Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7007409 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52815 Dátum: 2018.07.08 22:37:21 »
Nem is tudom, hova illene igazából (talán sehova, el kellene engedni)...
Tegnap előtt este Hungária körúton egy sávváltási kísérletem majdnem koccal végződött: kb. 15-20 km/h, irányjelzőt kitettem, tükörbe néztem, majd szép lassan húzódtam a másik sávba, amikor is észre vettem, hogy van ám ott egy autó (holt teret nem néztem). Vissza a saját sávba. Nem volt nagy fékezés, dudálás, mivel kb 10 cm-t, ha átlógtam a másik sávba (visszanézhetném a kamerát, de nem fektetek ebbe energiát :) ). Széles mozdulattal intettem a delikvensnek, ezzel kérve elnézést. Kb fél perc eltelt, mellém keveredett, és torka szakadtából, valami iszonyat alpári stílusban kiosztott ("te r*hadt ***sz*pó, hova figyelsz, b*szd meg" stb...). Reakcióm egy szimpla "ne ugassál már" volt... Hangsúlyozom, én hibáztam, szerencsére észre vettem, "saját erőből", és elnézést kértem! (ilyen esetben, ha valaki előttem hibázik, és elnézést kér, még csak nem is integetek neki, nem hogy neki álljak vergődni)
Otthagytam, majd kicsit később mellém keveredett, és folytatta: "mi van, idegbeteg vagy,  vagy mi van, hogy kiabálok neki?! (valami ilyesmit mondott), közöltem vele, hogy nem értem, mit kiabál nekem, amikor még elnézést is kértem? "Hát még szerencse, amikor ráhúzom a kocsimat az övére stb... Na, itt meguntam, röhögve legyintettem rá, majd otthagytam.

Gondolom, a mellette ülő lánynak akart imponálni a keméykedésével, aki pont lesz*rta, ahogy az unott fejét néztem. Szakadt BMW volt, tudjuk, ki ült benne...

Ma délelőtt Csepel, Ady Endre út, Lidl felé közeledve, gyalogos átkelőhely. Messziről látom, gyalogos igyekszik az átkeléshez, annak rendje és módja szerint lassítok. Még kb 15 m van, amikor a gyalogos, már a zebrán, integet, és szájáról leolvasható, hogy álljá' má' meg! Nézek rá kérdően, hogy vajon ez most mi? Semmi beszólás, vagy beintés, csak kerek szemmel néztem. Erre, miután átért, onnan kezd valamit kiabálni meg mutogatni nekem. Hozzáteszem, minden gyalogost átengedek, nem ijesztgetem őket, bár ő ezt nem tudhatta. Következő lehetőségnél megfordultam, majd odagurultam a megállóba, ahol várta emberem a buszt. Megkérdeztem tőle, hogy ugyan ez most mi volt?! Esetleg valami jelét látta annak, hogy nem akarok megállni, vagy el akarom ütni vagy valami?! Erre ő ecsetelte nekem, hogy úgy megy ott mindenki mint az állat, ott jár az anyja is mindennap, és ha őt elüti valaki, akkor lesz baj.. Értem, de nekem ehhez mi közöm? Jó lenne oda egy jelzőlámpa, az biztos... végülis abban maradtunk, hogy nem nekem szólt a performansz, csak így jött ki...

Öregszem, kezdek érzékeny lenni mások vélt hülyeségére...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52816 Dátum: 2018.07.08 23:05:15 »
Engedd el ezeket...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52817 Dátum: 2018.07.09 13:37:26 »
Vannak rossz napok. Nekem a péntek volt az. Az ÖSSZES hülye az utakon volt és ott, ahol én.
Legalábbis időnként ezt érzi az ember.
Ahogy Csufár mondja, el kell engedni, de még ott helyben (nem könnyű, persze) :flowers:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52818 Dátum: 2018.07.09 16:41:11 »
Vannak rossz napok. Nekem a péntek volt az. Az ÖSSZES hülye az utakon volt és ott, ahol én.
Legalábbis időnként ezt érzi az ember.
Ahogy Csufár mondja, el kell engedni, de még ott helyben (nem könnyű, persze) :flowers:

hát ha már így megelőlegezted, akkor én is mondom, hogy el kell engedni :D

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52819 Dátum: 2018.07.09 16:54:10 »
...azért folytatódik az elengedésre tanítás...
Egyenesen haladok, kereszteződés (jobbról érkezőknek elsőbbségadás kötelező tábla), előttem haladó jobbra kanyarodik, az ő "árnyékában" egy taxis gondolta bekanyarodik balra (lehet, nem is taxi, csak szép sárga), én szépen csorogtam egyenes, kicentizva az ő autójának hátulját (nem direkt, így hozta a ritmus) Erre ez is kiabálósra vette, mégpedig "gyere nekeeeeeeem!" Mintha nem nekem lett volna elsőbbségem, vagy lemondtam volna róla...  :hmmmm: :?: :nono: Ennek már csak nem is legyintettem :D

