Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7213006 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10280
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41190 Dátum: 2012.11.08 10:53:53 »
Bejelentkeztem ma műszakira. December 16-án jár le, és azt mondták, hogy ha november 17 után viszem az autót akkor automatikusan dec 16-ig hosszabbodik meg. Végre egy kis rugalmasság!
...

Szeptember-október fordulója környékén hívtam fel a műszakiztató helyemet, ők is ezt mondták akkor, hogy a lejárat előtt egy hónapon belül ha beviszem, akkor a műszakit az eredeti időre adják meg  :yes: Nekem január elején jár le, és decemberben tervezem vinni.
Viszont a területi rendszámról nekik sincs semmi fülesük.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41191 Dátum: 2012.11.08 11:34:52 »
Toyota Mayer Budakeszi. Az árat nem tudom, olyan 25-30 között lesz valahol a vége.
Nekem ez nagyon kényelmes, mert reggel odaviszem (10 percre van a munhelyemtől BKV-val, autóval kevesebb), és a munkaidő végén odamegyek érte.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41192 Dátum: 2012.11.08 12:12:33 »
Én fel tudok épp idézni ilyen esetet - ahogy olyat is, hogy bekapcsolják a fényhidat annyi időre, míg áthajtanak egy piroson - de bizony egy kezemen meg tudnám számolni az ilyen emlékeimet. Holott igen sok időt töltök autóban.

Ugyanakkor nekem is voltak olyan helyzeteim, amikor bizony megbüntethettek volna (ez főleg első tíz autós évemben fordult elő, mikor sokat közlekedtem kidűlt-bedűlt Moszkvicsokkal), és mégsem tették; meg olyanokat is, amikor nekiállhattak volna szívózni velem és megkeseríthették volna az életemet - de nem tették.

Legutóbbi példa: Békéscsaba, 2011 október vége, éjjel 2 óra... Palaczk egy régi Corollával (ami nem az ő nevén van) vontat egy hatalmas utánfutót (ami ugyancsak más néven van, de nem azon, amin az autó); utánfutó telepakolva bútorral, hűtőszekrénnyel, mosógéppel... A ponyva cafatokban lóg róla, leszaggatta a szél. A futó gumijai valamikor Brezsnyev alatt láthatták meg a napvilágot a Szovjetunióban.

Rendőr megállítja ezt a rémálomba illő szerelvényt. Udvariasan köszön, elkéri a papírokat; megnézi őket, nem kérdez semmit; körbejárja elemlámpával a szerelvényt, kicsit dülled a szeme, de nem kérdez semmit; visszaadja a papírokat, udvariasan jó utat kíván és elköszön.

Nekem úgy általában ez a gondom a rendőrséggel: http://www.sonline.hu/somogy/kek-hirek-bulvar/halalra-vertek-egy-ferfit-boglaron-mert-megvedte-a-buszsofort-469770?utm_source=felsohb&utm_medium=cimlead&utm_campaign=xmegye   Érdemes elolvasni a kommenteket is. Én sem értem miért kell mindig ködösíteni. Tudom, tudom a nyomozás érdekeire tekintettel, de valahogy mindig ez a vége.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41193 Dátum: 2012.11.08 16:40:01 »
Ez így nem igaz.  :flowers: Kollégád valamit félreértett. Nem az van leírva jogszabályba, hogy mit nem lehet (mert ennek sora konvergál a végtelen felé), hanem az, hogy Xenon izzót mikor használhatsz (milyen műszaki paramétereknek kell megfeleljen az autód, illetve a lápabúra és környékének kialakítása). E szerint automatikus fényszórómagasságállító motor, valamint fényszórómosó berendezés mindenképpen szükséges. Azért írom csak ezeket, mert a gyárilag nem xenonos fényszórók ezeket általában nem tartalmazták (egyes gyártók a fényszórómosókat extraként beszerelték, de tudtommal az automatikus fényszórómagasság állítás csak a gyári xenon cucchoz járt).
Szóval, abból kiindulni nem igen lehet, hogy van-e tiltva a jogszabályban ezek használata (nincs), hanem konkrétan meg van határozva, hogy milyen körülmények, berendezések megléte esetén használhatók.
Közúti ellenőrzésnél a rendőr nem ellenőrzi (hiteles eszköz hiányában), hogy szabályos, vagy szabálytalan-e az izzó a búra alatt (maximum annyit, hogy a búrában benne van-e az E jelzés), ellenben az NKH-val (Közlekedési Felügyelet), akik kipakolnak kamionnal a főutak menti pihenőhelyekre, tengelysúlyt mérnek a teherautókon, illetve gyorsvizsgálatot tartanak a személyautókon is.

Ahhoz, hogy a tengely súlyát megmérjék, szerintem ki kell "operálni" a megrakott teherautó alól.Elképzelhető, hogy tengely terhelés mérnek?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Re:Beszélgessünk
« Válasz #41194 Dátum: 2012.11.08 17:51:32 »
Ahhoz, hogy a tengely súlyát megmérjék, szerintem ki kell "operálni" a megrakott teherautó alól.Elképzelhető, hogy tengely terhelés mérnek?
Nem tengely terhelés mérnek hanem tengely terhelést mérnek.

De ez ilyen pongyola fogalmazású banda, és ezt a folyamatot tengelysúly mérésnek, ahol csináljak azt pedig tengelysúly-mérő állomásnak hívják.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Beszélgessünk
« Válasz #41195 Dátum: 2012.11.08 18:12:27 »
Nem tengely terhelés mérnek hanem tengely terhelést mérnek.

De ez ilyen pongyola fogalmazású banda, és ezt a folyamatot tengelysúly mérésnek, ahol csináljak azt pedig tengelysúly-mérő állomásnak hívják.
:hug: Konkrétan az egész fórumon egyetlen ember nem értette, miről van szó... de szerencsére nem ez az első téma, amivel egymás után a saját kardjába dől...  :whistling:

 :D ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Beszélgessünk
« Válasz #41196 Dátum: 2012.11.08 18:12:39 »
Nem tengely terhelés mérnek hanem tengely terhelést mérnek.

De ez ilyen pongyola fogalmazású banda, és ezt a folyamatot tengelysúly mérésnek, ahol csináljak azt pedig tengelysúly-mérő állomásnak hívják.
Már te sem bírtad ki szó nélkül  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41197 Dátum: 2012.11.08 18:38:29 »
 :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41198 Dátum: 2012.11.08 18:45:25 »
Ahhoz, hogy a tengely súlyát megmérjék, szerintem ki kell "operálni" a megrakott teherautó alól.Elképzelhető, hogy tengely terhelés mérnek?
Magyarországon vagyunk, magyar az anyanyelvünk, illene még Neked is - pláne több évtizedes szakmai tudás mellett - értelmezni egy teljesen egyértelmű szöveget, pontosabban, egy összetett szót!  :excl:
Ugyanis, nem a tengely súlyméréséről van szó, hanem a tengelysúly mérésről (!), ami szinonímája a tengely terhelés mérésnek.
A szinoníma szó jelentését megtalálod a Google-on, ha netán - az sem - menne...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk
« Válasz #41199 Dátum: 2012.11.08 18:52:16 »
Bizti,ami bizti,linkeld be neki Pistám!:-):-):-):-)
Mármint a guglit,h biztosan meglelje!:-):-)
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.08 18:58:01 írta akibor000 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41200 Dátum: 2012.11.08 18:54:30 »
 :otlet:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41201 Dátum: 2012.11.08 20:15:14 »
ADAC elégedettségi felmérés eredményei.
Érdekes!
Az eredmények jól rávilágítanak arra, hogy nem feltétlenül a legmegbízhatóbb autókkal legelégedettebb a vásárlók. Kulcsszó az elvárás. A Daciától keveset várnak, de azt hozza, elégedettek is vele. A Toyotától többet várnának, mint amennyit hoz, így annyira nem jó a helyezése.
Szerintem ezek a szubjektív mérések a legjobbak, sokkal többet visszaad mint a mindenféle statisztikák, ugyanis az ember nem csak számok alapján működik, hanem igenis vannak érzései is.
 :clap:

Ehhez meg az ADAC megbízhatósági statisztikáihoz ezt is hozzá kell venni:
http://www.best-selling-cars.com/germany/2012-number-of-cars-registered-in-germany-by-make/

Nézzétek meg USA-t:
http://www.consumerreports.org/cro/2012/10/most-reliable-new-cars/index.htm
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41202 Dátum: 2012.11.08 21:10:35 »
Magyarországon vagyunk, magyar az anyanyelvünk, illene még Neked is - pláne több évtizedes szakmai tudás mellett - értelmezni egy teljesen egyértelmű szöveget, pontosabban, egy összetett szót!  :excl:
Ugyanis, nem a tengely súlyméréséről van szó, hanem a tengelysúly mérésről (!), ami szinonímája a tengely terhelés mérésnek.
A szinoníma szó jelentését megtalálod a Google-on, ha netán - az sem - menne...

Első blikkre, valóban helyesnek tűnik a szóhasználat. Ámbátor a vonatkozó jogszabályt nem kerestem meg, semmi sem zárja azt ki, hogy tévedtem.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10280
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41203 Dátum: 2012.11.08 21:15:11 »
Első blikkre, valóban helyesnek tűnik a szóhasználat. Ámbátor a vonatkozó jogszabályt nem kerestem meg, semmi sem zárja azt ki, hogy tévedtem.
Jogszabályt? A jogászok manapság már a római számokat sem ismerik, nemhogy műszaki szakkifejezéseket: lásd hogy kell a 200-at leírni.
Régen egyik tanárnak volt egy mondása a műszaki főiskolán: "vegyész nem mérnök, jogász nem ember"   :surrender:
Nem egyetértésképen írtam, csak eszembe jutott, hogy talán nem jó ötlet jogszabályban ilyennek utánanézni  :no:
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.08 21:24:55 írta vd1234 »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk
« Válasz #41204 Dátum: 2012.11.08 21:28:24 »
CC a római 200...szerintem;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки