Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7233537 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41055 Dátum: 2012.10.23 19:02:22 »
Hogy pottyannak be ezek a kis példányszámú rendelések vajon?

Örökség.  Volt ilyen 1989-ben is, amikor a megszűnt Munkásőrségtől kapott négyütemű Wartburgot és 4X4-es ARO-t, megy Nivákat a HÖR és a BM.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41056 Dátum: 2012.10.23 19:04:09 »
Hogy pottyannak be ezek a kis példányszámú rendelések vajon?
Sok esetben adományok is vannak, egy-egy cég megtámogatja a rendőrséget valamennyi autóval. Így van például Renault Laguna és Suzuki WagonR+ rendőrautó is.
Saab pedig van, én is ismerek ilyet.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41057 Dátum: 2012.10.23 19:40:10 »

Miért úsztam meg? 45-46 km/h-val ha már bemértek, akkor félhetek tőle szerintem, nem?


apropó hány napjuk is van kiküldeni a határozatot ha esetlegesen bemértek? én 60 napról tudtam, legtöbb helyen ezt is írják, de egy helyen meg 90 napot írtak, nem értem. Azért az elég sok idő, még 60 nap is sok, mikor az ember szinte máról holnapra él, de már tudom mi lesz ha jön 30 ezer. Leülöm, vagy ledolgozom, 1 hónap múlva úgyse lesz munkám, ha nem találok addig.
30-as limitnél 48, vagy 49 kmh-tól mérnek be (az épp használt mérőműszer toleranciájától függ). Tehát mondjuk 47-el még nem. Na most, ha óra szerint 50-el mentél, akkor a tényleges sebességed (lévén az óra fölfelé csal) jó eséllyel nem volt 45-46 kmh fölött. Ezért írtam, hogy valószínűleg megúsztad.

Az eljárásra, ha jól rémlik, 60 napjuk van. De mivel jólértesült emberkék szeretik megpróbálni elhúzni efölé a határidőt (pl. azzal, hogy nem veszik át a levelet, ami ezután visszamegy a feladónak, majd újra kiküldik stb), ezért én az utóbbi időben azt tapasztaltam, hogy elég gyorsak. Tehát ha bemértek, utána elég hamar jön a levél. Nálam a legutóbb valami 8 nap telt el a szabs elkövetése (50 helyett 69), és a levél kézbesítése között.

Ha mégis megkapod a levelet, te is nekiállhatsz húzni az időt. Első körben azzal, hogy nem veszed át. Ekkor visszamegy a feladónak, aki újra kiküldi. Megint nem veszed át. Megint visszamegy, megint kiküldik, és csak ekkortól lép életbe az ún. kézbesítési vélelem - vagyis a hatóság úgy fogja tekintetni, hogy átvetted. Ezért ekkor már érdemes csakugyan át is venni  :D ... Majd (megvárva az erre biztosított határidő végét) visszaírni nekik, hogy kérsz részletfizetést (ehhez pár ezer Ft illetéket is be kell fizetni). Meg szokták adni, és így nem egyszerre kell majd kicsengesd a 30 ezret, hanem 3 hónap alatt, 10-es részletekben. És eddigre eltelik több, mint fél év, ami alatt azért csak könnyebb kiszorítani erre ezt az összeget. Én is így csináltam. Lehet, hogy nem írtam le pontosan, most nem néztem újra utána, de valahogy így megy... Keress rá a neten.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41058 Dátum: 2012.10.23 19:41:05 »
Sok esetben adományok is vannak, egy-egy cég megtámogatja a rendőrséget valamennyi autóval. Így van például Renault Laguna és Suzuki WagonR+ rendőrautó is.
Saab pedig van, én is ismerek ilyet.
Audi TT-t is láttam pár napja, az M7-esen. Bár rémlik, hogy erről olvastam is, hogy kaptak ilyeneket.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41059 Dátum: 2012.10.23 19:44:07 »
Örökség.  Volt ilyen 1989-ben is, amikor a megszűnt Munkásőrségtől kapott négyütemű Wartburgot és 4X4-es ARO-t, megy Nivákat a HÖR és a BM.
Igen, ezt tudom, így kerültek oda a volt HÖR, szép zöld Octaviák meg Nissan terepjárók is.

