Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7032058 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50745 Dátum: 2016.09.23 10:04:18 »
Üzembentartó? A tulajdonjog marad.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50746 Dátum: 2016.09.23 10:29:01 »
Ha üzembentartó lenne a férj, akkor ő kapná a büntetéseket.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50747 Dátum: 2016.09.23 14:41:15 »
Eddig a leghasznosabb ötlet a lopás bejelentése volt, valami finomabb nincsen? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50748 Dátum: 2016.09.23 17:14:41 »
Eddig a leghasznosabb ötlet a lopás bejelentése volt, valami finomabb nincsen? :D

Nem lesz lopás, max. jármű önkényes elvétele, de ahhoz is fel kellene szólítani, hogy adja vissza, ami a vagyonközösség felbontását megelőzően nem annyira elképzelhető.

Ügyvéd, mindenféleképpen.  Akkor egyszerűbb lenne a dolog, ha a kocsi nem a házassági életközösség időtartama alatt került volna tulajdonba, hanem azt megelőzően.

Tulajdonosként a közig bírságnál meg közölni kell a hatósággal, hogy nem én vezettem, hanem ez+az, mert a birtokában van a kocsi.  Innentől kezdve a bünti átszáll. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50749 Dátum: 2016.09.23 17:17:55 »
Tulajdonosként a közig bírságnál meg közölni kell a hatósággal, hogy nem én vezettem, hanem ez+az, mert a birtokában van a kocsi.  Innentől kezdve a bünti átszáll. :)
Nem erre a kiskapura találták ki az objektív felelősség intézményét? Amúgy még egy dolog lehet segítség, bár nem zárja ki azt hogy nem a tulaj vezette az autót: feleségnek nincs jogosítványa (a kedvezőbb biztosítás, adók miatt van a nevén).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50750 Dátum: 2016.09.23 17:31:58 »
Nem erre a kiskapura találták ki az objektív felelősség intézményét? Amúgy még egy dolog lehet segítség, bár nem zárja ki azt hogy nem a tulaj vezette az autót: feleségnek nincs jogosítványa (a kedvezőbb biztosítás, adók miatt van a nevén).
Na mégegyszer:  Kijön a közigbírság a tulajnak. a tulajnak van asszem 5 napja, hogy közölje, hogy nem Ő vezette az autót, hanem ez+az. Mivel közölnie kell a nevet címet, pedigrét, nem ártana a tényleges használat tényét valahogyan bizonyítani és azt is közölni a hatósággal. Visszaküldeni. Öröm a köbön, mert kimegy oda a bírság. Ennyi.  Nem benyelni kell, hanem megnevezni a szabálysértőt.  Azt azonban tudni kell, hogy valaki biztosan fizetni fog de nem mindegy, hogy ki.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50751 Dátum: 2016.09.23 18:12:28 »
Na mégegyszer:  Kijön a közigbírság a tulajnak. a tulajnak van asszem 5 napja, hogy közölje, hogy nem Ő vezette az autót, hanem ez+az. Mivel közölnie kell a nevet címet, pedigrét, nem ártana a tényleges használat tényét valahogyan bizonyítani és azt is közölni a hatósággal. Visszaküldeni. Öröm a köbön, mert kimegy oda a bírság. Ennyi.  Nem benyelni kell, hanem megnevezni a szabálysértőt.  Azt azonban tudni kell, hogy valaki biztosan fizetni fog de nem mindegy, hogy ki.
Abban az esetben is, ha már egy éves az ügy és konkrétan arról küldenek levelet hogy üld le a büntetést?

Tapatalkkal küldve az én ONEPLUS A3003 eszközömről

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50752 Dátum: 2016.09.23 18:31:50 »
1 évig nem zavarta ez az állapot?
Szerintem továbbra se foglalkozzon vele, aztán majd egy életre megtanulja, hogy az ilyen dolgok nemhogy nem oldódnak meg maguktól, hanem még rosszabbodnak is. :censored:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50753 Dátum: 2016.09.23 18:57:44 »
1 évig nem zavarta ez az állapot?
Szerintem továbbra se foglalkozzon vele, aztán majd egy életre megtanulja, hogy az ilyen dolgok nemhogy nem oldódnak meg maguktól, hanem még rosszabbodnak is. :censored:
Ha nem te nézed a postaládát, akkor nem jut tudomásodra a dolog. Tény hogy én is folyamatosan oltom őket, nem ez az első hasonló eset, csak kezd elege lenni a kieső csontvázakkal. Megnyugtattam hogy lesz még :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50754 Dátum: 2016.09.23 19:13:07 »
Abban az esetben is, ha már egy éves az ügy és konkrétan arról küldenek levelet hogy üld le a büntetést?

Tapatalkkal küldve az én ONEPLUS A3003 eszközömről

Jaaa, meg kell nézni, a kozigbirsag.hu oldalon a bírság azonosítójával, hogy hol tart az ügy, de elképzelhető, hogy átváltják.  De ahhoz legjobb tudomásom szerint bíróság kell.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50755 Dátum: 2016.09.23 21:01:22 »
Már be lett fizetve, de szerintem lesz még, illetve még kéne gátolni a továbbiakat
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50756 Dátum: 2016.09.23 21:27:17 »
...illetve még kéne gátolni a továbbiakat
Ha a nevén van a kocsi, nincs akadálya, hogy eladja. Az új tulaj meg mehet az autót rendőrrel átvenni.
Ha a korrektség keretein belül akar maradni akár ő is mehet a kocsikulcsokat rendőrrel átvenni. Meg persze egy sofőrrel aki hazaviszi.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50757 Dátum: 2016.09.24 19:18:37 »
De mivel év végén ezt is elkaszálják
Mit?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Beszélgessünk
« Válasz #50758 Dátum: 2016.09.27 10:05:06 »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50759 Dátum: 2016.09.27 10:28:38 »
LOL, Troll mode aktiválva:
Szóval Hétfőn kaptam egy parkolási bírságot. A helyzet fintora: a bírságon szereplő cím megegyezik a bejelentett lakcímemmel, rendelkezem kerületi lakossági várakozási engedéllyel.
Háttérinfó: Egy 2011-es rendelet miatt az engedély nem érvényes többek között az érintett útszakaszon (érdekes hogy kocsim is kb 5 éve van, még egyszer sem sikerült belefutnom ebbe).
Okok: forgatás miatt (illetve a tőlünk 150m-re történt szombati robbantás miatt), kicsit érdekesek voltak a parkolási v(iszonyok) a kerületben.
Előnyök: profi fotós, jó fényképezőgéppel, a frissen mosott, de nem polírozott és lakkhibás autóból kihozta a maximumot, úgy néz ki, mintha most gurult volna le a gyártósorról.
Továbbiakban: megoldás keresése arra, hogy a büntetés összegét a lehető legszemetebb módon egyenlítsem ki: az ügyfélszolgálaton, kézpénzben, 5Ft-os érmékkel (1319db, hogy a végén még újra is számoltassam), esetleg részletekben való törlesztés banki átutalással (5, vagy 1 forintonként) ...  ::)
Amúgy a képek tényleg szépek.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer