Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7228367 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41295 Dátum: 2012.11.23 08:24:54 »
Hungária végig se rosszabb!
Dehogynem roszabb.  Nézz utána a budai alsó rakparton hány lámpa van és a Hungárián mennyi.....  :surrender: :whistling:

Én az Üllőin jövök be reggelente mostanság, aztán Rákóczi (Oldpiet figyelmébe) hídon át, le a rakpartra és go.  A petőfi-hídi lehajtónál kell számítani megállásra, utána nincsen lámpa, csak Észak Budán, ami megakasztja a forgalmat.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41296 Dátum: 2012.11.23 08:28:17 »
Látszik, hogy rövid ideje vagy itt.

Minden él nélkül írom.

A helyzet felismeréshez, nem szükségzerű a hoszú idő igénybevétele. 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Beszélgessünk
« Válasz #41297 Dátum: 2012.11.23 09:06:21 »
Én az Üllőin jövök be reggelente mostanság, aztán Rákóczi (Oldpiet figyelmébe) hídon át...
Egy y vagy i betű majdnem,hogy egyre megy!:-):-):-)
Én ma kb. a te útvonaladon jöttem be!
Soroksár hősök tere indulás,ki m5 mellé waberers központ,majd be m5 bevezetőn a könyves kálmán,gyáli utig,át a lágymányosin,budah rakpart és kikötöttem a 3.ker testvérhegyi utra.
Laza út volt,nemvolt vészes forgalom!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41298 Dátum: 2012.11.23 09:50:15 »
én meg gyalog járok, három hónapja nem ültem buszon, autót meg csak este vagy hétvégén vezetek  :flowers: 

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41299 Dátum: 2012.11.23 15:07:54 »
Három hónapja????  Én 3 éve......  Bojkottálom a BKK-BKV-MÁV-VOLÁN-GySEV.....   izé, a közforgalmú közlekedési eszközöket.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41300 Dátum: 2012.11.23 16:34:45 »
csakhogy én autót sem használok azóta :D mert azt nem nevezem autóhasználatnak, hogy havonta kell tankolni 40 litert amiben benne van a gyerekek ide-oda fuvarozása is...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41301 Dátum: 2012.11.23 18:15:49 »
Ti jártatok már úgy, hogy a bankkártyátokkal gond volt ?  :hmmmm: Ma tankolni akartam az automata kúton a bankkártyámmal, új egyébként, kb fél éves, és már használtam 2x, pl egy ugyanilyen, de másik automata kútnál. Szóval ma elbumlizok direkt oda, mert amúgy nem esett útba, bedugom a kártyát, pötyögök, kód stb, aztán lekérdezi a banktól, erre kiírja: TILTOTT ! Megpróbáltam mégegyszer, ugyanez.. Pénz természetesen van a számlán, rá is néztem aztán itthon(netbank), de nincs semmi változás. Levelet sem kaptam, semmi. Hát holnap megpróbálom a másik kúton, ahol múltkor sikerült, és meglátjuk. MOndta valaki, hogy töröljem meg a mágnescsíkot, dehát nem lehet az szennyezett..  Esetleg az aláírásom halvány ? De akkor miért fogadta el múltkor?
Persze ha megint nem sikerül, akkor hívom a bankot.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41302 Dátum: 2012.11.23 18:20:40 »
Ti jártatok már úgy, hogy a bankkártyátokkal gond volt ?  :hmmmm: Ma tankolni akartam az automata kúton a bankkártyámmal, új egyébként, kb fél éves, és már használtam 2x, pl egy ugyanilyen, de másik automata kútnál. Szóval ma elbumlizok direkt oda, mert amúgy nem esett útba, bedugom a kártyát, pötyögök, kód stb, aztán lekérdezi a banktól, erre kiírja: TILTOTT ! Megpróbáltam mégegyszer, ugyanez.. Pénz természetesen van a számlán, rá is néztem aztán itthon(netbank), de nincs semmi változás. Levelet sem kaptam, semmi. Hát holnap megpróbálom a másik kúton, ahol múltkor sikerült, és meglátjuk. MOndta valaki, hogy töröljem meg a mágnescsíkot, dehát nem lehet az szennyezett..  Esetleg az aláírásom halvány ? De akkor miért fogadta el múltkor?
Persze ha megint nem sikerül, akkor hívom a bankot.
Nekem is volt nemrég hasonló benyakúton, bár az én kártyámon a chip már kissé viseletesnek tűnik.
Viszont ma este egy karton sörért akartam kártyával fizetni és szintén másodikra sikerült, na ennek már a fele sem tréfa.
Én be fogok sétálni bankba ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41303 Dátum: 2012.11.23 18:39:30 »
más: egyik nap láttam egy IP-s rendszámú H Astra sedant. Szerintetek?  :hug: Nem EU-s rendszám.

kepi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41304 Dátum: 2012.11.23 22:33:09 »
A mágnescsíkot / chipet érdemes kicsit megtörölgetni ujjal / pólóval, az apróbb szennyeződések bekavarhatnak a terminálnak, ami miatt nem, vagy csak nehezen olvashatja az a kártyát. Ha ez után is hibát ír ki a terminál, akkor a leggyorsabb és legcélszerűbb a kártya hátoldalán rajta lévő adott bank call centerét felhívni, ott azonnal tudják csekkolni, hogy tényleg a kártyával van-e gond.
Egyébként a terminálok is elhasználódnak x idő után (a mágnescsík / chip olvasó rész), nagyobb üzletekben (spar, auchan, tesco) emiatt néhány évente általában cserélik is a terminálokat.
Lehet terminál kapcsolati hiba is, hogy nincs online kapcsolata a bank szerverével, emiatt is elutasításra kerülhet a tranzakció, mivel a bankba be sem megy engedélyezésre a tranyó.

Röviden: a legegyszerűbb felhívni a kártyán található telefonszámot, pár perc alatt alatt általában kiderül, hogy hol a hiba. :) Ezt napi 24 órában kell tudnia csekkolnia a banknak, így nem kell hétköznap berohanni egy bankfiókba és sorba állni. :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41305 Dátum: 2012.11.23 23:32:09 »
más: egyik nap láttam egy IP-s rendszámú H Astra sedant. Szerintetek?  :hug: Nem EU-s rendszám.
Ma reggel a bölcsi előtt parkolt egy Volvo XC 90 D5 AWD, az ablakában figyelt egy rokkant igazolványnak és egy rendőrjelvénynek látszó tárgy...
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk
« Válasz #41306 Dátum: 2012.11.23 23:36:52 »
Az egy dolog! A rendőrjelvény az igazolvány nélkül xart sem ér!
Meg a jelvény is lehet gagyi,ha az alsó arany sávban nem számok vannak,hanem a police felirat,na az gagy,farsangi jelmezboltban kapható 500forintért!;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41307 Dátum: 2012.11.24 00:00:21 »
Épp ezért fogalmaztam így, voltak egyébként számok is rajta.
music     

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41308 Dátum: 2012.11.24 07:56:19 »
A mágnescsíkot / chipet érdemes kicsit megtörölgetni ujjal / pólóval, az apróbb szennyeződések bekavarhatnak a terminálnak, ami miatt nem, vagy csak nehezen olvashatja az a kártyát. Ha ez után is hibát ír ki a terminál, akkor a leggyorsabb és legcélszerűbb a kártya hátoldalán rajta lévő adott bank call centerét felhívni, ott azonnal tudják csekkolni, hogy tényleg a kártyával van-e gond.
Egyébként a terminálok is elhasználódnak x idő után (a mágnescsík / chip olvasó rész), nagyobb üzletekben (spar, auchan, tesco) emiatt néhány évente általában cserélik is a terminálokat.
Lehet terminál kapcsolati hiba is, hogy nincs online kapcsolata a bank szerverével, emiatt is elutasításra kerülhet a tranzakció, mivel a bankba be sem megy engedélyezésre a tranyó.

Röviden: a legegyszerűbb felhívni a kártyán található telefonszámot, pár perc alatt alatt általában kiderül, hogy hol a hiba. :) Ezt napi 24 órában kell tudnia csekkolnia a banknak, így nem kell hétköznap berohanni egy bankfiókba és sorba állni. :)

A kártyán van egy szám, hogy kártya letiltás. AKkor ezt kell majd hívni? És hogy azonosítanak be ilyenkor amúgy ? Elég csak a név? Vagy be kell pötyögni a kódot a telefonba?

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41309 Dátum: 2012.11.24 08:03:21 »
Ma reggel a bölcsi előtt parkolt egy Volvo XC 90 D5 AWD, az ablakában figyelt egy rokkant igazolványnak és egy rendőrjelvénynek látszó tárgy...

Nos kiváncsi voltam feltűnik e valakinek a turpisság, de akkor le írom :) Szóval az volt ezzel a gondom, hogy az IP-vel kezdődő rendszám az 2003as lehet ugye? Max 2004. A H Astra sedan pedig nemvolt még akkor úgy emléxem, az csak jóval később jött nem? Az 5 ajtós 2004ben jelent meg ha jól emléxem. 2004 tavaszán nézegettünk a haverral szalonokat, mert új G Astrát akart venni. És emléxem akkor már ot volt az 5 ajtós H mint bemutatóautó. De úgy rémlik a sedan évekkel később jött. Mellesleg az autó ránézésre is újszerű volt. Szóval szerintem Eus kéne hogy legyen a rendszáma, és nem I-s. Még ha azt feltételezzük, hogy meg akarta tartani a régit, akkor is EU-snak kéne lennie nem? Mondjuk azt nem is figyeltem, hogy a szélvédőjén rajta volt e az a matrica.
Első gondolatom az volt, hogy az autó lopott. Bár talán a tolvajok sem olyan hülyék, hogy erre ne figyeljenek. Mondjuk a rendőrökből kinézem, hogy nem tűnik fel nekik. Mármint egy sima járőrnek.