Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7249751 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Re:Beszélgessünk
« Válasz #41025 Dátum: 2012.10.20 10:59:31 »
Mikor még volt osztrák-magyar határ képesek voltak visszafordítani a határról ha nem volt H betü.
Mióta nincs, a kutya se nézi...
Így van, a kulcsszó: Schengen
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41026 Dátum: 2012.10.20 11:23:21 »
Nem igazán értem, hogy a magyar jogszabály minek írja elő a magyar kocsikon a H jelzés használatát? A magyar rendőr nem ismeri fel anélkül a magyar rendszámos kocsit???  :surrender:

Mert ugye nem mi mondjuk meg a többi országban, hogy mi kell legyen egy autón.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41027 Dátum: 2012.10.20 12:15:17 »
Igen. Amikor kihoztam a Mayertől, az első utam a közeli Shell kúthoz vezetett, ahol tankoltam és megvettem a "H"-t.

Dettó, habár a miénk nem szalonból lett elhozva, de ez másodlagos, ámbár a tankolás szintén egyezik.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:Beszélgessünk
« Válasz #41028 Dátum: 2012.10.20 13:48:46 »
Azóta több tucatszor módosították a KRESZ-t, de ehhez a ponthoz nem nyúltak, pedig lett volna rá idő. Csak - vélhetően - igény nem volt rá.

Hát épp ezt irtam,h komcsi még az a rész,ami a h betüre vonatkozik!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41029 Dátum: 2012.10.20 16:06:22 »
Ennek semmi köze a komcsizáshoz, éppenséggel a derék fritzek szoktak ebből ügyet csinálni: én egyszer 1996-ban jártam így, odajött német autópályán a parkolóban egy rendőr, hogy nincs az autón felségjelzés, 10 perc múlva visszajött, és addig nem ment el, amíg rá nem ragasztottam. Pedig akkor már a mostani rendszámformátum volt érvényben (csak H-betűvel).
music     

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41030 Dátum: 2012.10.20 18:37:11 »
A"H" betű nem felségjelzés,és nem véletlenül nem törölték el. Államközi egyezmény alapján a felragasztott matrica jelenti azt, hogy az adott országban fizetik a gk. után a KGFB-t.
Tekintettel arra, hogy a biztosítást érvényességét a nemzetközi (biztosítási) zöldkártyával kell igazolni és az EU-s rendszámok tartalmazzák az országkódot, a rendelkezés csak az EU-n kívüli államok miatt van érvényben.

sanya77

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41031 Dátum: 2012.10.20 18:44:37 »
Üdv márkatársak!
Ma egy balfék sofőrnek sikerült megkoccolni a cori hátulját. Nejem vezette a kocsinkat,persze a balfék manus nem ismerte el vétkességét így hát a rendőrök intézkedésére volt szükség, csak nekik hitte el hogy tényleg ő a hibás. Szerencsére személyi sérülés nem történt,de a corink lököse kissé megviselt lett és majd csak idehaza vettem észre hogy a pótkerék előrébb került mivel a lökös mögötti kaszni begyűrődött kissé.
A kérdésem az lenne hogy ilyenkor hogy történnek a dolgok kárrendezés ügyben mivel már olyan híreket hallottam ismerősöktől,hogy a vétkes fél biztosítója határozza meg hogy hol lesz a kocsink megjavítva.
Én viszont ragaszkodom az eredeti gyári állapot visszaállítására gyári alkatrészekkel. Szerintetek a biztosító fizeti a Toyota szakszervizes helyreállítást?
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv:Sanyi 
corolla 1.6 HB terra 2004

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41032 Dátum: 2012.10.20 20:22:02 »
Üdv márkatársak!
Ma egy balfék sofőrnek sikerült megkoccolni a cori hátulját. Nejem vezette a kocsinkat,persze a balfék manus nem ismerte el vétkességét így hát a rendőrök intézkedésére volt szükség, csak nekik hitte el hogy tényleg ő a hibás. Szerencsére személyi sérülés nem történt,de a corink lököse kissé megviselt lett és majd csak idehaza vettem észre hogy a pótkerék előrébb került mivel a lökös mögötti kaszni begyűrődött kissé.
A kérdésem az lenne hogy ilyenkor hogy történnek a dolgok kárrendezés ügyben mivel már olyan híreket hallottam ismerősöktől,hogy a vétkes fél biztosítója határozza meg hogy hol lesz a kocsink megjavítva.
Én viszont ragaszkodom az eredeti gyári állapot visszaállítására gyári alkatrészekkel. Szerintetek a biztosító fizeti a Toyota szakszervizes helyreállítást?
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv:Sanyi

Ha a hátfal és a csomagtér fenéklemez deformálódott, akkor az nem csak egy kis "kocc" volt.
Oldalajtóknál a hézagok megmaradtak, szépen nyílnak?
Mindenképpen márkaszervízbe csináltasd meg, viszont lehet hogy egyes elemeknél avultatni fog a biztosító.
Xanyi

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41033 Dátum: 2012.10.20 21:19:21 »
... már olyan híreket hallottam ismerősöktől,hogy a vétkes fél biztosítója határozza meg hogy hol lesz a kocsink megjavítva. Én viszont ragaszkodom az eredeti gyári állapot visszaállítására gyári alkatrészekkel. Szerintetek a biztosító fizeti a Toyota szakszervizes helyreállítást?
1. Keresel olyan márkaszervizt aki szerződésben áll az ellenfél biztosítójával,mindent rendeznek,de avulásra számíthatsz,
2.Ügyvédhez fordulsz aki sok pénzért megpróbál még többet kipréselne a biztosítótól kféle jogcímeken. (értékcsökkenés, javításidejére utazás/ bérautó térítés, a baleset és a kifizetés között eltelt időre késedelmi kamat,költségek...). A siker sajnos kétséges, hiába van meg hozzá a jogalap.

2004-esautóra elég nehéz lesz bármiféle értékcsökkenés érvényesítését elérni, de az avulás kompenzálására be kellene próbálkozni. Ügyelni kell arra,hogy az ellenfél a saját biztosítójának adatlapján elismerje a felelősségét,és annak minden oldalát aláírva el is juttassa hozzá. A biztosító "el szokta felejteni" megkapni a mszerviz javítási ajánlatát,ezért meg kell őrizni minden faxról az adásnyugtát (lehetőleg az adás kicsinyített másával)
Sok türelmet!

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41034 Dátum: 2012.10.20 22:01:30 »
Sziasztok!

Eladó lett az autóm, ha esetleg valakit érdekel az aposkara@feemail.hu írjon legyen kedves.
2006 Toyota Corolla Kombi 1.4D4D MMT kb. 70000km van benne, végig az én tulajdonomban volt, van még rá egy év extra garancia.
Most fogjuk novemberbe vizsgáztatni.

Üdv

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41035 Dátum: 2012.10.22 09:11:13 »
Mennyibe került?
18000 Ft volt a kormánybűrke.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41036 Dátum: 2012.10.22 20:04:13 »
hali! ugye a magyar rendőrség tulajdonába nincsen SAAB márkájú gépkocsi?
                                                                                                                                                   

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Beszélgessünk
« Válasz #41037 Dátum: 2012.10.22 20:09:16 »
hali! ugye a magyar rendőrség tulajdonába nincsen SAAB márkájú gépkocsi?
Van! 2tuti van!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41038 Dátum: 2012.10.22 20:12:52 »
hali! ugye a magyar rendőrség tulajdonába nincsen SAAB márkájú gépkocsi?
Nem lehet hogy véletlenül Ferihegyi futópályákra tévedtél? :D
Ott vannak SAAB-ok fékhatásmérésre.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41039 Dátum: 2012.10.22 22:29:10 »
nagykanizsai vagyok, és csak próbálom magam nyugtatni, hogy nem mérő kocsi volt. korábbról van már egy gyorshajtásom, kérdés beleesek-e objektív felelősségbe, mert ha nem, akkor nem lesz gáz. ma viszont egyértelműen 30 helyett mentem olyan 50-el, mert volt egy olyan forgalmi szituáció, hogy kizökkentett és elfelejtettem, hogy 30al szabadna menni, mert amúgy megszoktam már, hogy ott normálisan végigmegyek.