Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7228318 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41070 Dátum: 2012.10.24 06:54:45 »
Hát, lehet nem lenne olyan rossz biznisz mérni. Lesötétített autóból, 30as korlátozásnál kaszálni lehetne szerintem. Hogy van ez hogy bárki mérhet? :D De most komolyan, csinál valaki ilyet a rendőrségen kívül és meg is éri neki? Gondolom nem kis pénz a műszert megvenni, meg időközönként hitelesíttetni stb.
De csak vicceltem nem csinálnék ilyet. Tényleg vannak pribékek akik ezzel játsznak, és nem rendőrök??
Nem, jogszabályi problémák miatt. Csak ötlet volt, mint, ahogyan a településeken a fix trafipaxok kihelyezésének lehetősége is, de elakadt az említett ok miatt. Tehát, bárhol látsz kamerát, az sebességet NEM mér(het).
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41071 Dátum: 2012.10.24 08:27:01 »
Tegnap reggel az SC jobb hátsó lábterében kisebb méretű tavat találtam :(
Ma hazaérve kipakoltam a belsejét, összességében volt legalább 1-2 liter víz a belsejében.
Mint kiderült a hátsó szélvédő felső sarkánál folyik be a víz.
Tudna valaki megbízható vagy esetleg ismerős szélvédőst ajánlani ahová el tudnám vinni?
www.szelvedos.hu . Kint vannak a Váci út végén. A családból több autó is volt náluk, sőt nekem a Suzukin olyat is megoldottak alkatrészárért, amire máshol eléggé húzták a szájukat (az elektromos ablakemelő szerkezet rendetlenkedett, és mindenki azonnal cserélni akart mindent...)
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41072 Dátum: 2012.10.24 08:28:42 »
Nem, jogszabályi problémák miatt. Csak ötlet volt, mint, ahogyan a településeken a fix trafipaxok kihelyezésének lehetősége is, de elakadt az említett ok miatt. Tehát, bárhol látsz kamerát, az sebességet NEM mér(het).

Én két olyan konkrét autót ismerek, ami magánautó, és az ember magánvállalkozásban csinálja és szerződésben áll a rendőrséggel. Szóval a kommunikáció lehet, hogy az, hogy nincs ilyen. Pedig van.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41073 Dátum: 2012.10.24 08:42:05 »
Én két olyan konkrét autót ismerek, ami magánautó, és az ember magánvállalkozásban csinálja és szerződésben áll a rendőrséggel. Szóval a kommunikáció lehet, hogy az, hogy nincs ilyen. Pedig van.
És ez milyen körülmények között (hol) mér? Mert pl. Tiszaújvárosban a TVK ipartelepen is mérik a sebességet trafipaxszal a telep biztonsági emberei és büntetést is von maga után a gyorshajtás. De, hogy maszek módon mérjenek iylen zárt telepen kívül, olyat még nem hallottam, legalábbis a fixen telepített sebességmérők tekintetében egészen biztosan nincs. Lehet, hogy a magánautóból mérés létezik?  :?:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41074 Dátum: 2012.10.24 08:45:56 »
Nem a fix telepítettekre gondoltam, hanem azokra a magánvállalkozókra, akik autóból mérnek. Simán megveszi a cuccot, hitelesítteti, leszerződik a rendőrséggel és nyomja. Például Vecsésen a békalámpás e11-es Corolla egészen biztosan ilyen.
A legdurvább, hogy Vác környékén van egy fehér Fabia, amin mindenféle céges reklámfeliratok vannak (piros színnel, messzről simán CBA-s kocsinak nézed) és abból is mérnek. No az sem rendőrségi, az tuti!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41075 Dátum: 2012.10.24 10:43:52 »
Nem a fix telepítettekre gondoltam, hanem azokra a magánvállalkozókra, akik autóból mérnek. Simán megveszi a cuccot, hitelesítteti, leszerződik a rendőrséggel és nyomja. Például Vecsésen a békalámpás e11-es Corolla egészen biztosan ilyen.
A legdurvább, hogy Vác környékén van egy fehér Fabia, amin mindenféle céges reklámfeliratok vannak (piros színnel, messzről simán CBA-s kocsinak nézed) és abból is mérnek. No az sem rendőrségi, az tuti!

Szerintem ezt én is láttam Vácon, sőt két fahéjas süni a bemért autót intézkedés alá vonta és végezték "áldásos" tevékenységüket. 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41076 Dátum: 2012.10.24 22:04:05 »
Srácok. Nincs véletlenűl valakinek régi Fuji fényképezőből maradt kábele? Az aminek az egyik USB, a másik Fuji mini USB:

Hátha valakinél akad a pincébe/padláson...
Előre is köszi!
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41077 Dátum: 2012.10.25 09:50:25 »
Nem a fix telepítettekre gondoltam, hanem azokra a magánvállalkozókra, akik autóból mérnek. Simán megveszi a cuccot, hitelesítteti, leszerződik a rendőrséggel és nyomja. Például Vecsésen a békalámpás e11-es Corolla egészen biztosan ilyen.
A legdurvább, hogy Vác környékén van egy fehér Fabia, amin mindenféle céges reklámfeliratok vannak (piros színnel, messzről simán CBA-s kocsinak nézed) és abból is mérnek. No az sem rendőrségi, az tuti!

Az a békalámpás Corolla rendőrségi autó, helyileg a monoriaké, csak kölcsönadják a szomszédvárba is. 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Funkii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41078 Dátum: 2012.10.25 10:19:58 »
Jómúltkor azt hiszem itt vetette fel azt a kérdés valaki h az okmányirodában ha az üzembentartónál meg van adva a telefonszám, és rossz helyen parkol akkor a közterületesnek fel kell hívnia és ha odaér az autó gazdája időben akkor megúszhatja a büntetést. Nos, megérdeklődtem egy ismerősömnél aki okmányirodában dolgozik, és valóban így működik a dolog. Bármelyik  okmányárirodában be lehet jelenteni a telefonszámot 2 300 ft ellenében, ha viszont hivatalosan is kell okmányirodai ügyintézés (pl. autó átírás) és ekkor jelezzük ezt a kérelmünket akkor ingyenesen bírják a telefonszámot. Ezt az infot kaptam.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41079 Dátum: 2012.10.25 10:20:28 »
Az a békalámpás Corolla rendőrségi autó, helyileg a monoriaké, csak kölcsönadják a szomszédvárba is.
Pláne a békalámpás corollásokban nem szabad megbízni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Beszélgessünk
« Válasz #41080 Dátum: 2012.10.25 10:51:23 »
Jómúltkor azt hiszem itt vetette fel azt a kérdés valaki h az okmányirodában ha az üzembentartónál meg van adva a telefonszám, és rossz helyen parkol akkor a közterületesnek fel kell hívnia és ha odaér az autó gazdája időben akkor megúszhatja a büntetést. Nos, megérdeklődtem egy ismerősömnél aki okmányirodában dolgozik, és valóban így működik a dolog. Bármelyik  okmányárirodában be lehet jelenteni a telefonszámot 2 300 ft ellenében, ha viszont hivatalosan is kell okmányirodai ügyintézés (pl. autó átírás) és ekkor jelezzük ezt a kérelmünket akkor ingyenesen bírják a telefonszámot. Ezt az infot kaptam.
Ez már megvolt 2010márciusban is,mikor a corit átirattam!
Meg most májusban is kérdezte az okmányirodás csaj,h akarom e a funkciót.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
Beszélgessünk
« Válasz #41081 Dátum: 2012.10.25 23:40:36 »
Jó helyre álltak mérni a rend éber őrei. Köztudottam mostanában egy borzalom a Hungária krt. - T. út sarok, befelé jövet kemény 1 sávban lehet elhaladni a gödör mellett. Kb 40 perc volt átvergődni 2 lámpányi szakaszon (sajnos arra volt dolgom). És persze miután az ember átér a szakaszon, megpróbálja a rémálmot maga mögött hagyni. Az araszolás után ugye nyílegyenes szakasz, és ott álltak az egyik sarkon, fehér Fabia. Itt gondolom az fog dönteni, hogy éppen kire irányították a lézert, mert a körülöttem lévő legalább 6 autó mindegyike jócskán túllépte a sebességhatárt.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41082 Dátum: 2012.10.26 05:17:08 »
Jó helyre álltak mérni a rend éber őrei. Köztudottam mostanában egy borzalom a Hungária krt. - T. út sarok, befelé jövet kemény 1 sávban lehet elhaladni a gödör mellett. Kb 40 perc volt átvergődni 2 lámpányi szakaszon (sajnos arra volt dolgom). És persze miután az ember átér a szakaszon, megpróbálja a rémálmot maga mögött hagyni. Az araszolás után ugye nyílegyenes szakasz, és ott álltak az egyik sarkon, fehér Fabia. Itt gondolom az fog dönteni, hogy éppen kire irányították a lézert, mert a körülöttem lévő legalább 6 autó mindegyike jócskán túllépte a sebességhatárt.

Ki kell kerülni azt a borzalmat a Hermina, vagy a Dózsa György felé. És Felicia.  :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
Beszélgessünk
« Válasz #41083 Dátum: 2012.10.28 08:40:53 »
Ha valaki még nem tudná, hajnalban visszaállítottuk az órákat 1-el, szóval aki még nem cselekedett így, az tegye meg.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Beszélgessünk
« Válasz #41084 Dátum: 2012.10.28 09:06:53 »
Ha valaki még nem tudná, hajnalban visszaállítottuk az órákat 1-el, szóval aki még nem cselekedett így, az tegye meg.  ;)

Ja,ezé' melóztam most 24+ helyett 25+ órát! :-(
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки