Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 6942733 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

egyozo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
    • Spritmonitor.de
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49665 Dátum: 2015.10.22 16:36:28 »
Mindegy mit érsz el az életben, a gyászmenet hossza úgy is az időjárástól függ.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49666 Dátum: 2015.10.22 16:58:59 »
Részvétem a történtek miatt. Eléggé sokkoló volt az esemény, sajnálatos hogy a GXE-20-szal a benzines fronton is lehetnek bajok, és hiába nem olyan gyakoriak mint a 2.2-es dízeles bajok, de pont téged ért utol ez a hiba.  :( :( :(
Ha esetleg a 2JZ-GTE helyett jó lehet az 1JZ-GTE is, akkor beszéljünk! Egyre kevesebb értelmét látom hogy év néhány száz km miatt tartsam az SC, és szívesen látnám jó kezekben.
Köszi!
Ma kaptam  egy rövid választ a THM-től.
"Tisztelt Ügyfelünk!

A Toyota Central Europe Kft. fogadta az info@toyota.hu email címre elküldött megkeresését.
Köszönjük, hogy levelével ügyfélszolgálatunkhoz fordult. Kérésének feldolgozása megkezdődött.
Igyekszünk minnél hamarabb válaszolni Önnek, addig is szíves türelmét kérjük.


Tisztelettel,

Ügyfélszolgálat
Toyota Central Europe Kft."

Túl sok időt nem akarok várni, remélem jövőhét elején felkeresnek ... igaz sok jót nem remélek.


1jzgte vel sem lenne bajom, csak maga a kaszni forma ami szerelem a Supra irányába.  :D Bár egy ilyen fekete Soarert nem vetnék meg  :devil:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49667 Dátum: 2015.10.22 22:22:17 »
Sziasztok .
Hátha valakit érdekel.
http://ripost.hu/cikk-kenj-fogkremet-a-fenyszorora-sokat-sporolhatsz/?source=hirkereso
A fogkrém is tulajdonképpen polírozóanyag, nem más mint finom por. Elméletileg kasztnit is kellene tudnia polírozni, de valljuk be: inkább ne próbálkozzunk vele :D
Fényszórónál azért utána ajánlott valami UV védelem felvitel.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49668 Dátum: 2015.10.23 14:57:19 »
music     

X-polgár

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49669 Dátum: 2015.10.23 16:36:44 »
Sziasztok. Új vagyok a fórumon és a toyota tulajdonosok között is.  ::) Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy nem rég (kb egy hónapja) vásároltam egy 98-as rav4-est... (2.0 benzin, manuál, 3 ajtós ,szokásos dolgokat megcsináltam 1-2 futómű alkatrész csere, új gyertyák, új akksi, úgy láttam új generátor is van rajta stb...de szerencsére nincs rossz állapotban) és azt vettem észre hogy ha bemelegszik akkor nagyon alacsony az alapjárat kb 600-ra leesik, elkezd rezonálni a kocsi, mintha lefulladna de nem fullad le... DE, ha rákapcsolom a helyzetjelzőt/ tompítottat... tehát valami fogyasztót teszek rá akkor tökéletesen kisimul és vissza áll olyan 800 környékére... ha leveszem a világítást akkor ismét leseik a fordulat és rezonál de nem fullad le...  :eek: :hmmmm: Ürömre elvittem a supra-trend-hez alapjárati motor kilett takarítva de semmi változás... :(  :cry: Szerintetek hogy/ merre érdemes tovább mennem? Köszönöm előre is. Tibi

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49670 Dátum: 2015.10.23 18:04:45 »
üdv.

Szerintem normális, hogy így működik. A Corollánál is megemeli az alapjáratot (700-ról 850-re), a helyzetjelző / ventilátor / hátsó szélvédő fűtés bekapcsolása. Ezek a jelek befutnak az ECU-ba és tervezetten történik a dolog.
Az én kocsimnál pont az emelt alapjáraton van "enyhe" rezonancia, 700-on sima 900-on is sima, de 800-850-en rezonál.

Motortartó bak csere tud enyhíteni rajta (próbáltam, jobb lett, de nem tökéletes, igaz nem is cseréltem mindet, csak ami ránézésre is cserés volt).

Blasius78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49671 Dátum: 2015.10.23 18:07:31 »
Sziasztok. Új vagyok a fórumon és a toyota tulajdonosok között is.  ::) Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy nem rég (kb egy hónapja) vásároltam egy 98-as rav4-est... (2.0 benzin, manuál, 3 ajtós ,szokásos dolgokat megcsináltam 1-2 futómű alkatrész csere, új gyertyák, új akksi, úgy láttam új generátor is van rajta stb...de szerencsére nincs rossz állapotban) és azt vettem észre hogy ha bemelegszik akkor nagyon alacsony az alapjárat kb 600-ra leesik, elkezd rezonálni a kocsi, mintha lefulladna de nem fullad le... DE, ha rákapcsolom a helyzetjelzőt/ tompítottat... tehát valami fogyasztót teszek rá akkor tökéletesen kisimul és vissza áll olyan 800 környékére... ha leveszem a világítást akkor ismét leseik a fordulat és rezonál de nem fullad le...  :eek: :hmmmm: Ürömre elvittem a supra-trend-hez alapjárati motor kilett takarítva de semmi változás... :(  :cry: Szerintetek hogy/ merre érdemes tovább mennem? Köszönöm előre is. Tibi

