Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7008633 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52800 Dátum: 2018.07.03 09:48:34 »
Nagyon jól ki van találva ez az izzós történet, egy nap különbséggel égett ki mindkét H7.  ::)
Az előzőnél pontosan ugyanez volt, ha jól emlékezem az valami GE emeltfényű volt, a mostani pedig Osram Night Breaker Unlimited.
Utóbbit raktam bele, újra.
~300 óra üzemidőt bír kb. az Osram, ha saccra elkezdi elérni, akor Lumnetről mindig berendelem előre. DRL-el kitolható az élettartama, mert akkor tényleg csak este használod. De a fényereje nagyon meggyőző, nem tennék be újra sima H7-et.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52801 Dátum: 2018.07.03 09:56:16 »
Nem pont arra, de mi voltunk márciusban Zakopane-ban, végig az E77-es úton. Elvileg kell matrica a Zólyom-Besztercebánya szakaszra, de át is lehet menni a városokon. Illetve számomra nem egyértelmű, hogy erre a részre kell-e (mindenki azt mondja, hogy igen), de a táblázás nem egyértelmű. Mondjuk mentem már végig rajta matrica nélkül (kb 13 éve), és nem szólt hozzám senki...

Amire figyelj, az a sebességkorlátozások, különösen a városi részeken. Engem jól meg is bűntettek, mert valamelyik városból kifelé (talán Besztercebánya, de nem emlékszem pontosan) kint volt a 70-es tábla, annyivel is mentem, de a rendőr szerint itt csak 50-el lehet menni. Érdekes módon csak magyar rendszámú autókat állítottak meg... 30 euro volt ha jól emlékszem.
Ha van oldalról bejövő út, ami alig látszik, de feloldja akkor büntetnek. Egyébként teljesen igaz, hogy szeretnek a nem helyi rendszámokra rámenni, de ez nem feltétlen csak szívózás, a helyi lehet hogy simán csak tudja, hogy oldalról van egy bekötőút ami feloldja. De Érsekújvárnál a városba befelé például ki van rakva egy 70-es tábla, aztán egy városhatár kezdete tábla, majd 10 méterre egy 70-es. Ha azon a 10 méteres szakaszon nem veszel vissza 50-re, akkor büntethető vagy. Ezt már több város esetében is láttam olyan úton ami bevezető gyorsforgalmi út volt. Ugyanez igaz a kivezető gyorsforgalmiknál, ha van oldalról bejövő út.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52802 Dátum: 2018.07.03 10:15:04 »
DRL-el kitolható az élettartama...

Sajnos ez E12-n nincs. :(

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52803 Dátum: 2018.07.03 12:22:41 »
Sajnos ez E12-n nincs. :(
Avensisen sincs. ;) De kitolható vele, csak döntés kérdése. Ami visszatart, az a 3 éves megtérülés.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52804 Dátum: 2018.07.03 13:07:51 »
Avensisen sincs. ;) De kitolható vele, csak döntés kérdése. Ami visszatart, az a 3 éves megtérülés.