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52820 Dátum: 2018.07.09 17:30:35 »
hát ha már így megelőlegezted, akkor én is mondom, hogy el kell engedni :D
Mostantól kevernek majd minket? Pedig tök egyszerű, neked bézs tetőd van, nekem meg fekete. :D

...azért folytatódik az elengedésre tanítás...
Egyenesen haladok, kereszteződés (jobbról érkezőknek elsőbbségadás kötelező tábla), előttem haladó jobbra kanyarodik, az ő "árnyékában" egy taxis gondolta bekanyarodik balra (lehet, nem is taxi, csak szép sárga), én szépen csorogtam egyenes, kicentizva az ő autójának hátulját (nem direkt, így hozta a ritmus) Erre ez is kiabálósra vette, mégpedig "gyere nekeeeeeeem!" Mintha nem nekem lett volna elsőbbségem, vagy lemondtam volna róla...  :hmmmm: :?: :nono: Ennek már csak nem is legyintettem :D

Ilyenből mindenkinek jut, minden napra. Nekem ma egy 70 körüli tata kanyarodott ki elektromos biciklivel, takarásból, jó lendületesen az út közepére. Majdnem fel kellett ugratnom járdára, hogy ne nyiffanjon ki. Aztán még nekiállt óbégatni az igazát. Kár felvenni és rugózni rajta.
Úgy vettem egyébként észre, hogy amikor front van, akkor kritikusan sok a hülye is.



Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52821 Dátum: 2018.07.09 17:51:58 »
hát ha már így megelőlegezted, akkor én is mondom, hogy el kell engedni :D
Ezt benéztem :D :D :D

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52822 Dátum: 2018.07.09 20:18:18 »
Mostantól kevernek majd minket? Pedig tök egyszerű, neked bézs tetőd van, nekem meg fekete. :D
Ilyenből mindenkinek jut, minden napra. Nekem ma egy 70 körüli tata kanyarodott ki elektromos biciklivel, takarásból, jó lendületesen az út közepére. Majdnem fel kellett ugratnom járdára, hogy ne nyiffanjon ki. Aztán még nekiállt óbégatni az igazát. Kár felvenni és rugózni rajta.
Úgy vettem egyébként észre, hogy amikor front van, akkor kritikusan sok a hülye is.




Mint a ...... mit?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52823 Dátum: 2018.07.10 13:18:48 »
Mostantól kevernek majd minket? Pedig tök egyszerű, neked bézs tetőd van, nekem meg fekete. :D


a tied fekete, arról nem is beszélve, hogy le van hajtva :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52824 Dátum: 2018.07.10 13:57:54 »
Ezt benéztem :D :D :D
:D

a tied fekete, arról nem is beszélve, hogy le van hajtva :)
Muszáj, ha már strandra nem járok, valahol csak le kell barnulni. :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52825 Dátum: 2018.07.10 22:57:59 »
Dehogynem. Anyam marosvasarhelyi. Sok rokon es ismeros ottani. Furcsa nepek, de beszelunk :)
Marosvásárhely nem Szlovákiában van... Erdély más kategória.  :whistling:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52826 Dátum: 2018.07.10 23:08:15 »
Marosvásárhely nem Szlovákiában van... Erdély más kategória.  :whistling:
megtévesztette belgium...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52827 Dátum: 2018.07.11 10:23:56 »
Marosvásárhely nem Szlovákiában van... Erdély más kategória.  :whistling:
írtál a székelyekről, arra reagáltam

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52828 Dátum: 2018.07.11 11:15:52 »
Marosvásárhely nem Szlovákiában van... Erdély más kategória.  :whistling:

Az ottani magyar nem vegyül az "anyaországi" magyarral. Ő más. Mint a székely.

Most akkó'?? ...  :whistling:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52829 Dátum: 2018.07.11 21:52:15 »
Egyébként semmi magyarellenességet nem tapasztalok. Ahol kiderült, hogy magyarok vagyunk, nem köpködtek le, hanem megadták a segítséget, amit kértünk, amire szükségünk volt. Ellenben a boltok kivételével minden olyan helyen, ahol előfordulhat külföldi, lehet találni angolul legalább kézzel-lábbal beszélő embert, és nemcsak a turistacentrumokban. Nagyobb rend van, mint nálunk, láthatóan jobban élnek, inkább drágább a mindennapi élet, mint olcsóbb. Bőven beérném azzal, ha 2030-ra őket érnénk utol az osztrákok helyett...
music