De a Corollákat honnan "örökölhették"?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41060 Dátum: 2012.10.23 20:11:48 »
Igen, ezt tudom, így kerültek oda a volt HÖR, szép zöld Octaviák meg Nissan terepjárók is.

De a Corollákat honnan "örökölhették"?

 :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41061 Dátum: 2012.10.23 20:42:00 »
Sebességmérős autók nem feltétlenül rendőrségi autók. Már magánvállalkozók is mérhetnek, a vecsési e11-es Corolla például ilyen.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41062 Dátum: 2012.10.23 21:07:10 »
Sebességmérős autók nem feltétlenül rendőrségi autók. Már magánvállalkozók is mérhetnek, a vecsési e11-es Corolla például ilyen.
Ez az E15-ös rendőrségi kocsi volt - fényhíddal, feliratokkal, mindennel. Azt én is tapasztaltam, hogy mérni mérnek minden x...ból. Fonyódon egyszer egy PUG 306-os kombit is láttam ebben a szerepben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41063 Dátum: 2012.10.23 21:08:21 »
Jaa, és pár hete, Sümegen láttam egy rendőrségi Golf III-ast  :ph34r: ... Szépen RB-s rendszámmal, ahogy kell. Azt hittem, ezek már rég kikoptak a szolgálatból  :hmmmm: ... Mondjuk, erősen rozzantnak is nézett ki.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41064 Dátum: 2012.10.23 21:11:42 »
Igen, ezt tudom, így kerültek oda a volt HÖR, szép zöld Octaviák meg Nissan terepjárók is.

De a Corollákat honnan "örökölhették"?

Szerintem is "örökölhették", - valamelyik márkakereskedőtől, az elkövetett közlekedési szabálysértés annulálásáért - a korrupt sünök!  :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41065 Dátum: 2012.10.23 21:15:16 »
Tegnap reggel az SC jobb hátsó lábterében kisebb méretű tavat találtam :(
Ma hazaérve kipakoltam a belsejét, összességében volt legalább 1-2 liter víz a belsejében.
Mint kiderült a hátsó szélvédő felső sarkánál folyik be a víz.
Tudna valaki megbízható vagy esetleg ismerős szélvédőst ajánlani ahová el tudnám vinni?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41066 Dátum: 2012.10.23 21:45:01 »
Ezt szerintem megcsinálja egy karosszériás is. Ilyet én Budaörsön ismerek. Nekem a hátsó ablaknál ázott a csomagtartó.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41067 Dátum: 2012.10.23 22:03:09 »
Hát, lehet nem lenne olyan rossz biznisz mérni. Lesötétített autóból, 30as korlátozásnál kaszálni lehetne szerintem. Hogy van ez hogy bárki mérhet? :D De most komolyan, csinál valaki ilyet a rendőrségen kívül és meg is éri neki? Gondolom nem kis pénz a műszert megvenni, meg időközönként hitelesíttetni stb.
De csak vicceltem nem csinálnék ilyet. Tényleg vannak pribékek akik ezzel játsznak, és nem rendőrök??
                                                                                                                                                   

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41068 Dátum: 2012.10.24 00:02:22 »
Erről jut eszembe: pár hete láttam BP-en egy E15 Corolla szedán rendőrautót  :eek: ... Na, ez meglepett. Sose láttam még magyar Toyota rendőrkocsit. Ti igen?
Egyet láttam én is, lehet, hogy ugyanezt.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41069 Dátum: 2012.10.24 05:44:01 »
Szerintem is "örökölhették", - valamelyik márkakereskedőtől, az elkövetett közlekedési szabálysértés annulálásáért - a korrupt sünök!  :yes:

Néééé, fekete humor!   :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.