Milyen normálisabb lehetőségek vannak?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52805 Dátum: 2018.07.03 15:15:09 »
Ha van oldalról bejövő út, ami alig látszik, de feloldja akkor büntetnek. Egyébként teljesen igaz, hogy szeretnek a nem helyi rendszámokra rámenni, de ez nem feltétlen csak szívózás.
Dehogy is szívózás, a szlovák-magyar barátság több évszázados múltra tekint vissza...  :whistling:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52806 Dátum: 2018.07.05 12:42:49 »
Milyen normálisabb lehetőségek vannak?
Lumnetem 14-20k körül vannak. CE-s cucc elektronikával, csak fel kell tenni és bekötni mindent a helyére.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52807 Dátum: 2018.07.05 12:46:49 »
Lumnetem 14-20k körül vannak. CE-s cucc elektronikával, csak fel kell tenni és bekötni mindent a helyére.
Kifejezetten E12-es Corollàkhoz valok, vagy egy olyan àltalànos megoldàsrol van szo, amely oda is passzolhat?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52808 Dátum: 2018.07.05 12:58:10 »
Dehogy is szívózás, a szlovák-magyar barátság több évszázados múltra tekint vissza...  :whistling:
10 év alatt azt tapasztaltam, hogy az átlagszlovákok 99.999% teljesen normális. Azt is tapasztaltam, hogy a turisták 50+%-a úgy közlekedik ahogy otthon nem tenné, ha tudja hogy ott áll a rendőr.
De tovább megyek, eddig két alkalommal volt olyan hogy szlovák rendőr megállított mert türelmetlen voltam és záróvonalon előztem, egyébként belátható helyen. Megkért, hogy ezt azért ne. Magyar rendőr azonnal bírságol, nagy-kerek-csillogó szemekkel és a karácsonyi bónuszára gondol.
Egyetlenegyszer volt olyan, hogy egy szlovák sündőr nekiállt hacacárézni, egy parkolóban, ahol a nejem 5 másodpercre megállt -járó motorral- hogy ott nem lehet állni. Egyrészt lehetett ott megállni ahol álltam, másrészt állt ott mellettem 6 darab helyi ténylegesen tilosban akik ellen valahogy nem intézkedett, harmadszor egy áruház parkolójában álltunk magánterületen ahol a városi rendőrségnek van kizárólagos illetékessége. Negyedszer mindezt tudtuk, ráadásul kamera volt a kocsiban ami vette az egészet hanggal, mindennel. Akkor adta fel a dolgot azonnal mikor rájött, hogy helyivel van dolga, a magyar rendszám ellenére és nem fog hasra esni előtte azért mert be kell menni a yardra panaszt tenni az intézkedés ellen. Csehekkel ugyan kicsit kevésbé, de ugyanez van, szóval nem magyar utálat van (de legalábbis nem feltétlen). A könnyű skalpra utaznak.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52809 Dátum: 2018.07.05 13:03:43 »
Kifejezetten E12-es Corollàkhoz valok, vagy egy olyan àltalànos megoldàsrol van szo, amely oda is passzolhat?
Bocs, de amíg nem kerestem rá azt se tudtam hogy néz ki az E12. :D
Ezek közül szerintem bármelyiket oda tudod erősíteni a hozzá adott adapterrel szabályosan, a lámpa alatti résbe. De ezek univerzális cuccok, nincs olyan hogy ehhez vagy ahhoz gyártják. Meg van adva mindnél a mérete, nézd meg hogy odafér-e.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52810 Dátum: 2018.07.05 15:49:08 »
10 év alatt azt tapasztaltam, hogy az átlagszlovákok 99.999% teljesen normális. Azt is tapasztaltam, hogy a turisták 50+%-a úgy közlekedik ahogy otthon nem tenné, ha tudja hogy ott áll a rendőr.
De tovább megyek, eddig két alkalommal volt olyan hogy szlovák rendőr megállított mert türelmetlen voltam és záróvonalon előztem, egyébként belátható helyen. Megkért, hogy ezt azért ne. Magyar rendőr azonnal bírságol, nagy-kerek-csillogó szemekkel és a karácsonyi bónuszára gondol.
Egyetlenegyszer volt olyan, hogy egy szlovák sündőr nekiállt hacacárézni, egy parkolóban, ahol a nejem 5 másodpercre megállt -járó motorral- hogy ott nem lehet állni. Egyrészt lehetett ott megállni ahol álltam, másrészt állt ott mellettem 6 darab helyi ténylegesen tilosban akik ellen valahogy nem intézkedett, harmadszor egy áruház parkolójában álltunk magánterületen ahol a városi rendőrségnek van kizárólagos illetékessége. Negyedszer mindezt tudtuk, ráadásul kamera volt a kocsiban ami vette az egészet hanggal, mindennel. Akkor adta fel a dolgot azonnal mikor rájött, hogy helyivel van dolga, a magyar rendszám ellenére és nem fog hasra esni előtte azért mert be kell menni a yardra panaszt tenni az intézkedés ellen. Csehekkel ugyan kicsit kevésbé, de ugyanez van, szóval nem magyar utálat van (de legalábbis nem feltétlen). A könnyű skalpra utaznak.

Nem biztos, hogy (csak) ide passzol; " A tolvaj sohasem szereti a gazdát látni annak jussában!"
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52811 Dátum: 2018.07.07 08:16:20 »
Dehogy is szívózás, a szlovák-magyar barátság több évszázados múltra tekint vissza...  :whistling:

többször jártam úgy Szlovákiában hogy a két ember egymással magyarul beszélget (vagy tud magyarul) és mikor ott vagyok átváltanak szlovákra .  nemtom miért.  :hmmmm:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52812 Dátum: 2018.07.07 22:13:33 »
Az ottani magyar nem vegyül az "anyaországi" magyarral. Ő más. Mint a székely.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52813 Dátum: 2018.07.08 21:25:40 »
~300 óra üzemidőt bír kb. az Osram, ha saccra elkezdi elérni, akor Lumnetről mindig berendelem előre. DRL-el kitolható az élettartama, mert akkor tényleg csak este használod. De a fényereje nagyon meggyőző, nem tennék be újra sima H7-et.
Nálam a H4 Osram NightBreakerek (a régebbi +90%-os fajta) körülbelül 7 évig bírták.
Igaz, ez itt gyakorlatilag 50.000km alatt van, de bőven 300 óra felett, inkább az 1000 óra vagy fölötte.
Most Tungsram (GE) Megalight van helyette, mivel ki akartam próbálni, bár bespájzoltam egy szett ugyanolyan Osramot is.
Hát szerintem nem jobb a GE sem.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52814 Dátum: 2018.07.08 21:44:36 »
Az ottani magyar nem vegyül az "anyaországi" magyarral. Ő más. Mint a székely.
Dehogynem. Anyam marosvasarhelyi. Sok rokon es ismeros ottani. Furcsa nepek, de beszelunk :)