Nekem anno 6 éve az akkor 12 éves Almerám csinálta ezt. Én egy idő után nem törődtem vele, indítás után egyből bekapcsoltam a városi fényt, aztán ezzel a probléma meg volt oldva. Azóta a haverom 5 éve használja a kocsit, ment vele vagy 50 ezret, és a motornak semmi baja. Szvsz ne törődj vele, amíg nem fullad le, addig felesleges parázni ezen.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49672 Dátum: 2015.10.23 18:24:43 »
Esetleg egy fojtószelep-ház pucolás segíthet a dolgon. Bár ha arra járt a szerviz, csak kifújkálták...  :szemez:

X-polgár

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49673 Dátum: 2015.10.23 20:56:47 »
Először egy helyen csak kifújkálták valóban nem is kértek semmit... :D majd elvittem Ürömre aztán tényleg le is vették ki is pucolták ez biztos... Köszönöm a válaszokat, akkor nem hiszem hogy sokat nyomozok tovább  ::)
Esetleg egy fojtószelep-ház pucolás segíthet a dolgon. Bár ha arra járt a szerviz, csak kifújkálták...  :szemez:

szamovar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49674 Dátum: 2015.10.24 18:17:03 »
Sziasztok! Új vagyok még itt, ez az első hozzászólásom. :clap: Az igényeim alapos átgondolása után arra jutottam, hogy jövőre veszek egy toyota iq-t. A 2010 utáni modellek jöhetnek számításba, mivel a fehér belső nekem jobban tetszik. Látom, hogy felszereltségben is vannak különbségek ezért szerettem volna a modell katalógusát elolvasni. A toyota honlapján erre vonatkozóan nem találtam leírást. Lehet én voltam figyelmetlen, de nagy segítség lenne ha megosztanátok velem a magyar leírást. Köszönöm.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49675 Dátum: 2015.10.25 09:44:40 »

Először egy helyen csak kifújkálták valóban nem is kértek semmit... :D majd elvittem Ürömre aztán tényleg le is vették ki is pucolták ez biztos... Köszönöm a válaszokat, akkor nem hiszem hogy sokat nyomozok tovább  ::)
Az én Corollámnál 640 az üzem meleg alapjárat, az Avensisnél 680.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49676 Dátum: 2015.10.25 10:29:17 »
Sziasztok! Új vagyok még itt, ez az első hozzászólásom. :clap: Az igényeim alapos átgondolása után arra jutottam, hogy jövőre veszek egy toyota iq-t. A 2010 utáni modellek jöhetnek számításba, mivel a fehér belső nekem jobban tetszik. Látom, hogy felszereltségben is vannak különbségek ezért szerettem volna a modell katalógusát elolvasni. A toyota honlapján erre vonatkozóan nem találtam leírást. Lehet én voltam figyelmetlen, de nagy segítség lenne ha megosztanátok velem a magyar leírást. Köszönöm.
Kevés IQ tulajdonos van, talán WeSzil, akinek még biztosan megvan, de ha van egy kis időd, olvasd végig az idevonatkozó topikot!
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49677 Dátum: 2015.10.25 11:11:20 »
Kevés IQ tulajdonos van, talán WeSzil, akinek még biztosan megvan, de ha van egy kis időd, olvasd végig az idevonatkozó topikot!
Pénteken még tutira meg volt ;)
De nem fórumozik.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49678 Dátum: 2015.10.26 18:22:42 »
Ma felhívtak a Toyota Kovácstól, rá lett töltve az említett szoftverfrissítés... most mind az összes sebesség megvan, de minden le vagy föl váltásnál hatalmasat ránt és csattan a váltó, Olajszint jó, de megvan égve az olaj.
2 órát "dolgoztak" vele idáig, amit kiakarnak számlázni nekem a márkaszervizes órabér alapján, de ugye a hiba oka most sincs meg, és nem is jó a váltó.
Holnap elhozom tőlük és viszem az automatás szakihoz. Látatlanba azt mondta ha menthető a dolog ők megoldják, de alsó hangon 300 ezer ft nál kezdődik a felújítás attól függően mit kell benne cserélni ,  Vagy veszek ebayről egy kevés km-es váltót 1000 euro körül.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #49679 Dátum: 2015.10.26 18:41:49 »
Ma felhívtak a Toyota Kovácstól, rá lett töltve az említett szoftverfrissítés... most mind az összes sebesség megvan, de minden le vagy föl váltásnál hatalmasat ránt és csattan a váltó, Olajszint jó, de megvan égve az olaj.
2 órát "dolgoztak" vele idáig, amit kiakarnak számlázni nekem a márkaszervizes órabér alapján, de ugye a hiba oka most sincs meg, és nem is jó a váltó.
Holnap elhozom tőlük és viszem az automatás szakihoz. Látatlanba azt mondta ha menthető a dolog ők megoldják, de alsó hangon 300 ezer ft nál kezdődik a felújítás attól függően mit kell benne cserélni ,  Vagy veszek ebayről egy kevés km-es váltót 1000 euro körül.
Igazán nem értem, hogy miért gondolták, hogy egy már mechanikusan is sérült hibás váltót szoftveresen helyre lehet rakni.     :cry:   :censored: