Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7228080 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

kepi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41670 Dátum: 2012.12.19 19:04:18 »
Meglepő lehet, de (klímás) irodában. :)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41671 Dátum: 2012.12.19 19:50:19 »
 
Meglepő lehet, de (klímás) irodában. :)

Mi a fene! Tényleg termosztátcserés a női részleg nálatok! :lol:
Bagóznak, v. mi, hogy ennyire rossz a perifériás keringésük? :)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41672 Dátum: 2012.12.19 20:20:58 »
szerintetek korrózió szempontjából van jelentősége, hogy az autóm most szárazon, de koszosan (nyilván sósan) áll a garázsban, vagy ilyenkor teljesen mindegy? úgy lemosnám, csak persze nincs erre most annyira lehetőség, de legalább megnyugtathatna valaki - bár szerintem sósan biztos kicsit korrodálja, mintha tisztán lenne száraz... :( egyébként már napok óta nem használtam, úgyhogy tuti rendesen száraz.
Amíg nem kap újra nedvességet, addig persze kevésbé korrodál - de ettől még ott van az a tényező, amit labiscsakl is írt: hogy ti. maga a só is megköti a nedvességet, ezáltal azért folyamatosan megy a rágcsálás. Ha teheti az ember, nem árt alaposan lemosatni az alját - rendesen, aknán vagy emelőn. De a semminél az is több, ha önkiszolgáló mosóban, lehajolva levereted az alját meg a kerékjáratokat a nagynyomásúval, amennyire tudod. Az is sok sót leszed azért.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41673 Dátum: 2012.12.19 20:23:36 »
Én ma egy kúton lemostam a felniket és az alját.
Amúgy én hiszek a garázs intézményében, mert lehet, hogy a plusz fok miatt olvad és nedves, de ugyanúgy le is csepeg róla a ráfagyott cucc.
Jó a garázs... De lehetőleg legyen minél hűvösebb, és szellőzzön jól. Utóbbinak a jelentősége evidens - előbbi pedig azért fontos, mert minél magasabb a hőmérséklet, annál jobban dolgozik a korrózió.

A nem megfelelően szellőző, esetleg emellett még fűtött garázs összességében ROSSZABB, mint a szabad ég alatti tárolás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41674 Dátum: 2012.12.19 20:32:29 »
De ha lecsöpög, akkor már csak a betont alatta  :D
Marad azért rajta sajnos bőven.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41675 Dátum: 2012.12.19 20:34:42 »
Ilyen kellemes napos időre vágyom, nem kéne kánikula, csak napsütés, és 4-5 naponta eső. Úgy lenne idális. Ez a kép tavaly, tehát 2011 októberben készült, de olyan, mintha nyári lenne. :)
Szép a kocsid  :yes: ... Jó a színe, elegáns.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41676 Dátum: 2012.12.19 20:39:04 »
Én is hiszek benne; tök jó úgy beülni az autóba, hogy egész éjjel a 20 oC meleg garázsban állt...
Hát... Komfort szempontjából nyilván az a tuti  :D ... De az autónak jobb, ha mondjuk 20 helyett csak 8 fok van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41677 Dátum: 2012.12.19 20:43:13 »
Én is hiszek benne; tök jó úgy beülni az autóba, hogy egész éjjel a 20 oC meleg garázsban állt...
Nekem inkább nyáron volt jó, hogy garázsban 25 fok volt, kint meg 40 :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41678 Dátum: 2012.12.19 20:48:27 »
Nekem még a szobámba is ritkán van 20 celsius!

Én nem irigylek senkit a fűtés miatt, inkább csak szomorú vagyok, hogy rengeteg helyen látom mekkora pocsékolás van. Persze hozzá jön az, hogy én nem is vagyok fázós, de próbálok ahol lehet spórolni az energiával. Pl. 17-18 fokban alszom, és semmi bajom nincs, nem fázom, nappal a szobámba 18-19 fok bőven elég, néha 20 közelébe ér. Máshol, sok embernél meg minimum 22. Szerintem ez elég pazarlás, ugyanígy nyáron is túlzásokba esnek az emberek, 18-20 fokra klímáznak, pedig akkor a kinti hőmérséklet után 24 fokra állítva a klímát is kellemesen hűvös lehet bárhol, és izzadás nélkül meg lehet lenni.

De én csak ezt látom hogy télen-nyáron sok helyen, még a versenyszférában, munkahelyeken is megy a pocsékolás, felfoghatatlan, hogy ami télen nekik hideg, az nyáron meleg...
Azért nem teljesen felfoghatatlan... Más az ember hőérzete nyáron, és télen.

Ettől függetlenül, abban full igazad van, hogy nagy hülyeség nyáron 19-20 fokra agyonklímázni a légteret. Egészségtelen is.

Viszont nekem pl. télen kell a minimum 20, de inkább 21-22 fok. Különben hosszú távon (érts: pár óra alatt) elkezdem nyomorultul érezni magam, a kedvem is elromlik. Agyonöltözve tartózkodni a munkahelyemen, vagy pláne a lakásban pedig nagyon utálok. Nyáron röhögve elvagyok 20 fokban egy pólóban és rövidgatyában, még élvezem is - télen hosszú nadrág és pulóver kell ilyen hőmérsékleten, és még úgy sem tökéletes a komfortérzetem.

Az alvás, az más... ahhoz tényleg elég a 18. Télen. Nyáron kevesebb is elég lenne  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41679 Dátum: 2012.12.19 20:55:34 »
Ez alól csak a lányok kivételek: nekik télen-nyáron 39 fok az ideális, legalábbis nálunk... :D :P
Volt ilyen barátnőm... Meg lehetett őrülni mellette  :wacko: ... Télen ezres fokozaton bömböltek a konvektorok a lakásában, volt legalább 26-27 fok, túlzás nélkül  :sweatdrop: ... Nyáron vigyorogva aszalódott a klíma nélküli autóban, full felhúzott ablakok mellett  :eek: ... Elképesztő volt, főleg az utóbbit tudtam rettenetesen rühellni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41680 Dátum: 2012.12.19 21:26:07 »
Volt ilyen barátnőm... Meg lehetett őrülni mellette  :wacko: ... Télen ezres fokozaton bömböltek a konvektorok a lakásában, volt legalább 26-27 fok, túlzás nélkül  :sweatdrop: ... Nyáron vigyorogva aszalódott a klíma nélküli autóban, full felhúzott ablakok mellett  :eek: ... Elképesztő volt, főleg az utóbbit tudtam rettenetesen rühellni.
Gondolom könnyen is vetkőzött. Mindennek megvan a pozitív oldal  :lol:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41681 Dátum: 2012.12.19 23:02:22 »
Gondolom könnyen is vetkőzött.
26 fok alatt annyira nem  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41682 Dátum: 2012.12.20 08:36:41 »
Jó a garázs... De lehetőleg legyen minél hűvösebb, és szellőzzön jól. Utóbbinak a jelentősége evidens - előbbi pedig azért fontos, mert minél magasabb a hőmérséklet, annál jobban dolgozik a korrózió.
A nem megfelelően szellőző, esetleg emellett még fűtött garázs összességében ROSSZABB, mint a szabad ég alatti tárolás.
a ketteske most lépett a kilencedik évébe, ennek a háromnegyedében utcán parkolt, van is rajta egy horpadás ahol asszem a festék is lejött, még pár hónaposan. ott sincs semmilyen korrózió. persze alul ,eg pláne a belsejében nem látom, mi van, de azért szerintem nem kell túllihegni ezt a korrózió témát egy korszerű kocsinál

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41683 Dátum: 2012.12.20 09:24:25 »
Egy gépész barátom szokta mondani, hogy ha a termosztátot kicserélnék az irodákban/otthon és 26-28 foknál 23-24-et mutatna, mindenki nagyon jól érezné magát, mondván hogy jó a klíma 23-24 fok van. Télen pedig ha 20-nál mutatna a kijelző 23-at, akkor is mindenki elégedett lenne.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41684 Dátum: 2012.12.20 09:59:32 »
Egy gépész barátom szokta mondani, hogy ha a termosztátot kicserélnék az irodákban/otthon és 26-28 foknál 23-24-et mutatna, mindenki nagyon jól érezné magát, mondván hogy jó a klíma 23-24 fok van. Télen pedig ha 20-nál mutatna a kijelző 23-at, akkor is mindenki elégedett lenne.
:hmmmm:
nekem az irodában a gép előtt ülve egy óra alatt úgy kihűl a kezem, ha nincs meleg (mint mostanában), hogy szörnyű. gépelni alig tudok úgy. nekem, mint ülőmunkásnak, melegre van szükségem...ja és nincs hőmérőnk, muszáj érezni a dolgot  :lol: