Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7228049 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41700 Dátum: 2012.12.20 17:07:16 »
Köszi szépen! :) Szerintem is nagyon jó ez a szín. Igaz, kevés kép adja vissza, milyen valójában, de ez a kép, ami Neked is tetszett, ezen elég jól látszik. :)

Ma le is mostam különös tekintettel az aljára, aztán a fényezését waxoltam, úgyhogy olyan szépen tündököl, mint azon a képen, csilli-villi. Leraktam a garázsba szárazon, remélem nem kell használnom latyakos, de ilyenkor sima vizes időben sem. Igaz, nálunk már volt annyi eső szerintem, hogy nem éreznék sós ízt ha megnyalnám az utat. :D

Azért, ha kipróbálod, illusztráld egy képpel! :lol: [rohog]
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41701 Dátum: 2012.12.20 17:35:15 »
Én kiszoktam napközben is nyitni az ablakot, nem birok melegben aludni... 20-- 22 fok elég lenne, de  26-28 fok alatt nemigen van a hőmérséklet ha fűtünk  :)

Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41702 Dátum: 2012.12.20 17:38:37 »
Leheld a kezed,ott van kéznél nem? ::)
akkor nem tudok scrollozni  :lol: mi vagyok én, csák norisz?  :lol:

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41703 Dátum: 2012.12.20 17:55:29 »
olyan jól érzem magam hogy lemostam a kocsit, csak az új gumim nem tetszik olyan téren hogy azért ugye fel tudja szedni a kavicsokat, és ha kiesik akkor a fémhez csapódik a kerékíven. hallom néha mekkorát vágódik egy-egy kavics, főleg 100-nál érdekes. sajna a suzukinál nincs ilyen szövet szerű izé mint a toyotánál ami megvédi a becsapódó kövektől a karosszériát. fújtam oda is alvázvédőt anno, de oda jobban ilyen rücskösítő kéne, mert az alvázvédőt meg a festéket is le tudja szerintem verni :(
                                                                                                                                                   

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41704 Dátum: 2012.12.20 18:43:19 »
Egy gépész barátom szokta mondani, hogy ha a termosztátot kicserélnék az irodákban/otthon és 26-28 foknál 23-24-et mutatna, mindenki nagyon jól érezné magát, mondván hogy jó a klíma 23-24 fok van. Télen pedig ha 20-nál mutatna a kijelző 23-at, akkor is mindenki elégedett lenne.
Hát én aligha  :lol: ... Ahogy csufár is írja: én érzem, ha hideg van, nem kell ahhoz nekem hőmérő. Én is ülő munkát végzek amúgy... Abban pedig ki tud hűlni az ember.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41705 Dátum: 2012.12.20 18:49:52 »
Hát én aligha  :lol: ... Ahogy csufár is írja: én érzem, ha hideg van, nem kell ahhoz nekem hőmérő. Én is ülő munkát végzek amúgy... Abban pedig ki tud hűlni az ember.
Oktatsz nem? :hmmmm:Az izgalmas lehet, pláne ha kezdő a nebuló, biztos vannak meleg helyzetek  :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41706 Dátum: 2012.12.20 19:04:57 »
A padlófűtést csak nagy hidegekben szoktam bekapcsolni, amikor a középső része a lakásnak kihűl. Jót tesz az érzetnek.
Nálunk csak padlófűtés van, gázüzemű kazánnal. Nincs semmi más fűtő alkalmatosságunk. Kellemes, szeretem; de nyomaszt a gondolat, hogy így függünk a gáztól is, meg a villanytól is. Bármelyik elszáll, volt-nincs fűtés  :wacko: ... ez nem túl megnyugtató.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41707 Dátum: 2012.12.20 19:17:33 »
Oktatsz nem? :hmmmm:Az izgalmas lehet, pláne ha kezdő a nebuló, biztos vannak meleg helyzetek  :hmmmm:
Oktatok, és mellette recepcióskodom. Vagy fordítva  :lol: ... szóval 2 meló, de mindkettő ülő.

