagyon látványos lett, hogy nem lopták ki az utolsó talicskát is a projectből. Érdekesség, hogy a helyiek nacionalizmusa az életszínvonal emelkedésével radikálisan lecsökkent.
Így van. Magyarországon sokszor lenézik például Szlovákiát, pedig nagyon sokat tanulhatnánk tőlük!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52836 Dátum: 2018.07.14 08:03:25 »
Az ottani magyar nem vegyül az "anyaországi" magyarral. Ő más. Mint a székely.

én ezt nem értem. de mindig jóérzéssel tölt el az adómból odaszálló milliárdok tudata... :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52837 Dátum: 2018.07.16 20:35:08 »
Őket is... Úgy érzik le vannak sajnálva, oda van nekik dobva egy csont. Mert tudod, soha semennyi sem elég.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52838 Dátum: 2018.07.20 09:25:24 »
Hogy néz ki egy féltengelytörés, milyen tünetei vannak?
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52839 Dátum: 2018.07.20 10:17:18 »
Hogy néz ki egy féltengelytörés, milyen tünetei vannak?
Szerintem ha már eltört, akkor nem indul el a kocsi, mert a törött oldalon nem tudja átvinni az erőt, és a differenciálmű leforog. A forgó törött féltengely esetleg összever dolgokat.
Ha az előzetes jeleket kérdezed, azt akkor lehet esetleg látni, ha tüzetesen átnézi az ember őket, az egység jellege miatt nem tudom elképzelni, hogy valami jelezné. Talán szokatlan rezonálás.
Mostanában jófogáson több CoV féltengelyt árulnak,  nem is túl drágán.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52840 Dátum: 2018.07.20 10:21:31 »
Az lesz, sajnos, már eltört, és sebességbe téve nem történik semmi, csak felpörög a motor. Az assistance-os autómentős is azt mondta, hogy vagy kuplung, vagy féltengely.  A kuplung meg jónak tűnik, már amennyire ezt egy pánikba esett feleségen keresztül diagnosztizálni lehetett...
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52841 Dátum: 2018.07.20 10:27:11 »
Az lesz, sajnos, már eltört, és sebességbe téve nem történik semmi, csak felpörög a motor. Az assistance-os autómentős is azt mondta, hogy vagy kuplung, vagy féltengely.  A kuplung meg jónak tűnik, már amennyire ezt egy pánikba esett feleségen keresztül diagnosztizálni lehetett...
:cry: Kuplung gondnak több előjele szokott lenni, sebességbe is tudja rakni, nem hiszem, hogy az lenne  :no:
Sajnos ez típushibának tűnik nekem a CoV-n  :surrender:
Pár találat hozzá:
https://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=corolla%20verso%20f%C3%A9ltengely

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52842 Dátum: 2018.07.22 08:32:29 »
Az volt, és du. 2-re már kész is volt.
Igen, márkaszervizes áron (dupla), de most rengeteget ért, hogy kész lett az autó, és nem kellett kölcsönautó (ami jóval kisebb). Kapásból plusz két balatoni út lett volna emiatt, plusz nem tudom, mikor és hogyan hoztam volna el az autót, stb.
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52843 Dátum: 2018.07.23 09:51:50 »
Az volt, és du. 2-re már kész is volt.
Igen, márkaszervizes áron (dupla), de most rengeteget ért, hogy kész lett az autó, és nem kellett kölcsönautó (ami jóval kisebb). Kapásból plusz két balatoni út lett volna emiatt, plusz nem tudom, mikor és hogyan hoztam volna el az autót, stb.
Tényleg semmi előjele nem volt? Én is számítok rá... Ha addig nem törik el, akkor a következő szervíznél megkérem, hogy nézzenek rá...
Amúgy mennyi volt márkaszervízben?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52844 Dátum: 2018.07.24 18:05:15 »
"Hiába" nézetsz rá, ha csak minimális korrózió is látható, a fene sem tudja, hogy a gumi alatt mi újság.