Na ja, az elején mindig vannak izgalmas szituk... De azért az ember, a nagy üldögélésben, alapvetően több meleget igényel - én legalábbis biztosan. Így ősztől tavaszig, a kocsiban uralkodó hőmérsékletről, meg az én hőérzetemről elég sokat mond, hogy jellemzően pulóverben üldögélek, míg a tanulóim pólóban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41708 Dátum: 2012.12.20 19:26:27 »
25 meg 30 fokok?  :wacko: Olaszorszagban mi is mindig 18 fokban aludtunk, napkozben meg 20 fok volt.
Itt mas sajnos  :no: El van zarva minden futes es nyitott ablakok mellett 23 fok ala nem megy a homerseklet mert az egesz epulet at van futve. Telen, poloban lenni  :nonono: mekkora energia pazarlas  :cry:
Lehet úgy is nézni, hogy energia-pazarlás :) ... és úgy is, hogy komfort, amit megfizetek. Én nem szeretek a lakásban rétegesen öltözködni - télen sem. Még a hosszú nadrágot olyankor csak-csak elviselem - de lehetőleg legyen olyan a hőmérséklet, hogy pólóban, mezítláb ne fázzak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41709 Dátum: 2012.12.20 19:29:55 »
Ne is mondd. A szomszed nem zarja am el a futest (egy sima gombcsap) hanem beinditja a legkondit  :wacko:
Jézusom  :eek: ... Na, EZ mondjuk tényleg a pazarlás netovábbja  :censored:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Beszélgessünk
« Válasz #41710 Dátum: 2012.12.20 19:33:00 »
Ne is mondd. A szomszed nem zarja am el a futest (egy sima gombcsap) hanem beinditja a legkondit  :wacko: Ezek naponta, fejenkent leolnek 3 pingvint, 2 fokat es egy jegesmedvet.
Pontagyú gyökér amerikai;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41711 Dátum: 2012.12.20 20:24:08 »
Lehet úgy is nézni, hogy energia-pazarlás :) ... és úgy is, hogy komfort, amit megfizetek. Én nem szeretek a lakásban rétegesen öltözködni - télen sem. Még a hosszú nadrágot olyankor csak-csak elviselem - de lehetőleg legyen olyan a hőmérséklet, hogy pólóban, mezítláb ne fázzak.
Nem csak energiapazarlás, pénzkérdés is :szemez:
Az a pár fok pluszban akár ezer Ft többletfütésköltséget is jelenthet naponta. A pulover, zokni meg nem kerül + pénzbe.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41712 Dátum: 2012.12.20 20:33:49 »
Mint írtam nem vagyok fázós viszont a kocsit elég rendesen felfűtöm télen, olyankor szeretem kiélvezni a meleget :) Ott pótolom be. Általában maxon van, aztán ha nagyon melegem van akkor inkább felezem az áramlást, két helyre menjen, csak ne az arcomba de a fűtést legvégső esetbe húzom lejjebb ilyenkor télen a kocsiban. :D
                                                                                                                                                   

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41713 Dátum: 2012.12.20 20:44:06 »
olyan jól érzem magam hogy lemostam a kocsit, csak az új gumim nem tetszik olyan téren hogy azért ugye fel tudja szedni a kavicsokat, és ha kiesik akkor a fémhez csapódik a kerékíven. hallom néha mekkorát vágódik egy-egy kavics, főleg 100-nál érdekes. sajna a suzukinál nincs ilyen szövet szerű izé mint a toyotánál ami megvédi a becsapódó kövektől a karosszériát. fújtam oda is alvázvédőt anno, de oda jobban ilyen rücskösítő kéne, mert az alvázvédőt meg a festéket is le tudja szerintem verni :(
Azért emiatt annyira ne aggódj :) ... Mindig a belülről kifelé dolgozó rozsda a veszélyesebb, nem a külső felszíneken keletkező.

Yarisomon sincs egyébként semmiféle szövet dobbetét... Az első kerékjáratok kvázi teljesen burkolva vannak műanyaggal - de hátul ez is csak részleges. Pl. esőben, vizes úton haladva egész tisztességes zaj jön onnan, ahogy a kerék által fölvert víz odacsapódik  ::) ... Minap az egyik tanulóm (új Galaxyje van a szüleinek...) meg is kérdezte, hogy ez a hang, ez normális?!  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41714 Dátum: 2012.12.20 20:46:47 »
Az a pár fok pluszban akár ezer Ft többletfütésköltséget is jelenthet naponta. A pulover, zokni meg nem kerül + pénzbe.
Nem. Csak szar érzés... S akkor miért is dolgozom? Hogy télen úgy érezzem magam otthon, mint valami menekült a lágerben (túlzok persze kicsit)? ... Filozófiai kérdés ez, azt hiszem  :) ... Aki inkább felöltözik, de spórol - ő dolga, lelke rajta. Én, ha megtehetem, inkább kicsit fizetek többet, de élvezem a jó meleget. Gyűlölöm a fázást, a hideget, depressziós leszek tőle  :nonono:

Mondom még egyszer: nekem 22 fok elég, tehát nem az agyonfűtős, fókagyilkos kategória vagyok szerintem  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )